5ο οδοιπορικό 1821 Μοτοπαρέας Λεωνιδίου

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Στις 17 Απριλίου φέτος θα γίνει το οδοιπορικό 1821 της Μοτοπαρεας Λεωνιδίου!!! Το συγκεκριμένο οδοιπορικό εχει θέμα απο το 1821 και τι εννοώ με αυτο:
Οι φωτογραφίες που πρεπει να βρουν οι ομάδες σε κάποια συγκεκριμένα χωριά της διαδρομής και να φωτογραφηθούν ειναι διαφορά μνημεία που έχουν σχέση με την επανάσταση του 1821!
Οσο αναφορά το οδοιπορικό υπάρχουν 2 επιλογές στη σύσταση ομάδας : 2-3 ατόμων και 4-5 άτομα!
Το πρωι της Κυριακής η διοργάνωση μοιράζει στις ομάδες τον χάρτη της διαδρομής και τις φωτογραφίες που θα πρεπει να βρει έως την ολοκλήρωση της.
Οι ομάδες φεύγουν με 5 λεπτά διαφορά και πρεπει να τερματίσουν στις 8 ώρες ακριβώς ! Για παράδειγμα αν μια ομάδα ξεκινήσει στις 10 το πρωι πρεπει να περασει τη γραμμή του τερματισμού στις 6 το απόγευμα ! Στην εκκίνηση η γραμματεία κρατάει τα χιλιόμετρα απο τον αρχηγό και υπαρχηγό της καθε ομάδας και στον τερματισμό τα τσεκάρει ξανα. Η διαδρομή φέτος θα ειναι περιπου 360 χλμ επαρχιακό δυτικό όπως παντα με αρκετα κλειστά κομματια και θα ξεκινάει απο Λεωνιδο με
Κατάληξη στα Φιλιατρά .
Το κόστος συμμετοχής ειναι 10 ευρω ανα άτομο και περιλαμβάνει μπλουζάκι και κάποια αυτοκόλλητα της Μοτοπαρεας καθώς και αναμνηστικό δίπλωμα !
!Όσοι ερθουν απο το Σάββατο υπάρχει φαγητό κτλ σε ταβέρνα της περιοχής ( όλοι μαζι ) !
Επίσης το καταστημα Μοτο Πετσας θα εχει απο το Σαββατο και καινούργια Honda για test ride ( Africa - crosstourer)

Η όλη φάση εχει κόσμο απο όλη την Ελλαδα και πολυ χαβαλέ !!! Περυσι κατέβηκαν στο Λεωνιδιο 150 μηχανακια περιπου αλλα λόγω της βροχής απο το πρωι ξεκινήσαμε περιπου στα 100 . Φέτος ο καιρός θα ειναι σύμμαχος ελπίζουμε και οι συμμετοχές παρα μα παρα πολλές!!
Αναλυτικά θα ανέβουν σε λίγες μερες και ακριβής κανόνες του οδοιπορικού για να ενημερωθείτε πλήρως!!

Αν ξέχασα κατι θα το συμπληρώσω στη συνέχεια του θέματος !

Φτιάξε τις ομάδες σας και κατεβείτε Λεωνιδιο να γεμίσουμε την Πελλοπόνησο μηχανακια το ΣΚ στις 17 Απριλίου !!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
πανω απο 5 ατομα ...δεν μπορουμε???
το λελος ειναι 7.....:D
Θα πάτε 5 στην μια ομάδα και 2 στην άλλη και θα ξενινησετε μαζι . Για παράδειγμα
Θα φύγετε στις 10 η μια ομάδα 10:05 η άλλη ομάδα καο θα πάτε μαζι στο δρομο !! );)) όλη μαζι θα παμε φέτος και με την ομάδα μου χαλαρά δεν παμε γι κύπελα .. Θα πιούμε καφε στο δρομο καο θα φάμε κιόλας φέτος ειπαμε .. Ας ανεβεί και κανένας αλλος στο βάθρο !! Χαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα πάτε 5 στην μια ομάδα και 2 στην άλλη και θα ξενινησετε μαζι . Για παράδειγμα
Θα φύγετε στις 10 η μια ομάδα 10:05 η άλλη ομάδα καο θα πάτε μαζι στο δρομο !! );)) όλη μαζι θα παμε φέτος και με την ομάδα μου χαλαρά δεν παμε γι κύπελα .. Θα πιούμε καφε στο δρομο καο θα φάμε κιόλας φέτος ειπαμε .. Ας ανεβεί και κανένας αλλος στο βάθρο !! Χαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Το λελος team.....δεν συμβιβαζεται με τιποτα αλλο, εκτος της πρωτης θεσης:p
Η πρωτη θεση ειναι κατι σχετικο βεβαια για το λελος...:D
Κατι θα βρουμε για να παρουμε κουπα...:rolleyes:
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Καταλαβα !!! Χαχαχα άντε αποχωρώ φέτος απο τη διεκδίκηση της κούπας για να την παρει καμία καινούργια ομάδα με γρήγορα πουλιά !!! Χααχαχαχ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

