Dunlop Trailmax Raid 2023

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Ίδιο μοτίβο με τα PIRELLI STR και τα KAROO STREET και ένα άλλο που μου διαφεύγει
70/30 τα βλεπω
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ωραίο λάστιχο εμφανισιακά με μεγάλα τακούνια και βαθιά λουκια. Το θέμα ειναι πως αν έχει το βάρος και τη πολύ σκληρή γόμα του mission δεν ξέρω πόσο καλό θα είναι.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Ίδιο μοτίβο με τα PIRELLI STR και τα KAROO STREET και ένα άλλο που μου διαφεύγει
70/30 τα βλεπω
Γιάννη και εγώ όταν είδα τις φωτο έτσι μου φάνηκε.

Στο λινκ του Λεωνίδα πιο πάνω όμως, όπως το περιγράφει, μάλλον πιο κοντά στο michelin wild πάει
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Σε αυτή την ζαντάρα, ότι λάστιχο και να βάλεις, θα είναι πανέμορφο!!
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Τα τακούνια και η διάταξη τους μου θυμίζουν λίγο anakee wild σε ένα πιο ασφάλτινο περίβλημα, (πυκνότητα τακουνιού ειδικά στο πλαι του πέλματος). Φαίνεται ενδιαφέρον λάστιχο.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ανεξάρτητα από το πέλμα, μόνο εμένα μου φαινόνται πολύ ρηχά τα τακούνια του; Μου φαίνονται πολύ μικρά και πιθανόν η διάρκεια ζωής του ελαστικού. Perhaps.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Τα δοκιμασε κανεις η να κανω το πειραματοζωο...

Το θελω για πιο ασφαλτινο απο το anakee wild και πιο χωματινο απο το anakee adventure.

Ηθελα να δοκιμασω μιτας Ε07+ κάι ειδα και αυτο.

Με νοιαζει η διαρκεια ζωης του, να μην ειναι σαν το wild που στα 3000 ηθελα πισινο...

Να ειναι αξιοπρεπες σε στεγνη ασφαλτο τουλαχιστον.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Βάλτο και πες και σε εμάς γιατί, στην επόμενη αλλαγή είναι μέσα στη λίστα.δωσε μας ένα καλό feedback :yew:
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Τα δοκιμασε κανεις η να κανω το πειραματοζωο...

Το θελω για πιο ασφαλτινο απο το anakee wild και πιο χωματινο απο το anakee adventure.

Ηθελα να δοκιμασω μιτας Ε07+ κάι ειδα και αυτο.

Με νοιαζει η διαρκεια ζωης του, να μην ειναι σαν το wild που στα 3000 ηθελα πισινο...

Να ειναι αξιοπρεπες σε στεγνη ασφαλτο τουλαχιστον.
Εμπρός λοιπόν καλό μου πειραματόζωο!!! :ha
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Παντως δεν νομιζω να ειμαι σοβαρο σημειο αναφορας... Ολα μεσα στο μυαλο μας ειναι!! Με τα anakee adv κανω χωμα και ειμαι ευχαριστημενος!!! Θα παρω κανα χριστιανο στο λαιμο μου!!!
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Νομίζω χρησιμοποίησαν αυτό το λάστιχο στο mega test του moto. Βέβαια θα μου πεις τα σχόλια τους θα είναι λογικά είναι τέλειο παντού!
Υπερβολές! Απλά θα λένε ότι στριβει, φρενάρει, σουζάρει, κάνει εντο, περνάει λασπη, άμμο, χιόνι, δεν κουνάει δε βουίζει και αντέχει όσο λάστιχο αυτοκινήτου. Αντικειμενικά πράγματα
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Υπερβολές! Απλά θα λένε ότι στριβει, φρενάρει, σουζάρει, κάνει εντο, περνάει λασπη, άμμο, χιόνι, δεν κουνάει δε βουίζει και αντέχει όσο λάστιχο αυτοκινήτου. Αντικειμενικά πράγματα
Τα ίδια δηλαδή "αντικειμένικά" σχόλια που έκαναν και για τα Trailmax Mission που έβαλα ενθουσιασμένος στο 790 και μετά έκλαιγα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Υπερβολές! Απλά θα λένε ότι στριβει, φρενάρει, σουζάρει, κάνει εντο, περνάει λασπη, άμμο, χιόνι, δεν κουνάει δε βουίζει και αντέχει όσο λάστιχο αυτοκινήτου. Αντικειμενικά πράγματα
Τη πίστα ξέχασες! Ξεφτυλιζει και γόμες
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τα ίδια δηλαδή "αντικειμένικά" σχόλια που έκαναν και για τα Trailmax Mission που έβαλα ενθουσιασμένος στο 790 και μετά έκλαιγα.
Δεν πρέπει να έχω διαβάσει η παρακολουθήσει πιο άκυρα reviews από αυτά για το Mission. Τόσο σκληρός σκελετός τόσο σκληρή γόμα ένα άκυρο λάστιχο πραγματικά και βαρύ απίστευτα. Καμιά σχέση με ότι έλεγαν.

