6ο οδοιπορικο ιστοριας Μοτοπαρεας Λεωνιδιου- 2 απριλιου 2017

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Οπως καθε χρονο,ετσι και φετος η Μοτοπαρεα διοργανωνει το οδοιπορικο.Φετος τερματιζει στην πατρα σε συνεργασια με το VESPA CLUB ACHAIAS,στην πλατεια Γεωργιου.Ειναι δεδομενο οτι το αρχικο ποστ θα εμπλουτιζεται με πληροφοριες κτλπ οσο θα περνανε οι μερες.Ελπιζουμε φετος να φιλοξενησουμε και την εκθεση του advride οπως εχει αναφερθει.Παμε λοιπον σιγα σιγα και για αρχη ενα βιντεακι απο τον φιλο Θοδωρη...
https://www.youtube.com/watch?feature=share&v=63HZNL1rpvg&app=desktop
κατηγοριες 2-3 και 4-5...
στις 2 αυτες θα υπαρχουν για πρωτη φορα φετος αλλες 2 υποκατηγοριες...οι οργανωμενοι και οι μη,π.χ καποιο club.ετσι μιλαμε φετος για 12 <νικητες> και αυτο σε εισαγωγικα γιατι ολοι νικητες ειναι και το 80% ερχεται για τη βολτα.
η διαδρομη θα δοθει στην πιτα μας στις 5 μαρτιου.μεχρι τοτε την κουβαλαω μαζι μου εντυπη γιατι εχουμε καποια αλανια χακερ και φοβαμαι:D:D:D:D:D

εγω συμμετοχη φυσικα με το --->http://www.africatwin.gr/Nemesis/portal.php

:2ob::ltsg:

:friendship::friendship::friendship:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ρε παιδια ειδα το βιντεακι αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει περι τινος προκειται,τι εκδηλωση ειναι αυτη?τι γκρουπ αυτα που αναφερετε?
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ρε παιδια ειδα το βιντεακι αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει περι τινος προκειται,τι εκδηλωση ειναι αυτη?τι γκρουπ αυτα που αναφερετε?
Θα στα πω στα γρήγορα !! Φτιαχνεις μια ομάδα 2-3 μηχανακια η 4-5 ! Το πρωι της Κυριακής παίρνεις το χάρτη της διαδρομής που σπυ λεει θα πας Λεωνιδιο -Πάτρα φέτος μέσω Θεσσαλονίκης πχ ! Επισης θα παρει η καθε ομάδα και κάποιες φωτό με μημνια του 1821 που πρεπει να τα βρει στην πορεία και να τα φωτογραφίσει ! Ολα αυτά τα χλμ στην συγκεκριμένη διαδρομή θα πρεπει να γινει σε 8 ώρες ακριβώς . Ξεκινάς 10 τερματίζεις 6 αλλιώς ακυρώνεσαι . Ολα αυτά αν πας για "κούπα" αν το δεις σαν βόλτα το κανεις χαλαρά και οτι γινει χωρις το απόλυτο σε χλμ φωτογραφίες κτλ ! Περυσι συμμετείχαν 200 μοτο περιπου ! Ειναι πολυ ωραια φάση ! Ενα μίνι 36ωρο αν το εχεις υπόψην σου αλλα με πολλές συμμετοχές και ελάχιστο κοστος συμμετοχής που αφορά το μπλουζάκι αυτοκόλλητα κτλ που παίρνουν όλοι όσοι λαμβάνουν μερος .
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Ρε παιδια ειδα το βιντεακι αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει περι τινος προκειται,τι εκδηλωση ειναι αυτη?τι γκρουπ αυτα που αναφερετε?
μητσε...διαβασε εδω για το περσινο...
φετος υπολογιζουμε πανω απο 200 συμμετοχες...
http://kunouria.blogspot.gr/2016/04/5-1821.html
και ενα βιντεακι....
 
Τελευταία επεξεργασία:

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
οκ....
αλλωστε ειναι νωρις...
κατσε να κοψουν πρωτα την πιτα τους στις 5/3 και θα δωσουν υστερα λεπτομερειες..
θα σου πουμε και τηλεφωνα να τους παρεις και θα σου λυθουν ολες οι αποριες...
παντως προγραμματισε το...:ok:
ειναι πολυ ωραια ''φαση'';)....εαν πας μια φορα μετα θα πηγαινεις καθε χρονο...:yew::yew::yew:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Θα στα πω στα γρήγορα !! Φτιαχνεις μια ομάδα 2-3 μηχανακια η 4-5 ! Το πρωι της Κυριακής παίρνεις το χάρτη της διαδρομής που σπυ λεει θα πας Λεωνιδιο -Πάτρα φέτος μέσω Θεσσαλονίκης πχ ! Επισης θα παρει η καθε ομάδα και κάποιες φωτό με μημνια του 1821 που πρεπει να τα βρει στην πορεία και να τα φωτογραφίσει ! Ολα αυτά τα χλμ στην συγκεκριμένη διαδρομή θα πρεπει να γινει σε 8 ώρες ακριβώς . Ξεκινάς 10 τερματίζεις 6 αλλιώς ακυρώνεσαι . Ολα αυτά αν πας για "κούπα" αν το δεις σαν βόλτα το κανεις χαλαρά και οτι γινει χωρις το απόλυτο σε χλμ φωτογραφίες κτλ ! Περυσι συμμετείχαν 200 μοτο περιπου ! Ειναι πολυ ωραια φάση ! Ενα μίνι 36ωρο αν το εχεις υπόψην σου αλλα με πολλές συμμετοχές και ελάχιστο κοστος συμμετοχής που αφορά το μπλουζάκι αυτοκόλλητα κτλ που παίρνουν όλοι όσοι λαμβάνουν μερος .
ετσι ακριβως
οκ....
αλλωστε ειναι νωρις...
κατσε να κοψουν πρωτα την πιτα τους στις 5/3 και θα δωσουν υστερα λεπτομερειες..
θα σου πουμε και τηλεφωνα να τους παρεις και θα σου λυθουν ολες οι αποριες...
παντως προγραμματισε το...:ok:
ειναι πολυ ωραια ''φαση'';)....εαν πας μια φορα μετα θα πηγαινεις καθε χρονο...:yew::yew::yew:
στην πιτα θα δωθει και η διαδρομη
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
κι εγω σαν νεος δεν εχω ακομα κανεναν αλλο στην ομαδα :p αλλα μου αρεσει η ιδεα και ελπιζω να καταφερω να παω. θα ψησω και τον κουμπαρο μου...
και μονος σου να ερθεις θα βρεις παρεα εδω για να κανεις την βολτα ! αυτο ειναι το μονο που δεν πρεπει να σε ανυσηχει
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Με το καλό, πρώτα ο θεός :)
Θα παμε μαζί.....να σε προσέχω, γιατί έχεις ξεφύγει τελευταία :p
Θα έρθω μαζι σας γιατι μπορει να ξεφύγεις που εχει ξεφύγει !!!!
αρα ...θα ερθω να σας μαζευω με το λουρι γιατι θα λελοποιησετε το συμπαν εσεις...count me in λοιπον:cool:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
ναι κωστα...
τρικολορε ειναι...
δεν ξερω για το ημιυπογειο, αλλα ο γιωργης εχει και 4χ4....
 
Top Bottom