ADVtrOFFy 2016-the ADVstory

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Φουλαρουμε και κατεβαζουμε πιεσεις ωστε το πρωι να μας βρει ετοιμους.
Ανηφοριζοντας προς την Ελατη.




Στο πλατωμα απεναντι απο την ''καντινα'' οπου και θα κατακηνωσουμε οι πρωτες αφιξεις ειναι γεγονος.

Αλεξανδρος @achalatsis ..τον ακολουθας αλλα απο αποσταση ασφαλειας
διοτι το 1190 τα ξηλωνει ολα και στα πεταει στα μουτρα!



Ο αρχηγος των αρχηγων απο το πρωτο δευτερολεπτο που η καντινα ''ορφανεψε''
πηρε την κατασταση στα χερια του και χορτασαμε ολοι,ακομα και ο Μαρκος.






ο mr ryan ''φθηνες πτησεις στην Πινδο'' ψιλο αγχωμενος για τις αφιξεις


με τον Θενο και τον μαχιμο Γατο.




Ο Θενος και ο Ηλιας εχουν ηδη τακτοποιησει τις προμηθειες,
αναβουμε τζακι γιατι η νυχτα σε αυτα τα υψομετρα ερχεται αποτομα
ενω ο Μανος φροντισει ακουραστος τα της ψησταριας(ελληνιστι μπαρμπεκιου)



 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
UltrasBack2Base....

Μεγαλο ευχαριστω σε ολους!!!!

Στάλθηκε από το SM-J500F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Αφιξη των Σουρdων που ανεβαζουν 10 street μοτοσυκλετες στο βρεγμενο γρασιδι θυμιζοντας το γνωμικο περι αναβατη και μοτο adv..



Coffee and stickers στα εξω τραπεζια για οσο μας παιρνει ακομα η μερα.



Ο Δημητρης παρεα με τη Βρυση Κορπου ..μια εικονα χιλιες λεξεις.



Τωρα ξερετε γιατι στην προετοιμασια δεν υπηρχε ουτε μια φωτο απο την καντινα!!!!
Το χαμενο,σχεδον παρεξηγημενο στοιχειο της εκπληξης,αυτο οριζε.




 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ειναι ολοι τοσο χαρουμενοι οσο φαινονται.
Το παρεακι γυρω απο την ψησταρια-τυχαια- διοτι σαν το τσιμπολογημα...δεν εχει!











η βρυση εκει μερα νυχτα αθανατο γαργαρο νερο.




Στην βολτα μεσα στην αυλη οι εκπληξεις δεν εχουν τελειωμο.

 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Να και τα αρκουδια,νυχτωνει και ειναι ωρα να μπουμε μεσα.




Και ξαφνικα τους βλεπω ολους στην ομαδικη εργασια ολοι στη διοργανωση ολοι μια παρεα.
Και ομολογω πως το περιμενα..



ο 125 που εγινε 800 ειναι αστερι στις τοματες
ενω ο @aeroplanatos παραδιπλα εχει τη φριτεζα στη σουζα.
Θα φαμε καλα σημερα!



Ορφεα......τα πιατα μετα ειναι δικα σου ρεεεε..



Αντε και λιγο σαλονι πριν βγει η κιθαρα και ο ξεκουραστος-σημερα-Χρησταρας @chria
μας ταξιδεψει για τα καλα.



Αυτα δεν γινονται καθε μερα αλλα αυτην ηταν η μερα που καταλαβα πως οταν θελεις κατι πολυ ολο το συμπαν συνομωτει ωστε να το πετυχεις.





Η μερα τελειωσε κατα τις... 2.30 εξω στο παρκ φερμε των γνωστων υποπτων με τα street
και τ'ς αγριοφωναρες και λα λα λα!!


