ADVtrOFFy 2017..The ADV story

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ρε σεις... μου εχει σηκωθει η τριχα... :friendship::friendship:

Εχω ενθουσιαστει τοσο πολυ! Ολοι μαζι, χωρις οι περισσοτεροι να ξερουμε ο ενας τον αλλο, πηγαμε καναμε μια βολτα απιστευτη, γελασαμε, ζοριστηκαμε, φαγαμε τουμπες, τρομαξαμε, γιναμε μουσκίδ που λεμε και και στο χωριομ κλπ κλπ και το ωραιοτερο ξερετε ποιο ειναι;;;;

ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΩΡΑΙΕΣ ΑΝΑΜΗΝΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΟΟΟΛΟΙ ΜΑΖΙ σκεπτόμενοι το πόσο όμορφα περάσαμε, ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΩΜΑΤΙΝΗ!!!

Το σαββατο που μας περασε παντως, οση ωρα ειμασταν θαλασσα με την γυναικα και εκεινη σκεφτοταν οτι πρεπει να παρει χρωμα, εγω σκεφτομουν το ADVtrOFFy και οτι πρεπει να παω ΧΩΜΑ.:p:p
... ευκολάκι !!
:happy:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ρε σεις... μου εχει σηκωθει η τριχα... :friendship::friendship:

Εχω ενθουσιαστει τοσο πολυ! Ολοι μαζι, χωρις οι περισσοτεροι να ξερουμε ο ενας τον αλλο, πηγαμε καναμε μια βολτα απιστευτη, γελασαμε, ζοριστηκαμε, φαγαμε τουμπες, τρομαξαμε, γιναμε μουσκίδ που λεμε και και στο χωριομ κλπ κλπ και το ωραιοτερο ξερετε ποιο ειναι;;;;

ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΩΡΑΙΕΣ ΑΝΑΜΗΝΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΟΟΟΛΟΙ ΜΑΖΙ σκεπτόμενοι το πόσο όμορφα περάσαμε, ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΩΜΑΤΙΝΗ!!!

Το σαββατο που μας περασε παντως, οση ωρα ειμασταν θαλασσα με την γυναικα και εκεινη σκεφτοταν οτι πρεπει να παρει χρωμα, εγω σκεφτομουν το ADVtrOFFy και οτι πρεπει να παω ΧΩΜΑ.:p:p

Αυτό είναι πολύ σημαντικό και το κυριότερο είναι, ότι όλοι νιώθουμε έτσι!
Πρέπει να επισημάνουμε κάποιες λεπτομέρειες, που έκαναν τη διαφορά!
Σε κάθε βόλτα με πολλά μηχανάκια, πάνω απο 8-10, υπάρχουν χασίματα και μοιραία έρχεται κι ο εκνευρισμός. Σ' αυτή τη βόλτα με τον υπερβολικό για χώμα αριθμό συμμετεχόντων, δεν υπήρξε το παραμικρό!
Αυτό οφείλεται κυρίως στην καλή προετοιμασία και στην κοινοποίηση των διαδρομών από το Μάθο έγκαιρα! Δόθηκε η ευκαιρία να μελετηθεί η διαδρομή από πολύ κόσμο, σχεδόν από το σύνολο. Όλοι ήξεραν που πάμε, πού είναι η επόμενη ανασυγκρότηση, η επόμενη φώτο, ο καφές κλπ!
Δόθηκε η ευκαιρία να σεταριστούν σωστά τα gps και τα τηλέφωνα και να λειτουργήσουν όλα με τις ελάχιστες δυσκολίες.
Χωρίστηκε η ομάδα σε μικρότερες ομάδες, σε κάθε μια από τις οποίες τουλάχιστον 3 άτομα είχαν τη διαδρομή λεπτομερώς και τσεκαρισμένα σωστή!
Σχεδόν όλοι τήρησαν την αρχή :"δε χάνω αυτόν που με ακολουθεί από τους καθρέφτες μου"!!!! Δουλεψαν τόσο καλά οι ομάδες, που δε χρειάστηκε να λειτουργήσει "το ζεύγος", που υπήρξε ως τελικό back up. Ακόμα και σε κάποια μικροχασίματα κάποιων ομάδων, κατάφεραν να αντιληφθούν το λάθος έγκαιρα και να μην έχουμε κόσμο όπου να 'ναι και να ψάχνουμε...... Εδώ πρέπει να πούμε ότι οι ουραγοί, οι σκούπες μας, δούλεψαν υποδειγματικά!!!! Δεν έμεινε κανείς πίσω τους! Φυσικά και οι πλοηγοί δεν υπέπεσαν σε λάθος, φέρνοντας πάντα τις ομάδες όπου κι όταν έπρεπε!!!
Το αποτέλεσμα αυτής της δουλειάς , ήταν το υπέροχο χωμάτινο ΣΚ που ζήσαμε!!!
Για να γίνει αντιληπτό το μέγεθος της επιτυχίας, τονίζω ότι είχε υπολογιστεί ότι 18:30 θα έπρεπε να είμαστε πίσω στο καταφύγιο και τελικά, μέσα σε νεροποντή , ομίχλη και χαλάζι, στάσεις έξτρα για αδιάβροχα κλπ, καθυστερήσαμε μόνο 30-40'!!!!
Εύγε λοιπόν στο Μάθο και το team της Πάτρας κι εύγε σ' όλους όσους συμμετείχαμε για τη συνεργασία και τη θετική σκέψη!!!!
 

