Acerbis active Dual κράνος;;;

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Αυτό το IXS έχω εδώ και δυο χρόνια περίπου... για χρήση Off...

Ποιοτικά (για τα χρήματα του) άριστο..όλα λειτουργούν μια χαρά...

Βέβαια δεν το προτείνω για καθημερινή χρήση...φασαριόζικο και με πολύ αέρα από κάτω (κρύο)
 

ngs88

Μέλος
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
F 800 GS
Αυτό το IXS έχω εδώ και δυο χρόνια περίπου... για χρήση Off...

Ποιοτικά (για τα χρήματα του) άριστο..όλα λειτουργούν μια χαρά...

Βέβαια δεν το προτείνω για καθημερινή χρήση...φασαριόζικο και με πολύ αέρα από κάτω (κρύο)
Στέλιο ακόμα και σε χαμηλά χιλιόμετρα έχει φασαρία;
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Στέλιο ακόμα και σε χαμηλά χιλιόμετρα έχει φασαρία;
Εκτιμώ ότι είναι φτιαγμένο καθαρά για off και του έβαλαν απλά τα τζάμια για να το κάνουν λίγο πιο βολικό...

Γενικά συμπεριφέρεται σαν μοτοκροσσάδικο κράνος με όλα τα καλά στο βουνό και όλα τα μείον στο δρόμο
συμπεριλαμβανόμενου και του θορύβου...παντού...νομίζω δεν κάνει για καθημερινή χρήση.

Επίσης είναι λάθος να το συγκρίνουμε με αντίστοιχες υλοποιήσεις της ARAI,BMW,κλπ που είναι κράνη
προσανατολισμένα πιο πολύ στο ταξίδι και όχι στην ολιγόωρη χρήση στο βουνό....
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
μπα..με 1600γρ+ βαρος ουτε για βουνο κανει οταν τα αναλογα τυπου εντουρο ειναι στα 1200-300γρ
εγω το ειχα παρει μονο για εαρινες κ θερινες διαδρομες απο σπιτι στην δουλεια (12+12χιλ) κ ηταν οριακα ανεκτο...
 

Soner

Μέλος
Περιοχή
Βριλήσσια
Όνομα
Άρης
Μοτό
Aprilia ETV 1000 Caponord
Το γλυκοκοιταζα και εγω καποτε φαινεται ωραιο και ειδικα για την τιμη του..πριν παρω το caberg tourmax..το οποιο μου εχει αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις.

Σταλθηκε απο τα δαχτυλα μου μεσω tapatalk
 

paramedic

Μέλος
Περιοχή
Αττική
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
Aprilia ETV 1000 Caponord RRR
Κακά τα ψέματα, στα κράνη παίρνεις ακριβώς οτι πληρώνεις. Είχα ένα AGV AX-8 DS και ήταν πάρα παλύ καλό και ελαφρύ και οτι ζητούσες αλλά σε ταξίδι ακόμα και χωρίς το γείσο κούναγε αρκετά.
Πρόσφατα απέκτησα ενα Arai tour x3 και ακόμα και με γείσο είναι ακλόνητο. Η δε ποιότητα του είναι σκαλιά ανώτερη απο το AGV που ξαναλέω ήταν πάρα πολύ καλό.
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
το ακομα φθηνοτερο kappa kv10 που το ειχα δοκιμασει σε μαγαζι μαζι με το acerbis ειχε καλυτερη εφαρμογη παντως.αλλα απο οτι θυμαμαι ΔΕΝ εχει 2ο αντιηλιακο ζελατινακι. http://www.kappamoto.com/helmets/Enduro-Cross-en/KV10-TRAIL
Kι από Ελλάδα στα 99 ευρώ...
https://www.pols.gr/kranh-mhxanhs/moto-cross-kranh/kappa-kv10-trail-kr-nos.html
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Caberg tourmax? και dual sport και flip up και μονο καλα λογια διαβαζω... αυτο το ζαχαρωνω.....Ελλαδα απο 160
 

ngs88

Μέλος
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
F 800 GS
Η αγορά έγινε λοιπόν... Κατέληξα στο Airoh S5, λίγο ποιό ακριβό στην τιμή αλλά τα reviews ήταν πολύ θετικά..
specs:
category: Off Road
use: Super enduro | Road
weight: 1420 gr
material: MX Thermoplastic HRT

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές, η ποιότητα κατασκευής φαίνεται αρκετά καλή για τα χρήματα, όμορφος σχεδιασμός, χαμηλός θόρυβος και ελαφρύ..
αρκετά ικανοποιημένος απο την αγορά... :D
ορίστε και ένα review...
και μερικές φώτο απο το unboxing

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η αγορά έγινε λοιπόν... Κατέληξα στο Airoh S5, λίγο ποιό ακριβό στην τιμή αλλά τα reviews ήταν πολύ θετικά..
specs:
category: Off Road
use: Super enduro | Road
weight: 1420 gr
material: MX Thermoplastic HRT

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές, η ποιότητα κατασκευής φαίνεται αρκετά καλή για τα χρήματα, όμορφος σχεδιασμός, χαμηλός θόρυβος και ελαφρύ..
αρκετά ικανοποιημένος απο την αγορά... :D
ορίστε και ένα review...
και μερικές φώτο απο το unboxing

καλοφορετο και αγρατσουνιστο να ειναι....
Μπραβο για την επιλογη του χρωματος, γιατι οι αντρες απο 2 πραγματα ξεχωριζουμε:D
Το 1 ειναι οτι εχουμε (και) μαυρο κρανος:rolleyes:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Απαιχτο ειναι και απεφτο να ειναι..Με γειες κ γεμισε το χιλιομετρα :)
πολυ καλα εκανες κ πηγες σε κατι πιο ακριβο γιατι βαζεις κεφαλι μεσα...κι οχι το...κατω...;)
 

ngs88

Μέλος
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
F 800 GS
Ευχαριστώ παίδες, ο κολλητός χρησιμοποιεί το s4 εδώ και αρκετό καιρό και είναι υπερ-ευχαριστημένος...
καλά χιλιόμετρα σε όλους!!! :friendship:
 
Top Bottom