Aξεσουαρ Μoto,κανουν τη ζωη μας πιο ευκολη?

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Ολοι μας λιγο πολυ εχουμε αρκετα εξτρα στις μηχανες μας.Πολλα απο αυτα ειναι ομορφα,αρκετα ειναι χρησιμα ,καποια ... απλα για τα σκουπιδια.

Ποιο απο αυτα πιστευτε οτι οχι μονο δεν θα το βγαζατε ποτε απο τη μηχανη σας,αλλα θα το προτεινατε και σε αλλους?

Σαν επιλογο ποιο ειναι αυτο,που με την πρωτη ευκαιρια θα παρει την αγουσα?
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
1.Τα φαρδια μεταλλικα οδοντωτα μαρσπιε οδηγου.

-1.Τις μλκιες αγορες τις κραταω για να τις βλεπω και να γλυτωνω απο τις μελλοντικες(Το κολπο δεν πιανει αλλα επιμενω).
 

Vamael

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα,Καρυά Βοιωτίας,Ορχομενός,Λιβαδειά
Όνομα
Μχάλης Βαμβακούσης
Μοτό
Suzuki Vstrom 650 Abs
Βάση Gps, βάση κινητού, πρίζα 12V, προστατευτική ποδιά κινητήρα, γέφυρα πιρουνιού.

Αυτά έχω προσθέσει στο Vstrom και νομίζω ότι δεν χρειάζεται κάτι άλλο για την χρήση που κάνω εγώ προσωπικά.

Σίγουρα για κάποιους που ταξιδεύουν πολύ σε κρύα μέρη τον χειμώνα χρήσιμα θα είναι τα θερμαινόμενα γκριπ και σέλα.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Tα φαρδια οδοντωτα μασπιε (εχω προσαρμοσει απο ΚΤΜ) Πολυ καλυτερα ακομα και σε ασφαλτινη χρηση
Πριζα 12V (εχω φτιαξει μονος μου με κοστος υλικων περι τα 7 ευρω)
Το αμορτισερ και τα ελατηρια μπροστα της WP Ααααλο μηχανακι!
Φαρδυτερο και με αλλες γωνιες αλουμινενιο τιμονι
Τρομπα μπροστα φρενου brembo απο aprilia tuono Πολυ καλυτερη αισθηση φρεναρισματος ειδικα στο χωμα

Τι δεν θα ξαναβαζα με τιποτα
Ζελατινα της MRA (αυτη με το φρυδακι) Τα πιο πεταμενα 150 ευρω που εχω δωσει ποτε Ολος ο αερα ακριβως στα ματια Απο αυτην κρατησα μονο τους συνδεσμους που τους εβαλα στην μαμα ζεκλατινα και με φρυδακι δικης μου κατασκευης
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Είναι πολλοί οι παράγοντες που παίζουν ρόλο τι κατεύθυνση θα ακολουθήσει κάποιος για την τοποθέτηση ενός αξεσουάρ στη μοτοσυκλέτα (προστασία, ομορφιά, ασφάλεια, κ.α.). Εμένα παράδειγμα, μ' ενδιαφέρει η λειτουργικότητα παρά η εμφάνιση :

1. XLR 650 AFRICA TWIN: Κρίθηκε απαραίτητη η τοποθέτηση, πιο φαρδιά "μασρσπιέ" της sw-motech και τρόχησα τα δόντια σε συνδιασμό με το καμπύλο της κατασκευής τους έχω το καλύτερο πάτημα.
Μπήκαν χούφτες acerbis (με σίδερο) για προστασία των χειριστηρίων απο πεσίματα.
............έχω και gps carmin 276c...............για ομορφιά ........




2. ................................συνεχίζεται.......
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
βελτιωση στις αναρτησεις.ειτε ελατηρια ειτε πληρες σε αναρτησης,αναλογα τι και πως.
μετα παμε σε διπλο σταντ,ποδια,μπριζακι.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Εγω ειμαι αναμεσα στα θερμαινομενα grips και τα προβολακια.


Και η ανατομικη σελα δεν ειναι ασχημη,αλλα δεν μπορω να πω ποιο απο τα τρια ειναι το πιο απαραιτητο.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
εχουμε και λεμε,με σειρα προτεραιοτητας..
διπλο σταντ,fatbar τιμονι,ποδιά αλουμινενια,προστατευτικο μπροστα φαναριου αυτα προς το παρον και βλεπουμε..
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Όσοι με γνωρίζουν εδω μεσα, ξέρουν οτι εχω βαλει και εχω βγάλει πολλά έξτρα και αξεσουάρ στη χοντρή...
Ποια δεν θα βγάλω ποτε:
Απο πλευράς χρησιμότητας και αξίας, τις αναρτήσεις Ohlins, το μπαράκι για το GPS και τη μεγάλη ποδια.
Απο πλευράς αισθητικής, τη φιμέ ζελατίνα και τα αντίστοιχα φλαπς της Ermax.
Υπάρχει και κάτι που μου άρεσε πολύ αισθητικά αλλα λειτουργικά δεν με βόλεψε. Το σύστημα Desierto της Touratech. Πανέμορφο αλλά πολύ ξύλο απο τον αέρα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

