BMW S1000XR(F?) ... τι να λεμε τωρα!... Funbike!

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μεγάλη διαφορά.

525 λέει το XR, είδα ότι κάποιοι το κάνουν μετατροπή σε 520 για να κερδίσει ίππους, δηλαδή πόσο γρήγορος είσαι ρε μπρο και νιώθεις έλλειψη.

Πρέπει να ανοίξω καπάκι να δω αν είναι με λάστιχο το μαμά γρανάζι εμπρός, η τιμή είναι λολ βέβαια αλλά...



Στα 30 δάκρυα λίγο με τον έλεγχο βαλβίδων. Είδα ότι θα είναι σχεδόν όλο τον Αύγουστο κλειστά, οπότε θα πρέπει να κάνω διαχείριση στα 1800 χλμ μέχρι Σεπτέμβρη για σέρβις 40,000 γιατί δεν βλέπω να προλάβω ραντεβού πριν


Λευτέρη 17 δόντια εμπρός
45 πίσω
128 κρίκοι αλυσίδα βλέπω στον Τασούλη
Δεν εχει αλυσιδες για την μοτο για να κανω αναζητηση.
Θελει και αλλα στοιχεια απ το 17-45
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κλείσε ραντεβού την άλλη βδομάδα.
Δεν είναι κλειστά όλο τον Αύγουστο
300 πάνω - κάτω δεν έχει σημασία.
Στα 30 ...θυμάσαι κόστος σέρβις?
Που θα κάνω 1800 μέχρι την άλλη εβδομάδα; Καλά τέλος πάντως χαζή ερώτηση άνετα γίνεται. Αλλά θέλω να αλλάξω αλυσίδα πριν το σέρβις γιατί με τις τιμές τους... Απλά δεν αξίζει για εργασίες πλην τακτικής συντήρησης.


Για το σέρβις θα βρω τα χαρτιά να σου πω.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Κλείσε ραντεβού την άλλη βδομάδα.
Δεν είναι κλειστά όλο τον Αύγουστο
300 πάνω - κάτω δεν έχει σημασία.
Στα 30 ...θυμάσαι κόστος σέρβις?
500-560Ε σε Βαγιανέλη και Παναγιωτόπουλο που ρώτησα. Προσωπικά το έκανα τελικά στον Γεωργόπουλο GS Moto με αρκετά λιγότερα (350 ή 380, δεν θυμάμαι) χωρίς ΦΠΑ. Βόλευε σαν μέρος και μου άρεσε που ήταν πιο άμεση η επικοινωνία. Ευχαριστημένος έμεινα.

525 λέει το XR, είδα ότι κάποιοι το κάνουν μετατροπή σε 520 για να κερδίσει ίππους, δηλαδή πόσο γρήγορος είσαι ρε μπρο και νιώθεις έλλειψη
όσοι είμαστε ready to race κάνουμε τέτοιες κινήσεις :cool: , εξάλλου από κάπου πρέπει να αφαιρεθούν κιλά που προσθέτονται αργά αλλά σταθερά στον αναβάτη...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
500-560Ε σε Βαγιανέλη και Παναγιωτόπουλο που ρώτησα. Προσωπικά το έκανα τελικά στον Γεωργόπουλο GS Moto με αρκετά λιγότερα (350 ή 380, δεν θυμάμαι) χωρίς ΦΠΑ. Βόλευε σαν μέρος και μου άρεσε που ήταν πιο άμεση η επικοινωνία. Ευχαριστημένος έμεινα.


όσοι είμαστε ready to race κάνουμε τέτοιες κινήσεις :cool: , εξάλλου από κάπου πρέπει να αφαιρεθούν κιλά που προσθέτονται αργά αλλά σταθερά στον αναβάτη...
Θυμάσαι εργασίες?
Μου είπαν ότι μέσα στις εργασίες των 30000 είναι και σέρβις μπροστινου
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Θυμάσαι εργασίες?
Μου είπαν ότι μέσα στις εργασίες των 30000 είναι και σέρβις μπροστινου
Δεν είναι ακριβώς σέρβις μπροστινού, αλλάζουν λάδια μόνο. Υποπτεύομαι ότι δεν βγάζουν καν τα μπροστινά. Παρόλα αυτά, βρίσκω αρκετά λογική τις τιμές για τις εργασίες που γίνονται (θεωρώντας ότι γίνονται βέβαια...), σε αυτά τα μηχανάκια έχει πολύ πλαστικό για να φτάσεις μοτέρ. Αντίστοιχα στο ΚΤΜ μου είπαν 650ε για μεγάλο σέρβις (σε "αντιπροσωπία"), χωρίς βέβαια να μου αναλύσουν τι και πως.
Θα δούμε τον Σεπτέμβρη.....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
45 ευρώ το κόστος για αφαίρεση κάθε καλάμι.
Χρεώνουν 1λιτρο το κάθε καλάμι δεν θυμάμαι κόστος αλλά κάπου είναι τιμολόγιο 50ρικο;
Αν θες τσιμουχες είναι 75 ευρώ το σετ κάθε καλάμι.

Δεν θέλω να πω άλλα, απλά τραγικό. Και δεν πας εκεί για τέτοια δουλειά, οπουδήποτε αλλού χρεώνουν 120 και τα δύο καλάμια.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αν δε βγουν τα καλάμια πως θα κάνουν πλήρη αλλαγή λαδιών;

Εδιτ: τώρα είδα πάνω ποστ από amyroukai.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
45 ευρώ το κόστος για αφαίρεση κάθε καλάμι.
Χρεώνουν 1λιτρο το κάθε καλάμι δεν θυμάμαι κόστος αλλά κάπου είναι τιμολόγιο 50ρικο;
Αν θες τσιμουχες είναι 75 ευρώ το σετ κάθε καλάμι.

