9 χρόνια Advride

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Περνάνε γρήγορα τα άτιμα, αλλά εδώ μέσα περνάνε με πολλές αναμνήσεις και όνειρα.

Εύχομαι να είμαστε όλοι γεροί και να συνεχίσουμε να καβαλάμε και να μοιραζόμαστε.




advphone
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Αληθινοί άνθρωποι χωρίς κόμπλεξ!
Τρελοί για δέσιμο αλλα με περιεχόμενο :p
Κύλησε ενα δάκρυ!
Αυτο!
Να είμαστε ολοι γεροί ;)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Και τι χρόνια ε;;
Δύσκολα!

Advride team και μέλη, μπράβο μας, η συνταγή δείχνει να αντέχει στον χρόνο.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY


Όμορφα χρόνια με τα πάνω και τα κάτω κάποιες φορές αλλά όλα για καλό στη ζωή! Δεν είχα την τύχη (ή την είχα) να είμαι απο την ίδρυση αλλά απ όταν βρεθήκαμε μόνο όμορφα πράγματα έχω να θυμάμαι και εύχομαι και τα επόμενα χρόνια να δίνει το φόρουμ υλικό για τους λάτρεις της μοτοσυκλέτας και να φέρνει κόσμο κοντά με αυτή τη κοινή αγάπη και τα κοινά ενδιαφέροντα!

Ιδιαίτερο ευχαριστώ στην κρυφή δύναμη tattoopanther για την τόσο σημαντική προσφορά του!

επίσης ένα τεράστιο ευχαριστώ στον τιτανομέγιστο και απο τα πιο καλά και καθαρά παιδιά που έχω γνωρίσει thenos για τον κόπο του τόσα χρόνια!

Ένα γιγαντιαίο ευχαριστώ στον λάτρη της μπαγκαζιέρας και γητευτή των αλόγων XR Maniac για όλα όσα έχει κάνει και που υπάρχει και είναι τόσο στιλάτος!

Όχι βέβαια σαν το πουλί αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα.

Και πολλά ευχαριστώ σε όλους ξεχωριστά για την προσφορά τους και το εξαιρετικό επίπεδο που έχουμε εδω μέσα, τις φιλιές που έχουν φτιαχτεί αλλά και τις ασυμφωνίες σε ανθρώπινο επίπεδο και πάντα με σεβασμό προς τον άλλον..

Καλή συνέχεια να έχουμε!
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Συγχαρητήρια για την κατάσταση του φόρουμ! Συγχαρητήρια σε admin, mods, support! Έχοντας τα 2 πρώτα, τα μέλη πάντα θα είναι εξαιρετικοί άνθρωποι.
Έχοντας την εμπειρία από άλλο φόρουμ, που σε ένα μήνα κλείνουμε τα 15 έτη καθημερινής λειτουργείας, το μόνο σίγουρο είναι πως ένα καλό φόρουμ με καλούς τύπους να γράφουν, απωθούν οποιαδήποτε τοξικότητα. Σίγουρα έχει τα πάνω και τα κάτω, αλλά η κατακλείδα πάντα είναι χαρμόσυνη!

Χρόνια πολλά λοιπόν στο advride.gr, να είμαστε όλοι καλά και να ταξιδεύουμε, πάντα με ασφάλεια και εξοπλισμό!
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Είμαι μέλος του φόρουμ μόλις από τον Μάιο του 2022, αλλά έχω διαβάσει τόσο, έχω γράψει κάμποσο και έχω γνωρίσει ανθρώπους με πάθος για τη μοτοσυκλέτα που αισθάνομαι και μιλάω παραέξω για το φόρουμ σαν να ήμουν μέλος εδώ και χρόνια.

Φόρουμ μοτοσυκλέτας εν έτει 2023!!! Στην Ελλάδα!!!!! Το λες καλτ και ρομαντικό ταυτόχρονα.

