5ο οδοιπορικό 1821 Μοτοπαρέας Λεωνιδίου

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ναί ,αυτή είναι ,φέτος ο τερματισμός θα είναι στα Φιλιατρά...αναφέρεται κ στο αρχικό πόστ.
Τωρα που το ειπες , το ξαναδιαβασα και το ειδα:D
Λελος, ειπαμε...:wacky:
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Όπως κάθε χρόνο ετσι και φέτος η Μοτοπαρέα Λεωνιδίου Διοργανώνει το 5ο Οδοιπορικό Ιστορίας με θέμα το 1821 και ξεκινά όπως κάθε χρόνο από το Λεωνίδιο και το Καφέ Δίπορτο.
Ο φετινός Τερματισμός είναι στα Φιλιατρά!

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
1.ομάδα 2-3 μοτοσυκλετών
2.ομάδα 4-5 μοτοσυκλετών
ΟΡΟΙ
1. Περιθωριο απόκλισης κοντέρ +2%= 7 χλμ.για κάθε παραπάνω χιλιόμετρο, μείον ένας πόντος. Τσεκάρονται τα κοντέρ του αρχηγού- υπαρχηγού
2. 9 check point με τη μορφή φωτογραφίας που έχουν θέμα το 1821(μερικά θα έχουν και τη Μ.Ασία καθώς και το 1940) και θα είναι κατά τη διάρκεια της διαδρομής.Υποχρέωση κάθε ομάδας να φωτογραφίσει τα 9 θέματα με την ομάδα μέσα στη φώτο.Οι 9 φώτο δίνονται στην εκκίνηση του οδοιπορικού στους αρχηγούς και κάθε φώτο έχει 15 πόντους.σύνολο 9Χ15=135 πόντους
3.Ο χρόνος του οδοιπορικού είναι 8 ώρες, δηλ μια ομάδα που παίρνει εκκίνηση στις 10.00 πρέπει να τερματίσει στις 18.00.αν τερματίσει νωρίτερα ακυρώνεται και αν τερματίσει αργότερα,κάθε λεπτό αφαιρεί 1 πόντο.
4.Η διαδρομή θα δοθεί στην εκκίνηση σε αναλυτικό βαθμό και ακολουθείται πιστά από τις ομάδες.Σε περίπτωση παρέκκλισης η ομάδα ακυρώνεται και το μαθαίνει στον τερματισμό.Στη διαδρομή θα υπάρχουν άτομα της διοργάνωσης που θα τσεκάρουν τις ομάδες.
5.Την διαδρομή την ακολουθεί όχημα υποστήριξης
ΩΡΑΡΙΟ 1.Εκκίνηση αυστηρά στις 10.00 για την πρώτη ομάδα και μετά κάθε 5 λεπτά ακολουθούν οι υπόλοιπες.(αν υπάρχει πληθώρα ομάδων θα γίνει ανά 3 λεπτά)
2.Οι ομάδες πρέπει να βρίσκονται στο χώρο της εκκίνησης μέχρι τις 9.00 για να δοθούν στους αρχηγούς οι απαραίτητες πληροφορίες, (φώτο,road book χάρτης,τηλ ανάγκης κλπ.)
ΠΑΙΧΝΙΔΙ
1.Στην διαδρομή θα γίνει παιχνίδι που θα προσφέρει έξτρα πόντους σε περίπτωση επιτυχίας στις ομάδες
ΙΣΟΒΑΘΜΙΕΣ (με σειρά προτεραιότητας)
1.Κερδίζει η ομάδα με τις περισσότερες μοτοσυκλέτες
2.Κερδίζει η ομάδα με τα περισσότερα δικάβαλα
3.Κερδίζει η ομάδα με τον γηραιότερο αναβάτη
ΚΟΣΤΟΣ
Συμμετοχή 10€ που περιλαμβάνει μπλουζάκι αναμνηστικό, δίπλωμα, αυτοκόλλητα, συμμετοχή στα έξοδα διοργάνωσης και οχήματος υποστήριξης.
(Απαραίτητο για τους οδηγούς να φέρουν μαζί τους άδεια και ασφάλεια της μηχανής)
ΔΙΑΜΟΝΗ
Η διαμονή φέτος δεν επιδοτείται, ωστόσο η διοργάνωση έχει έρθει σε επικοινωνία με καταλλύματα για μείωση τιμών και κατέβασε το κόστος συμμετοχής στα 10 € από 15€.
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΑΠΟ 01 ΕΩΣ ΚΑΙ 11 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
ΤΗΛ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
6956039734(ΜΑΝΟΛΗΣ)
6932417735(ΑΝΤΩΝΗΣ)
6986111263(ΣΩΤΗΡΗΣ)
Θα ακολουθήσει ενημέρωση με περισσότερες λεπτομέρειες για διαμονή, φαγητό, χορηγούς καθώς και για το testride του AfricaTwin 1000 που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο.

http://kunouria.blogspot.gr/2016/03/5-1821.html?spref=fb
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όπως κάθε χρόνο ετσι και φέτος η Μοτοπαρέα Λεωνιδίου Διοργανώνει το 5ο Οδοιπορικό Ιστορίας με θέμα το 1821 και ξεκινά όπως κάθε χρόνο από το Λεωνίδιο και το Καφέ Δίπορτο.
Ο φετινός Τερματισμός είναι στα Φιλιατρά!

