5ο Enduro Riding Αγίων Θεοδώρων 28/01/24

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Δεν ξέρω ακριβή αριθμό συμμετοχών αλλά κάπου είδα σε μοτοσυκλέτα νούμερο 456
Ειχα το 635 οπότε υπολογιζω καμία 700αρια δυστυχώς δεν σας πετυχα ουτε εσένα ουτε τον Padis, άργησα να φτασω :ok: και ενα χιλιομετρο πριν το τέλος έμεινα και απο βενζίνη ευτυχώς η διοργανωση μου φερε 2 λιτρα και εβγαλα το τέλος που σε γυρναγε παλι απο το ποταμι που ειχε στην αρχή...
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Εμείς κάναμε μια μικρή κομπανία καμιά 10αριά, επικοινωνήσαμε με τη Λέσχη και την κάναμε το Σάββατο ...
απλά μαγεία, παρότι είχαν την ίδια ιδέα, καμιά 50-60 ακόμα

τέλεια μέρα, θερμοκρασία σούπερ, γιατί φοβήθηκα το κρύο, γρήγορη, εύκολη, τέτοιες βολτάρες θέλουμε
ή τουλάχιστον εγώ ... :laugh:

και του χρόνου να είμαστε καλά :ok:
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Θα το πω:
Ενα τσιμπημα ζηλιας το ενοιωσα!

Το crfακι (κι εγω φυσικα) πιστευετε οτι θα τα καταφερνε εκει;
Ναι Κώστα νομίζω ότι θα το βγαζες, ειδα ενα crf 300l και ενα dr 250 παλαιό...που την εβγαλαν ολη, εγω μετα το 55km κουράστηκα λίγο αλλα οκ συνεχισα μέχρι το τελος
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Η διαδρομή υπάρχει κάπου? Η είναι οτι είναι σημαδεμένο στην περιοχη... Πέρασα χτες και το σκεφτομουν.
Τάσο δεν μας δόθηκε αρχείο, ήταν το κλασικό σύστημα με κορδέλες ταμπελάκια κλπ.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Τάσο δεν μας δόθηκε αρχείο, ήταν το κλασικό σύστημα με κορδέλες ταμπελάκια κλπ.
2wheeler αυτό πάρτο όπως πήγαινε πριν πάρει ο αέρας τα κορδελακια ταμπελακια να κάνεις την βόλτα.

Αν κ αν τα πάρει ο αέρας θα την κάνεις πιο hard.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Τάσο δεν μας δόθηκε αρχείο, ήταν το κλασικό σύστημα με κορδέλες ταμπελάκια κλπ.
Αντώνη μετά τις γραμμές του τραίνου και 2χλμ περίπου προς το βουνό, πέρασες τον μεγάλο βραχο ?
Η δεν πήγαινε από εκεί η διαδρομή?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Βρε ούτε ένας δεν σκέφτηκε να την γράψει σε ένα ρολόι με GPS...? :secret:
Έχουμε και άμαχο (για την ώρα) πληθυσμό πίσω... :p
2wheeler ακούει...?
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Βρε ούτε ένας δεν σκέφτηκε να την γράψει σε ένα ρολόι με GPS...? :secret:
Έχουμε και άμαχο (για την ώρα) πληθυσμό πίσω... :p
2wheeler ακούει...?
Ερασιτεχναι...

Αντι να κοιτανε την ουσια , insagram, facebook κλπ κοιτανε πως θα περάσουνε καλα, δεν τους ενδιαφερει τπτ αλλο!!
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά της λέσχης που έφτιαξαν το event!
Ωραία διαδρομή με πολλών ειδών τερέν και με (σχετική) ροή. Πολυκοσμία στην εκκίνηση
αλλά είδα πολλές γνωστές μουτσούνες, Ξεκινήσαμε μαζί με est, Lefteriskou, antsoar και ένα φίλο.
Αρχικά μας έβαζε στο ποτάμι και σιγά σιγά ανέβαινε στο βουνό. Μονοπάτια σφιχτά, χαλαρά, ανηφορικά, κατηφορικά και πολύ κατηφορικά έως πάρα πολύ κατηφορικά. Γμω την κατηφόρα μου δηλαδή που ξεκίναγε η μπετονιέρα με 0 και έφτανε κάτω με 50...

