Custom-routes ή Διαδρομές από το pc στο μηχάνημα.

Trelos166

Greco TheRider
Περιοχή
Planet Earth
Όνομα
Παν
Μοτό
R1200 GSA
Το tourstart ξέρει κανείς αν δουλεύει κανονικά ρε παιδιά ? γιατί σε μένα μ@λ@κιζεται , με το μπαρντον.... Καλή εφαρμογή ,αλλά 2 μέρες τώρα τα χει παίξει.. Αντί να μου υπολογίζει διαδρομή μεταξύ 2 σημείων στο χάρτη, μου τα ενώνει με ευθεία γραμμή....ιδου:
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το tourstart ξέρει κανείς αν δουλεύει κανονικά ρε παιδιά ? γιατί σε μένα μ@λ@κιζεται , με το μπαρντον.... Καλή εφαρμογή ,αλλά 2 μέρες τώρα τα χει παίξει.. Αντί να μου υπολογίζει διαδρομή μεταξύ 2 σημείων στο χάρτη, μου τα ενώνει με ευθεία γραμμή....ιδου:
Το προγραμμα δεν το ξερω, αλλα αυτο που κανει ειναι συνηθισμενο.
Το πιθανοτερο ειναι να εχεις επιλεξει λαθος προφιλ πλοηγησης.
Μαλλον κανει οτι του εχεις ζητησει.
Για ψαξτο....;)
 

giamil

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R1200GS ADV ΄07 (Blackie)
Για Navigon σε κινητο Android παιζει κατι παρομοιο παιδες? Να μπορεις να φτιαξεις διαδρομες στο google maps κ να τους περνας μεσα στο τηλ κ να τους βλεπεις στις αποθηκευμενες διαδρομες στην ενοτητα Σχεδιασμος Διαδρομης που εχει το Navigon?
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Παιζει το navigon οπως ειπες..πολυ καλο με δυνατοτητα αφαιρεσεις-προσθεσεις χαρτων ανα πασα ωρα με χρηση intermet ομως...
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Εγώ πάντως ξέρω, ότι όλες οι συσκευές αναγνωρίζουν και διαβάζουν gpx αρχεία, δηλαδή 'ίχνη' και όχι 'διαδρομές' (routes), είτε είναι συσκευές gps, είτε κινητά τηλέφωνα!
 

giamil

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R1200GS ADV ΄07 (Blackie)
Εγώ πάντως ξέρω, ότι όλες οι συσκευές αναγνωρίζουν και διαβάζουν gpx αρχεία, δηλαδή 'ίχνη' και όχι 'διαδρομές' (routes), είτε είναι συσκευές gps, είτε κινητά τηλέφωνα!
Εψαξα μεσα στο φακελο Navigon στο κινητο κ δεν βρισκω καποιο υποφακελο gpx οπως αναφερθηκε πιο πανω....γι αυτο ρωταω!
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Δεν ξέρω από Navigon, αλλά προσπάθησε να δημιουργήσεις gpx αρχείο στο p/c και να το αποθηκεύσεις στο κινητό, λογικά, μέσσ από το Navigon θα το βλέπει και θα το διαβάζει... Το έχουμε δοκιμάσει από gpx αρχείο που δημιουργήθηκε στο basecamp της garmin, σε κινητο με android στην εφαρμογή onix αν θυμάμαι καλά και διύλευε άψογα!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Το navigon δεν δέχεται gpx αρχεία το orix δέχεται γιατί είναι καταγραφικο κι αυτό, επίσης στο navigon μπορείς να φτιάξεις μια διαδρομή στην ενότητα σχεδιασμός διαδρομής
 

giamil

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R1200GS ADV ΄07 (Blackie)
Το navigon δεν δέχεται gpx αρχεία το orix δέχεται γιατί είναι καταγραφικο κι αυτό, επίσης στο navigon μπορείς να φτιάξεις μια διαδρομή στην ενότητα σχεδιασμός διαδρομής
Ναι αυτο το γνωριζω απλα δεν ειναι οτι πιο ευχρηστο το "σχεδιασμος διαδρομης" που εχει το Navigon....
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ναι αυτο το γνωριζω απλα δεν ειναι οτι πιο ευχρηστο το "σχεδιασμος διαδρομης" που εχει το Navigon....
Τζων είναι εφαρμογη κινητού οπότε μην περιμενεις και πολλά! Εγώ όσο το χω χρησιμοποιήσει με έχει βολεψει αλλα από κει και πέρα δεν έχει πολλές δυνατότητες στο κομμάτι αυτό!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Παλι τα ιδια......:p:p:p

Τα τηλεφωνα ειναι τηλεφωνα, οι πλοηγοι ειναι πλοηγοι και τα gps (με δυνατοτητα καταγραφης, διαδρομων, ιχνων κλπ κλπ) ειναι gps. ΤΕΛΟΣΣΣΣΣ:rolleyes:
Δε γινεται ολα σε ενα. Καπου θα γινεται συμβιβασμος.
 
Top Bottom