AdvtrOFFy 2021

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Που ήσουν εσύ??
Βαλε φώτο... Φτερού της Χαλκίδας
Είπα !!!
Θα κατέβω μόνο στο ιβεντ !!!
Με τα λεφτά που μου δίνεις μέχρι εκεί είναι
Τσιπι!!!!!!!!!!!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Νομίζω ότι είναι αρκετά παραπνω
2 με 3 χλμ... Αλλά θα ρωτήσουμε να μάθουμε ακριβώς.
Κάπου τόσο είναι και σε βόλτα downhill στα μονοπάτια της περιοχής το Transit που μετέφερε τα ποδήλατα ψιλο-ζοριστηκε ως το καταφύγιο από την άσφαλτο.

Αν το στριτάκι έχει ολόσωμο Φέρινγκ θα ζοριστεί λίγο αλλά με αρκετή προσοχή και με πολύ χαμηλή ταχύτητα πιστεύω θα το βγάλει.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλημέρες και χρόνια πολλά σε όλους!
Με street λάστιχο (pilot road 5) θα βγουν οι διαδρομές; :roflmao:
Αν έχεις τη δυνατότητα βάλε Slick γόμα μεσαία.. χωρίς χάραξη κατα προτίμηση..

Αν βγαίνει στις διαστάσεις σου Dunlop Gp Racer 212 μεσαίο, το καλύτερο λάστιχο για Καντήλι. Θα κανεις 70 μέτρα αλλά θα τα θυμάσαι για πάντα!!
 

Tol

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Απόστολος
Μοτό
VFR
Αν έχεις τη δυνατότητα βάλε Slick γόμα μεσαία.. χωρίς χάραξη κατα προτίμηση..

Αν βγαίνει στις διαστάσεις σου Dunlop Gp Racer 212 μεσαίο, το καλύτερο λάστιχο για Καντήλι. Θα κανεις 70 μέτρα αλλά θα τα θυμάσαι για πάντα!!
Το έπιασα το παρασύνθημα, δήλωσα συμμετοχή στην street διαδρομή :p

Για την ιστορία πάντως τους χωμάτινους δρόμους (ενίοτε και με λάσπη) πάνω από το Κρυονέρι στα πέριξ των βασιλικών κτημάτων με τα road 5 τα έχω γυρίσει. Αλλά μάλλον είναι πιο hard η διαδρομή.
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Ο καιρός φτάνει..! Οι διαδρομές είναι έτοιμες και μας περιμένουν! Με την προσωπική ευχή να βρέξει πριν το troffy σας επισυνάπτω τα τελικά αρχεία των διαδρομών για σάββατο και κυριακή σε μορφή GPX και KML ανάλογα τις προτιμήσεις σας.

Με το καλό και υγεία να σμίξουμε λοιπόν! Κατεβάστε, φορτώστε, ετοιμάστε τα εργαλεία!!

:friendship:

Συγχαρητηρια για την προσπαθεια για να υλοποιηθει αυτη βολτα .

Καλα να ειμαστε
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το έπιασα το παρασύνθημα, δήλωσα συμμετοχή στην street διαδρομή :p

Για την ιστορία πάντως τους χωμάτινους δρόμους (ενίοτε και με λάσπη) πάνω από το Κρυονέρι στα πέριξ των βασιλικών κτημάτων με τα road 5 τα έχω γυρίσει. Αλλά μάλλον είναι πιο hard η διαδρομή.
κοίτα εγώ με LC4 640 150 κιλά μηχανάκι περίπου και λάστιχα MT21 Pirelli πάλευα για πρόσφυση σε πολλά σημεία ειδικά στο καντήλι. Μπορείς να δεις βιντεάκια παραπάνω.

Τώρα δεν ξέρω τι λάσπη έχει εκεί στο κρυονέρι αλλά υποθέτω μιλάμε για 4-5 ποντους. Στο Καντήλι αν έχει βρέξει ειδικά μιλάμε για 20-30 πόντους λάσπη σε σημεία και παχιά λάσπη, μπουκώνουν και enduro λάστιχα.

Επίσης ένα ασφάλτινο λάστιχο δεν προσφέρει καμία διασκέδαση και ασφάλεια καθώς οταν δεν εχεις και πλαινά τακούνια μπαίνεις σε στροφή με 20-30km/h με γαρμπιλάκι και είσαι ζω-πεθαίνω.

Απο μόνο του ένα Explorer 1200 και με καλά χωμάτινα λάστιχα θα ήταν πρόκληση να βγάλει αυτή τη διαδρομή σε διαβεβαιώ.
 
Reactions: Tol

Tol

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Απόστολος
Μοτό
VFR
κοίτα εγώ με LC4 640 150 κιλά μηχανάκι περίπου και λάστιχα MT21 Pirelli πάλευα για πρόσφυση σε πολλά σημεία ειδικά στο καντήλι. Μπορείς να δεις βιντεάκια παραπάνω.