Χρονιά πολλά φόρουμ! Να τα εκατοστίσεις!
 

theo_ts

Advexperience.gr
Περιοχή
Στη Γενέτειρα του Ευριπίδη
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
Suzuki Gs 500
New Force NF 500
Χρόνια πολλααααα advride.gr.
Όλοι στην ΟΔΣ εχουν κάνει και κάνουν εξαιρετική δουλειά, όπως τα μέλη του με την ποιότητα που εχουν κάνουν αυτο το forum πολυ δυνατό, παρεΐστικο, γεμάτο γνώσεις, ταξίδια και απωθούν οποια τοξικότητα.
Ευχαριστώ που σας γνώρισα έστω και διαδικτυακά και μου χαρίσατε εμπειρίες και με ταξιδέψατε μέσα απο τα ταξίδια σας.

Χρονια πολλαααααααα
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
7 τα δικά μου χρόνια εντός αυτής της ωραίας παρέας!
Οι γνωριμίες έγιναν παρέες, οι παρέες φιλίες και κάποιες από αυτές πολύ δεμένες πλέον με τον ανάλογο σεβασμό και εκτίμηση που πρέπει να υπάρχει ανάμεσα στους ανθρώπους.
Μοιραστείτε τις γνώσεις σας γύρω από τη μοτοσυκλέτα, τις εικόνες σας, τα ταξίδια σας, τις απορίες σας...
Φυσικά και δεν έχω καταφέρει να βρεθώ με όλους αυτούς που θα ήθελα από κοντά αλλά θεωρώ πως κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό...
Καλά να είμαστε και πάντα όρθιοι...!
Χρόνια μας πολλά...!!!


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αληθινοί άνθρωποι χωρίς κόμπλεξ!
Τρελοί για δέσιμο αλλα με περιεχόμενο :p
Κύλησε ενα δάκρυ!
Αυτο!
Να είμαστε ολοι γεροί ;)
:inlove:
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Τα τελευταία χρόνια με τα fb ομάδες ομαδουλες κτλ και όλα τα άλλα social media, έδειχνε και λέγαν πολλοί για τα φόρουμ γενικός ότι πάνε να σβήσουν είναι αργά στην πληροφορία γίνονται παρεξηγήσεις συνεχώς και άλλα πολλά.
Τα χρόνια η εμπειρία και η σημερινή πραγματικότητα δείχνουν ότι υπάρχει μια υγιής κοινωνικότητα γεννιούνται παρέες συνεχώς μέσα από αυτά δημιουργούνται δυνατές φιλίες έχουν άμεση υπόσταση στο χώρο της πληροφορίας και είναι ζωντανά όσο ποτέ.

Υγεία ! Πάντα όρθιοι και να γράψουμε κι άλλα τόσα διαδικτυακά χιλιόμετρα παρέα εδώ μέσα και κυρίως στα βουνά και στους δρόμους του κόσμου!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ θα πω χρόνια καλά πάνω απ' όλα, το πολλά δεν λέει κάτι από μόνο του. Ο χώρος έχει δείξει πολλά.

Να είναι όλοι καλά, γεροί και σε όποιο τερέν και απόσταση γουστάρουν περισσότερο.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δεν αντιλέγω πώς οι ομάδες στο FB κυρίως έχουν πάρει μια μεγάλη μερίδα του λέοντος ειδικά σε ομάδες με το ίδιο μοντέλο που ιδιοκτήτες ανταλλάσσουν πληροφορίες, γνώσεις, γνώμες κλπ.

