Aνιχνευση χωματινων διαδρομων Eυβοιας 15/11/15

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Θα βοηθήσω στις πληροφορίες ώστε να δελεάσω ανυποψίαστα "θύματα" να έρθουν μαζί στην περιήγηση :D :D :D .
Η διαδρομή είναι άκρως ενδιαφέρουσα αφού πρόκειται να περάσετε απο Τρούπι-Κατούνια και να δείτε μέρος απο τα παλιά ορυχεία "Σκαλιστήρη " (είχα πάει πριν χρόνια),οι εξορύξεις λευκόλιθου έχουν αφήσει τεράστιες "πληγές" που με το πέρασμα των χρόνων μετατράπηκαν σε λίμνες.......
Ορίστε μερικές φώτο για να πειστείτε.....



Τρούπι

το εργοστάσιο που παραμένει σαν φάντασμα πια....





Αυτά από εμένα και αναμένω νέο φωτογραφικό υλικό...........και να σκονιστείτε όμορφα ε!!!!!!!!!!! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
ΛΙΤΣΑ

1) Phoenix
2) mpampis o sougias
3) nik the greek
4) dtz
5) John (φιλαράκι μου)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
εικαζετε οτι μεσα σε αυτες τις λιμνες ζει ενα μεγαλο αμφιβιο ερπετο!!!!!ειναι αληθεια??????
ΛΙΤΣΑ

1) Phoenix
2) mpampis o sougias
3) nik the greek
4) dtz
5) John (φιλαράκι μου)
μαλλον θα κανω λιστα και για ασφαλτινο
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
εικαζετε οτι μεσα σε αυτες τις λιμνες ζει ενα μεγαλο αμφιβιο ερπετο!!!!!ειναι αληθεια??????

μαλλον θα κανω λιστα και για ασφαλτινο
εσύ κοίτα να πάρεις το προστατευτικό για το φανάρι, από το παλληκάρι, κι άσε τα αστειάκια ...
 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
εικαζετε οτι μεσα σε αυτες τις λιμνες ζει ενα μεγαλο αμφιβιο ερπετο!!!!!ειναι αληθεια??????
Το μόνο ενδιαφέρον άρθρο που βρήκα είναι αυτό http://www.tovima.gr/society/article/?aid=385615
Τώρα εαν έχουμε και έμεις το δικό μας τέρας του Λοχ Νες δεν μένει παρά να το ανακαλύψετε ;) ;) ;)
 

giannis_transalp

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
giannis
Μοτό
transalp 650 model 2001
Ακριβώς ote="Marion, post: 94050, member: 270"]Το μόνο ενδιαφέρον άρθρο που βρήκα είναι αυτό http://www.tovima.gr/society/article/?aid=385615
Τώρα εαν έχουμε και έμεις το δικό μας τέρας του Λοχ Νες δεν μένει παρά να το ανακαλύψετε ;) ;) ;)[/quote]
πολύ σωστα marion.. . Κάπου εκεί μεσα σε αυτόν τον τεχνητό παράδεισο.. , μακριά από τον πολιτισμό,..κατοικεί.. ο τρομερός κατεμομποξερόσαυρος ο λασπώδης..:alien::eek:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Θα βοηθήσω στις πληροφορίες ώστε να δελεάσω ανυποψίαστα "θύματα" να έρθουν μαζί στην περιήγηση :D :D :D .
Η διαδρομή είναι άκρως ενδιαφέρουσα αφού πρόκειται να περάσετε απο Τρούπι-Κατούνια και να δείτε μέρος απο τα παλιά ορυχεία "Σκαλιστήρη " (είχα πάει πριν χρόνια),οι εξορύξεις λευκόλιθου έχουν αφήσει τεράστιες "πληγές" που με το πέρασμα των χρόνων μετατράπηκαν σε λίμνες.......
Ορίστε μερικές φώτο για να πειστείτε.....



Τρούπι

το εργοστάσιο που παραμένει σαν φάντασμα πια....





Αυτά από εμένα και αναμένω νέο φωτογραφικό υλικό...........και να σκονιστείτε όμορφα ε!!!!!!!!!!! ;)
.......κάτι απο erzberg μου θυμίζει !!!
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
εικαζετε οτι μεσα σε αυτες τις λιμνες ζει ενα μεγαλο αμφιβιο ερπετο!!!!!ειναι αληθεια??????

μαλλον θα κανω λιστα και για ασφαλτινο
Άμα γίνει λίστα με ασφάλινα χιλιόμετρα είμαι μέσα!! :D
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ

Ραντεβού στην κεντρικη πλατεία των Πολιτικών
Ευβοιας
Ώρα πρωινή !!!!!!!! 08 19 με αδιευκρινιστη απόκλιση προς τα μπρος(
Εξοπλισμός !!!
Χωμάτινα Λαστιχα μέχρι 50/50
Κλοιπα!!!!



Από αδιευκρίνιστο !!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Ραντεβού στην κεντρικη πλατεία των Πολιτικών
Ευβοιας
Ώρα πρωινή !!!!!!!! 08 00 με μικρή απόκλιση προς τα μπρος



Από αδιευκρίνιστο !!!!
Δε μου λες αδιευκρίνιστε, μήπως μπορείς να μας διευκρινήσεις την ώρα ? το 09.00 έγινε 08.00 ? :mad::rage::punch::muted::banghead:
Για να έρθουμε από Αθήνα με το αμάξι θέλουμε περίπου 1.5 ώρα, σύν άλλη μία να ξυπνήσουμε, να ντυθούμε και να φορτώσουμε τα μηχανάκια ...
Άρα έχουμε πάει στο 05.30 ...:waiting:
 
Top Bottom