Δεν θέλω να πω άλλα, απλά τραγικό. Και δεν πας εκεί για τέτοια δουλειά, οπουδήποτε αλλού χρεώνουν 120 και τα δύο καλάμια.
Πας την μηχανή....ξηλώνουν τα καλάμια και σου παίρνουν 120 ευρώ με ΦΠΑ??
Για πες μαγαζι
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Παιδιά, δεν ξέρω, δεν ήμουν μπροστά. Μπορεί να λέω και κοτσάνες αλλά με αυτά τα χρήματα, να λύνεις και μπροστινά? Μακάρι...

45 ευρώ το κόστος για αφαίρεση κάθε καλάμι.
Χρεώνουν 1λιτρο το κάθε καλάμι δεν θυμάμαι κόστος αλλά κάπου είναι τιμολόγιο 50ρικο;
αν ισχύει αυτό, τότε μόνο για μπροστινά θές 140Ε. Βάλε λάδια, φίλτρα, μπουζί, εργασία για έλεγχο βαλβίδων...


Τελωσπάντων, εγώ μια χαρά το πήρα το μηχανάκι και στην τέλικη, δεν ασχολούμαστε με τα χρέπια ψόφια Ι4 πλεόν. Έχουμε τέρας 1301 κυβικών και δεν μασάμε και ready to race :cool:
Φανταστείτε, δεν πήρα ούτε καν 520 αλυσίδα, 525 έβαλα γιατί έχουμε περίσσια γκαζιού πλέον.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οι εργασίες που έδωσα πάντως εχθές 120 ευρώ, γίνονται στα 30000....συν την αλλαγή λαδιών και ελέγχου βαλβίδων.
Οπότε 500 ευρώ αυτά δεν υπάρχει περίπτωση να κάνουν.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
αν ισχύει αυτό, τότε μόνο για μπροστινά θές 140Ε. Βάλε λάδια, φίλτρα, μπουζί, εργασία για έλεγχο βαλβίδων...
Ανά καλάμι... Χωρίς την εργασία για το λύσε/δέσε του καλαμιού, που έγινε σε άλλο μαγαζί.
 

arisxj

Μέλος
Όνομα
aris
Μοτό
yamaha tdm900
Πας την μηχανή....ξηλώνουν τα καλάμια και σου παίρνουν 120 ευρώ με ΦΠΑ??
Για πες μαγαζι
K-shok
Εγώ για μπροστινά δεν έχω δώσει πάνω από 100 ποτέ


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
K-shok
Εγώ για μπροστινά δεν έχω δώσει πάνω από 100 ποτέ


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σου τα έβγαλε ή τα πήγες στο χέρι?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
45 ευρώ το κόστος για αφαίρεση κάθε καλάμι.
Χρεώνουν 1λιτρο το κάθε καλάμι δεν θυμάμαι κόστος αλλά κάπου είναι τιμολόγιο 50ρικο;
Αν θες τσιμουχες είναι 75 ευρώ το σετ κάθε καλάμι.

Δεν θέλω να πω άλλα, απλά τραγικό. Και δεν πας εκεί για τέτοια δουλειά, οπουδήποτε αλλού χρεώνουν 120 και τα δύο καλάμια.
Πρέπει να τους πας τα καλάμια Γιάννη. Το λύσε δέσε είναι έξτρα χρήματα.

Εδιτ: τώρα είδα την παραπάνω ανάρτηση σου.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Kshock τα πας στο χέρι Κώστα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και όμως, 500ρικο το σέρβις των 30,000.

Τώρα αφαίρεσα τις έξτρα εργασίες που είχαν γίνει λόγω λακκούβας κλπ.

Όπως λέει και ο Κώστας ο Γάτος δεν θα σκάσω γιατί ήξερα που έμπλεκα (για τα καλάμια ήταν απλά απαράδεκτη η χρέωση και αναντίστοιχη με άλλων που έχω δει στο γκρουπ).


Τιμολόγιο: Εξαγωγή/επανατοποθέτηση καλάμι 43,40, λάδι 26,97, σετ τσιμούχας 93,01, αλλαγή τσιμούχας 37,20. Για το κάθε ένα. Όχι δεν κάνω λάθος, δεξί, αριστερό, άλλη χρέωση.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και όμως, 500ρικο το σέρβις των 30,000.

Τώρα αφαίρεσα τις έξτρα εργασίες που είχαν γίνει λόγω λακκούβας κλπ.

Όπως λέει και ο Κώστας ο Γάτος δεν θα σκάσω γιατί ήξερα που έμπλεκα (για τα καλάμια ήταν απλά απαράδεκτη η χρέωση και αναντίστοιχη με άλλων που έχω δει στο γκρουπ).


Τιμολόγιο: Εξαγωγή/επανατοποθέτηση καλάμι 43,40, λάδι 26,97, σετ τσιμούχας 93,01, αλλαγή τσιμούχας 37,20. Για το κάθε ένα. Όχι δεν κάνω λάθος, δεξί, αριστερό, άλλη χρέωση.
Πάμε μια πάλι, γιατί έχω μπερδευτεί.
500 χωρίς το μπροστινό.
Μπορείς να βάλεις τις χρεώσεις και τις εργασίες που έδωσες το 500ρικο?

Ωραία κουβέντα πρωινιατικα
 

arisxj

Μέλος
Όνομα
aris
Μοτό
yamaha tdm900
K-shok δεν έχω πάει ποτέ .ένα γκουγκλαρισμα έκανα να δω τι παιζει
Σε εξουσιοδοτημένο Yamaha πότε πάνω από 100
Τώρα μπορεί κ να έχουν ανέβει πολύ οι τιμές έχω πάνω από χρόνο να το πάω.
 
Top Bottom