BMW S1000XR(F?) ... τι να λεμε τωρα!... Funbike!

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πήρανε οι φίλοι μου XR και λένε δεν αντέχουν θέλουν το μπουσα πίσω.
Αλλά αυτουνού του λείπει το tdm. Εντάξει δεν μπορείς να κάνεις κουβέντα πια με κανέναν για τίποτα...
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
ναι το είδα, και δεν συμφωνώ μαζί του.
To TDM πέρασε απο τα χερια μου σας ένα απο τα πιο αδιάφορα μηχανάκια που είχα και το είχα πάρει και μάλιστα και καινούργιο τοτε..
Ίσως απο νοσταλγία το αναζητάει ο bloger...

Busa vs XR δεν ξερω αλλα φαντάζομαι θα εχουν τεράστια διαφορά στις ροπες τους...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έτσι εξηγείται το ότι βγάζει ηλίθιες προτάσεις το tube σου λέει τις βλέπουν οι φίλοι σου θα τις δεις και εσύ.
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Καλά ο συγκεκριμένος, θυμάμαι χαρακτηριστικά να λέει ότι τα φέρνει δύσκολα κτλ κτλ και κλάψα πάνω στο σκούτερ. Μετά από λίγο φτιάχνει ή αγοράζει το busa δεν θυμάμαι.
Καπάκια αγοράζει και ένα mt09. Εκεί με έχασε και ξενέρωσα γιατί κατάλαβα την παπάτζα. Μετά από λίγο το φτιάχνει και ύστερα πουλάει το mt και αγοράζει κούτα το busa γεν3.

Έλα ρε φίλε, μην μας περνάνε και για χαζούς!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν έχω δει, γενικά δυστυχώς το ελληνικό μπλογκινγκ είναι για κλάματα (το τυπικό μπλογκινγκ είναι βαρετό έτσι και αλλιώς).
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
αυτά βλέπεις και καις το μυαλό σου...
Δεν κοιτάζω αγγελίες tdm όμως.
Είδαμε στον Άγιο Στέφανο προχτές ένα βαμμένο στο γκρι με μπλε ζάντες όπως τα mt, χαμηλωμένο σαύρα, ρελαντί ο,τι να ναι φτιαγμένο και καλά. Έχει το κοινό του.

Δεν περιμένω τον μπλόγκερ για να "καώ", έχω το πιο περίεργο πολυσυλλεκτικό YouTube.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το άσχημο είναι ότι τα superstar εξαιρούνται των προσφορών και έχω μείνει με παλιά pride edition που έχουν πλέον έντονη φθορά. Δεν σε διαβάζω αρκετά woke, δεν πιστεύω να είσαι κανένας φοβικός
 

CaBouRas

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Θανασης
Μοτό
CBR600F4
CBR600RR
GSXR 750 K7
CBR1000
BEVERLY 350
Xadv750
Δεν κοιτάζω αγγελίες tdm όμως.
Είδαμε στον Άγιο Στέφανο προχτές ένα βαμμένο στο γκρι με μπλε ζάντες όπως τα mt, χαμηλωμένο σαύρα, ρελαντί ο,τι να ναι φτιαγμένο και καλά. Έχει το κοινό του.

Δεν περιμένω τον μπλόγκερ για να "καώ", έχω το πιο περίεργο πολυσυλλεκτικό YouTube.
Είναι και ένα φτηνό μηχανάκι πλέον και επειδή είχε κάνει κάποτε όνομα,τώρα το παίρνουν για την λεζάντα και καλά..
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ενώ το XR και το T9 τα παίρνουν για σπορ τουρισμό, όχι για πόζα στο φανάρι.

Τίποτα, να ντρέπεσαι να κυκλοφορήσεις με την θάλασσα ηλίθιων πια
 
Τελευταία επεξεργασία:

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ενώ το XR και το T9 τα παίρνουν για σπορ τουρισμό, όχι για πόζα στο φανάρι.

Τίποτα, να ντρέπεσαι να κυκλοφορήσεις με την θάλασσα ηλίθιων πια
Μη μου συγχιζεσαι, ασε τον καθένα να κανει τις επιλογές του, και εμείς τις δικές μας...έτσι απλά..:)
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Είναι ένα κοινό που όλα του φαίνονται χάλια εκτός από αυτό που έχει εκείνο. Έχουν κλείσει το νου με παροπίδες, ίσως και με αρκετή ζήλια, και σου λένε πως το όχημα 30ετίας είναι πολύ καλύτερο από ένα όχημα που μόλις βγήκε! Δηλαδή σε ποιο τομέα μπορεί το τρανσαλπ μου του 2002 με 110 χιλιαδες χιλιόμετρα, να είναι καλύτερο από όποιοδήποτε μηχανάκι που βγαίνει τώρα στην παραγωγή?

Και όοοοοοομως! Θα υπάρχει αυτός που θα πει "Ποοοοοοο τέτοια μηχανάκια δεν βγαίνουν πια" και ούτω καθεξής. Εδώ πήρα το ράπτορ και άκουσα, δεν είναι καλό αυτό, το βιτάρα είναι καλύτερο... Δεν βγάζεις άκρη φίλε amyroukai. Όλοι αυτοί με το που πιάσουν λεφτά θα το πετάξουν το μηχανάκι τους στα σκουπίδια με πολύ μένος, για να αγοράσουν το καινούριο.

Καβάλα ότι σου αρέσει και όσο πιο ψηλά κοστολογικά μπορείς να πάρεις, και άσε τους άλλους να λένε στα φανάρια όοοοοτι θέλουν. Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια, γιατί κανείς σε αυτή τη χώρα, δεν είναι καλά με τον εαυτό του πρώτα από όλα!

Την καλημέρα μου. Τούμπανο το XR μόνο που με ενοχλούν τα πατάκια όταν έχω κάτω τα πόδια μου. Μου έκανε εντύπωση.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό το πρόβλημα των μαρσπιε έχω με το versys, πολύ περίεργο.




Νίκο τρία χρόνια με το XR και κάθε φορά η συζήτηση "πωωωωωωω ακριβό/κοντροκίλερ" σε φανάρια , βενζινάδικα, καφέ κλπ δεν έπαψε να με ενοχλεί. Θα μου πεις περάσατε καλά μαζί δεν σου στέρησε κάτι, εννοείται. Αλλά το ότι αυτός που σε βλέπει έχει ήδη βάλει ταμπέλα "λεφτάς φαναράκιας" με χαλάει. Όπου αν πας στο ίδιο μέρος με Africa 1100AS/dct/eera των 22000 ευρώ είσαι "το παιδί με το Χόντα".

Άι βγάλε άκρη.
 

arisxj

Μέλος
Όνομα
aris
Μοτό
yamaha tdm900
με εικοσι κατι χρονια tdm900 ξερεις τι εχω ακουσει? χαχαχα
..προχτες εξω απο μαγαζι με motoguzzi..απο δυο κυριουλιδες με στελβιο
--τι εχεις εσυ?
-τδμ
-- αα εσυ εισαι μηχανοβιος
αυτο δεν μου το ειχαν ξαναπει :p
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Δηλαδή σε ποιο τομέα μπορεί το τρανσαλπ μου του 2002 με 110 χιλιαδες χιλιόμετρα, να είναι καλύτερο από όποιοδήποτε μηχανάκι που βγαίνει τώρα στην παραγωγή?
Δεν ήταν ποτέ άλλωστε καλύτερο σε τίποτα .
Να τα λέμε και αυτά .

Καλημέρα
 
Top Bottom