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
1.ομάδα 2-3 μοτοσυκλετών
2.ομάδα 4-5 μοτοσυκλετών
ΟΡΟΙ
1. Περιθωριο απόκλισης κοντέρ +2%= 7 χλμ.για κάθε παραπάνω χιλιόμετρο, μείον ένας πόντος. Τσεκάρονται τα κοντέρ του αρχηγού- υπαρχηγού
2. 9 check point με τη μορφή φωτογραφίας που έχουν θέμα το 1821(μερικά θα έχουν και τη Μ.Ασία καθώς και το 1940) και θα είναι κατά τη διάρκεια της διαδρομής.Υποχρέωση κάθε ομάδας να φωτογραφίσει τα 9 θέματα με την ομάδα μέσα στη φώτο.Οι 9 φώτο δίνονται στην εκκίνηση του οδοιπορικού στους αρχηγούς και κάθε φώτο έχει 15 πόντους.σύνολο 9Χ15=135 πόντους
3.Ο χρόνος του οδοιπορικού είναι 8 ώρες, δηλ μια ομάδα που παίρνει εκκίνηση στις 10.00 πρέπει να τερματίσει στις 18.00.αν τερματίσει νωρίτερα ακυρώνεται και αν τερματίσει αργότερα,κάθε λεπτό αφαιρεί 1 πόντο.
4.Η διαδρομή θα δοθεί στην εκκίνηση σε αναλυτικό βαθμό και ακολουθείται πιστά από τις ομάδες.Σε περίπτωση παρέκκλισης η ομάδα ακυρώνεται και το μαθαίνει στον τερματισμό.Στη διαδρομή θα υπάρχουν άτομα της διοργάνωσης που θα τσεκάρουν τις ομάδες.
5.Την διαδρομή την ακολουθεί όχημα υποστήριξης
ΩΡΑΡΙΟ 1.Εκκίνηση αυστηρά στις 10.00 για την πρώτη ομάδα και μετά κάθε 5 λεπτά ακολουθούν οι υπόλοιπες.(αν υπάρχει πληθώρα ομάδων θα γίνει ανά 3 λεπτά)
2.Οι ομάδες πρέπει να βρίσκονται στο χώρο της εκκίνησης μέχρι τις 9.00 για να δοθούν στους αρχηγούς οι απαραίτητες πληροφορίες, (φώτο,road book χάρτης,τηλ ανάγκης κλπ.)
ΠΑΙΧΝΙΔΙ
1.Στην διαδρομή θα γίνει παιχνίδι που θα προσφέρει έξτρα πόντους σε περίπτωση επιτυχίας στις ομάδες
ΙΣΟΒΑΘΜΙΕΣ (με σειρά προτεραιότητας)
1.Κερδίζει η ομάδα με τις περισσότερες μοτοσυκλέτες
2.Κερδίζει η ομάδα με τα περισσότερα δικάβαλα
3.Κερδίζει η ομάδα με τον γηραιότερο αναβάτη
ΚΟΣΤΟΣ
Συμμετοχή 10€ που περιλαμβάνει μπλουζάκι αναμνηστικό, δίπλωμα, αυτοκόλλητα, συμμετοχή στα έξοδα διοργάνωσης και οχήματος υποστήριξης.
(Απαραίτητο για τους οδηγούς να φέρουν μαζί τους άδεια και ασφάλεια της μηχανής)
ΔΙΑΜΟΝΗ
Η διαμονή φέτος δεν επιδοτείται, ωστόσο η διοργάνωση έχει έρθει σε επικοινωνία με καταλλύματα για μείωση τιμών και κατέβασε το κόστος συμμετοχής στα 10 € από 15€.
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΑΠΟ 01 ΕΩΣ ΚΑΙ 11 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
ΤΗΛ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
6956039734(ΜΑΝΟΛΗΣ)
6932417735(ΑΝΤΩΝΗΣ)
6986111263(ΣΩΤΗΡΗΣ)
Θα ακολουθήσει ενημέρωση με περισσότερες λεπτομέρειες για διαμονή, φαγητό, χορηγούς καθώς και για το testride του AfricaTwin 1000 που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο.