Για μένα όμως το φόρουμ είναι μια ξεχωριστή, καθαρή και πλήρης μορφή επικοινωνίας και οργάνωσης. Καταρχήν ο πλούτος της πληροφορίας κατηγοριοποιείται, αρχειοθετείται και φυλάσσεται. Μπορώ σήμερα σε φόρουμ της Ελλάδας ή του εξωτερικού να κάνω αναζήτηση και να βρω απο 15 χρόνια πίσω κάποιο τρελό σαν εμάς που έκανε ένα θέμα DIY πώς να κάνεις σέρβις σε ανάρτηση σε ένα μοντέλο 20 χρόνια πίσω. Αυτή η πληροφορία στο FB χάνεται και πιο πιθανό είναι έτσι κι αλλιώς να μην κάτσει κάποιος να την φτιάξει επειδή δεν είναι φιλόξενο το περιβάλλον σαν δομή για να αναλύσεις ένα τεχνικό θέμα. Πιο πολύ είναι για ερωτήσεις της ώρας, για να μοιραστείς 2 foto, μια εκδήλωση, μια ανακοίνωση. Είναι για μένα λίγο της κατανάλωσης το FB.

Εμείς εδώ θα είμαστε, λίγοι, πολλοί δεν εχει σημασία, ρετρό, παλιακοί, ότι να ναι δεν πειράζει. Μόδες είναι αυτά και γυρίζουν. ADVRIDE φορ εβα ρε Ζουκεμπεργκ. Ιτ αουαρ νταστ ρε με τους νεωτερισμούς σου!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τι έτσι; Χωρίς κάλεσμα; Χωρίς κέρασμα;
Πού να μείνουν λεφτά για δαύτα...
Τους τα φάγαν όλα τα παλιομηχανάκια... :roflmao:
(Λείπει το κατάλληλο emoji του γέρου με τη μαγκούρα...) ;)
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Δεν αντιλέγω πώς οι ομάδες στο FB κυρίως έχουν πάρει μια μεγάλη μερίδα του λέοντος ειδικά σε ομάδες με το ίδιο μοντέλο που ιδιοκτήτες ανταλλάσσουν πληροφορίες, γνώσεις, γνώμες κλπ.

Για μένα όμως το φόρουμ είναι μια ξεχωριστή, καθαρή και πλήρης μορφή επικοινωνίας και οργάνωσης. Καταρχήν ο πλούτος της πληροφορίας κατηγοριοποιείται, αρχειοθετείται και φυλάσσεται. Μπορώ σήμερα σε φόρουμ της Ελλάδας ή του εξωτερικού να κάνω αναζήτηση και να βρω απο 15 χρόνια πίσω κάποιο τρελό σαν εμάς που έκανε ένα θέμα DIY πώς να κάνεις σέρβις σε ανάρτηση σε ένα μοντέλο 20 χρόνια πίσω. Αυτή η πληροφορία στο FB χάνεται και πιο πιθανό είναι έτσι κι αλλιώς να μην κάτσει κάποιος να την φτιάξει επειδή δεν είναι φιλόξενο το περιβάλλον σαν δομή για να αναλύσεις ένα τεχνικό θέμα. Πιο πολύ είναι για ερωτήσεις της ώρας, για να μοιραστείς 2 foto, μια εκδήλωση, μια ανακοίνωση. Είναι για μένα λίγο της κατανάλωσης το FB.

Εμείς εδώ θα είμαστε, λίγοι, πολλοί δεν εχει σημασία, ρετρό, παλιακοί, ότι να ναι δεν πειράζει. Μόδες είναι αυτά και γυρίζουν. ADVRIDE φορ εβα ρε Ζουκεμπεργκ. Ιτ αουαρ νταστ ρε με τους νεωτερισμούς σου!!
Λες και ήσουν στο μυαλό μου.

Χρόνια πολλά και συγχαρητήρια στους εμπευστές του χρησιμότατου αυτού τόπου έκφρασης της αγάπης για το μοτοσυκλετισμό και την περιπέτεια. Απλό, λαϊκό και κατατοπιστικό.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Χρόνια πολλά και καλά, συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα του advride.gr και ευχαριστώ για ολες τις πληροφορίες, συμβουλές, γνώμες και την φιλοξενία που μου έχει προσφέρει το φόρουμ, καλά χιλιόμετρα με υγεία σε όλους μας!!!:drt:
 
Top Bottom