Adventure on the Silk Road (Τουρκία)

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
.
Ωραίο ταξίδι, που είναι στο μυαλό μου κάποια στιγμή να πραγματοποιηθεί. Αν μπορείς κάποια στιγμή να γράψεις δυο τρία πράγματα παραπάνω, π.χ. τιμές ξενοδοχείων, τιμή εισιτηρίου κάποιου αξιοθέατου κλπ.

Και κάτι σημαντικό: Χρειάζεται για το εσωτερικό της Τουρκίας ( Καππαδοκία ) διαβατήριο ή και με απλή ταυτότητα κάνεις δουλειά;
Ταυτότητα....δεν θα έχεις κανένα προβλημα
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Εγώ είχα βγάλει διαβατήριο και το ξέχασα σπίτι. Έφαγα εγκεφελικο στο τελωνείο της Χίου πριν μπω στο καραβάκι για Τσεσμε, μέχρι που μου είπαν ότι μπορώ να συνεχίσω με την ταυτότητα .

Το θέμα είναι ότι με το διαβατήριο στο τελωνείο του Τσεσμε πέρναγες σε μισό δεύτερο , ενώ με ταυτότητα αργούσες αρκετά μιας κ σε καταχωρούσαν , σε στέλνανε σε δυο τρία γραφεία για υπογραφές κ μετά έπαιρνες ενα χαρτί κάτι σαν απόδειξη το οποίο το κρατάς μέχρι να επιστρέψεις !
Οποτε καλό είναι να υπάρχει διαβατήριο να ξεμπερδεύεις
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ είχα βγάλει διαβατήριο και το ξέχασα σπίτι. Έφαγα εγκεφελικο στο τελωνείο της Χίου πριν μπω στο καραβάκι για Τσεσμε, μέχρι που μου είπαν ότι μπορώ να συνεχίσω με την ταυτότητα .

Το θέμα είναι ότι με το διαβατήριο στο τελωνείο του Τσεσμε πέρναγες σε μισό δεύτερο , ενώ με ταυτότητα αργούσες αρκετά μιας κ σε καταχωρούσαν , σε στέλνανε σε δυο τρία γραφεία για υπογραφές κ μετά έπαιρνες ενα χαρτί κάτι σαν απόδειξη το οποίο το κρατάς μέχρι να επιστρέψεις !
Οποτε καλό είναι να υπάρχει διαβατήριο να ξεμπερδεύεις
Ποια χρονιά πήγες?
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Και το δικό μου στην πενταετία λήγει!
Λίγους μήνες μετά την δικιά μου ανανεωση, το έκαναν να έχει δεκαετή ισχύ!!!!
Μας χρωστάνε 40€ ή 50% έκπτωση στην ανανέωση

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 
Top Bottom