BMW S1000XR(F?) ... τι να λεμε τωρα!... Funbike!

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ΑΣΧΕΤΟΙ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΗΣΟΥΝ

Τι θέλετε και τα λέτε...

(για πείτε, 990R του 2011 έχουν βγει καλά; δεν έψαχνα για τέτοιο αλλά έπεσε μπροστά μου)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
ΑΣΧΕΤΟΙ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΗΣΟΥΝ

Τι θέλετε και τα λέτε...

(για πείτε, 990R του 2011 έχουν βγει καλά; δεν έψαχνα για τέτοιο αλλά έπεσε μπροστά μου)
Για σένα έχει φτιαχτεί αυτό...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κατάλαβες γιατί το έχουν κάνει έτσι?
Για δυο λόγους, για οικονομία στη παραγωγή και για να μη ψάχνεις δεξί-αριστερό τακάκι, όποιο και να πιάσεις κουμπώνει.
Ειδικά στα μπροστινά με δυο δισκόπλακες αν τα "ανοίξεις" όλα ψάχνεις να τα ταιριάξεις ανά δισκόπλακα.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Για δυο λόγους, για οικονομία στη παραγωγή και για να μη ψάχνεις δεξί-αριστερό τακάκι, όποιο και να πιάσεις κουμπώνει.
Ειδικά στα μπροστινά με δυο δισκόπλακες αν τα "ανοίξεις" όλα ψάχνεις να τα ταιριάξεις ανά δισκόπλακα.
BMW...ο,τι να'ναι, ως συνηθως...ωχ ωχ ωχ, τι ερχεται :p
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Αλλαγή τακάκια...26000 χλμ κράτησαν.
Τιμή 115 γιουρια



advphone
136€ έχουν και όλα πακέτο στο 1290 !
Αρε BMW
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
ΑΣΧΕΤΟΙ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΗΣΟΥΝ

Τι θέλετε και τα λέτε...

(για πείτε, 990R του 2011 έχουν βγει καλά; δεν έψαχνα για τέτοιο αλλά έπεσε μπροστά μου)
Στείλε αγγελία τώρα!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν χρειάζονται στον τάφο σου ...βάλε κόντρα από βελαμος
Χωρίς να θέλω να επέμβω στα επαγγελματικά σου...
Είναι καλές αυτές οι κόντρες...?:p
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το XR του 24 είναι... Το δικό μου με ακόμα καλύτερη σέλα και (ελπίζω) καλύτερη ζελατίνα/πιο ήσυχη ροή αέρα.

Σε σχέση με το μοντέλο που κυκλοφορεί σήμερα που δεν ήθελα να είμαι πάνω του, μέρα με την νύχτα.

Μπράβο τους γιατί οι αλλαγές είναι ουσίας και .. απλά επέστρεψε το μοντέλο στην κορυφή χωρίς ανταγωνισμό.
 

CaBouRas

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Θανασης
Μοτό
CBR600F4
CBR600RR
GSXR 750 K7
CBR1000
BEVERLY 350
Xadv750
Να κάνω κι εγώ την ερώτηση μου..
Το καινούριο το Xr τι διαφορες έχει απ το προηγούμενο ,πέρα απ τα λίγα άλογα παραπάνω..;
Αν έχεις ήδη xr,υπάρχει λόγος να το πουλήσεις και να πάρεις του 24..;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να κάνω κι εγώ την ερώτηση μου..
Το καινούριο το Xr τι διαφορες έχει απ το προηγούμενο ,πέρα απ τα λίγα άλογα παραπάνω..;
Αν έχεις ήδη xr,υπάρχει λόγος να το πουλήσεις και να πάρεις του 24..;
Αν έχεις του 23, μάλλον δεν αξίζει
15-19 τα gen 1 είναι αρκετά διαφορετικά μηχανακια.
Τα gen 2 μετά του 20 δηλαδή, είναι πιο ταξιδιαρικα σε χαρακτήρα με βασική διαφορά την κλιμάκωση του σαζμάν.
 

CaBouRas

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Θανασης
Μοτό
CBR600F4
CBR600RR
GSXR 750 K7
CBR1000
BEVERLY 350
Xadv750
Αν έχεις του 23, μάλλον δεν αξίζει
15-19 τα gen 1 είναι αρκετά διαφορετικά μηχανακια.
Τα gen 2 μετά του 20 δηλαδή, είναι πιο ταξιδιαρικα σε χαρακτήρα με βασική διαφορά την κλιμάκωση του σαζμάν.
Πριν πάρω το τρεισερ λίγους μήνες πίσω,είχαμε μια κουβέντα εδώ και μου έλεγες να πάω στο Xr,αλλά δεν μπορούσα να ανέβω στα 24 χιλιάρικα που χρειαζόταν..Είδα σε μια έκθεση bmw έχουν ένα του 23 λευκό M package και έκανα χαζομαρα και δεν μπήκα να ρωτήσω τιμή..Αν τώρα που βγαίνει το 24,ρίξουν την τιμή σε αυτό,θα ήταν πολύ ενδιαφέρον..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πριν πάρω το τρεισερ λίγους μήνες πίσω,είχαμε μια κουβέντα εδώ και μου έλεγες να πάω στο Xr,αλλά δεν μπορούσα να ανέβω στα 24 χιλιάρικα που χρειαζόταν..Είδα σε μια έκθεση bmw έχουν ένα του 23 λευκό M package και έκανα χαζομαρα και δεν μπήκα να ρωτήσω τιμή..Αν τώρα που βγαίνει το 24,ρίξουν την τιμή σε αυτό,θα ήταν πολύ ενδιαφέρον..
Υπάρχει μεγάλη ζήτηση και δεν πέφτουν εύκολα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η θέση οδήγησης στο 24 κάνει την διαφορά, η καλύτερη σε XR μέχρι τώρα χωρίς συζήτηση (για εμένα δηλαδή, για άλλους δεν με νοιάζει κιόλας, δεν θα καθόμαστε μαζί).

Από γκάζι περισσεύει, ηλεκτρονικά δεν λείπει τίποτα (if it's not there we don't want it) και απλά δεν υπάρχει καλύτερη μοτοσικλέτα πουθενά αλλού, αν δεν σε πειράζει να πληρώνεις λάστιχα σε αυτόν τον ρυθμό κατανάλωσης.
 

CaBouRas

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Θανασης
Μοτό
CBR600F4
CBR600RR
GSXR 750 K7
CBR1000
BEVERLY 350
Xadv750
Υπάρχει μεγάλη ζήτηση και δεν πέφτουν εύκολα.
Θα είχε λογική να έχουν το 2024 στα 24000 και το 2023 στα 23000..;Δεν θα είχες λόγο να πάρεις το 23ρι με ένα χιλιάρικο διαφορά..
Εχω την αίσθηση ότι θα το ρίξουν στα 20000 με 20500..Αν παίξει σε αυτά τα λεφτά,το τρεισερ,έχει πουληθεί πάραυτα και ο ποπουλακος μου θα κάθεται σε σέλα m pack!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα είχε λογική να έχουν το 2024 στα 24000 και το 2023 στα 23000..;Δεν θα είχες λόγο να πάρεις το 23ρι με ένα χιλιάρικο διαφορά..
Εχω την αίσθηση ότι θα το ρίξουν στα 20000 με 20500..Αν παίξει σε αυτά τα λεφτά,το τρεισερ,έχει πουληθεί πάραυτα και ο ποπουλακος μου θα κάθεται σε σέλα m pack!
Έχει του 20-21 σε καλές τιμές
Τα m του 22-23 δεν γνωρίζω πόσο έχουν καινουργια
 
Top Bottom