ADVtrONy 2023

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Natassa έχει μέρη να μείνεις στη Δάφνη, στη Δήμητρα (ναι, τα όνοματα των χωριών είναι αυτά :)), στα Αροάνια και μετά αρχίζεις να απομακρύνεσαι....Καλονέρι, Βαλτεσινίκο κλπ
Θέλει αρκετό ψάξιμο και ίσως να χρειαστεί να κλείσεις νωρίς γιατί θα είναι αμέσως μετά το Πάσχα και μπορεί να έχει ακόμα κόσμο στην περιοχή.
Τα έχω γυρίσει όλα αυτά τα μέρη.

Ρωτάω για τη διαμονή ώστε να είμαστε κοντά στο βραδινό τζέρτζελο με τους οφφ…
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τα έχω γυρίσει όλα αυτά τα μέρη.

Ρωτάω για τη διαμονή ώστε να είμαστε κοντά στο βραδινό τζέρτζελο με τους οφφ…
Όλοι παρέα εννοείται θα είμαστε! όπου βρείτε πιο κοντά κλείστε όποιος δε θέλει κατασκήνωση!
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Μοιράζομαι την πληροφορία… στη Δάφνη, δωμάτια Δήμητρα: 55 ευρώ το δίκλινο με πρωινό για δυο διανυκτερεύσεις ή 60 με πρωινό για μια διανυκτέρευση. Καλύτερη τιμή χωρίς πρωινό, αλλά δε ρώτησα πόσο. Είναι 6,6 χλμ από το ποτάμι και αξιοπρεπέστατα βάση αξιολογήσεων. Έχουν 11 δωμάτια από ότι κατάλαβα, ήδη 2-3 κλεισμένα (υποθέτω από κάποιους από εδώ), συν 2 που έκλεισα εγώ, κάντε τα μαθηματικά…
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Ωραία διαδρομή Γιώργο, δεν "μπλέκεται" πολύ και με την άλλη ασφάλτινη που κανονίζουμε μέσα στο Μάρτιο, μόνο το κομμάτι Καρκαλού - Δημητσάνα - Στεμνίτσα - Χρυσοβίτσι και ένα μέρος από τη διασταύρωση Λιμποβισίου - Ελάτη - Ε.Ο. Βυτίνας - Πύργου είναι κοινά. Καλύπτει το δυτικό Μαίναλο καθώς και το κομμάτι του Λάδωνα και εάν δε δουλεύω θα ακολουθήσω.

Μια σκέψη μόνο..... Μήπως με κάποιο τρόπο να συμπεριλάβεις και το γεφύρι της Κυράς στη διαδρομή έστω και αν αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κάνουμε πισωγυρίσματα; (το κομμάτι Πουρνάρια - γεφύρι Κυράς - Μουριά είναι χωματόδρομος βατός - τουλάχιστον πριν δυο χρόνια που πέρασα τελευταία φορά- κατηφορικός στο πρώτο σκέλος αλλά δεν είμαι βέβαιος κατά πόσο θα μπορούσε μια χαμηλή μοτοσυκλέτα να το βγάλει εύκολα γι' αυτό επιφυλάσσομαι να προτείνω αυτή την παράκαμψη)
Δεν θέλω να μπλέξω χώμα καθόλου,η "Τρίαινα" της Νατάσας είναι ασφάλτινη και λουσατη και δε την θέλω στις σκόνες. :D:happy::happy:
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Δεν θέλω να μπλέξω χώμα καθόλου,η "Τρίαινα" της Νατάσας είναι ασφάλτινη και λουσατη και δε την θέλω στις σκόνες. :D:happy::happy:
Γι' αυτό λέω δεν την προτείνω τη διαδρομή. Έλεγα μήπως γινόταν μια παράκαμψη από τη Μυγδαλιά μέχρι το γεφύρι και ξανά πίσω στην προγραμματισμένη διαδρομή (το πισωγύρισμα που γράφω)
 

