BG Ροδόπη ασφάλτινη

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
........... και θα τον μισουσες και δαυτον
λανθάνετε άρχοντα ασπρογενη, πως θα μπορούσα αλλωστε, είναι κάτοχος ενός caponoδοντου και ενός RSV, έχει ασυλία στα πάντα
 
Τελευταία επεξεργασία:

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
λανθάνετε άρχοντα ασπρογενη, πως θα μπορούσα αλλωστε, είναι κάτοχος ενός caponoδοντου και ενός RSV, έχει ασυλία στα πάντα
Δυστυχω το capo το απαρνηθηκα προσφατα, αλλα ειναι παντα μεσα στην καρδια!!! Αλλα μην τα χαλασουμε εκει!!!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
TΡΟΜΕΡΗ ΒΟΛΤΑΡΑ!!!!!! ......απο θεμα κουρασης πως τα πηγες;;;;


επισης αν χρειαστεις καμοια κακαλοεπεμβεσα εχω γιατρουδαρα!!!! χαχαχαχα
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Πολυχρονος Τάσο!
Είσαι τρελος λεμε!!! Μπραβο!
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
TΡΟΜΕΡΗ ΒΟΛΤΑΡΑ!!!!!! ......απο θεμα κουρασης πως τα πηγες;;;;


επισης αν χρειαστεις καμοια κακαλοεπεμβεσα εχω γιατρουδαρα!!!! χαχαχαχα
Μετά τον Βόλο την άκουσε ο κώλος μου!! Από πιάσιμο, όχι τόσο κούραση.

Θα το έχω υπόψιν!! Τετοια κονέ δεν χάνονται!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Είχε πέσει η ιδέα για κάτι τέτοιο το 2015 με μια παρέα από το moto.gr
Tελικά αποφασίσαμε τότε να το κάνουμε 3 ήμερο για να δούμε περισσότερα μέρη στην Βουλγαρία αλλά και το ανέβα και το κατέβα έγινε σερί από 13 άγνωστους τότε αναβάτες.
Εκείνη η παρέα υπάρχει και ταξιδεύει ακόμα.

Εύγε για το εγχείρημα και γουστάρω κάτι τέτοια γιατί η μοτοσυκλέτα θέλει και τρέλα και με έχει κουράσει το εντελώς προβλεπέ. Δηλαδή η αναζήτηση του ακριβότερου εξοπλισμού, συστήματα πλοήγησης και αναζήτηση διαδρομών ως την παραμικρή λεπτομέρεια, τελευταίο μοντέλο μηχανής full extra, με πολλά προβολάκια και φουλ ηλεκτρονικά, οπωσδήποτε πλαϊνές μεταλλικές κτλ κτλ. Και γι' αυτό η επόμενη μοτό μου θα είναι γυμνή στρογγυλοφάναρη να την καβαλάω με ένα σάκο στη πίσω σέλα και να την κάνω για όπου μου τη βαρέσει.

Όλα τα παραπάνω όμως καλό είναι να γίνονται σε συνάρτηση με την εμπειρία του αναβάτη. Δηλαδή δεν πρέπει όλο αυτό το σκηνικό να γίνει επικίνδυνο ξεπερνώντας τα όρια. Καλή η τρέλα αλλά όπως έλεγε και ένας σοφός γέροντας "ήρεμα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε".

Σαν μέλος μιας σιδηρόκολης παρέας έχω να πω πως δεν θέλει κόπο αλλά τρόπο και εμπειρία η οποία χτίζεται βήμα βήμα ή καλύτερα χιλιόμετρο με το χιλιόμετρο .

Τέλος...
2wheeler εύχομαι να είσαι καλά και να ταξιδεύεις όσο τράβα η ψυχή σου και αντέχει το σώμα σου σε χώμα και άσφαλτο.
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
ωραιος ο Τασος.. πολλα μπραβο για το κρακ που ακουστηκε σε αυτο το ταβανι που εσπασε και με το καλο και στο επομενο...
δεν μπορω βεβαια να μην συμφωνήσω και με τον απο πάνω συνταξιδιωτη-συνοδοιπορο kordix . θα κλεισω με το δικο μου κλισε που λέει οτι το καλυτερο μηχανακι ειναι αυτο που καβαλάς, το δικό σου..αγάπα το και κάνε το καραβάνι, που θα σε πάει εκεί που έχεις ονειρευτει.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
όποιος κάνει αυτή τη διαδρομή ας ξέρει

1 την Πόλη Μπατάκ. όπου οι Τούρκοι τους ξέσκισαν γεγονός που προκάλεσε την επέμβαση της Ρωσίας
Υπάρχει η εκκλησία μα τα κόκαλα των επαναστατών στην Κρύπτη όπου έγινε και το.... Άλαμος

2 Στο Σμόλιαν υπάρχει εξαιρετικό μουσείο λαογραφικό και χάι λάιτ τα κουδούνια που φτιάχνονταν στην Ελλάδα
και ανάλογα με το ασίμι που είχε το κουδούνι του τράγου ο βοσκός ξεχώρισε το κοπάδι του ακόμα και στην ομίχλη

3 Στην Πόλη Καζανλάκ υπάρχει μουσείο των ρόδων και η κοιλάδα των ρόδων που την άνοιξη είναι εμπειρία να την περάσεις

Η διαδρομή είναι όλη τρε εξερετίκ και αντβέ και μια εξαιρετική κατάληξη θα μπορούσε να είναι το Βέλικο Τάρνοβο
 
Top Bottom