Christmas TOP 5

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
ΟΚ, Χριστούγεννα είναι, καιρό έχουμε να δούμε ένα θεματάκι σχετικό ας αφήσουμε λίγο την πραγματικότητα μας και ας ταξιδέψουμε στο όνειρο!

Πές πώς έχεις μέχρι 100 χιλιαρικάκια διαθέσιμα και ένα μεγάλο γκαράζ και πάς για ψώνια..

Φτιάξε το γκαράζ των ονείρων σου...

Σε ποιές αντιπροσωπείες θα πάς και θα βροντοφωνάξεις: SHUT UP AND TAKE MY MONEY!!

Δε θες 5 και είσαι τύπος θα αγοράσω μόνο ένα BMW HP4.. Ξηγήσου έτσι δε τρέχει τίποτα..

ΠΑΡΑΚΑΛΩ FOTO ΝΑ ΓΟΥΣΤΆΡΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ!

 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Για μένα..

BMW R1250RS (Για ασφάλτινα στριφτερά ταξίδια)



APRILIA TUONO V4 Factory (Επειδή είναι μ@νάρα με μοτερούκλα. Για βόλτες και track days



MOTO GUZZI V85TT (Επειδή μου αρέσει ο χαρακτήρας του να ταξιδεύω μαζί του παντού άσφαλτο-χώμα για μέρες)



HUSQVARNA 701 ENDURO (με μετατροπές Rally για χωμάτινα ταξίδια)



Και ένα όπλο BETA 350RR για enduro




Περίπου 85 χιλιάρικα η ζημιά έχω και ρέστα..!!
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Εγώ που δεν έχω 100 χιλιάρικα και τόσα χρόνια που τα περιμένω δεν έρχονται όσα κρατικά λαχεία και να έχω αγοράσει....

κατέφυγα στα μεγάλα μέσα ....
έστειλα γράμμα στο άγιο Βασίλη (σύζυγο) και ζήτησα αυτό



Μιας και ήμουν καλό παιδί αυτή την χρονιά ελπίζω να μου το φέρει .....
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μπράβο είστε ολιγαρκείς!!


Εγώ που δεν έχω 100 χιλιάρικα και τόσα χρόνια που τα περιμένω δεν έρχονται όσα κρατικά λαχεία και να έχω αγοράσει....

κατέφυγα στα μεγάλα μέσα ....
έστειλα γράμμα στο άγιο Βασίλη (σύζυγο) και ζήτησα αυτό



Μιας και ήμουν καλό παιδί αυτή την χρονιά ελπίζω να μου το φέρει .....
interceptor 650.. Κούκλα είναι και 7 χιλιάρικα και κάτι ψιλα.. Μου αρέσει κι εμένα.. Θα ήθελα να την κάνω μια βόλτα να τη δω στο δρόμο.
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
  1. να δουλεύει απροβλημάτιστα το 640 μου
  2. να δουλεύει απροβλημάτιστα το 640 μου
  3. να δουλεύει απροβλημάτιστα το 640 μου
  4. να πάρω κάποτε 990
  5. να δουλεύει απροβλημάτιστα το 990 που θα πάρω κάποτε
Bonus....

6) να βρεθεί το ιδανικό μηχανακι για τον Γιάννη amyroukai μας!!!!







Οκ... Με βλέπω πάλι για v-strom.... Δεν γίνονται θαύματα....
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
  1. 6) να βρεθεί το ιδανικό μηχανακι για τον Γιάννη amyroukai μας!!!!
To ιδανικό έχεις δίκιο στο ότι δεν υπάρχει, γενικότερα.

Από αρκετά μικρή ηλικία κατάλαβα ότι πρέπει να φτάνεις στον ιδανικό συμβιβασμό, αντί να περιμένεις για το "ιδανικό" να συμβεί, να έρθει, να παραχθεί κλπ. Δεν μου αρέσει, αλλά έτσι είναι.

Υπό αυτήν την σκοπιά, "ιδανικά" μηχανάκια έχει και θα σχετιστούμε με ένα σύντομα (δεν αποφάσισα ποιό γιατί φέρνουν ισοπαλία στα σημεία).

Ένα θα ήθελα στο δέντρο. Ξέρω ότι δεν είμαι ακριβώς ontopic αλλά έχοντας καβαλήσει όλα τα "ονειρικά" που πωλούνται φέτος, δεν θα ευχαριστιόμουν σχεδόν κανένα. Το/τα άλλα που θέλω δεν χρειάζονται τόσα λεφτά που λες, ευτυχώς :)


 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
GS 1150 - ένα σετ αμορτισέρ ohlins καθόλα τα αναλώσιμα γνήσια

CCM - ένα σετ ζάντες μοταρντ

GASGAS - Κιτ ενισχυμένο υποπλαίσιο + μίζα (γνήσιο της εταιρείας)



Και επιπλέον

Ένα kawasaki zephyr 750 καφέ διχρωμία με ακτίνες με ελάχιστα χιλιόμετρα και εντελώς μαμά.

Eνα xrv 750 με όλο το Κιτ του boano ή επειδή είναι όνειρο ένα NXR 750 γνήσιο μόνο για γνώστες του hrc.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
GS 1150 - ένα σετ αμορτισέρ ohlins καθόλα τα αναλώσιμα γνήσια

CCM - ένα σετ ζάντες μοταρντ

GASGAS - Κιτ ενισχυμένο υποπλαίσιο + μίζα (γνήσιο της εταιρείας)



Και επιπλέον

Ένα kawasaki zephyr 750 καφέ διχρωμία με ακτίνες με ελάχιστα χιλιόμετρα και εντελώς μαμά.