Nik Bari

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Suzuki V Strom 650 06'
Φτάνει πια..... Έχετε βαλθεί να μην γυρίσουμε σπίτι;;; Την τελευταία εβδομάδα 55 αβουλα κορμιά κυκλοφορούν σε διάφορα σημεία της Ελλάδας με το μυαλό τους σαγεμενο.... Σαν τις σειρηνες στην Οδύσσεια του Ομήρου φωνάζοντας "Πρασουυυυδιιιι.... Καραφλαααααα... Μακελαριααααα...... Μπραααααπ, βροχή και Hot dog!!!!!!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
...και το αυτοκόλλητο με το νούμερο θα μείνει στον ανεμοθωρακα για πολύ καιρό ακόμα,θα φύγει όταν αποφασίσει μόνο του να εγκαταλείψει λόγω φθοράς....


:) :)

Σεντ φρομ Ténéré φον
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Φτάνει πια..... Έχετε βαλθεί να μην γυρίσουμε σπίτι;;; Την τελευταία εβδομάδα 55 αβουλα κορμιά κυκλοφορούν σε διάφορα σημεία της Ελλάδας με το μυαλό τους σαγεμενο.... Σαν τις σειρηνες στην Οδύσσεια του Ομήρου φωνάζοντας "Πρασουυυυδιιιι.... Καραφλαααααα... Μακελαριααααα...... Μπραααααπ, βροχή και Hot dog!!!!!!!
Το μπραααααααπ !!!!!!
Αυτο αυτο !!!
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Καλησπέρα κ απο εμένα κ ας άργησα! Φωτό δεν έχω, βίντεο δεν έχω οπότε ας γράψω κ γω το παραμύθι μου!