..................
Συνεχεια οσων ειδα ακουσα και ενιωσα, αυριο,
με το κυριως πιατο και τις χαμηλες πτησεις στα Αθανατα Αγραφα.
 

sotosvfr

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Sotos
Μοτό
vfr800 vtec
Βack to base εδώ και πολύ ώρα, αλλά τώρα ξεμπέρδεψα απ τα πολλά.Παιδιά.... να γράψω και εγώ κάτι πρωτότυπο γιατί νομίζω ότι δεν το έχει ξαναγράψει κανείς μέχρι τώρα:).ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! Σε όλους!!! Κατ΄αρχήν σε όσους όσους συμμετείχαν με τόση πολύ, και καλή διάθεση και φυσικά τα μέγιστα στους διοργανωτές, και σε όσους ξεροψήθηκαν για να ταΐσουν την αγέλη μας, παραμερίζοντας την κούραση της ημέρας. Αν και από τους λίγους με street μηχανάκι, αλλά παλιός στα on-off και λάτρης του free camping, πέρασα τέλεια και γνώρισα πολλούς και ενδιαφέροντες ανθρώπους.
Τις επόμενες ώρες-ημέρες, το forum θα πλημμυρίσει από εικόνες και βιντεάκια. Κάποια πράγματα όμως, όσα και να φανούν μέσα από αυτά τα μέσα, όσοι δεν είχαν την τύχη να παρευρεθούν δεν θα τα νιώσουν. Δεν μπορείς να νοιώσεις την πρωινή υγρασία, μέσα από photo, το κελάρυσμα του νερού στην πηγή, τα πρωινά κελαιδίσματα των πουλιών, τα γέλια και τα πειράγματα στην φωτιά, το μισοφέγγαρο που ήταν σαν ήλιος μεσημεριανός, τα αστέρια, που είχα στραβολαιμιάσει να τα βλέπω, όπως τότε που ήμουνα μικρός, το ροχαλητό του οσονούπου (σε αυτό σταθήκατε τυχεροί).Άντε φτάνει, τα περισσότερα... soon:friendship:
 

-DHMHTRHS-

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
RT12OO BMW
TACT 50cc
σπιτι απο ωρα αλλα οταν λειπεις και γυριζεις σαν χαζος με ενα απιστευτο χαμογελο αυτο τα λεει ολα.
γ@@@ την κριση μου φτασαμε να κανουμε μια δυο εκδρομες μεσα στον χρονο και να βλεπουμε τους φιλους μας
συνχαρητηρια στους διοργανωτες τις εκδρομης και στα παιδια που μοχθισαν για να πανε ολα καλα.

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Χαρα μεγαλη για την επιστροφη στο σπιτι που αντικρυσα χαρούμενες φατσουλες και μεγαλες αγκαλιες!Μονο οταν όλα τακτοποιηθηκαν συνηδητοποιησα το πανεμορφο τριημερο που μοιραστηκα με φιλους που ξαναειδα και φιλους που κερδισα!Φιλους που μοιραστηκαν την αγαπη τους για τις δυο ροδες και τη φυση με αλλους με τις ιδιες ''αδυναμιες''.Ένα τεραστιο ευχαριστω σε ολους σας για τις ομορφιες που ζησαμε παρεα και ιδιαιτερα σ'αυτους που εκαναν περισσοτερα για τους αλλους απ'οτι για του εαυτους τους!;)Ευχομαι να'μαστε ολοι καλα να τα ξαναπούμε από κοντα,καλη ανταμωση!:friendship::friendship:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
σπιτι απο ωρα αλλα οταν λειπεις και γυριζεις σαν χαζος με ενα απιστευτο χαμογελο αυτο τα λεει ολα.
γ@@@ την κριση μου φτασαμε να κανουμε μια δυο εκδρομες μεσα στον χρονο και να βλεπουμε τους φιλους μας
συνχαρητηρια στους διοργανωτες τις εκδρομης και στα παιδια που μοχθισαν για να πανε ολα καλα.

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γεια σου Μητσο θηριο υπαρχουν στιγμες σαν αυτες του Σαββατοκυριακου οπου αυτο που λεμε ''κριση'' γινεται ευκαιρια.
 

-DHMHTRHS-

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
RT12OO BMW
TACT 50cc
παρενθεση καποτε το varadero το ειχα κανει μοταρτ
με εσας που εχω μπλεξει το RT θα το κανω χωματινο μια που δεν εχω χασει τροφφυ

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
back to Base.....έπειτα από 10 ώρες κλωθογυρίσματος στα βουνά της Θεσσαλίας και της Στερεάς...αλλά αυτά δεν είναι της παρούσης.... :)

Καρντάσια-οργανωτές ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ! ΕΥΓΕ , ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΓΑΜΩ!!

