Around the world on a vespa

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Μήπως να οργανώσουμε ένα γκρουπ, και να προσπαθήσουμε να τον ακολουθήσουμε ανά τον κόσμο. Βέβαια έτσι, θα οργανωθούνε ταυτόχρονα δύο γρουπ, το άλλο θα είναι με τις γυναίκες μας που από πίσω θα μας κυνηγάνε!
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Τελικά τα εμπόδια υπάρχουν μέσα μας και τα ορίζουμε εμείς.. Απλά υπάρχουν και οι λίγοι που τα ξεπερνούν, και προχωρούν.. Για τον Βροχιδη είχαμε πάρει μια γεύση πριν από αυτό για το τι εστι.. Όσο για τον Στέργιο εξεπλάγην, ήταν μια αποκάλυψη, πρέπει να το έχει μέσα του να γεννήθηκε για κάτι τέτοιο δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Φαινόμενο.... Να είναι καλά και να συνεχίσει να μας ταξιδεύει με τον τρόπο που μόνο αυτός ξέρει..
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
τι να λεμε τωρα!!!!!!!!!!!!!!θα ηθελα να ειμουν μεσα στα ματια του με ενα μαγικο τροπο
και εγω καθομαι στα 1200 κυβικα μου και τα σκαλιζω!!!!!!γιατι???????????????????
διοτι παω μια φορα την βδομαδα βολτα
αλλα που θα μου παει!!!θα το φτιαξω και εγω το ονειρο μου!!!:pc:
προς το παρον ευγε στον αρχοντα και οπως ειδα εχει και παρεα!!!!!!!!!!!!
ωραιοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς:hailbig:
 
Τελευταία επεξεργασία:

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Η παρεα ηταν εκτακτη συμμετοχη, η οποια απ οτι εχω καταλαβει εμεινε στην αφρικη. Τωρα το βεσπακι βρισκεται νοτιος αμερικη...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Επεσα πανω σε ,ια ωραια φωτο βεσπας και σας τη μεταφερω
...διοτι κι αυτη με μετεφερε πολλες δεκαετιες πισω...

(κειμενο απο τον Στεργιο στο worldvespa)
https://www.facebook.com/Worldvespa/photos/a.1030861326931449.1073741851.516014795082774/1124863327531248/?type=1&theater
Κι ενώ υπολογίζαμε να μείνουμε 2 - 3 μέρες στην Ασουνσιόν, καταλήξαμε μόνιμοι κάτοικοι!
Το πακέτο με ορισμένα μικροπράγματα που περιμέναμε από Ελλάδα ακόμα έρχεται,
οπότε έπρεπε να το πάρουμε απόφαση πως το χάσαμε και να συνεχίσουμε το ταξίδι μας.
Αυτή τη στιγμή είμαστε λίγα χιλιόμετρα πριν τη Σάλτα (Αργεντινή),
και το πρόγραμμα των επόμενων ημερών περιλαμβάνει τα καλύτερα (Χιλή & Βολιβία)!


 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Παλι πανω τους επεσα για καλημερα!
Ωραια συγκρουση ωραιος διαλογος και η τοποθετηση του Στεργιου ολα τα λεφτα!
https://www.facebook.com/vanhealing1/photos/a.206786789530311.1073741829.138897719652552/366878056854516/?type=1&theater

Meet Stergios and Alexandra from Greece, they travel in South America on a.. Vespa!!
Yep both of them with all their gear!
"What do you love most about travelling on a Vespa?
Alexandra:
That it is the most inappropriate vehicle to travel with around the world. I never get tired of the reaction of people - whaaat? You travel with THIS?"
Why did you choose to travel with a Vespa?
Stergios: Because that's what I had,
and just decided to go. I travelled solo to Russia and Sweden, Africa and now here with Alexandra whom I met in Congo"
Hope to meet you again soon!!!

 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
και συνεχιζει να μας ταξιδευει με τη μυρωδια του διχρονου!

Ελεύθερη κατασκήνωση στα 4.200μ, με κρύο να σου τρυπάει τα κόκαλα, αλλά θέα που σε κάνει να το ξεχνάς!









