DRONES γενικα...

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
ο πιτσιρικας με εχει φαει να του παρω ενα τετοιο τωρα τα χριστουγεννα.
λιγο που το σκεφθηκα λεω αμα το παρουμε σε καμια βολτα θα εχει και την πλακα του,γι αυτο το εβαλα σε αυτη την ενοτητα...
εχουμε αποψη για χαμηλης οικονομικης φυσεως στην αρχη,δεν ειμαστε και επαγγελματιες..
μια γρηγορη ψιλοερευνα ξεκινανε απο 70ε...
για πεστε...
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
ο πιτσιρικας με εχει φαει να του παρω ενα τετοιο τωρα τα χριστουγεννα.
λιγο που το σκεφθηκα λεω αμα το παρουμε σε καμια βολτα θα εχει και την πλακα του,γι αυτο το εβαλα σε αυτη την ενοτητα...
εχουμε αποψη για χαμηλης οικονομικης φυσεως στην αρχη,δεν ειμαστε και επαγγελματιες..
μια γρηγορη ψιλοερευνα ξεκινανε απο 70ε...
για πεστε...
Κοιτα και εγω για τον ανηψιο μου ελεγα αλλα το κρατησα εγω και του πηρα κατι αλλο ... απο τοτε εχω αλλαξει τρια drones ολο και πιο ακριβα και με περισσοτερες δυνατοτητεςκαι δεν του εδωσα κανενα οσο και αν παρακαλαει χαχαχαχα
 

Kamo

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R 1200GS
Εγω θα ελεγα οτι αν το θελεις μονο για τον πιτσιρικά καλο ειναι να ξεκινησεις απο ενα οικονομικό, τυπου παιχνιδι, ετσι ωστε να μαθει το χειρισμό του και να το ριχνει χωρις να το σπάζει.
Αργότερα, αν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις εσυ, υπαρχουν παρα πολλες επιλογες. Επισης υπαρχουν και αερομοντελιστικά φορουμ που προσφερουν παρα πολλες πληροφοριες
 