staga1200

Μέλος
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW 1200 GS
Θα πάτε 5 στην μια ομάδα και 2 στην άλλη και θα ξενινησετε μαζι . Για παράδειγμα
Θα φύγετε στις 10 η μια ομάδα 10:05 η άλλη ομάδα καο θα πάτε μαζι στο δρομο !! );)) όλη μαζι θα παμε φέτος και με την ομάδα μου χαλαρά δεν παμε γι κύπελα .. Θα πιούμε καφε στο δρομο καο θα φάμε κιόλας φέτος ειπαμε .. Ας ανεβεί και κανένας αλλος στο βάθρο !! Χαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Συγνώμη Ηλία μου αλλά αυτή η ΟΜΑΔΑ δε μπορεί να διασπαστεί ....
Εχει περάσει πολλές κακουχίες .....
Χι.Χι.Χι .......:)
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Συγνώμη Ηλία μου αλλά αυτή η ΟΜΑΔΑ δε μπορεί να διασπαστεί ....
Εχει περάσει πολλές κακουχίες .....
Χι.Χι.Χι .......:)
Θα κανονίσω ειδική εξαίρεση για την συγκεκριμένη ομάδα να κατέβει με 7 μέλη !!




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

giamil

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R1200GS ADV ΄07 (Blackie)
Μηπως η εξαιρεση να ναι στο να μας επιτρεψει να παιζουν 2 αναπληρωματικοι στην πορεια να εχουμε αλλαγες?γιατι αλλος θα θελει σταση για εσπρεσσο, αλλος σταση για φωτογραφιες, αλλος θα χαθει μονος του, ο σταγκα θα δει καμια λασπολακουβα κ θα παει για βουτιες....γι αυτο σας λεω καλυτερα ετσι...:p:p:p
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Μηπως η εξαιρεση να ναι στο να μας επιτρεψει να παιζουν 2 αναπληρωματικοι στην πορεια να εχουμε αλλαγες?γιατι αλλος θα θελει σταση για εσπρεσσο, αλλος σταση για φωτογραφιες, αλλος θα χαθει μονος του, ο σταγκα θα δει καμια λασπολακουβα κ θα παει για βουτιες....γι αυτο σας λεω καλυτερα ετσι...:p:p:p
Xaxxaaxaxaxax πραγματικά έτσι βλεπω την κατασταση στη συγκεκριμένη ομάδα απο τα άτομα που ξερω !! Τα είπες ακριβώς όπως ειναι !! ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Για να δούμε....
Θα το καταφέρουμε φέτος?
Από το 2012 ξερογλύφομαι γι αυτό το event!!!!
Γίνεται και με 2 λελο-ομάδες των 3 και 4αρων. Μεταξύ μας δε θα υπάρξει ανταγωνισμός, η 1η που θα περιμένει τη 2η 5' , θα τα ξαναπάρει στο τέλος που η 2η θα τερματισει οικειοθελώς 5' πιο αργά ;). Οπότε οι βαθμοί θα είναι ίδιοι σε σχέση με τους χρόνους. Ολα τα ενδιάμεσα θα τα κάνουμε μαζί, έτσι κι αλλιώς.
Αυτά είναι τεχνικές λεπτομέρειες που ρυθμίζονται, είτε από την οργάνωση (με παραχώρηση λόγω μεσολάβησης του Ηλία), είτε από εμάς τους ίδιους.




Το θέμα είναι ρε λέλοι, θα κατέβουμε όλες αντάμα????

@gsmaniac , @giamil , @staga1200 , @Phoenix , @NIKOS PAPADOPOULOS , @ErevoS

Άσε που αμα έρθουν όλοι (κι εγώ...) θα έρθουν και 2 ακόμα. Στανταράκι... Οπότε πάμε για 2 5άδες εύκολα, ή 4 και 5:cool:


Πάμεεεεεε?????????????????????????:biker:

Μιλάτε......:mooning::mooning::mooning::mooning::mooning::mooning::mooning:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για να δούμε....
Θα το καταφέρουμε φέτος?
Από το 2012 ξερογλύφομαι γι αυτό το event!!!!
Γίνεται και με 2 λελο-ομάδες των 3 και 4αρων. Μεταξύ μας δε θα υπάρξει ανταγωνισμός, η 1η που θα περιμένει τη 2η 5' , θα τα ξαναπάρει στο τέλος που η 2η θα τερματισει οικειοθελώς 5' πιο αργά ;). Οπότε οι βαθμοί θα είναι ίδιοι σε σχέση με τους χρόνους. Ολα τα ενδιάμεσα θα τα κάνουμε μαζί, έτσι κι αλλιώς.
Αυτά είναι τεχνικές λεπτομέρειες που ρυθμίζονται, είτε από την οργάνωση (με παραχώρηση λόγω μεσολάβησης του Ηλία), είτε από εμάς τους ίδιους.




