Advtroffy... Οδική βοήθεια.

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ ξεκινάω το φόρτωμα ..... Για την καρέκλα ρε γ@μ@τ@


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πάλι δεν θα έχεις τιμόνι με τόσο βάρος πίσω.... Γκαμω την καρέκλα.!!
 

caramello

Μέλος
Περιοχή
φλωρινα
Όνομα
Νικος
Μοτό
ΚΤΜ 950 advenτure
Επειδή δεν έχουμε βουνά στην Φλώρινα και δεν ξέρω πως είναι να είσαι στο βουνό θα ψηφίσω δαγκωτό ΝΑΙ ....πάνω από όλα η ασφάλεια
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Επειδή δεν έχουμε βουνά στην Φλώρινα και δεν ξέρω πως είναι να είσαι στο βουνό θα ψηφίσω δαγκωτό ΝΑΙ ....πάνω από όλα η ασφάλεια
Caramelo και εγώ από αχλάδα ειμαι. εδώ δεν έχουμε βουνά .. μόνο χώματα ...

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
Ο καθείς μας να κάνει τα κουμάντα του για την ασφάλεια του & τα φορτωματά του, το αυτοκίνητο ας φέρει μόνο μπύρες & νερά.
Το αυτοκίνητο ας είναι κοντά μας, όχι απαραίτητα απο πίσω μας, σε σημεία της διαδρομής εαν γίνεται, που θα μπορεί να επέμβει στο τυχόν περιστατικό ακινησίας.
Ναι στις μπύρες!! Πολλές μπύρες! Να το τιγκαρουμε το εργαλειο

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

MotoADVTales

Ο Μαστροχαλαστής
Περιοχή
Χαλκιδικη
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
XRV 750 RD07A
Το πουλί φέτος θα κοιμηθεί πάνω σε δέντρο... Γυμνό.
Εαν ειναι και αναποδα εγω αρχιζω να φοβαμαι

Οσο για το οχημα υποστηριξης Ναι απο εμενα.

Υ.Γ Αμα βαλουμε μπυρες ρε παιδια να ριξουμε και μια ψησταρια 4Χ1,5m να κανουμε δουλεια
Υ.Γ2 Μπυρες ειπαμε!!! Μην ακουω τπτ για νερα και μαλακιες :ha
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Πέρυσι στον Πάρνωνα έμεινε από βλάβη ένα μηχανάκι αργά προς το απόγευμα . Το αποτέλεσμα ήταν 5-6 άτομα που μείναμε εκεί να χάσουμε πάνω από 4 ώρες καθώς δεν φτιάχτηκε και περιμέναμε την οδική για να εξυπηρετηθεί ο φίλος που είχε ερθει από την Αθήνα. Οι υπολοιποι χαθηκαν κάποιοι βρήκαν την ταβέρνα και έτρωγαν που έφτασαν πίσω και γενικά εγινε ένα μπέρδεμα.
Πρόπερσι έμεινε ένα άλλο μηχανάκι μέσα στην καρδιά του βουνού. Και αφού είχε μουλαρωσει για τα καλά πήραμε δικαβαλο τον άνθρωπο για τουλάχιστον 80 χλμ μεχρι την επιστροφή. Το μηχανάκι έμεινε εκεί. Αφού φτάσαμε στο χωριό εγώ με άλλους 2 φίλους και τον παθόντα πήραμε το τζιπάκι που είχαν οι 2 πρώτοι με τρέιλερ και πήγαμε μέσα στη νύχτα να το φορτώσουμε από το βουνό. Το αποτέλεσμα ήταν να επιστρέψουμε 12 με 1 το βραδυ πίσω να μην έχουμε φάει και να μην έχουμε κάνει χαβαλέ με κανέναν. Κοινώς χασαμε όλο το βράδυ με αυτή την αναποδιά.
Ωραία είναι τα παραπανω τα θυμάσαι δε λέω αλλά στα 50 μηχανάκια όπως ξαναείπα πολλά μπορούν να συμβούν και για να μην χαλάσει η 3ημερη βόλτα καλό θα είναι να υπάρχει παράλληλα στην διαδρομή μας η υποστήριξη .
Ηλία έχεις απόλυτο δίκιο.
Πάντα στην περιπέτεια τη στραβή τη βλέπουμε απ'έξω και δεν
ξέρουμε τι τραβήξανε όσοι ολοκλήρωσαν κάθε διάσωση όποτε χρειάστηκε,
χωρίς να είναι υποχρεωμένη η "διοργάνωση" γι'αυτό , ανακαλώ λοιπόν
τις προηγούμενες δηλώσεις και ψηφίζω ναι,
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Εγω δεν θα ερθω, αλλα και να ερχομουν ναι θα ελεγα.