Τώρα για το trail θα δείξει. Απ' ότι είχα ακούσει συνέντευξη ενός από τη dunlop το διαχώρισαν τελείως από το mission.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Τα δοκιμασε κανεις η να κανω το πειραματοζωο...

Το θελω για πιο ασφαλτινο απο το anakee wild και πιο χωματινο απο το anakee adventure.

Ηθελα να δοκιμασω μιτας Ε07+ κάι ειδα και αυτο.

Με νοιαζει η διαρκεια ζωης του, να μην ειναι σαν το wild που στα 3000 ηθελα πισινο...

Να ειναι αξιοπρεπες σε στεγνη ασφαλτο τουλαχιστον.
Δες αυτό το συγκριτικό , στο τέλος του βιντεο

Ειναι 50-50 , λεει η Dunlop αν κ εμένα μου φαίνονται 70-30 δηλαδη σαν τα pirelli scorpion rally str

Ο youtuber , λεει οτι ειναι καλύτερα στο χώμα απο τα pirelli scorpion rally str

ΥΓ.. εγω εβαλα τον οκτ 2022 τα pirelli scorpion rally str , τα οποία ειναι παρα πολυ καλα έλαστικα για χρήση 70on-30off , αλλα μετα απο 7.000km και 3 χωματινες εκδρομές , το πιςω ελαστικό εχει καταστραφεί , ειναι πολυ φθαρμένο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Δες αυτό το συγκριτικό , στο τέλος του βιντεο

Ειναι 50-50 , λεει η Dunlop αν κ εμένα μου φαίνονται 70-30 δηλαδη σαν τα pirelli scorpion rally str

Ο youtuber , λεει οτι ειναι καλύτερα στο χώμα απο τα pirelli scorpion rally str

ΥΓ.. εγω εβαλα τον οκτ 2022 τα pirelli scorpion rally str , τα οποία ειναι παρα πολυ καλα έλαστικα για χρήση 70on-30off , αλλα μετα απο 7.000km και 3 χωματινες εκδρομές , το πιςω ελαστικό εχει καταστραφεί , ειναι πολυ φθαρμένο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αν και φλατ μέχρι θανάτου, έχουν και εκεί ωραία εξοχή με όμορφους χωματόδρομους. Επίσης από το βίντεο μου φάνηκε ότι τα τακούνια έχεις παραπάνω βάθος από ότι φαίνεται στις φωτορεαλιστικές διαφημιστικές εικόνες.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Αν και φλατ μέχρι θανάτου, έχουν και εκεί ωραία εξοχή με όμορφους χωματόδρομους. Επίσης από το βίντεο μου φάνηκε ότι τα τακούνια έχεις παραπάνω βάθος από ότι φαίνεται στις φωτορεαλιστικές διαφημιστικές εικόνες.
Όντως εχουν παραπανω βάθος
Θα πρεπει να τα δούμε απο κοντά γιατι κ εγω θα αλλάξω τα Pirelli STR


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom