ADVtrONy 2023

ADVride

Μέλος
ADVRIDE Team

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Είναι κανένας ασφάλτινος να κάνουμε κατάσταση ή θα γυρνοβωλαω το Μαίναλο μοναχός ;;;
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Από πλευράς μου σε πρώτη φάση ναι, θα εξαρτηθεί βέβαια και από τη δουλειά εκείνο το τριήμερο. Ή θα είναι μόνο Κυριακή;
Τη διαδρομή πως - πότε θα τη μάθουμε;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι κανένας ασφάλτινος να κάνουμε κατάσταση ή θα γυρνοβωλαω το Μαίναλο μοναχός ;;;
Βγάλε διαδρομή να δει ο κόσμος που θα τους πας, σε πρώτη φάση και θα μαζευτείτε
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Από πλευράς μου σε πρώτη φάση ναι, θα εξαρτηθεί βέβαια και από τη δουλειά εκείνο το τριήμερο. Ή θα είναι μόνο Κυριακή;
Τη διαδρομή πως - πότε θα τη μάθουμε;
Θα βγάλω μια διαδρομή παράλληλη όσο μπορώ με την χωμάτινη.
Λογικά θα μαζευτούμε στην κατασκήνωση των χωματερών.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Είναι κανένας ασφάλτινος να κάνουμε κατάσταση ή θα γυρνοβωλαω το Μαίναλο μοναχός ;;;
Γιωργάρα θα μιλήσουμε στο τηλέφωνο για την τελική μορφή των διαδρομών για να καταλήξεις κι εσύ στις διαδρομές.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Στη διαδρομή θα προηγηθεί και η μετάβαση από Αθήνα; Ή θα έχει γίνει από την προηγούμενη, ώστε η έναρξη της διαδρομής να είναι πρωινή;

Αν μπορέσω να έρθω, θα έρθω από την προηγούμενη, από ότι καταλαβαίνω στη Δάφνη κοιτάμε για κατάλυμα, σωστά;
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Σούπερ....έτσι μου έρχεται να κατέβω με τον σατανα :dnl:

Σάββατο ή Κυριακή θα γίνει?
Αυτή είναι βασισμένη για την πρώτη μέρα δηλαδή το Σάββατο τώρα περιμένω και το Βαγγέλη να μου στείλει τις τελικές διαδρομές έτσι ώστε να το προσαρμόσουμε.
Στη διαδρομή θα προηγηθεί και η μετάβαση από Αθήνα; Ή θα έχει γίνει από την προηγούμενη, ώστε η έναρξη της διαδρομής να είναι πρωινή;

Αν μπορέσω να έρθω, θα έρθω από την προηγούμενη, από ότι καταλαβαίνω στη Δάφνη κοιτάμε για κατάλυμα, σωστά;
Νατάσα το έχω βάλει με την λογική ότι θα φύγουμε σχετικά πρωί οπότε ίσως χρειαστεί για τους Αθηναίους από την προηγούμενη να έχει γίνει η κάθοδος βέβαια αν δούμε ότι δεν γίνεται έτσι θα το προσαρμόσουμε στις ανάγκες της παρέας.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
2 ωρίτσες είναι από Αθήνα παίδες.
Όπως βολεύει τον καθένα.
Το τέλειο βέβαια είναι αυτό που λέει ο Γιάννης, απο την προηγούμενη ημέρα
 

apache

Μέλος
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Yamaha tracer 900 2018
Δηλώνω παρών αλλά δεν επιβεβαιώνω ακόμα, εξαρτάται από την δουλειά, πάντως η διαδρομή είναι Super....
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Ωραία διαδρομή Γιώργο, δεν "μπλέκεται" πολύ και με την άλλη ασφάλτινη που κανονίζουμε μέσα στο Μάρτιο, μόνο το κομμάτι Καρκαλού - Δημητσάνα - Στεμνίτσα - Χρυσοβίτσι και ένα μέρος από τη διασταύρωση Λιμποβισίου - Ελάτη - Ε.Ο. Βυτίνας - Πύργου είναι κοινά. Καλύπτει το δυτικό Μαίναλο καθώς και το κομμάτι του Λάδωνα και εάν δε δουλεύω θα ακολουθήσω.

Μια σκέψη μόνο..... Μήπως με κάποιο τρόπο να συμπεριλάβεις και το γεφύρι της Κυράς στη διαδρομή έστω και αν αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κάνουμε πισωγυρίσματα; (το κομμάτι Πουρνάρια - γεφύρι Κυράς - Μουριά είναι χωματόδρομος βατός - τουλάχιστον πριν δυο χρόνια που πέρασα τελευταία φορά- κατηφορικός στο πρώτο σκέλος αλλά δεν είμαι βέβαιος κατά πόσο θα μπορούσε μια χαμηλή μοτοσυκλέτα να το βγάλει εύκολα γι' αυτό επιφυλάσσομαι να προτείνω αυτή την παράκαμψη)
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Στη διαδρομή θα προηγηθεί και η μετάβαση από Αθήνα; Ή θα έχει γίνει από την προηγούμενη, ώστε η έναρξη της διαδρομής να είναι πρωινή;

Αν μπορέσω να έρθω, θα έρθω από την προηγούμενη, από ότι καταλαβαίνω στη Δάφνη κοιτάμε για κατάλυμα, σωστά;
Natassa έχει μέρη να μείνεις στη Δάφνη, στη Δήμητρα (ναι, τα όνοματα των χωριών είναι αυτά :)), στα Αροάνια και μετά αρχίζεις να απομακρύνεσαι....Καλονέρι, Βαλτεσινίκο κλπ
Θέλει αρκετό ψάξιμο και ίσως να χρειαστεί να κλείσεις νωρίς γιατί θα είναι αμέσως μετά το Πάσχα και μπορεί να έχει ακόμα κόσμο στην περιοχή.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Top Bottom