Τώρα δεν ξέρω τι λάσπη έχει εκεί στο κρυονέρι αλλά υποθέτω μιλάμε για 4-5 ποντους. Στο Καντήλι αν έχει βρέξει ειδικά μιλάμε για 20-30 πόντους λάσπη σε σημεία και παχιά λάσπη, μπουκώνουν και enduro λάστιχα.

Επίσης ένα ασφάλτινο λάστιχο δεν προσφέρει καμία διασκέδαση και ασφάλεια καθώς οταν δεν εχεις και πλαινά τακούνια μπαίνεις σε στροφή με 20-30km/h με γαρμπιλάκι και είσαι ζω-πεθαίνω.

Απο μόνο του ένα Explorer 1200 και με καλά χωμάτινα λάστιχα θα ήταν πρόκληση να βγάλει αυτή τη διαδρομή σε διαβεβαιώ.
Κατανοητό και σεβαστό, ευχαριστώ!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Διαμονή στο καταφύγιο Δίρφυς στην Εύβοια, χωρητικότητας περίπου 50 ατόμων
Σκηνές στον προαύλιο χώρο του καταφυγίου, με χρήση τουαλέτας, ντους, κουζίνας κλπ κλπ
Ξενοδοχεία στην Στενή, Στρόπωνες ή οπου αλλού βολεύει τον καθένα

Μαζι με την λιστα συμμετοχης, επισυναψαμε και τα αρχεια gpx των διαδρομων.
Ενημερωθηκε και το πρωτο ποστ του θεματος
Καλο ειναι να εχουμε ολοι τις διαδρομες στις συσκευες μας

Εκκίνηση και τερματισμός διαδρομών από την Στενή.
  1. tc-drift
  2. dtz-καταφυγιο
  3. Phoenix - 5στερο
  4. gsmaniac - σκηνη
  5. kordix -σκηνη
  6. ChristosGR -καταφυγιο
  7. stefos -σκηνη
  8. Doc.DD -6στερο
  9. ibar
  10. Padis Ξενοδοχείο
  11. Lefteriskou Ξενοδοχείο
  12. Padis (φίλος) Ξενοδοχείο
  13. Θανασεν - ξενοδοχειο
  14. bill race - ξενοδοχειο
  15. Shogun ξενοδοχειο
  16. alfa7 - ξενοδοχειο
  17. jimmatas - τσαντηρι (μαλλον)
  18. ΛΕΩΝΙΔΑΣ. - καταφυγιο
  19. labros - καταφυγιο
  20. Koutalianos Καταφύγιο
  21. Sevax σκηνη
  22. LARRY -καταφυγιο
  23. nickpyrgos - σκηνη
  24. ztakisg16 -σκηνη
  25. ilias.ali -σκηνη χωρίς καρεκλα
  26. Σφηκας -σκηνη
  27. pako1150
  28. Κόκκινη οργή - σκηνη
  29. John400 - καταφύγιο η σκηνή Χ2
  30. itsikis -σκηνη
  31. nosPa21 - Σκηνή
  32. Andreaskaf - Σκηνή
  33. Tol - Καταφύγιο.
  34. Agios - Ξενοδοχείο
  35. thanosxrv -σκηνη
  36. KORAX - σκηνη
  37. Haris_M - ξενοδοχείο
  38. Haris_M (φίλος) - ξενοδοχείο
  39. Tom charlton - ξενοδοχείο
  40. Tom charlton (φίλος) - ξενοδοχείο
  41. N-gin76 σκηνη
  42. thenos - καταφύγιο.
  43. @metal - καταφύγιο.
  44. orla13 -ξενοδοχειο
  45. moonwalker -καταφυγιο
  46. ChristosGR (φίλος) σκηνη
  47. zilver - σκηνη
  48. jocker-t - τεντ
  49. @voulis - σκηνη
  50. Giorgopro - σκηνη
  51. sifisDRZ- ξενοδοχειο
  52. Psannis - Σκηνή
  53. syggelakis bynight - καταφυγι
  54. Juohmaru! - σκηνη
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι και εγώ. Με αυτό το λάστιχο βγαίνει η διαδρομή ή να αρχίσω να ψάχνω. Ρωτάω γιατί έχει ακόμα ψωμί και κανονικά δεν θα το άλλαζα τώρα. (Θα έρθω λογικά μόνο το Σάββατο αυθημερόν). Ευχαριστώ.


