30-10-21 το περίπολο θα εκδράμει κατά το βορά… οστις ψήνετε…

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Α, χοντραίνει το πράγμα...
Θα το συζητήσω με τον εαυτό μου, θα βάλουμε κάτω το πλάνο και θα απαντήσω.
Με ενθουσιάζει πάντως η διαδρομή, είναι μέρη που δεν έχω πάει ποτέ...
Τη διαδρομή θα την δεις! Τα μέρη, όχι!!! :p
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Εμείς μπρε περάσαμε το βορειοδυτικό πέρασμα του Αθ διάκου με 10 πόντους χιόνι, με κατολίσθηση που είχε φράξει όλο το πλάτος του δρόμου και ανοίξαμε διάδρομο με τα χέρια. Μην κιοτεύεις τώρα σας έχω περάσει και από χειρότερα
Φίλε Θωμά δεν σε ξέρω, αλλά μαζί σου αλώνω και την Τριπολιτσά άμα λάχει! χαχα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Φίλε Θωμά δεν σε ξέρω, αλλά μαζί σου αλώνω και την Τριπολιτσά άμα λάχει! χαχα
Δίπλα μας ήταν στο Λιδωρίκι... :secret:
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Φίλε Θωμά δεν σε ξέρω, αλλά μαζί σου αλώνω και την Τριπολιτσά άμα λάχει! χαχα
Φίλε απομεινάρια του παλιού καλού ορθοδόξου ΠΑΣΟΚ είναι... Για τσάι και κουραμπιέ είναι πρώτος...
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Και Στρατηγός και διαβιβαστής και ανιχνευτής και μηχανικός και πολεμικός ρεπόρτερ αλλά και ιστορικός σχολιασμός ταυτόχρονα;
Η νίκη είναι δική μας σίγουρα! χαχα
Μπράβο πάντως στο ομαδικό πνεύμα της παρέας, πέρα απο την πλάκα.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Αναμνήσεις που ξύπνησες τώρα. Από τότε που ήμουν νέος και κυνήγαγα με τον Κολοκοτρώνη τους τούρκους γύρω από την Τρίπολη
 
Τελευταία επεξεργασία:

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Μπράβο πάντως στο ομαδικό πνεύμα της παρέας, πέρα απο την πλάκα.
Κάποτε υπήρξαμε δύναμη οργανωμένη και υπολογίσιμη
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Μια εικόνα χιλιες λεξεις
Θωμάς και το εργαλειο



Advphone
Ευτυχώς υπάρχει και κάποιος που τοποθετεί τα πράγματα εν τάξει.Τώρα που τον είδαμε τον συμπαθήσαμε κι όλας τον άνθρωπο.
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Και εάν ταπεινά θα μου επιτρέπατε να προσθέσω μια μικρή νότα απ τα μέρη μας εδώ πάνω.Αφού τα άλογα κατέβουν υσήχως την εκ του Μπάρου διαδρομή προτέινω πάραυτα στροφή δεξιά πρός Ραφταναίους-Αμπελοχώρι-γέφυραν Πολιτσάς-αριστερά για πάτερο και επιστροφή πρός την περιχαρακωμένη διαδρομή σας.Ταπεινά ενας μικρός ανιχνευτής.


Δε φταίω που ο χάρτης δείχνει κάτι ξεκάρφωτες κολλάσιμες ταβέρνες... και βρόχα θρόα....
 
Τελευταία επεξεργασία:

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Και εάν ταπεινά θα μου επιτρέπατε να προσθέσω μια μικρή νότα απ τα μέρη μας εδώ πάνω.Αφού τα άλογα κατέβουν υσήχως την εκ του Μπάρου διαδρομή προτέινω πάραυτα στροφή δεξιά πρός Ραφταναίους-Αμπελοχώρι-γέφυραν Πολιτσάς-αριστερά για πάτερο και επιστροφή πρός την περιχαρακωμένη διαδρομή σας.Ταπεινά ενας μικρός ανιχνευτής.


