Arkoudotsarkes 5/ Τρεις κι ο κούκος...

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Ωραια εκδρομουλα παιδες, να ειστε παντα καλα και να απολαμβανεται τις ομορφιες αυτου του τοπου....αλλα θα ηθελα εαν ειναι ευκολο, περισσοτερες πληροφοριες για το πως τα πηγε το μικρο ονοφακι της παρεας-crf250l-κυριως στο χωματινο τεραιν σε σχεση με τα μεγαλυτερα on-off,σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα μικρου για καθημερινη χρηση, αλλα εαν μπορει να μου βγαλει και γουστα στο χωμα πιο ξεκουραστα απο το βαρυ 800αρι που εχω, θα ηταν ιδανικα!!! εστω και με παραχωρησεις στον τομεα της ανεσης.
:friendship:
Εδώ μπορεί να σου πει περισσότερα ο κάτοχος, ο Μιχάλης!
Πάντως, αν το οδηγήσεις μετά από το 800άρι, το πρώτο πράγμα που θα παρατηρήσεις είναι το πόσο μικρό είναι! Το δεύτερο είναι το πόσο ήσυχο είναι, αλλά και το πόσο αδύναμο είναι! Όμως ο Μιχάλης το έστυψε και δεν του ξεφύγαμε πουθενά! Στο χώμα δε, ήταν η μοτοσυκλέτα που περνούσε τις δυσκολίες με μεγαλύτερη ευκολία...
 

Michael crf250l

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
Honda crf250l
Εδώ μπορεί να σου πει περισσότερα ο κάτοχος, ο Μιχάλης!
Πάντως, αν το οδηγήσεις μετά από το 800άρι, το πρώτο πράγμα που θα παρατηρήσεις είναι το πόσο μικρό είναι! Το δεύτερο είναι το πόσο ήσυχο είναι, αλλά και το πόσο αδύναμο είναι! Όμως ο Μιχάλης το έστυψε και δεν του ξεφύγαμε πουθενά! Στο χώμα δε, ήταν η μοτοσυκλέτα που περνούσε τις δυσκολίες με μεγαλύτερη ευκολία...
Νεκτάριε είμαι πολύ ευχαριστημενος από το συγκεκριμένο μηχανάκι..! Η αναλογία κιλά ανά ίππο για χώμα είναι αρκετά καλή και η ανάρτηση φιλική και άνετη. Το μοτέρ δεν έχει κραδασμους λόγω δύο αντικραδασμικων αξόνων και είναι γραμμικό και οικονομικό.Με κοντες σχέσεις και ροπή από χαμηλά κινείται αρκετά γρήγορα στο χώμα στο οποίο έχουν σημασία και οι κεκτημένες ταχύτητες και πόσο μπορούν αυτές να διατηρηθούν..!Η περιγραφή του Χρήστου είναι σωστή,ο ιδιος προτιμάει άλλη κατηγορία ποιο δυνατή,όπως έχουμε συζητήσει 400-600cc!!Η κάθε κατηγορία έχει τα συν και τα πλην διαλέγεις και παίρνεις! Στο ίντερνετ πάντως έχει πολλά τεστ,βιντεακια κτλ για το συγκεκριμένο μηχανάκι, για χώμα,επαρχιακό δίκτυο και για καθημερινοτητα είναι καλό,για εθνική οδό,πολλά κμ ευθεία οχι..!Ελπίζω να σε βοήθησα!

Terrafirma 2
 
Τελευταία επεξεργασία:

nektarios

Μέλος
Περιοχή
Γαλατσι
Όνομα
Νεκταριος
Μοτό
f800gs
Νεκτάριε είμαι πολύ ευχαριστημενος από το συγκεκριμένο μηχανάκι..! Η αναλογία κιλά ανά ίππο για χώμα είναι αρκετά καλή και η ανάρτηση φιλική και άνετη. Το μοτέρ δεν έχει κραδασμους λόγω δύο αντικραδασμικων αξόνων και είναι γραμμικό και οικονομικό.Με κοντες σχέσεις και ροπή από χαμηλά κινείται αρκετά γρήγορα στο χώμα στο οποίο έχουν σημασία και οι κεκτημένες ταχύτητες και πόσο μπορούν αυτές να διατηρηθούν..!Η περιγραφή του Χρήστου είναι σωστή,ο ιδιος προτιμάει άλλη κατηγορία ποιο δυνατή,όπως έχουμε συζητήσει 400-600cc!!Η κάθε κατηγορία έχει τα συν και τα πλην διαλέγεις και παίρνεις! Στο ίντερνετ πάντως έχει πολλά τεστ,βιντεακια κτλ για το συγκεκριμένο μηχανάκι, για χώμα,επαρχιακό δίκτυο και για καθημερινοτητα είναι καλό,για εθνική οδό,πολλά κμ ευθεία οχι..!Ελπίζω να σε βοήθησα!

Terrafirma 2
Μιχαλη σε ευχαριστω πολυ!!νομιζω το καλυτερο ειναι να παω σε μια honda και να κανω ενα test drive,ενδοιασμους εχω μονο για το κομματι της ιπποδυναμης,μια δοκιμη θα με πεισει ;)
Σε ευχαριστω και παλι και σου ευχομαι καλα και ασφαλη χλμ:ok:
 
Top Bottom