Στάλθηκε από το iQS805 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι και εγώ. Με αυτό το λάστιχο βγαίνει η διαδρομή ή να αρχίσω να ψάχνω. Ρωτάω γιατί έχει ακόμα ψωμί και κανονικά δεν θα το άλλαζα τώρα. (Θα έρθω λογικά μόνο το Σάββατο αυθημερόν). Ευχαριστώ.


Στάλθηκε από το iQS805 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το λαστιχο στην φωτογραφία φαίνεται να έχει τακουνι
Εσυ όμως είσαι αυτός που μπορεί να κρίνει και να αποφασισει
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Το λαστιχο στην φωτογραφία φαίνεται να έχει τακουνι
Εσυ όμως είσαι αυτός που μπορεί να κρίνει και να αποφασισει
Δεν ξέρω τι λάσπη θα έχει πάνω και για τι απόσταση για αυτό ρωτάω. Επειδή γράψατε σε άλλο σχόλιο πως αν είναι wild θέλει καινούριο.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δεν ξέρω τι λάσπη θα έχει πάνω και για τι απόσταση για αυτό ρωτάω. Επειδή γράψατε σε άλλο σχόλιο πως αν είναι wild θέλει καινούριο.
Κώστα αν δεν βρέξει πολύ ως τότε είσαι οκ. Αν ρίξει καλή βροχή το Καντήλι γίνεται πολύ ζόρικο οπότε κοιτάς καιρό και πράττεις ανάλογα.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Κώστα αν δεν βρέξει πολύ ως τότε είσαι οκ. Αν ρίξει καλή βροχή το Καντήλι γίνεται πολύ ζόρικο οπότε κοιτάς καιρό και πράττεις ανάλογα.
Ευχαριστώ Κώστα το λάστιχο δεν έχει χαλάσει πολύ από τότε που είχαμε συναντηθεί. Οπότε παρακαλάω για τα αντίθετα από τους υπόλοιπους. :roflmao:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι και εγώ. Με αυτό το λάστιχο βγαίνει η διαδρομή ή να αρχίσω να ψάχνω. Ρωτάω γιατί έχει ακόμα ψωμί και κανονικά δεν θα το άλλαζα τώρα. (Θα έρθω λογικά μόνο το Σάββατο αυθημερόν). Ευχαριστώ.


Στάλθηκε από το iQS805 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το λάστιχο σου είναι αρκετά ταλαιοωρημενο. Προσωπική εκτίμηση ότι αυτή τη στιγμή δουλεύει βία 50%.

Ιδανικό θα ήταν να έβαζες ένα φρέσκο λάστιχο όμως ξέρω όπως όλοι μας πως κοιτάζουμε να τη βγάζουμε και τα λεφτά δεν είναι πετσετακια.

Αν έχω να πω μια γνώμη είναι αν είχες σκοπό να το αλλάξεις άμεσα άλλαξε το τώρα. Αν δε σε παίρνει και ο καιρός είναι στεγνός ελα αλλά θα δείξεις αυξημένη προσοχή, αν έχει ρίξει βροχές θα αντιμετωπίσεις αρκετά προβλήματα στο δεύτερο σκέλος του Σαββάτου. Η Δίρφυ είναι πιο πετρωδης αλλά το Καντηλι άμα λασπωσει δεν αστειεύεται
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Δεν ξέρω τι λάσπη θα έχει πάνω και για τι απόσταση για αυτό ρωτάω. Επειδή γράψατε σε άλλο σχόλιο πως αν είναι wild θέλει καινούριο.
Κωστα και εμενα τα λαστιχα μου στην ίδια κατάσταση με τα δικά σου ήταν,ίσως και λίγο καλύτερα και επέλεξα να τα αλλάξω...Μην ξεχνάς ότι το βουνό ειναι απρόβλεπτο και οτι μια ξαφνική καταιγίδα μπορεί να σε δυσκολέψει αρκετά και ίσως να μην σε αφήσει και να απολαύσεις την βολτα...Επισης οι περισσότεροι θα ειμαστε μακρυα από τα σπίτια μας οποτε οποιαδήποτε προβλημα γίνεται ακόμα δυσκολότερο και καλό είναι να μειώσουμε όσο το δυνατόν περισσότερο τις πιθανότητες να προκύψει αυτό...Και τέλος το μονο σιγουρο ειναι οτι επειδη θα κινούμαστε σε γκρουπ, κανεις δεν θα μείνει πίσω μονος του αλλα ομως ειναι και κριμα να γινει κάποιος λόγος καθυστέρησης μιας ολόκληρης ομάδας από καθαρή του αμέλεια...Επισης αν τλκ δεν τα αλλάξεις και σκοπεύεις να κινηθείς αργα σε καλω από τωρα στην ομαδα που θα φτιάξουμε με το Ηλια καθώς όπως σε κάθε μεγάλη βολτα του φορουμ:Παμε αργα για να φτάσουμε πρώτοι...
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom