F650GS απλό, Dakar, ή κάτι άλλο;

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
Πολλοί δε ξέρουν πως ακριβώς δουλεύει η φάση και ανεβάζουν την αγγελία 2η φορά αντί να κάνουν edit μη τον παρεξηγείς γι' αυτό.
Χωρίς να λέω ότι το μοτορι είναι καλό ή όχι προφανώς

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Λες δηλαδή να ρίξω κάνα τηλεφώνημα μπας και; Για να δούμε
Παναγιώτη, transalp θα κοιτούσες?
Όχι όχι με τίποτα!! Γενικά το βρίσκω εντελώς άχρωμο και επειδή έχω οδηγήσει το 650, το βρίσκω και απαράδεκτο από φρένα και αναρτήσεις!

Οπότε όχι!!

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ragnarsson

Μέλος
Περιοχή
Άνω Πατήσια, Αθήνα
Όνομα
Thanos
Μοτό
Φρέσκος Έρωτας F 800 GS Anniversary
Λες δηλαδή να ρίξω κάνα τηλεφώνημα μπας και; Για να δούμεΌχι όχι με τίποτα!! Γενικά το βρίσκω εντελώς άχρωμο και επειδή έχω οδηγήσει το 650, το βρίσκω και απαράδεκτο από φρένα και αναρτήσεις!

Οπότε όχι!!

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ρε συ σπάω το κεφάλι μου αν το είχα δει αυτό το μηχανάκι και εγώ όταν κοιτούσα ( είχα τρέλα ήθελα το κίτρινο άσχετα που μου έκατσε anniversary), οι φωτογραφίες κάτι μου θυμίζουν αλλά δε θέλω να πάρω τον άνθρωπο στο κεφάλι μου.

Πάρε ένα τηλ να ρωτήσεις πληροφορίες αν σε ενδιαφέρει, και στείλε μου ένα πμ μετά άμα θες να κάνουμε ταυτοποίηση αν είναι αυτός που νομίζω και τι μου είχε πει εκεί που το είχα πάει

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
Ρε συ σπάω το κεφάλι μου αν το είχα δει αυτό το μηχανάκι και εγώ όταν κοιτούσα ( είχα τρέλα ήθελα το κίτρινο άσχετα που μου έκατσε anniversary), οι φωτογραφίες κάτι μου θυμίζουν αλλά δε θέλω να πάρω τον άνθρωπο στο κεφάλι μου.

Πάρε ένα τηλ να ρωτήσεις πληροφορίες αν σε ενδιαφέρει, και στείλε μου ένα πμ μετά άμα θες να κάνουμε ταυτοποίηση αν είναι αυτός που νομίζω και τι μου είχε πει εκεί που το είχα πάει

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Θα έχουμε νεότερα αύριο το απόγευμα για το συγκεκριμένο

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Θα έχουμε νεότερα αύριο το απόγευμα για το συγκεκριμένο

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ειμαι πολυ περιεργος πως θα δικαιολογησει τα 27.000χλμ......σε 2007μοντελο...μα πολυ !!!!!
 

Ragnarsson

Μέλος
Περιοχή
Άνω Πατήσια, Αθήνα
Όνομα
Thanos
Μοτό
Φρέσκος Έρωτας F 800 GS Anniversary
Ειμαι πολυ περιεργος πως θα δικαιολογησει τα 27.000χλμ......σε 2007μοντελο...μα πολυ !!!!!
Αν είναι αυτός που νομίζω, έχει ένα παπί για μες στην πόλη και το πήρε και το έχει στο γκαράζ ακούνητο. Reply pending...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Aπό την άλλη το να μην κινείται ένα μηχανάκι δεν είναι και ό,τι καλύτερο. Αλλά το F800gs είναι δικύλινδρο είναι με 21 τροχό μπροστά, έχει καλή διαδρομή ανάρτησης και τα ελατήρια μπροστά εύκολα φτιάχνονται με ενα σετ και σχετικό σέρβις. βγαίνεις κερδισμένος από πολλές απόψεις. Αν για σένα το σημαντικότερο π.χ. είναι το οικονομικό κατανάλωση κτλ τότε πήγαινε σε μονοκύλινδρο. Αν δεν είναι το νο 1, τότε δαγκωτό δικύλινδρο. αν βρεις σε καλή κατάσταση που εχουν διορθωθεί τα θέματά του ή δεν τα έχει εμφανίσει ήδη μετά από χρόνια τότε είσαι μια χαρά. Υπόψην το F800gs με 120χλμ/ωρα μετά βίας καίει 5 λίτρα στα 100...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
αυτα που θελεις να κανεις με την μηχανη που ψαχνεις κοστιζουν 2000. Η μηχανη βρισκεται στις αγγελιες του φορουμ και ειναι κατι παραπανω απο θησαυρος. Μην προβληματιζεσαι λοιπον .Δες τις αγγελιες και προχωρα αφοβα.
 

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
Αν εννοεις το μηχανακι του Γατου (που αυτο εννοεις), το εχω δει, αλλα το μονο μηχανακι του γατου που στεναχωρηθηκα που δεν μπορεσα να το παρω ηταν το Tenere. Ηταν πραγματικα οπως το ηθελα, και βασικα ηταν και αυτο ακριβως που χαλβαδιαζα στην Αργυρουπολη για χρονια, πριν το αγορασει ο Γατος.

Το ΤΤΡ, καλο, χρυσο, το ειχε κολλητος και εχω κανει πολλα χιλιομετρα μαζι του αλλα ψαχνω κατι πιο δυνατο. Σκεψου πως και τα μονοκυλινδρα που κοιταζω, μου φαινονται πως θα ειναι "οριακα" σε μια Κυριακατικη βολτα ασφαλτινη.
 

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
Ρε λέτε να την πήρε και για αυτό να κατέβηκε η αγγελία;

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Οχι ουτε εγω προλαβα να την δω την αγγελια. Εκτος και αν ηταν τρολαρισμα!! :fun
 

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
Αν είναι αυτός που νομίζω, έχει ένα παπί για μες στην πόλη και το πήρε και το έχει στο γκαράζ ακούνητο. Reply pending...
Για την ιστορια, πηρα 2 φορες τηλεφωνο, δεν το σηκωσε ποτε κανεις. Ισως ξαναπροσπαθησω αυριο αν και με αποθαρρυνε τελειως οτι πρωτον το μηχανακι ηταν απο την Χιο (καποτε), οτι τα πλαστικα και η ζελατινα του ειναι ταλαιπωρημενα απο τον ηλιο, και οτι το χωροδικτυωμα του φαινεται να εχει (ισως επιφανειακη?) σκουρια!


Υ.Γ: Σορρυ για την τριπλη δημοσιευση, νομιζα οτι θα τις συγχωνευε το site
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ειμαι πολυ περιεργος πως θα δικαιολογησει τα 27.000χλμ......σε 2007μοντελο...μα πολυ !!!!!
Σιγά το πράμα ρε Πετρο,εδω οι Africa του 95 εως 2000 μοντέλο στο car έχουν απο 16000 εως ταβανι 140 000 τικαγμαπρα χιλιόμετρα.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Αν εννοεις το μηχανακι του Γατου (που αυτο εννοεις), το εχω δει, αλλα το μονο μηχανακι του γατου που στεναχωρηθηκα που δεν μπορεσα να το παρω ηταν το Tenere. Ηταν πραγματικα οπως το ηθελα, και βασικα ηταν και αυτο ακριβως που χαλβαδιαζα στην Αργυρουπολη για χρονια, πριν το αγορασει ο Γατος.