Δε φταίω που ο χάρτης δείχνει κάτι ξεκάρφωτες κολλάσιμες ταβέρνες... και βρόχα θρόα....
Δεν έχω μνήμες από αυτήν την περιοχήν δια να κινηθώ με ασφάλεια και δεν ημπορώ να υπολογίσω την χρονικήν παρέκκλισην και τας επιπτώσεις εις τους χρόνους επιστροφής εις το περιχαρακωμένον στρατόπεδον πρωτευούσης
Εις τοιαύτην όμως περίπτωσην που θα επιχειρηθεί η επέκτασην του θεάτρου των επιχειρήσεων προς δυσμάς, εκτός του επιτελικού σχεδιασμού, και επειδή ο Μερφυ πάντα καραδοκεί και θα είναι ακροβολισμένος εις τας στενωπούς και τα περάσματα να μας πλήξει μετά σφοδρότητος μεγίστης, θα πρέπει να μας συνδράμει η 8η της Ηπείρου τουλάχιστον με έναν έμπειρον ιχνηλάτην οδηγόν, άλλως ελλοχεύει ο κίνδυνος αντί το γεφύρι της πολίτσας, να προσορμίσουμε βλαδιβοστοκ. Αυτό με τη σειρά του θα θεωρηθεί και δικαίως από τον εκ της τέφρας του αναγεννώμενο ευθεία και αήθεις επίθεσην εις τον ζωτικόν του χώρον, θα σκίσει τα πτυχία του και θα αποτεφρωθείν εκ νέου δημοσίως εις ένδειξην διαμαρτυρίας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ελλοχεύει ο κίνδυνος αντί το γεφύρι της πολίτσας, να προσορμίσουμε βλαδιβοστοκ.



Μια προσφορά του γραφείου ταξιδιών "ο Φοίνικας"


 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Δεν έχω μνήμες από αυτήν την περιοχήν δια να κινηθώ με ασφάλεια και δεν μπορώ να υπολογίσω την χρονικήν παρέκκλισην και τας επιπτώσεις εις τους χρόνους επιστροφής εις το περιχαρακωμένον στρατόπεδον πρωτευούσης
Σε τοιαύτην όμως περίπτωσην που θα επιχειρηθεί η επέκτασην του θεάτρου των επιχειρήσεων προς δυσμάς, εκτός του επιτελικού σχεδιασμού, και επειδή ο Μερφυ πάντα καραδοκεί και θα είναι ακροβολισμένος στις στενωπούς και τα περάσματα να μας πλήξει μετά σφοδρότητος μεγίστης, θα πρέπει να μας συνδράμει η 8η της Ηπείρου τουλάχιστον με έναν έμπειρον ιχνηλάτην οδηγόν, άλλως ελλοχεύει ο κίνδυνος αντί το γεφύρι της πολίτσας, να προσορμίσουμε βλαδιβοστοκ. Αυτό με τη σειρά του θα θεωρηθεί και δικαίως από τον εκ της τέφρας του αναγεννώμενο ευθεία και αήθεις επίθεσην εις τον ζωτικόν του χώρον, θα σκίσει τα πτυχία του και θα αποτεφρωθείν εκ νέου δημοσίως εις ένδειξην διαμαρτυρίας.
Στρατηγέ μου μια ερώτηση σε παρακαλώ. Πόσες λέξεις το λεπτό πληκτρολογείτε? Γιατί αν όλο αυτο βγαίνει αυθόρμητα, αρα είναι και ο τρόπος που σκέφτεστε, δηλώνω εντυπωσιασμένος!
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Θα μας συνδράμετε ως ιχνηλάτης οδηγός?
Ως τοπικός ιχνηλάτης οδηγός ΝΑΙ.
Με δεδομένο τις συντεταγμένες της συγχρόνου πλοήγησης και το αλάνθαστο του αζιμουθίου δε, μόνον ένας αστρολάβος θα μπορούσε να προσθέσει το κάτι έτσι ούτος ώστε η πρωινή ταύτη περίπολος να μη πέσει θύμα εσκεμένων παρεμβολών του εχθρού γαρ.Παραυτα περιμένω οδηγίες.
 
Top Bottom