Aνάκληση για την αντλία καυσίμου σε BMW R-K-S-HP2 MODEL

ΠΛΑΤΩΝ

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Μοτό
R 1200 GS ADV
Πηγα στον γερακα για αλλαγη λαδιων, βαλβολινη διαφορικου και τακακια και αντικαταστηθηκαν ολα κομπλε (αντλια και παρελκομενα), πρωτου καν να τους πω τιποτα για ανακληση. Αψογος ο Παναγιοτοπουλος.
 

tom100

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
θωμας
Μοτό
BMW GS 1200R vespa 250 gts
καλησπερααα...παίδες,από χθες έχω ακατάπαυστη διαρροή καύσιμου από την δεξιά αντλία όπως καθόμαστε, την λευκή(gs 2005)-από τον γωνιακό ταχυσυνδεσμο-να πάω στον αντιπρόσωπο της θεσνικης για έλεγχο η κατευθείαν για αντικατάσταση;),μιλάμε δε σταμάτησε να τρέχει...εεε φαντάζομαι μέχρι να αδειάσει το τεπόζιτο.
 

petros 1200gs

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
petros
Μοτό
1200 GS
Καλήμερα !
Εαν αργήσουν να σου δώσουν λύση στην αντιπροσωπεία έχω να σου δώσω λύση μέχρι την αντικατάσταση, κανε ένα τηλ.
 

tom100

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
θωμας
Μοτό
BMW GS 1200R vespa 250 gts
Καλήμερα !
Εαν αργήσουν να σου δώσουν λύση στην αντιπροσωπεία έχω να σου δώσω λύση μέχρι την αντικατάσταση, κανε ένα τηλ.
ευχαριστώ Πετρο,πήγα σήμερα με την οδική την άφησα άλλα απουσίαζε ο υπεύθυνος του συνεργείου....με "εξυπηρέτησε" καποιος αλλος ο οποιος μου μιλησε με εναν τροπο επειδη δε κάνω κει σερβις και ένιωσα σαν τον μεγαλυτερο εγκληματια,δεν παμε καλα.εμεις μου ειπε ενημερωσαμε μονο οσους κανουν σερβις εδω,κατα λεξη αυτο μου ειπε,δηλαδη οι υπολοιποι ας καουν ζωντανοι.σε ερωτηση μου ποτε θα ναι ετοιμη ....ε μου λεει ναρθει η αντλία και βλεπουμε,δε το βλεπω συντομα.:(Αυριο θα μιλησω καλυτερα με τον προισταμενο του...πιστευω να ναι περισσοτερο διαλακτικος.τρεις ανακλησεις εκκρεμουν ,η μια απο αυτες το μουαγιε που αλλαξα περσι τετοια εποχη με εξοδα δικα μου ,το ανταλακτικο φυσικα απο εκει αγορασμενοχωρις ναμου πουν ρε συ φιλαρακι υπαρχει ανακληση γι αυτο,ελανα το αλλαξουμε.τεσπα ....θα δουμε αυριο πως θα παει τοο πραμα.θαμιλησουμε αυριο αν ειναι ,να δω πρωτα τον προισταμενο...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
ευχαριστώ Πετρο,πήγα σήμερα με την οδική την άφησα άλλα απουσίαζε ο υπεύθυνος του συνεργείου....με "εξυπηρέτησε" καποιος αλλος ο οποιος μου μιλησε με εναν τροπο επειδη δε κάνω κει σερβις και ένιωσα σαν τον μεγαλυτερο εγκληματια,δεν παμε καλα.εμεις μου ειπε ενημερωσαμε μονο οσους κανουν σερβις εδω,κατα λεξη αυτο μου ειπε,δηλαδη οι υπολοιποι ας καουν ζωντανοι.σε ερωτηση μου ποτε θα ναι ετοιμη ....ε μου λεει ναρθει η αντλία και βλεπουμε,δε το βλεπω συντομα.:(Αυριο θα μιλησω καλυτερα με τον προισταμενο του...πιστευω να ναι περισσοτερο διαλακτικος.τρεις ανακλησεις εκκρεμουν ,η μια απο αυτες το μουαγιε που αλλαξα περσι τετοια εποχη με εξοδα δικα μου ,το ανταλακτικο φυσικα απο εκει αγορασμενοχωρις ναμου πουν ρε συ φιλαρακι υπαρχει ανακληση γι αυτο,ελανα το αλλαξουμε.τεσπα ....θα δουμε αυριο πως θα παει τοο πραμα.θαμιλησουμε αυριο αν ειναι ,να δω πρωτα τον προισταμενο...
Φαινεται πως σε αυτο το ειδος συμπεριφορας:rolleyes: το τμημα συνεργειου εχει τη σχετικη πιστοποιηση σταθερης ποιοτητας.
Ειμαστε μαρτυρες -κυριολεκτικα- μιας μονοπωλιακης καταστασης.
 