giannis_transalp

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
giannis
Μοτό
transalp 650 model 2001
Ψηλή Ζελατίνα (τελικά προτιμώ την κοντή) , αλουμινένια ποδιά DIY, κάγκελα, κάγκελα πλαϊνών βαλιτσών, "αυτόματο" σύστημα λίπανσης αλυσίδας με λάδι 90 SAE DIY.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ψηλή Ζελατίνα (τελικά προτιμώ την κοντή) , αλουμινένια ποδιά DIY, κάγκελα, κάγκελα πλαϊνών βαλιτσών, "αυτόματο" σύστημα λίπανσης αλυσίδας με λάδι 90 SAE DIY.
Δεν βαζεις καμια φωτο απο την αλουμινενια ποδια μπας και αξιωθω και γω καποτε να φτιαξω μια Δυο πλαστικες εχω διαλυσει μεχρι στιγμης και ερχεται και η τριτη
 

giannis_transalp

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
giannis
Μοτό
transalp 650 model 2001
ευχαρίστως. με την πρώτη ευκαιρία. Κόστος 20 ευρώ το φύλλο αλουμινίου 3μμ πάχος και σκληρότητας 3 (το πιο σκληρό) 30χ60 εκ. Και 8 ευρώ, 6 μεταλλικοί σύνδεσμοι βαρέως τύπου 3/4 ίντσας σωλήνα για το πλαίσιο. Η στράντζα έγινε από εμένα ( ο μάστορας μου πρότεινε να την κάνει αυτός, αλλά τότε δεν είχα συγκεκριμένο σχέδιο στο μυαλό μου, διότι σκεφτόμουν να καλύψω μόνο το κάτω μέρος της κοιλιάς και να κρατήσω και την πλαστική ποδιά για ομορφιά).
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Από τα πραγματάκια που έβαλα στη μοτό γράφω αυτά που νομίζω ότι πραγματικά κάνουν τη ζωη μου εύκολη :

> Σταθεροποίηση εμπρός Οθόνης
> Φτεράκι επέκτασης Οθόνης
> Βάση κλειδαριάς δισκόφρενου (DIY)
> Βάση για κλειδαριάς φίδι (DIY)
> Εσωτερικό πίσω φτερό ( όλα μένουν πεντακάθαρα...και τα πόδια μου)
> Τσαντάκι στο τιμόνι (για πράγματάκια πρώτης ζητησεις...όπως ψιλά για τα διόδια)
> Προστατευτικά στα πόδια για νερά βροχής (DIY)
> Οι RAM βάσεις που δένω διάφορα πράγματα, ανάλογα τη φάση
> Εξτρά μπρίζες 12V(αυτοκινήτου) και 5V (USB)
> Συναγερμό με τηλειδοποίηση (SCORPIO)
> Μεγαλύτερη και καλύτερη ποδιά ( η μαμα είναι τσόφλι...)
> Βοχ για παροχή ρεύματος που παρακάμπτει το CANB αλλά ελέγχεται από αυτό

Όλα τα υπόλοιπα κάνουν τη ζωή μου απλά πιο όμορφη... ομορφαίνοτας την μοτό μου...
 

giannis_transalp

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
giannis
Μοτό
transalp 650 model 2001
Ξεχασα και δυο μπρίζες μια αναπτηρα και μια usb. και παραθέτω για τον Κώστα φωτο ποδιας αλουμινίου.
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Από τα πραγματάκια που έβαλα στη μοτό γράφω αυτά που νομίζω ότι πραγματικά κάνουν τη ζωη μου εύκολη :

> Σταθεροποίηση εμπρός Οθόνης
> Φτεράκι επέκτασης Οθόνης
> Βάση κλειδαριάς δισκόφρενου (DIY)
> Βάση για κλειδαριάς φίδι (DIY)
> Εσωτερικό πίσω φτερό ( όλα μένουν πεντακάθαρα...και τα πόδια μου)
> Τσαντάκι στο τιμόνι (για πράγματάκια πρώτης ζητησεις...όπως ψιλά για τα διόδια)
> Προστατευτικά στα πόδια για νερά βροχής (DIY)
> Οι RAM βάσεις που δένω διάφορα πράγματα, ανάλογα τη φάση
> Εξτρά μπρίζες 12V(αυτοκινήτου) και 5V (USB)
> Συναγερμό με τηλειδοποίηση (SCORPIO)
> Μεγαλύτερη και καλύτερη ποδιά ( η μαμα είναι τσόφλι...)
> Βοχ για παροχή ρεύματος που παρακάμπτει το CANB αλλά ελέγχεται από αυτό

Όλα τα υπόλοιπα κάνουν τη ζωή μου απλά πιο όμορφη... ομορφαίνοτας την μοτό μου...
Στέλιο, θα δούμε κάνα DIY από τα ωραία τα δικά σου;
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
στα θετικα
ψηλη ζελατινα θεωρω οτι -εμενα- με βολευει αφανταστα
διπλο σταντ=απαραιτητο!
καγκελα προστασιας

στα οχι
ζελατινα MRA,οπως λεει κ ο ΚονΚωστης καμια χρησιμοτητα!
 

giannis_transalp

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
giannis
Μοτό
transalp 650 model 2001

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εκανα μ@λ@κι@? Ειναι οι πρώτες φώτο που ποστ άρω και το έκανα μέσω photobucket. Δεν τις βλεπει κανείς? ??
Όχι. ....δεν φαίνονται.
Αριστερό κλικ στην φώτο να μεγαλώσει και μετά κόπυ -πειστ:D
 
Top Bottom