Eνα xrv 750 με όλο το Κιτ του boano ή επειδή είναι όνειρο ένα NXR 750 γνήσιο μόνο για γνώστες του hrc.
Είσαι παιδί της παντρειας για σπίτι εσύ! Δεν αλλάζεις εύκολα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Είσαι παιδί της παντρειας για σπίτι εσύ! Δεν αλλάζεις εύκολα.
Πιο αναλυτικα

Τι να το κάνω ένα gs 1250 ή κάποιο άλλο πιο σύγχρονο υπερτούμπανο ον οφ όταν ταξιδεύω χαλαρα με 140-150 και στα στροφιλίκια έχω κόψει τις ταρζανιές? Επίσης προτιμώ να ταξιδεύω παρά να πληρώνω δόσεις γιατί μετρητά δεν υπάρχουν.

Το GASGAS είναι έρωτας και βάζει τα γυαλιά σε πιο σύγχρονα εντούρο στα μονοπάτια. Σε πίστες υστερεί αλλά εγώ είμαι μονοπατακιας. Δεν θέλω συνειδητά πιο καινούργιο εντούρο, προτιμώ το old school EC 300 του 2005.

Το CCM τώρα, το 2006 είχα πάρει καινούργιο ένα 404 E το εντούρο το πανύψηλο και το έδωσα σε 1,5 χρόνο για να πάρω καθαροαιμο. Αφού το έδωσα σε άψογη κατάσταση (υπάρχει εικονίδιο με μουτζα?) κατάλαβα πόσο πολυτάλαντο μηχανάκι ήταν. Είχα τρέξει κάποιους αγώνες Αττικά εντούρο, σκραμπλ, είχα γυρίσει Πελοπόννησο, Εύβοια κτλ χωμάτινα, το είχα για παπί, για εντούρο που ήταν πολυ καλό, και όλα αυτά μόνο με αλλαγές λαδιών. Στις 12.000 km κάναμε έλεγχο βαλβίδων και ήταν οκ. Αυτό που έχω τώρα δεν ήταν τόσο καθαρό αλλά το έφερα στα μέτρα μου σιγά σιγα και δεν την ξαναπατάω. Δεν πωλείται λοιπόν.


Θέλω και ένα γυμνό αερόψυκτο 4κυλινδρο με στρογγυλό προβολέα για αλητικες νυχτερινές βόλτες. Και ο Ζέφυρος που είναι πιστό αντίγραφο του z 900 του κάποτε, είναι έρωτας μεγάλος και επιπλέον έχει αθραυστο μοτέρ και μοναδική εμφάνιση + ήχο
Πριν το χώμα που κάνω με σκεπάσει, να ησυχασει και αυτό και εγώ, θα ήθελα ένα Ζέφυρο αυστηρά.
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
BMW K1600GT


KAWASAKI H2 SX SE


R1250 GS (όχι adventure)


BETA XTRAINER 300cc


Και επειδή δένομαι συναισθηματικά με τα μηχανάκια μου και δε μου αρέσει να πουλάω, θα κρατούσα το Dakar αλλά:

Με κορυφαίο UPSIDE DOWN μπροστά και ohlins πίσω, ζάντες excel, αλουμινένιο ψαλίδι, ελαφρωμένο υποπλαίσιο και πίνακα οργάνων, εκκεντροφορους schrick, σφυρήλατο πιστόνι, εξάτμιση τιτανίου και διαφοροποιημένο χάρτη τροφοδοσίας και ανάφλεξης.

Επίσης εννοείται θα κρατούσα ZZR, αλλά με κορυφαίο USD μπροστά και ότι καλύτερο αμορτισερ έβρισκα για πίσω, σφυρήλατα πιστόνια, εκκεντροφορους, dynojet kit (αυτό το έχω ήδη) και επαναπρογραμματιζομενη ηλεκτρονική!

Πάντως και τα R1250RS και SUPERDUKE GT πολύ τα γουστάρω αλλά είπαμε μέχρι 100 χιλιάρικα, ούτε ευρώ παραπάνω :) !




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Τελευταία επεξεργασία:

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Χμμμ... 100 χιλιάρικακια για "πέταμα" ?
Θα φόρτωμα την χοντρή και θα της έκανα αλλα 300000 χλμ σε 2 χρόνια.
Θα με ψάχνατε... :ll:
Μάλλον εσύ θα έψαχνες...το εγγονάκι! Δε νομίζω να αντεχες δυο χρόνια σερί απουσίας... :) !


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μάλλον εσύ θα έψαχνες...το εγγονάκι! Δε νομίζω να αντεχες δυο χρόνια σερί απουσίας... :) !


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Θα ερχόταν να με βρει... Τα έχω υπολογίσει όλα.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
  1. ΚΤΜ 1290 Super ADV (για σβουρες ανα τον πλανήτη)
  2. Honda CB 900 F BolDor (εφηβικο απωθημένο ) HONDA CB900F FREDDY SPENCER STYLE 1982 CLASSIC MOTORCYCLE For Sale | Car And Classic
  3. WR 250 F Για τα ΣΚ
  4. ΝΧ 650 2500 χιλιαρικα για αναρτησεις και διαφορα καλουδια για την καθημερινοτητα και γιατι οχι για τα κοντινα βουνα.
  5. Τα υπολοιπα για βενζινες και παγια εξοδα ταξιδιου.
 
Top Bottom