Andreani Rally BMW F800GS 2008

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Στο διαδίκτυο πάντως, οι κριτικές/αξιολογήσεις είναι -έως- διθυραμβικές,
Με γειές !
/// Β
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Στον δρομο ειναι αλλο το μπροστινο πλεον, το υδραυλικο του δουλευει , δεν βουταει, το λες και rallyτζιδικα σφιχτο. Απο εβδομαδα χωμα, αφου στρωσουν λιγο.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Στον δρομο ειναι αλλο το μπροστινο πλεον, το υδραυλικο του δουλευει , δεν βουταει, το λες και rallyτζιδικα σφιχτο. Απο εβδομαδα χωμα, αφου στρωσουν λιγο.
Περιμένουμε εντυπώσεις!

Γιά να μην ψάχνω το άλλο θέμα. Με τη βάση του πίσω αμορτισέρ τελικά πέτυχε το πείραμα? Παίζει να παραχθούν κομματάκια και για άλλους?
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Περιμένουμε εντυπώσεις!

Γιά να μην ψάχνω το άλλο θέμα. Με τη βάση του πίσω αμορτισέρ τελικά πέτυχε το πείραμα? Παίζει να παραχθούν κομματάκια και για άλλους?
Ναι ναι!

Κατσε να τελειοποιηθει και θα ενημερωθουν ολοι!! Εχει μπει πανω κομπλε. Εγινε και κρουστικη δοκιμη στην βιδα (που ειναι 12.9 πλεον). Ολα φαινονται να λειτουργουν, μεχρι να αποδειχτει το αντιθετο!!!! Για να μην μπλεκουμε τα ποστ, οτι αφορα το bracket στο αντιστοιχο νημα!!!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Στον δρομο ειναι αλλο το μπροστινο πλεον, το υδραυλικο του δουλευει , δεν βουταει, το λες και rallyτζιδικα σφιχτο. Απο εβδομαδα χωμα, αφου στρωσουν λιγο.
Tασο η ρυθμιση στις αποσβεσεις γινεται και στο δικο σου ελευθερα οπως στο δικο μου ή εχουν κλικς τα ρυθμιστηρια;
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
2wheeler Τάσο καλησπέρα.
Παίζει να μας πεις λεπτομέρειες για την εγκατάσταση;
Υπάρχει γκρίνια ανά τον κόσμο με τις οδηγίες που δίνει ο Adreani για το Installation.
Π.χ πολλοί λένε ότι δεν είναι σαφές αν τα ελατήρια μπαίνουν στο πάνω ή στο κάτω μέρος των καλαμιων. Επίσης τι λάδι χρησιμοποίησες 5w η 2.5w

Στάλθηκε από το 22101320G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
2wheeler Τάσο καλησπέρα.
Παίζει να μας πεις λεπτομέρειες για την εγκατάσταση;
Υπάρχει γκρίνια ανά τον κόσμο με τις οδηγίες που δίνει ο Adreani για το Installation.
Π.χ πολλοί λένε ότι δεν είναι σαφές αν τα ελατήρια μπαίνουν στο πάνω ή στο κάτω μέρος των καλαμιων. Επίσης τι λάδι χρησιμοποίησες 5w η 2.5w

Στάλθηκε από το 22101320G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλημερα!!
Αντιμετωπισα και εγω περιπου το ιδιο θεμα!!! Δεν ξερω αν λες ακριβως το ιδιο... Το ελατηριο εχει μια θεση που μπαινει και ειναι απο κατω, σε αντιθεση με τα μαμα που ειναι απο πανω. Δεν υπαρχει περιπτωση να μπαινει πανω μιας και οι πατουρες που εχει ειναι ξεκαθαρα να μπει απο κατω και απο πανω ο μακρυς αποστατης. Η συγχυση, πιστευω οτι δημιουργειται διοτι το μαμα μπαινει πανω οποτε ψαρωνουν ολοι... Οι οδηγιες που δινει η Andreani ειναι οτι μπαινει κατω, στο υποτυπωδες manual που δινει.

Υπαρχει ενα αλλο προβλημα ως προς την σταθμη του λαδιου... Η ANDREANI αναφερει σε ολα τα φυλλαδια και τις οδηγιες οτι μετρας την σταθμη με το ελατηριο. Ο Τασουλης ομως και συγκεκριμενα με τον Ιακωβο (τεχνικος) που μιλησα ειπε οτι μετρας σταθμη χωρις ελατηριο... Αντε βγαλε ακρη...
Εμεις ακολουθησαμε τις οδηγιες της Andreani και ολα δειχνουν οτι ειναι οκ...
Περιπου οκ, μιας κ (κατα πασα πιθανοτητα) τραυματισα την τσιμουχα λαδιου στο μονταρισμα στο ενα καλαμι και βγάζει λιγο λαδακι, οποτε πρεπει να ξαναλυθει. Ευελπιστω οτι ειναι αυτο και οχι οτι ειναι η σταθμη λαδιου λαθος...

Πανως το πηρουνι δειχνει να δουλευει υποδειγματικα με τα τωρα δεδομενα.

Ως προς το λαδι, η Andreani προτεινει Ohlins λαδι 01330 το οποιο δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ειναι. Προτιμησα αυτο μιας και καποιοι ηταν κατηγορηματικοι οτι θελει το συγκεκριμενο λαδι και οχι αλλο γιατι δημιουργουνται θεματα...Ισως και να μην ισχυει αλλα ειπα την 1 η φορα να βαλω αυτο που εχει και 20€/λιτρο και στα επομενα βλεπουμε....

Μιας και εισαι διαβασμενος στα φορα παρεθεσε τις εμπειριες σου, μιας και δεν βρηκα πουθενα οδηγιες μονταρισματος ουτε βιδεο...
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa

Έχεις δίκιο και αυτό με τη στάθμη είναι αδιευκρινιστο



Εδώ έχει πληροφορία τακτοποιημενη.
Οι πρώτες σελίδες είναι κριτικές.
Ύστερα έχει τεχνική πληροφορία, επικοινωνία με adreani group και συνεργεία, ώστε να βρουν όλοι μαζί την βέλτιστη εγκατάσταση
 
Τελευταία επεξεργασία:

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Διαβασα μεχρι την 5 σελίδα. Θα διαβασω αργότερα το υπολοιπο.

Μιλάνε για τα Misano EVO , εγώ έχω τα Misano RALLY, αλλα οι πατουρες μεσα ειναι ιδιες. Εχω την εντύπωση οτι τους μπερδεψε το γεγονος οτι τα μαμα ελατηρια ειναι πανω ενώ αυτο κάτω. Οι πατουρες ειναι ξεκάθαρες για το που μπαίνει το ελατήριο καθως και οι οδηγίες τους>>> απο κάτω δλδ.

Θα επανελθω...
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Εμενα η απορια μου ειναι αλλη... Αν μπει παραπανω λαδι στα καλαμια απο ότι προβλεπεται τι θα συμβει (περα απο το να σκληρυνει). Υπαρχει περιπτωση να βγαλει το παραπανω λαδι απο τις τσιμουχες κ να την σκασει?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εμενα η απορια μου ειναι αλλη... Αν μπει παραπανω λαδι στα καλαμια απο ότι προβλεπεται τι θα συμβει (περα απο το να σκληρυνει). Υπαρχει περιπτωση να βγαλει το παραπανω λαδι απο τις τσιμουχες κ να την σκασει?
Προφανώς....ιδίως αν πιεστεί στο χωμα
 
Top Bottom