Ξεκινήσαμε Παρασκευή κ χάρη στον Δημήτρηdtz κ τον Παρασκευά έφτασα στο καταφύτγιο σαν πριγκίπισσα, έριξα τον υπνάκο μου στα μαλακά μαξιλάρια κ ακουβέρτες, έδινα παραγγελιές για τη μουσική, άκουγα τον Παρασκευά να λέει τα χόντα μπουρδέλα κ τον θυμήθηκα στην επιστροφή όταν το μπουρδελάκι μου (μόνο εγώ θα το λέω έτσι!) σκόρπιζε τα κομμάτια του.
Το Σάββατο η βόλτα ξεκίνησε μουδιασμένα. Μια που το xr δεν έπαιρνε παρά μόνο με 2α στην κατηφόρα (να ναι καλά ο Μητσάρας), μια που δεν είχα βγάλει αέρα απτα λάστιχα κ πήγαινα σαν τραμπολίνο στην αρχή της διαδρομής που ήταν κ κροκάλα, μια που δεν είχα ρυθμίσει καλά τον συμπλέκτη όταν άλλαξα πριν λίγες μέρες την ντίζα γιατί η παλιά ήταν μισοσκισμένη, κάτι που το μπουρδελάκι μου έκανε έναν πολύ περίεργο θόρυβο όταν έσβηνε κ όταν ξανα έπαιρνε μπρος... ε... άργησα να "ξυπνήσω" κ να αρχίσω να ευχαριστιέμαι την βόλτα. Παρεπιπτόντως ευτυχώς που ο Pikinos που δάνεισε το 2ο θερμοκολάν του γιατι θα είχα ξεπαγιάσει στη διαδρομή!
Η ομάδα η μπλε ήταν ο μπαλαντέρ της διαδρομής, αρκετά ετερογενής από μηχανές, οδηγούς κ ρυθμό καταφέραμε να μείνουμε ενωμένοι μέχρι το τέλος χάρη στον Κοσμά κ τον Μητσάρα. Ο πρώτο αγχωμένος μέχρι τα μπούνια για τη διαδρομή κ για να μη χαθεί κανείς μας, όχι μόνο τα κατάφερε να μας κρατήσει όλους, κ να κάνουμε όλη τη διαδρομή χωρίς σκάντζες, αλλά μάζεψε κ κάποιους πορτοκαλί που είχαν πάρει τον λάθος δρόμο, κ κάτι κόκκινους που είχαν ξωμείνει πίσω από τη σκούπα της ομάδα τους:cool:! Ευγε του λοιπόν, μόνο που δεν ξέρω αν τελικά μέσα στο άγχος κ την υπευθυνότητά του κατάφερε να ευχαριστηθεί έστω κ λίγο την βόλτα... ελπίζω! Ο Μητσάρας όπως τον είχα πρωτογνωρίσει... ήρεμη δύναμη... εγγύηση να τον έχεις στη βόλτα.
Το ζευγάρι μου ο Ευθύμης αποδείχτηκε κατάλληλος, καθώς δεν μου άρεσε καθόλου η ιδέα να πρέπει να είμαι συνέχεια μπροστά ή πίσω από το ίδιο μηχανάκι στη διάρκεια μιας ολόκληρης μέρας όπου ο ρυθμός οποιουδήποτε αλλάζει δυναμικά ανάλογα με το τερραίν κ τη διάθεση. Ε με τον Ευθύμη ήμασταν το τέλειο "ελεύθερο" ζευγάρι, καθώς πάντα είχε το νου του ο ένας στον άλλον αλλά παράλληλα οδηγούσαμε ψιλοαυτόνομα ανάλογα με τα κέφια μας μπρος πίσω στο γκρουπ. Χωρίς καταπίεση λοιπόν!
Σχετικά με τη διαδρομή, τα καραφλά είναι άπαιχτα κ θέλω να ξαναπάω!:inlove: Το ίδιο κ ένα κομμάτι μετά τη στάση των καλαβρύτων εύκολο σαν διαδρομή αλλά μαγευτικό σαν χρώματα όπου η βλάστηση ήταν πυκνή κ ήταν σαν να περνούσαμε μέσα από τα δέντρα!
Την Κυριακή δημιουργήσαμε μια άλλη ομάδα αυτοί που μείναμε να επιστρέψουμε Αθήνα κ το παρεάκι ήταν όλα τα λεφτά, πολύ γέλιο, χάρηκα για τις νέες γνωριμίες, κ για το συναπάντημα με παλιούς γνωστούς κ φίλους! Ειχαμε κ τον προσωπικό μας treloμηχανικό καθώς 2 μηχανάκια (1 bmw, 1 ktm, 1 honda) μουλάρωσαν κ δεν ήθελαν να φύγουν από το βουνό. Τελικά μέσα στην ομίχλη κ τη βροχή που μας είχαν ήδη περιζώσει κατάφερε ο trelos να τα βάλει μπρος κ να φύγουμε. Σόρρυ για την αρχή της διαδρομής που σας πήγα λίγο καροτσάκι αλλά ο αέρας ήταν τόσο δυνατός που νόμιζα πως θα πετάξει το xr σε κάνα γκρέμι. Με το ζόρι το κρατούσα. Κ όταν τελικά κατεβήκαμε σε υψόμετρο κ έφτιαξε ο καιρός το μπουρδελάκι μου άρχισε να σκορπάει τα κομμάτια του κ να τα μαζεύουν οι από πίσω. Τελικά κατάφερα να φτάσω σπίτι, αλλά μια που μπήκε το xr στο γκαράζ κ μια που δεν ξαναπήρε ποτέ μπρος! Κείτεται ημιθανές στο γκαράζ μου κ είμαι πολύ στενοχωρημένη να ξέρετε:(:(:(.

Κάποιοι πρέπει να έχετε φωτό μου στο κινητό σας μιας κ σας έπρηξα με το "βγάλε με μία"! Μη ντρέπεστε.. να τις στείλετε!

Μπράβο στα παιδιά από την Πάτρα, φάνηκε πως επένδυσαν πολύ χρόνο για να οργανώσουν το φετινό troffy.

Εις το επανειδείν λοιπόν!


PS: το Σάββατο το βράδυ είχα κρεμάσει μια μεγάλη μπεζ πετσέτα πάνω πάνω στην πόρτα της αποθήκης μέσα στο καταφύγιο. Εκεί που κρεμούσαμε όλοι από κάτι για να στεγνώσει. Την Κυριακή το πρωί δεν ήταν εκεί (νομίζω). Μήπως την βρήκε/μάζεψε κανείς?
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Το Σάββατο η βόλτα ξεκίνησε μουδιασμένα. Μια που το xr δεν έπαιρνε παρά μόνο με 2α στην κατηφόρα Τελικά κατάφερα να φτάσω σπίτι, αλλά μια που μπήκε το xr στο γκαράζ κ μια που δεν ξαναπήρε ποτέ μπρος!
Αφου ξερεις,αμα δεν παιρνει μπρος...:yew:
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
:hlb: άξιζε που περιμέναμε!!μπράβο σου @efthymis!
 
Top Bottom