Μπράβο σε όλους όσους κατάφεραν και βρέθηκαν στην εξαιρετική αυτή τοποθεσία και έζησαν στιγμές περιπέτειας στα λασπωμένα τερέν των γύρω βουνών, δεν μπορώ να πω κάτι άλλο, είμαι άφωνος από όλο αυτό που είδα.
Στεναχωριέμαι που δεν έκανα την χωμάτινη διαδρομή, ζήλεψα , αλλά μαζί με την λάσπη θα έτρωγα και παντόφλα...οπότε TrONara για 930χλμ με την κυρά!

ΚΑΙ πάλι ΜΠΡΑΒΟ για την εξαιρετική οργάνωση! Ο πήχης ανέβηκε ακόμα ψηλότερα!



η Πυρά.....


τσίκνα στην Βλάχα....χμ...περίεργο θέαμα!


ποιον τραβάς ορέ..



ο Σεφ και ο Σου σεφ.....


ο κύριος Μόμπης κοιμάται..σςςςςςςςςςςςςς


το ντεκόρ....ήταν λίγο τρομακτικό


Κάτι άκουσα για 90κιλά κρέας....


Ρωτάει η Ελένη τον Ηλία "Αυτό ( παντελόνι) , ποιος θα το πλύνει?"











ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΊΔΕΣ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Παρόλο που ήταν 2ήμερο, η τζούρα χωμάτινων βακτηριδίων ήταν πραγματικά γενναία!

Μόλις ξεφορτώθηκα την μπίχλα και το κορμί πονάει ακόμη! Παίδες... τι ναπω;
Κινδυνεύοντας να πω τα τετριμμένα, θα πω πως ήταν ένα υπέροχο trOFFy, αντάξιο μιας ADV παρέας σαν του ADVride!
Μια παρέα που κοιμάται στα βουνά κι όταν γυρνάει σπίτι βρωμάει και ζέχνει!
Μια παρέα που μπορεί να γράψει 100 σκληρά χωμάτινα ή ατελείωτα ασφάλτινα χιλιόμετρα μόνο και μόνο για να θαυμάσει το μεγαλείο της ελληνικής φύσης και να γεμίσει τα στήθια του οξυγόνο!
Μιας παρέας που μπορεί να επιδείξει εργατικότητα και αλληλεγγυή, παρόλο τον μεγάλο αριθμό συμμετεχόντων!

Δεν ξέρω ποιο να ξεχωρίσω και ποιους να ευχαριστήσω. Δεν θα το κάνω για να μην τυχόν ξεχάσω κανέναν, οπότε...
...Οργανωτές, Μαγείρους, Ψήστες, Κιθαρίστες, αλλά και όλους τους υπολοίπους σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το δυνατό κι υπέροχο διήμερο που μου χαρίσατε!
ΥΠΕΡ -χάρηκα για όλους όσους γνωρισα κι από κοντά, χωρίς την οθόνη να βρίσκεται ανάμεσά μας!
Όπως επίσης χάρηκα που είδα αγαπημένα πρόσωπα που είχα πολύ καιρό να δω!

ΔΩΣΤΕ ΦΩΤΟΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΛΑΟ!!!
:ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok:
 

Postman

Head of Neuroscience, Psychology & Medicine
Περιοχή
Alpha Centauri
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Africa Twin 1100
Πισω και εγω, μια απο τις καλυτερες εκδρομες που εχουν γινει!!!
Ευχαριστουμε ολους οσους κουράστηκαν για να περασουμε ολοι καλα, χαρηκα που ειδα παλιους και νεους φιλους, να ειμαστε καλα να ξαναβρεθουμε!!!
Καλη ξεκουραση σε ολους !! :ok::ok::ok:
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Το λοιπόν.
Αυτή η φάση ήταν ο ορισμός του ταξιδιού με μοτοσυκλέτα, ΚαΤεΜέ.
Σκηνούλα, μηχανές τριγύρω, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ φύση, φανταστική παρέα, στο ξενοδοχείο των 5.000.000.000 αστέρων.
Το είδα κάποια στιγμή από ψηλά και μου φάνηκε σαν "Rockwave με μηχανές"..!! :p
Η δε κατάσταση με την καντίνα και το πως τελικά έγινε η όλη φάση, όλα τα λεφτά.
Άλλο ένα ευχαριστώ, σε όσους έβαλαν κόπο για να περάσουν όλοι οι υπόλοιποι καλά, είναι φυσικά λίγο! Ήταν όλα μαγεία!
Θα θέλαμε να έχουμε συμμετάσχει και στη χωμάτινη, αλλά τι να γίνει, τα απρόοπτα είναι μέσα στο παιχνίδι, κρατάμε απωθημένα για την επόμενη! ;)
Περαστικά στο Γιώργαρο και καλή επάνοδο στην πραγματικότητα για όλους τους υπόλοιπους... μέχρι την επόμενη!!