apache

Μέλος
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Yamaha tracer 900 2018
Μοιράζομαι την πληροφορία… στη Δάφνη, δωμάτια Δήμητρα: 55 ευρώ το δίκλινο με πρωινό για δυο διανυκτερεύσεις ή 60 με πρωινό για μια διανυκτέρευση. Καλύτερη τιμή χωρίς πρωινό, αλλά δε ρώτησα πόσο. Είναι 6,6 χλμ από το ποτάμι και αξιοπρεπέστατα βάση αξιολογήσεων. Έχουν 11 δωμάτια από ότι κατάλαβα, ήδη 2-3 κλεισμένα (υποθέτω από κάποιους από εδώ), συν 2 που έκλεισα εγώ, κάντε τα μαθηματικά…
Βάλε link.... To θέμα είναι να είμαστε πιο συγκεντρωμένοι, αν είναι να σκορπιστούμε σε όλη την Αρκαδία ποιό το νόημα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Τελευταία επεξεργασία:

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Επίσης έχει πάνω στο ποτάμι* πέτρινα σπιτάκια, αλλά δεν απαντάνε τηλέφωνα οπότε δεν ξέρω τι παίζει…


Katsiras river suites
697 825 8933


*δηλαδή κοιμάσαι στο σπιτάκι και ακούς αυτούς που ροχαλίζουν στις σκηνές, τόσο κοντά :p
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Επίσης έχει πάνω στο ποτάμι* πέτρινα σπιτάκια, αλλά δεν απαντάνε τηλέφωνα οπότε δεν ξέρω τι παίζει…


Katsiras river suites
697 825 8933


*δηλαδή κοιμάσαι στο σπιτάκι και ακούς αυτούς που ροχαλίζουν στις σκηνές, τόσο κοντά :p
έχω μείνει εκεί, καλύτερα σκηνή ήταν βρώμικο και δεν αξίζει
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Παιδιά το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να έρθω κι εγώ μιας και μου λείπει εξοπλισμός off road για το trOFFy.
Για πείτε μου λίγο πως οργανώνεται το όλον.
Για κάθε μέρα βγαίνει μια διαδρομή;
Να υποθέσω πως και με Google maps στο τηλ είμαστε καλυμμένοι; Δεν είναι ανάγκη να υπάρχει gps.. ;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Παιδιά το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να έρθω κι εγώ μιας και μου λείπει εξοπλισμός off road για το trOFFy.
Για πείτε μου λίγο πως οργανώνεται το όλον.
Για κάθε μέρα βγαίνει μια διαδρομή;
Να υποθέσω πως και με Google maps στο τηλ είμαστε καλυμμένοι; Δεν είναι ανάγκη να υπάρχει gps.. ;
Συνήθως για κάθε μέρα υπάρχει διαφορετική διαδρομή με σταθερό σημείο εκκίνησης και τερματισμού.
Οι διαδρομές όταν ετοιμαστούν θα υπάρχουν σε μορφή gpx και θα είναι πλοηγήσιμες είτε με GPS είτε με κινητό.
Αλλά κι αν δεν υπάρχει ο εξοπλισμός σίγουρα θα βρεθεί παρέα γιατί ποτέ κανένας δεν μένει μόνος του σε αυτές τις βόλτες... ;)
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Οι διαδρομές μοιράζονται σε όλους , είναι με συνδρομή ή τις έχουν μόνο οι πλοηγοί και φυλάσσονται σαν 7σφράγιστο μυστικό μη τυχόν και πάει κανείς άλλος ,εκτός του κλαμπ, και περάσει όμορφα ?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Οι διαδρομές μοιράζονται σε όλους , είναι με συνδρομή ή τις έχουν μόνο οι πλοηγοί και φυλάσσονται σαν 7σφράγιστο μυστικό μη τυχόν και πάει κανείς άλλος ,εκτός του κλαμπ, και περάσει όμορφα ?
Είσαι μεγάλη μουσίτσα... :roflmao:
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Οι διαδρομές μοιράζονται σε όλους , είναι με συνδρομή ή τις έχουν μόνο οι πλοηγοί και φυλάσσονται σαν 7σφράγιστο μυστικό μη τυχόν και πάει κανείς άλλος ,εκτός του κλαμπ, και περάσει όμορφα ?
Όταν μαζευτείτε πολλοί θα βγάλω τιμή ανάλογα ποσά θέλω ακόμα να συμπληρώσω για να πάρω το Versys 1000 S MY23.
 
Top Bottom