Το ΤΤΡ, καλο, χρυσο, το ειχε κολλητος και εχω κανει πολλα χιλιομετρα μαζι του αλλα ψαχνω κατι πιο δυνατο. Σκεψου πως και τα μονοκυλινδρα που κοιταζω, μου φαινονται πως θα ειναι "οριακα" σε μια Κυριακατικη βολτα ασφαλτινη.
ναι μεσα επεσες αυτο εννοω βασει της χρησης που θελεις να κανεις οπως περιγραφεις στο αρχικο σου ποστ. Οσο για το οριακο φαντασου οτι καποιος- οπως και εκατονταδες βεβαια- εκανε με XR 125 το Ουκρανια -Νορβηγια. Κουβεντα να γινεται φυσικα. В Норвегию на 125-кубовом мотоцикле. Дикий формат. Поговорим?
 

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
ναι μεσα επεσες αυτο εννοω βασει της χρησης που θελεις να κανεις οπως περιγραφεις στο αρχικο σου ποστ. Οσο για το οριακο φαντασου οτι καποιος- οπως και εκατονταδες βεβαια- εκανε με XR 125 το Ουκρανια -Νορβηγια. Κουβεντα να γινεται φυσικα. В Норвегию на 125-кубовом мотоцикле. Дикий формат. Поговорим?
Ναι δεν διαφωνώ, καθόλου.
Και εγώ στα 18 μου, με το ΧΤ 500 που είχα γύρισα την μισή Ελλάδα, και με πολλές μονοήμερες βόλτες με πάνω από 500 και 600Κμ...
Και με το παπί έιχα κάνει αρκετές διαδρομες πάνω από 100κμ..

Δεν είπα ότι δεν γίνεται..

Αλλά δεν είναι αυτό που ψάχνω.. κινούμαι σε ανοιχτούς δρόμους κυριως, οπότε η έξτρα δύναμη χρειάζεται, συν του ότι μου έχει λείψει κιόλας.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Ναι δεν διαφωνώ, καθόλου.
Και εγώ στα 18 μου, με το ΧΤ 500 που είχα γύρισα την μισή Ελλάδα, και με πολλές μονοήμερες βόλτες με πάνω από 500 και 600Κμ...
Και με το παπί έιχα κάνει αρκετές διαδρομες πάνω από 100κμ..

Δεν είπα ότι δεν γίνεται..

Αλλά δεν είναι αυτό που ψάχνω.. κινούμαι σε ανοιχτούς δρόμους κυριως, οπότε η έξτρα δύναμη χρειάζεται, συν του ότι μου έχει λείψει κιόλας.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
αρα εισαι για δικυλινδρο. Θα βρεις σιγουρα κατι εχοντας υπομονη.
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Εγω θα σου πρότεινα αυτό που είπαν και οι προηγούμενοι Bmw F 650 GS F 650 GS Twin 800cc '08 - € 4.000 - Car.gr .
Το μηχανάκι είναι έτοιμο απο πολλές πλευρές και το μόνο που χρειάζεσαι είναι να ξεκινήσεις τις βόλτες-ταξίδια σου.
Μην κολλάς στο οτι είναι 650 και οχι το 800 και στο οτι δεν εχει 21'' μπροστά τροχό ή upside down!
Πιο πολύ στο μυαλό είναι τα κολλήματα που τρώμε και οχι στα επι της ουσίας.
Το μηχανάκι εχει ολη την προίκα που χρειάζεται για να κάνεις το οτιδήποτε, εντός και εκτός (και επίσης μου βγάζει και σωστό ιδιοκτήτη η ολη αγγελία)!

Εγω θα σου πρότεινα να πας να το δεις απο κοντά και να το κάνεις μια βόλτα προς τα Βασιλικά κτήματα ή Διόνυσο μιας και είναι απο Αγ. Στέφανο και πάω στοίχημα οτι σε μια-δυο εβδομάδες θα είσαι πλέον κάτοχος μοτοσυκλέτας που επιθυμείς!

Ξεκίνα μπές στην πράξη, γιατι σε λίγο θα είναι μη αναστρέψιμη η @todorητιδα:p:roflmao::roflmao:
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Το μαχανάκι, ήταν ευκαιρία. 3000ε με τα πάντα. ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ. Τεσπα Απλά δεν τα προλαβαίνεις αυτά.
 
Top Bottom