Έχω κι εγώ ένα κάποιο φωτογραφικό υλικό, αλλά θέλει ψήσιμο στο φούρνο...!
Μέχρι τότε, ένα μικρό teaser (για το πως πρέπει να' ναι τα ταξίδια με μηχανές).




:friendship:
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Παρασκευη και 13 οι πρωτες συναθρισεις γινονται στο δρομο.Θεσσ/κη-Εβρος-Καβαλα στα δυοδια στα Μαλγαρα και ηδη η ζεστη στα πεδινα αυξανει την ανυπομονησια να ανεβουμε υψομετρο!
 

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
Μπραβο μαγκες σας χαζευουμε,βαλτε και αλλες φωτο.....Σημασια εχει οτι πηγατε καλα,γυρισατε καλα(κυριως) και περασατε σουπερ!!!!
Μπραβο και στα παιδια της διοργανωσης που εφαγαν ολο το τρεξιμο...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Πίσω κι εγώ ,όρθιος κ' σώος (όχι τας φρένας). :)

Ηταν ένα Υ Π Ε Ρ Ο Χ Ο 2ήμερο. :ok:

Ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλους όσους ασχολήθηκαν ,έτρεξαν ,κανόνισαν ,αγχώθηκαν ,οδήγησαν ,ξόδεψαν ,δι-οργάνωσαν κ' φρόντισαν τα πάντα ,
ώστε μιά ΠΟΛΥ μεγάλη παρέα απο γνωστούς κ άγνωστους φίλους ,να περάσουν τέλεια ,σ'ένα μέρος που ,αν έπρεπε να μπούν ταμπέλες οδών ,θα έγραφαν:
Ονείρου & Παραδείσου γωνία. :D

Χάρηκα για τους νέους φίλους που γνώρισα.:friendship:
Χάρηκα που βρέθηκα κ πάλι με παλιούς φίλους ,που'χαμε ν'ανταμώσουμε καιρό.:friendship:



Στεναχωρήθηκα για την ατυχία του φίλου στον "στίβο μάχης" :(....ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ κ γρήγορα Γιώργη.:ok:



Αλλα πάνω απ'όλα ,γούσταρα την ΔΥΝΑΜΙΚΗ που βγάζει ο Mr.ADVride ,καταφέρνοντας να ενώσει σύντροχους ,απ'όλα τα μήκη κ τα πλάτη της Ελάδας.


Στα επόμενα μάγκες.:friendship: (γιατί τα καλύτερα ,είναι πάντα ,αυτά που δεν ζήσαμε ακόμα!!! ):yew:




ΥΓ.1: Σούπερ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον φίλο μου τον Θένο ,για την εξαιρετική φιλοξενία που μου πρόσφερε ,αλλά κ για την ΜΕΓΑΛΗ του προσφορά σε όλα ,για όλους μας.:friendship::friendship::friendship:

ΥΓ.2: Τον λάτρεψα τον Τενεκέ μου αυτό το 2ήμερο.:yew:

 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
ενα μεγαλο μπραβο κ απο εμενα (μονο ΟΝ),στους διοργανωτες του 3ημερου πανω στα ...ψηλα βουνα
αυτο ειναι,σκηνουλα μεσα στη φυση!!!!
χαρηκα που ξαναειδα παλιους κ γνωρισα νεους φιλους
αντε παιδες κ στη επομενη (στα 1500μετρα κ πανω να στησουμε!!!)
 
Top Bottom