Kamo

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R 1200GS
Κοιτα και εγω για τον ανηψιο μου ελεγα αλλα το κρατησα εγω και του πηρα κατι αλλο ... απο τοτε εχω αλλαξει τρια drones ολο και πιο ακριβα και με περισσοτερες δυνατοτητεςκαι δεν του εδωσα κανενα οσο και αν παρακαλαει χαχαχαχα
Οτι ειναι μεγαλο κολλημα, αυτο ειναι αληθεια. Αν ξεκινησεις δυσκολα σταματας:)
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Και εγω ψήνομαι για ντροουν..
Αυτο το μάβικ ειναι σουπερ αλλα τα λυπάμαι να τα δωσω για αυτο το μαραφετι..!
Απο την αλλη σκεφτομαι πως αν παρω πιο φθηνό και κολλήσω στο τελος θα καταλήξω και εγω να αλλαξω τρια τετοια διαβολάκια και στο τελος θα εχω δωσει περισσότερα και δε θα ειμαι και ποτε ευχαριστημένος...
Ωχχχχχχχχχ......... @forester
Σε καταλαβαινω να ξερεις..!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μας εχεις προκύψει πολυ αναστενάρης για κάποιο λογο!
:p:p:p:p
ναι
τι να κάμω?
Από τη μια τα drones (ψωμί-τυρι δεν δεν έχουμε, κολόνια για τ @****δια μας....):wacky::wacky::wacky:
Από την άλλη το φιλαράκι μου πάει βόλτα χωρίς εμένα, οπότε θα τους ζαλίσει τους άλλους....:D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και εγω ψήνομαι για ντροουν..
Αυτο το μάβικ ειναι σουπερ αλλα τα λυπάμαι να τα δωσω για αυτο το μαραφετι..!
Απο την αλλη σκεφτομαι πως αν παρω πιο φθηνό και κολλήσω στο τελος θα καταλήξω και εγω να αλλαξω τρια τετοια διαβολάκια και στο τελος θα εχω δωσει περισσότερα και δε θα ειμαι και ποτε ευχαριστημένος...
Ωχχχχχχχχχ......... @forester
Σε καταλαβαινω να ξερεις..!
Τι ρωτάς για το "ωχ"?????
Αφού ξέρεις πώς γίνεται μ αυτά.... Ειδικά αμα είσαι γκατζετάκιας. Είμαι... γι αυτό κάνω ωχ....:wacky::wacky::wacky::wacky:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
τωρα εβλεπα και κατι βιντεακια με πορεια μηχανακια......σουπερ....
πες τε κανα φθηνο ρε μαγκες.....
καμερα του κοζαρουμε και καμια go pro αν το σηκωνει το βαρος.....
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Και εγω ψήνομαι για ντροουν..
Αυτο το μάβικ ειναι σουπερ αλλα τα λυπάμαι να τα δωσω για αυτο το μαραφετι..!
Απο την αλλη σκεφτομαι πως αν παρω πιο φθηνό και κολλήσω στο τελος θα καταλήξω και εγω να αλλαξω τρια τετοια διαβολάκια και στο τελος θα εχω δωσει περισσότερα και δε θα ειμαι και ποτε ευχαριστημένος...
Ωχχχχχχχχχ......... @forester
Σε καταλαβαινω να ξερεις..!
Ετσι γινεται αρχισα απο ενα φτηνο ,κολλησα μετα πιο καλο... το εχασα ..στα 500 μετρα υψος..αλλο πιο καλο να μην χανεται...ωωωωχ και παει λεγοντας ωωωωχχχ:pointu:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ετσι γινεται αρχισα απο ενα φτηνο ,κολλησα μετα πιο καλο... το εχασα ..στα 500 μετρα υψος..αλλο πιο καλο να μην χανεται...ωωωωχ και παει λεγοντας ωωωωχχχ:pointu:
αδερφε τι προτεινεις?
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
αδερφε τι προτεινεις?
Αν ειναι οντως για τον μικρο παρτου ενα μινιdrone για μεσα στο σπιτι η γενικοτερα για κλειστους χωρους. Αν θα το κλεβεις και εσυ παρε ενα syma x8 με Fpv καμερα και φωτογραφικη, να βλεπεις μεσα απο το κινητο σου(εμβελεια εικονας περιπου 60 μετρα) που πας σαν να το οδηγας ,το oπoio drone εχει εμβελεια μεχρι 100 μετρα και παιρνει μοντες να παει οσο ψηλα μπορεις να το δεις. Μεχρι εκει ειναι παιχνιδι...κοστος μεχρι 120 ευρω και 10 λεπτα πτηση και μεγαλο μεγεθος σκαφος. Αν δεν διαθετεις τοσα υπαρχουν δεκαδες μικροτερα και με 40 ευρω,ΑΛΛΑ φροντισε πρωτα να τσεκαρεις αν υπαρχουν ανταλακτικα γιατι καιγονται μοτερ,σπανε ελικες, πεφτει και σπανε διαφορα οποτε πρωτα κοιτας τι ανταλακτικα ,μην το φας μετα, θα βρεις. Μετα αρχιζουν τα πιο σοβαρα drones και το χανεις το θεμα, αλλα εκει αρχιζει το γλεντι..φοβερες δυνατοτητες
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Αν ειναι οντως για τον μικρο παρτου ενα μινιdrone για μεσα στο σπιτι η γενικοτερα για κλειστους χωρους. Αν θα το κλεβεις και εσυ παρε ενα syma x8 με Fpv καμερα και φωτογραφικη, να βλεπεις μεσα απο το κινητο σου(εμβελεια εικονας περιπου 60 μετρα) που πας σαν να το οδηγας ,το oπoio drone εχει εμβελεια μεχρι 100 μετρα και παιρνει μοντες να παει οσο ψηλα μπορεις να το δεις. Μεχρι εκει ειναι παιχνιδι...κοστος μεχρι 120 ευρω και 10 λεπτα πτηση και μεγαλο μεγεθος σκαφος. Αν δεν διαθετεις τοσα υπαρχουν δεκαδες μικροτερα και με 40 ευρω,ΑΛΛΑ φροντισε πρωτα να τσεκαρεις αν υπαρχουν ανταλακτικα γιατι καιγονται μοτερ,σπανε ελικες, πεφτει και σπανε διαφορα οποτε πρωτα κοιτας τι ανταλακτικα ,μην το φας μετα, θα βρεις. Μετα αρχιζουν τα πιο σοβαρα drones και το χανεις το θεμα, αλλα εκει αρχιζει το γλεντι..φοβερες δυνατοτητες
http://www.modellsport.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=10125
αυτο δηλ....
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Εχετε στο πίσω μέρος του μυαλού σας ότι από 1/1/2017 για να πετάς drone θα θέλεις άδεια .
Περιπου απλα πρεπει να το δηλωσεις αν εχει πανω απο καποια μετρα εμβελεια κλπ. αδεια θελει οταν πετας πανω απο πληθος και για επαγγελματικο σκοπο που θεωρητικα πρεπει να δινεις και σχεδιο πτησης. οκ και καλα κανουν λιγος ελενχος δεν βλαπτει γιατι σε λιγο θα βτεχει στα κεφαλια μας dro es...αλλα τωρα μεταξυ μας ποιος θα σου κανει ελενχο? εκτος αν πετας ψηλα σε κατοικημενη περιοχη και καποιος φωναξει την αστυνομια θα σε ελενξει αν ερθει ... εδω δεν ερχονται σε σοβαρο τροχαιο η κλοπη για το drone θα ερθουν? αλλα καλο ειναι που ψηφιστηκε καποιο νομοσχεδιο γιατι ηταν το θεμα ανεξελενκτο
 
Top Bottom