Ce pas un Mirage

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση , θα ξανατσεκάρω
ίσως σε 2 χρόνια που θα έχω περισσότερη εμπειρία με μηχανές μεγαλύτερου κυβισμού
Πραγματικά θέλω να δω απο κοντά αυτά τα συντρίμμια , τόσα χρόνια εκεί στον ήλιο και την βροχή και ακόμα διακρίνεις ξεκάθαρα την βελγική σημαία φανταστικό
Δε χρειάζεται μεγάλου κυβισμού μοτοσυκλέτα πάντως, μια χαρά, ίσως ευκολότερα μάλιστα θα τα καταφέρει το "ταπεινό" 125.
Αρκεί να έχεις βέβαια μία μικρή εμπειρία στο χώμα, ακόμα και με τα sm λάστιχα θα τα καταφέρεις χωρίς πρόβλημα. (μετά θα είναι για πέταμα λόγω φθοράς πέλματος πιθανότατα)
Πείσμα θέλει και καλή παρέα.
Έχω δει φωτογραφία ακόμα και από παπάκι εκεί πάνω! ;)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Προς το παρον βρες χωματινα να παμε Παρνωνα!
Πρέπει να βρω και λεφτά ρε :D αυτά που έχω στον κουμπάρα είναι για εξωτερικό το καλοκαίρι, δεν τα πειράζω :p
 

Daedalus

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη-Μπρίστολ
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Husqvarna SM 125, Laverda SF1
Δε χρειάζεται μεγάλου κυβισμού μοτοσυκλέτα πάντως, μια χαρά, ίσως ευκολότερα μάλιστα θα τα καταφέρει το "ταπεινό" 125.
Αρκεί να έχεις βέβαια μία μικρή εμπειρία στο χώμα, ακόμα και με τα sm λάστιχα θα τα καταφέρεις χωρίς πρόβλημα. (μετά θα είναι για πέταμα λόγω φθοράς πέλματος πιθανότατα)
Πείσμα θέλει και καλή παρέα.
Έχω δει φωτογραφία ακόμα και από παπάκι εκεί πάνω! ;)
Εχ τα λάστιχα που φοράω στις άκρες είναι και σλικ ... έχω παει όμως με αυτά 2-3 φορές Γιούχτα και άλλη μια φορά έκανα βόλτες στα χώματα στο φουρνί και μια κοντά στο Σελινάρι .. για πέταμα δεν νομίζω να πάνε μετά απο αυτές τις φορές αφού ακόμη διακρίνονται τα αυλάκια χαχα
Αλλά τώρα σε τόσο δρόμο χώμα καλύτερα όχι με αυτά .. εδώ καμιά φορά έκανα μαγκιές με το μηχανάκι νόμιζα πως είναι enduro και όχι sm και έχει βρει το πλαίσιο κάτω από κάτι σκαλιά και έχει ξεβάψει σε 2 σημεία χαχαχα
Πάντως ναι με πείσμα λογικά γίνεται απλά 9,5λτ ντεπόζιτο με 4,5-6 λίτρα ανα 100χλμ κατανάλωση ..υπερθερμαίνεται και λάστιχα conti SM attack είναι λίγο παλαβό
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Βρηκα επιτελους ησυχια και χρονο να το απολαυσω κι αυτο το Οδοιπορικο οπως ηθελα...:geek::geek::geek:
Εμαθα για τη ζωη,τα τυρια τα σπανια τσαγια και τα φυσικα ψυγεια εκει πανω στα βουνα,για την παραξενη ιστορια με τα Mirage για τους βουνισιους και τις δυσκολες συνθηκες διαμονης τους εκει πανω...κι "εμαθα" ακομη καλυτερα τον δημιουργο τού οδοιπορικου...:yew:Νικολα μάς δειχνεις καθε φορα μια Κρητη που δεν εχουμε την ευκαιρια να δουμε οταν ερθουμε απο μονοι μας να τη γυρισουμε...Κι αν ποτέ μπορεσω να ρθω κατω,θα ηθελα να τα περπατησω αυτα τα μερη...με τη σωστη παρεα και...μακαρι!Αυτο μάς κανεις ρε φιλε με τα οδοιπορικα...μάς ανοιγεις την ορεξη για βολτα.........θενκς...και λιγα λεω!:friendship: Παντα τετοια και να μας τα δειχνεις...:)
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Νίκος και Κική το μαχημότερο ζευγάρι που γνωρίζω!Πάντα τέτοια σας εύχομαι!:friendship:
Υ.Γ ενημερώστε όταν ξαναπάτε,θέλω να έρθω:ok:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Δεν ήμουν εγώ...ακόμα :D
Εσύ θα έρθεις με το τσόπερ!
Να και το παπί που λέει ο Μάρκας.

Νίκος και Κική το μαχημότερο ζευγάρι που γνωρίζω!Πάντα τέτοια σας εύχομαι!:friendship:
Υ.Γ ενημερώστε όταν ξαναπάτε,θέλω να έρθω:ok:
Γύρω στον 15αύγουστο πάμε κάθε φορά. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Απόλαυση σκέτη.....Παρέα ,απίστευτες εικόνες μεσα απο το φακό. Μπραβο παιδια. Εκει με τους Πακιστανους κ την περίεργη διάλεκτο ολα τα λεφτα:pointu:
Αυτο το νησι τα έχει όλα.
Εχω ερθει 4 φορες Κρήτη, την τελευταια απο αυτές ηταν με μηχανή οπου κ είχα παρει τα βουνά. Πανεμορφα πραγματικά. Δεν ξερω πότε αλλα σίγουρα θελω να ξανάρθω σε αυτο τον τόπο.
 
Top Bottom