πηγη https://www.facebook.com/Worldvespa
:)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Την εχετε ξεχασει τη Vespa με τη σαλονικιωτικη πινακιδα?




Χθεσινη εορταστικη δημοσιευση
Cusco Peru!!
3300 μετρα πανω απο τη θαλασσα!!







και 2 απο την εισοδο στη χωρα...





πηγη https://www.facebook.com/Worldvespa?fref=ts
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Στο Machu Picchu ειχα τη δυνατοτητα να βρεθω μονος μου με τους εκει θεους..
Παρ'ολα αυτα εχει ενα δικιο ο Στεργιος!



Μετά από 3 μέρες περπάτημα φτάσαμε στο Τσοκεκιράο (για τους όχι και τόσο φαν της πεζοπορίας υπάρχει η δυνατότητα ενοικίασης αλόγου). Η καλύτερη ανταμοιβή - ειδικότερα σε σχέση με το Μάτσου Πίκτσου - είναι πως μπορείς να απολαύσεις τα μνημεία και το τοπίο όντας ολομόναχος, χωρίς τους εκατοντάδες τουρίστες να σε σπρώχνουν για την τέλεια φωτογραφία!









 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Η Βολιβια πανω σε μια Vespa!

Ειδα χτες μονοκοπανια και γω δεν ξερω ποσα βιντεο του Στεργιου Αυτο για την Βολιβια ηταν μακραν το καλυτερο απο οσα ειδα Και καλυτερο οχι μονο εναντι των υπολοιπων του Στεργιου αλλα και αλλων πολλων που εχω δει κατα καιρους
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Νομιζω οτι πλεον πατρίδα του ειναι όλος ο κοζμος !!!!
Ωραίος σαν Έλληνας !!!
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
αρκετοι εχουν γυρισει τον κοσμο με μηχανη αλλα με βεσπα νομιζω ο στεργιος ειναι ο μοναδικος
στεργιο δεν ταξιδευεις απλα αλλα γραφεις ιστορια
απορω πως η piaggio δεν του χρηματοδοτει πληρως το ταξιδι του και δεν τον εκμεταλευται διαφημιστικα.
keep going στεργιο:hailbig:

υ.γ καλα ρε μπαγασα....επρεπε να γυρισεις ολο τον κοσμο για να βρεις γυναικα?:pointu::friend:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
...
υ.γ καλα ρε μπαγασα....επρεπε να γυρισεις ολο τον κοσμο για να βρεις γυναικα?:pointu::friend:
Δεν κατάλαβες....η γυναίκα γύρισε όλον τον κόσμο μέχρι να βρεί τον Στέργιο.;)

Απίστευτος:hailbig:....δεν έχω λόγια....τον παρακολουθώ μονάχα ,σιωπηλός....
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Ο Στέργιος εκτός από ότι ταξιδεύει με τον απίστευτο ξεχωριστό τρόπο έχει εξελιχθεί στο να βγάζει φοβερές φώτο και να φτιάχνει τρομερά βίντεο.. Καλή συνέχεια σε αυτό που διάλεξε να κάνει και του πάει γάντι..
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Nα unstoppable...


Φέτος, οι γιορτές μας βρίσκουν στην Παταγονία της Χιλής, απ' όπου σας στέλνουμε τις ευχές μας. Το 2015 ήταν μια δύσκολη χρονιά για τους περισσότερους από μας. Επηρεασμένοι απ' όλα τ' άσχημα που συμβαίνουν στη γειτονιά μας, αλλά και στον υπόλοιπο κόσμο, που – πώς να το κάνουμε – γειτονιά μας είναι κι αυτός, ευχόμαστε το 2016 να καταφέρουμε όλοι μας να κάνουμε λίγο καλύτερες τις ζωές μας κι αυτές των ανθρώπων γύρω μας. Να ταξιδεύουμε με τα μάτια και το μυαλό ανοιχτά και να βλέπουμε αυτά που μας ενώνουν κι όχι όσα προσπαθούν να μας χωρίσουν. Υγεία και πραγματική ελευθερία σε όλους!






https://www.facebook.com/Worldvespa/
 
Top Bottom