Το θέμα είναι ρε λέλοι, θα κατέβουμε όλες αντάμα????

@gsmaniac , @giamil , @staga1200 , @Phoenix , @NIKOS PAPADOPOULOS , @ErevoS

Άσε που αμα έρθουν όλοι (κι εγώ...) θα έρθουν και 2 ακόμα. Στανταράκι... Οπότε πάμε για 2 5άδες εύκολα, ή 4 και 5:cool:


Πάμεεεεεε?????????????????????????:biker:

Μιλάτε......:mooning::mooning::mooning::mooning::mooning::mooning::mooning:
Σοβαρά μιλάς τώρα? ??
Σου έδωσε άδεια. ...???:friend:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σοβαρά μιλάς τώρα? ??
Σου έδωσε άδεια. ...???:friend:
Ναι μαρη
Είμαι γλήγορη εγώ. Το είδα, πήρα τηλ, πήρα άδεια με δ/ν και υπέβαλα και την πρόταση:pointu:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι μαρη
Είμαι γλήγορη εγώ. Το είδα, πήρα τηλ, πήρα άδεια με δ/ν και υπέβαλα και την πρόταση:pointu:
Θα έρθει μαζί. ...καταλαβα :p

advφον!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θα έρθει μαζί. ...καταλαβα :p

advφον!!
Αυτό δεν της το είπα...:eek:
Ότι παίζουν και δικάβαλα....:(:(:(:(:(:(
Μόνο θα με αφήσει...., εκτός κι αμα πάρετε εσείς μαζί τις λέλες σας, οπότε δε με παίρνει:D
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Για να δούμε....
Θα το καταφέρουμε φέτος?
Από το 2012 ξερογλύφομαι γι αυτό το event!!!!
Γίνεται και με 2 λελο-ομάδες των 3 και 4αρων. Μεταξύ μας δε θα υπάρξει ανταγωνισμός, η 1η που θα περιμένει τη 2η 5' , θα τα ξαναπάρει στο τέλος που η 2η θα τερματισει οικειοθελώς 5' πιο αργά ;). Οπότε οι βαθμοί θα είναι ίδιοι σε σχέση με τους χρόνους. Ολα τα ενδιάμεσα θα τα κάνουμε μαζί, έτσι κι αλλιώς.
Αυτά είναι τεχνικές λεπτομέρειες που ρυθμίζονται, είτε από την οργάνωση (με παραχώρηση λόγω μεσολάβησης του Ηλία), είτε από εμάς τους ίδιους.




Το θέμα είναι ρε λέλοι, θα κατέβουμε όλες αντάμα????

@gsmaniac , @giamil , @staga1200 , @Phoenix , @NIKOS PAPADOPOULOS , @ErevoS

Άσε που αμα έρθουν όλοι (κι εγώ...) θα έρθουν και 2 ακόμα. Στανταράκι... Οπότε πάμε για 2 5άδες εύκολα, ή 4 και 5:cool:


Πάμεεεεεε?????????????????????????:biker:

Μιλάτε......:mooning::mooning::mooning::mooning::mooning::mooning::mooning:
Που πάτε ωρέ "γατάκια"....? :D
Αντε μην κατεβάσουμε καμιά Αρμάδα με Τρανσάλπ κ σας πάρουμε τα σwvraka. :D

Πάρτε μιάν ιδέα απο τσου "παλιούςςςςςςςςςςςςς". ;)

 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Χα! Με είδα και με θυμήθηκα με την 600άρα "κοκκινομάλλα" που είχα τότε!! Μια χαρά τα κατάφερνε η γριούλα μου..:inlove:
Το παρακολουθώ πάντως και για το φετινό.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ειναι πολυ ωραια η όλη φάση!!! Να το βάλετε στο προγραμμα όσοι μπορειτε να κατέβετε να περάσουμε ωραια !! Ο φιλος μου δεν εχει μιλήσει ακόμα και ανυσηχω όμως !!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ειναι πολυ ωραια η όλη φάση!!! Να το βάλετε στο προγραμμα όσοι μπορειτε να κατέβετε να περάσουμε ωραια !! Ο φιλος μου δεν εχει μιλήσει ακόμα και ανυσηχω όμως !!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έχει κομμωτήριο. ...
 
Top Bottom