tom100

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
θωμας
Μοτό
BMW GS 1200R vespa 250 gts
Φαινεται πως σε αυτο το ειδος συμπεριφορας:rolleyes: το τμημα συνεργειου εχει τη σχετικη πιστοποιηση σταθερης ποιοτητας.
Ειμαστε μαρτυρες -κυριολεκτικα- μιας μονοπωλιακης καταστασης.
Πασχαλη ειναι η πολιτικη της συγκεκριμενης αντιπροσωπιας,σημερα που μιλησα με τον προισταμενο του συνεργειου που χθες απουσιαζε ,αν και περισσοτερο γλυκομιλητος,παλι επεμενε με την γνωστη καραμελιτσα....ειμαστε υποχρεωνενοι να ενημερωνουμε μονο οσους κανουμε σερβις εκει....και το αλλο που ειπε....καλα να παθεις που κανεις αλλου σερβις αυτα με με λιγα λογια.Θα τρελαθουμε τελειως με δαυτους.Ντροπη να κανετε σερβις αλλου ακουτε εδω μεσα ;)..να προσεχατε
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Το έγραψα και πριν, μήπως μια επιστολή στην BMW που να περιγράφει τα γεγονότα, με πιθανή κοινοποίηση σε πρώτη η σε δεύτερη φάση στην ΓΓΚαταναλωτή ? Η εκκίνηση τοποθέτησης μουαγιέ -φλαντζας από μια τέτοια επιστολή ξεκίνησε.
Γιατί ενώ διαβάσαμε ότι τρέχει παγκόσμια ανάκληση, εδώ επί δίμηνο ποιούσαν την νήσσαν!
...
 

tom100

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
θωμας
Μοτό
BMW GS 1200R vespa 250 gts
Το έγραψα και πριν, μήπως μια επιστολή στην BMW που να περιγράφει τα γεγονότα, με πιθανή κοινοποίηση σε πρώτη η σε δεύτερη φάση στην ΓΓΚαταναλωτή ? Η εκκίνηση τοποθέτησης μουαγιέ -φλαντζας από μια τέτοια επιστολή ξεκίνησε.
Γιατί ενώ διαβάσαμε ότι τρέχει παγκόσμια ανάκληση, εδώ επί δίμηνο ποιούσαν την νήσσαν!
...
...ας την παρω αυριο με το καλο και θα ακολουθησει ενας μαραθωνιος διαμαρτυριας με επιστολες,τουλαχιστον να καταλαβουν οτι δεν αγοραζουμε αγρον....αλλα μοτοσυκλετες με αναλογη στηριξη και μετα αναρρωτιουνται γιατι δεν εχουν την αναλογη πελατεια συμφωνα με τις πωλησεις τους...το κωμικοτραγικο χθες μου στειλαν μηνυμα για test ride ,αλλα για τις ανακλησεις γαργαρα........
 