Τάσο 2wheeler δεν μπαίνει το BMW εκεί μέσα...
thenos έχεις δίκιο, αλλά μας συνέπαιρνε η διαδρομή και δεν το σκέφτηκε κανείς....
Θανασεν δεν είδα πουθενά μεγάλο βράχο. Κάτι βραχάκια του κυβικού υπήρχαν άλλα όχι σπουδαία πράγματα...

 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
................................ και ενα χιλιομετρο πριν το τέλος έμεινα και απο βενζίνη ευτυχώς η διοργανωση μου φερε 2 λιτρα και εβγαλα το τέλος που σε γυρναγε παλι απο το ποταμι που ειχε στην αρχή...
Με τι είχες πάει και ξέμεινες από βενζίνη? με τον καταστροφέα των ενεργειακών πόρων του πλανήτη? :brr::brr::brr:
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Γμω την κατηφόρα μου
:roflmao:Το ιδιο σκεφτόμουν και εγω προς το τέλος, μεχρι να βγω παλι στο ποτάμι...αλλά ωραία βόλτα και οι διοργανωτές αψογοι. Ξεκινησατε νωρίς Παντελή?
 
Τελευταία επεξεργασία:

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Πήγα και εγώ με δύο φίλους, και γινόταν πατημός
Γεμάτο το πάρκινγκ από τις 09:00κσ κόσμος πάρκαρε και ξεφορτωνε στον δρόμο.

Δεν μας πήρε και πολύ να δούμε ότι δεν λέει να μπούμε σε μονοπάτια με 500-600, μπορει και περισσότερα, μηχανάκια γύρω μας.

Την κάναμε μόνοι μας, για μια βολτούλα πάνω απ τα Μέγαρα προς Μάνδρα .
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
ε γι αυτό έμεινες στο τέλος της διαδρομής, αν είχες πάει με τον καταστροφέα θα έμενες στη μέση.:yew:
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Ναι Κώστα νομίζω ότι θα το βγαζες, ειδα ενα crf 300l και ενα dr 250 παλαιό...που την εβγαλαν ολη, εγω μετα το 55km κουράστηκα λίγο αλλα οκ συνεχισα μέχρι το τελος
Κώστα μην του λες τέτοια, γιατί θα έρθει την επόμενη και θα μας κυνηγάει ... :laugh:
Τα κατηφορικά ήταν μπόλικα και σαθρά, και μπορεί να λέμε εύκολη, αλλά εγώ τουλάχιστον κουράστηκα αρκετά,
και 1-2 φορές, κατέβασα και το μηχανάκι στα χέρια, για να μη τα κατέβω με τα μάτια ...
Μηχανάκι τύπου CRF πιθανόν και να την βγάζει την διαδρομή, απλά αν συμβεί βρόντος, θα γίνει τρικότετσο ... και δεν λέει :laugh:
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Κώστα μην του λες τέτοια, γιατί θα έρθει την επόμενη και θα μας κυνηγάει ... :laugh:
Τα κατηφορικά ήταν μπόλικα και σαθρά, και μπορεί να λέμε εύκολη, αλλά εγώ τουλάχιστον κουράστηκα αρκετά,
και 1-2 φορές, κατέβασα και το μηχανάκι στα χέρια, για να μη τα κατέβω με τα μάτια ...
Μηχανάκι τύπου CRF πιθανόν και να την βγάζει την διαδρομή, απλά αν συμβεί βρόντος, θα γίνει τρικότετσο ... και δεν λέει :laugh:
Ειχε αρκετά κατηφορικα σαθρα κ ηθελε προσοχή αλλά οντως πετυχα κόσμο με crf 300l και άλλα αντίστοιχου τυπου... Δεν ξέρω τις αντοχές του καθενός σίγουρα αλλά προς το τέλος και εγω κουράστηκα λιγο με τα κατηφορικα εχεις δίκιο.
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Μόλις ενημερώθηκα από το κοντρόλ, ότι έχει καταγραφεί η διαδρομή
Αν την τσιμπήσω θα την ανεβάσω, γιατί δεν λέει να πάρεις λάθος μονοπάτι εκεί ...
Στην ευρύτερη περιοχή έγινε κι ο αγώνας Extreme ... :laugh:
 
Top Bottom