Φαντασου τωρα σκηνικο...


Εκει που πας, τρως μια συγυρισμενη ( ασχετο πως και τι ) και παθαινεις σοβαρη ζημιά..
Θες να λεγεται τιμονι, θες να λεγεται πηρουνι, θες να μεινει κανα κυλινδροπιστονο απο μονοδρομο κατω;; :hungover:
Θες να λεγεται ατυχημα στον αναβατη;; (ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ, ΜΑΚΡΙΑ ΞΟΥΤ)

ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ το γκρουπ σταματαει και πρεπει επειγοντως να βρεθει λυση.
Σπρωξε, τραβα, δεσε, σηκωσε, δωσ΄ του τηλεφωνα, ψαξε αγροτικα, ψαξε οδικες να ανεβουν στο βουνο να σε μαζεψουν (ΟΧΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ) κλπ κλπ κλπ

Αυτο ολο σε στεγνο τεραιν. Για σκεψου να εχει Βροχη, νερο, λασπη και το νερο να εχει φτασει μεχρι και την πισω χαραμαδα. :mooning:
Μην ξεχνατε επισης πως, Ασχετως ΚΑΙ της καλοκαιρινης περιοδου, θα κινηθειτε δυτικά που το εχει το νερακι του εκει γενικα.


Με ολα αυτα λοιπον χανεται η ορεξη για βολτα, για χαβαλε, για φαι για τα παντα. Και πανω απολα χανεται ΠΟΛΥΣ χρονος.
(Χρονος στο Βουνο = Διασκεδαση, ελευθερια, γελιο με τα φιλαρακια κλπ κλπ κλπ)


Το παραδειγμα το εδωσε και ο ilai πιο παν.


Γιαυτο νομιζω οτι ενα βοηθητικο οχημα να κινειται κοντα σας ΔΕΝ ειναι και ασχημη ιδεα.
Οποιοδηποτε προβλημα, μεχρι και το πιο σοβαρο που μπορει να παθει ενα μηχανακι, θα εχει λυθει πολυ πολυ πολυ συντομα.


Βαλτε τα πραγματακια σας στα μηχανακια σας οπως προοριζατε και αφηστε το αυτοκινητο αδειο να σας συνοδευει.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το advtroffy "στήνεται" από τα μέλη του χώρου, ασχέτως αν έρχονται ή όχι.
Αν δεν είναι αυτό επιτυχία..... Τι είναι?
Ειμαι πολύ χαρούμενος για όλους και για όλα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ναι και από εμένα εννοείται για προφανείς λογους.

Αλλα πιο πολύ ΝΑΙ γι αυτούς που κοιτούν από την κλειδαροτρυπα, έτσι θα σας τσούζει μπαγλαμάδες... στην πίεση θα είσαστε συνέχεια
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Ναι και από εμένα εννοείται για προφανείς λογους.

Αλλα πιο πολύ ΝΑΙ γι αυτούς που κοιτούν από την κλειδαροτρυπα, έτσι θα σας τσούζει μπαγλαμάδες... στην πίεση θα είσαστε συνέχεια
Δεν θελω να παρεξηγηθω αλλα αυτοι που κοιτουν απο την κλειδαροτρυπα ειναι αυτοι που δεν ερχονται? Η λαθος καταλαβα?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δεν θελω να παρεξηγηθω αλλα αυτοι που κοιτουν απο την κλειδαροτρυπα ειναι αυτοι που δεν ερχονται? Η λαθος καταλαβα?
Μαλλον τους εξωσχολικους εννοει.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ξέρουν αυτοί.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Απο περιέργεια και συγνώμη για το σπαμ, το τρέιλερ στους χωματόδρομους πώς θα έρθει??Δεν θα χοροπηδάει σαν κατσίκι?!
 
Top Bottom