Dimisp

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200 rt
Εγώ τους ρώτησα προχθές για την ανάκληση και μου είπαν ότι χρειάζεται αντικατάσταση αντλίας βενζίνης. Όταν τους ζήτησα να μου πούνε για ποτέ να το προγραμματίσω, μου είπαν για Νοέμβριο!!!
Η πλάκα είναι ότι εάν κάνω σέρβις εκεί θα μου την αλλάξουν μαζί με το σέρβις σε λίγες ημέρες. Αυτός είναι ο εκβιασμός του εξουσιοδοτημένου της πόλης μας...
..:waiting:
 

xntinou

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS 07
Το μόνο που καταφέρνει ο συγκεκριμένος με αυτού του είδους την εκβιαστική πολιτική είναι να χάνει υποψήφιους πελάτες :mooning:
 

tom100

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
θωμας
Μοτό
BMW GS 1200R vespa 250 gts
Εγώ τους ρώτησα προχθές για την ανάκληση και μου είπαν ότι χρειάζεται αντικατάσταση αντλίας βενζίνης. Όταν τους ζήτησα να μου πούνε για ποτέ να το προγραμματίσω, μου είπαν για Νοέμβριο!!!
Η πλάκα είναι ότι εάν κάνω σέρβις εκεί θα μου την αλλάξουν μαζί με το σέρβις σε λίγες ημέρες. Αυτός είναι ο εκβιασμός του εξουσιοδοτημένου της πόλης μας...
..:waiting:
..............να ευχεσαι Δημητρη να σπασει και να τρεχει ακαταπαυστα βενζινη οπως σε μενα...αλλα να σου συμβει καπου βολικα;) εμενα που την πηγα με την οδικη δευτερα την Τεταρτη ηταν ετοιμη,μιλαμε πετανε οι ανθρωποι,αρκει να μην καεις :eek:.
 

tom100

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
θωμας
Μοτό
BMW GS 1200R vespa 250 gts
Το μόνο που καταφέρνει ο συγκεκριμένος με αυτού του είδους την εκβιαστική πολιτική είναι να χάνει υποψήφιους πελάτες :mooning:
χαναει χανει και επειτα κλεινουν μακροπροθεσμα και αναρρωτιουνται μα γιατι εφτασα εδω που εφτασα.......τεχνοκρατες του γλυκου νερου.
 

Dimisp

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200 rt
Και η διαφορά των εξουσιοδοτημένων...
Πήρα τηλέφωνο σήμερα στην Λάρισα (για την ανάκληση) και μου κλείσανε ραντεβού για Πέμπτη χωρίς να υπάρχει υποχρέωση για σέρβις.
Τελικά ζήτησα αφού μου κλείσανε ραντεβού για την αντλία, να συμπεριλάβουν και το σέρβις εάν μπορούν και μου είπαν ¨κανένα πρόβλημα απλά θα μας την φέρετε λίγο νωρίτερα¨

Το παραπάνω νομίζω ότι άξιζε να δημοσιοποιηθεί μόνο για την συμπεριφορά και τον επαγγελματισμό!
 

Dimisp

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200 rt
Χάνει σίγουρα πολλούς πελάτες με τέτοιες συμπεριφορές, αλλά χάνουμε και εμείς που δεν υπάρχει ένας επαγγελματίας αντίστοιχος και εξουσιοδοτημένος στην πόλη μας.
 

tom100

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
θωμας
Μοτό
BMW GS 1200R vespa 250 gts
Και η διαφορά των εξουσιοδοτημένων...
Πήρα τηλέφωνο σήμερα στην Λάρισα (για την ανάκληση) και μου κλείσανε ραντεβού για Πέμπτη χωρίς να υπάρχει υποχρέωση για σέρβις.
Τελικά ζήτησα αφού μου κλείσανε ραντεβού για την αντλία, να συμπεριλάβουν και το σέρβις εάν μπορούν και μου είπαν ¨κανένα πρόβλημα απλά θα μας την φέρετε λίγο νωρίτερα¨

Το παραπάνω νομίζω ότι άξιζε να δημοσιοποιηθεί μόνο για την συμπεριφορά και τον επαγγελματισμό!
μπραβο στη Λαρισα...επαγγελματισμος ταβανι.Ας τα βλεπουν καποιοι ...........
 
Top Bottom