http://kunouria.blogspot.gr/2016/03/5-1821.html?spref=fb
Αυτό ....Με τον γηραιοτερο το έχουμε στο τσεπάκι
Θα έχω στην ομάδα μου την παλιόγρια. ...το πουλι:D
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Αυτό ....Με τον γηραιοτερο το έχουμε στο τσεπάκι
Θα έχω στην ομάδα μου την παλιόγρια. ...το πουλι:D
Το ξερω για αυτο φέτος εγω θα ειμαι χαλαρός θα πιω 2-3 καφέδες στο δρομο και θα φαω κιόλας κανονικά !! Αφού δεν εχω καμία ελπίδα με τέτοιες ομάδες που κατεβαίνουν (με γέρους εννοώ ) Χαχαχαχαχχααχαχαχαχαχαχαχα :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αυτό ....Με τον γηραιοτερο το έχουμε στο τσεπάκι
Θα έχω στην ομάδα μου την παλιόγρια. ...το πουλι:D
ομαδα μου !!!!!
και θα σκεφτω αν συμετασχεις!!!!
εκτος αν εχεις χαρτι απο τον κυραντωνη οτι το παρταλι θα την βγαλει....εκεινη την ημερα
 

bros400pgm

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Kosmas
Μοτό
Aprilia
Αυτό με την 3η ισοπαλία νομίζω δεν έχει παίξει ποτέ.
Ελπίζω η διαδρομή να είναι οριακή για 8ωρο κ να μην έχουμε κανένα απρόοπτο με κάνα ευρωπαϊκό παλι
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αυτό ....Με τον γηραιοτερο το έχουμε στο τσεπάκι
Θα έχω στην ομάδα μου την παλιόγρια. ...το πουλι:D
Aστο φίλε...άμα κατέβω παρέα με τον ΧLG ,δεν έχετε καμία τύχη. :D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Aστο φίλε...άμα κατέβω παρέα με τον ΧLG ,δεν έχετε καμία τύχη. :D
Μας περνάει σε ηλικία η ομάδα του Αργίτη του Χάρη:cool:
Γι αυτό παίρνει κάθε χρόνο κούπα, κατεβαίνει και με το Gagiva... Πώς να χάσει?:D
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Μας περνάει σε ηλικία η ομάδα του Αργίτη του Χάρη:cool:
Γι αυτό παίρνει κάθε χρόνο κούπα, κατεβαίνει και με το Gagiva... Πώς να χάσει?:D
Εκαστος στο ειδος του κομαντο!


Ειναι ενα πολυ ενδιαφερον εκδρομικο συνδυαζει επαφη με την ιστορια δεξιοτητες πλοηγησης κ ομαδικη βολτα στη μυρωδατη Πελοποννησο.
Μπραβο στη Λεσχη :cool:

adv phone
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
Εκαστος στο ειδος του κομαντο!


Ειναι ενα πολυ ενδιαφερον εκδρομικο συνδυαζει επαφη με την ιστορια δεξιοτητες πλοηγησης κ ομαδικη βολτα στη μυρωδατη Πελοποννησο.
Μπραβο στη Λεσχη :cool:

adv phone
ελα κ εσυ ντε!!
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Χλμ 375
Αλλαγες με περυσι.
1.παιχνίδι στο δρόμο
2. 9 φωτο από 8
3. Κατάργηση επιδοτησης διαμονής, αλλά παράλληλα μείωση συμμετοχής από 15 στα 10ευρω.ουσιαστικά το ιδιο πραμα, απλώς γλυτωνουμε τη βαβουρα.


Έξτρα
1.τιμές του 10 ευρω τοο ατομο διαμονή σε πολύ καλά δωμάτια, υπαρχουν και λουξ με αντίστοιχο υψηλότερο αντίτιμο για το Λεωνίδιο
2.ιδια τιμή και για τα Φιλιατρά την κυριακη βράδυ.
3.τεστ του καινουριου Africa twin ολο το Σάββατο και παραλληλα του nc750 καθως και του new crossrunner 800 απο το κατάστημα μοτοπετσας.
4.τιμές σε γεύμα πολυ κατω μπάλα το Σάββατο το βράδυ σε ταβέρνα οπου είμαστε όλοι μαζεμενοι, γινεται μια μίνι ενημέρωση, μουσικη να παίζει, κοινώς μια παρεα όλοι. Στην ουσία το μισό οδοιπορικο είναι το κλίμα που φτιάχνεται σε αυτό.

Οτι αλλο παιζει θα το προσθετω.
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Μονο με ομάδα μπορώ να συμμετέχω;

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Μονο με ομάδα μπορώ να συμμετέχω;

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν ειναι απαραίτητο μπορεις να ξεκινήσεις και μόνος σου να κανεις την διαδρομή!!
Παντα υπάρχουν κάποια παιδια που έρχονται μόνοι τους αλλα θα σου βρούμε εκει παρεα για την βόλτα αν θες και εσυ βεβαια!!!
Κανενα άγχος για αυτο!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μονο με ομάδα μπορώ να συμμετέχω;

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα φτιάξουμε ομάδες μέσα από εδώ. ...ευκολα πραγματα

advφον!!
 
Top Bottom