Falco-avantour

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Επιβεβαιώνω τους @forester + @jmar_oulis

& μπράβο για την αμεσότητα !

135.15€ Τελική

➡Λεπτομέρειες προσεχώς


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Ερωτηση προς κατοχους. Οταν λετε ανετες, φοριουνται σε ταξιδι το οποιο θα εχει περπατημα τουρισμου (Αλπεις πχ) η θα ειναι βασανο?
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Ερώτηση, κανει για χωμα;
Ειναι αδιαβροχη κτλ;
Σαν νούμερο θέλει κανα νουμερο μεγαλυτερη για διπλη καλτσα πχ;
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
H χρήση που τους κάνω είναι κυρίως χώμα.
Σε διήμερο ταξιδάκι στα γύρω βουνά ήταν το μόνο μου πατούμενο και δεν με κούρασε. Επίσης η σόλα έχει καλό grip.
Για την αδιαβροχοποίηση το είπα και πιο πάνω, οι δικές μου ήταν αδιάβροχες για έναν χρόνο. Δεν καταλάβαιναν τίποτα από ποτάμια (περπατούσα μέσα για να τις τεστάρω και το νερό ήταν λίγο πάνω από τον αστράγαλο), πλύσιμο με λάστιχο κλπ. Μετά άρχισαν σιγά-σιγά οι "εισροές υδάτων" πρώτα στην αριστερή και μετά στη δεξιά.
Το νούμερο και η φόρμα είναι κανονική. Στενή δεν τη λες με τίποτα. (Σε παπούτσια παίζω ανάμεσα σε 46 και 46,5. Όταν τις δοκίμασα το 46 το ένιωσα σφιχτό και πήρα το 47 το οποίο μου δίνει περιθώριο για 2πλη κάλτσα).
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγω μονο τις δοκιμασα δεν τις πηρα ακομα.
Σε νουμερο 43 οτι και στο παπουτσι.
Σε ανεση οπως τις ενιωσα, τις φορας ολη μερα.
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350





Υ.Γ. Κι εγω απλά τις παρήγγειλα ,
μόνο απο reviews τις αξιολόγησα
και τις επέλεξα λόγω της πολύ καλής έκπτωσης που τρέχει ( για όσα νούμερα υπάρχουν ακόμα διαθέσιμα ) .
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Εγω μονο τις δοκιμασα δεν τις πηρα ακομα.
Σε νουμερο 43 οτι και στο παπουτσι.
Σε ανεση οπως τις ενιωσα, τις φορας ολη μερα.
Εγώ για 44 είμαι σιγουρα...

Στάλθηκε από το CAT S60
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Αν τις θέλεις γιατι δεν παιρνεις ενα τηλ στο motoraid,μπορεί να υπάρχει άσχετα αν δεν φαίνεται online στο site....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να δοκιμάσω ποιο θα μου ταιριάζει καλύτερα και γενικά αποφεύγω να παραγγέλνω ρούχα παπούτσια κτλ.. Και αν θέλω να τα στείλω πίσω γιατί θέλω μεγαλύτερο ή μικρότερο; Το αλλάζουν;
Αλλά όπως λες με ένα τηλεφώνημα θα μου λυθούν οι απορίες..

Στάλθηκε από το CAT S60
 
Reactions: n.l

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλοφόρετες Θοδωρή!
Ε ρε καινουργίλα....αξέχαστο συναίσθημα.
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Παρέλαβα και γω.
Δευτέρα η παραγγελία,Τρίτη μεσημέρι στα χέρια μου.Αψογο το κατάστημα για άλλη μη φορα.Το νούμερο ειναι ότι φοράμε σε ΝΙΚΕ,ούτε πανω ούτε κατω ,ειδικότερα σε εκατοστά όσα λέει το ταμπελάκι ενός ΝΙΚΕ παπουτσιού που μας κανει ή τα εκατοστά του ποδιού μας στη μπότα του σκι(για τους έχοντες και γνωστες ).
Ειναι η πρώτη μου μπότα «διπλής χρήσης» και ομολογώ η αίσθηση σου δίνει σιγουριά με αυτες τις προστασίες σε κνήμη ,δάχτυλα ,αστράγαλο και αχίλλειο τένοντα ..Κατευθειαν
από το κουτί και η άρθρωση κανει τη δουλειά της διευκολύνοντας το περπάτημα.Η σόλα ειναι VIBRAM και όχι της GOODYEAR όπως αναφέρονταν σε σάιτ της Αμερικής .
Αυτο που μου έκανε τη μεγαλύτερη εντύπωση ειναι πώς η άρθρωση αγκαλιάζει και δένει τον αστράγαλο απίστευτα ,χωρίς να τον αφήνει να μετακινείται,ούτε καν να ανασηκώνεται απο τον πάτο της σόλας ενώ ταυτόχρονα περπατάς.Ουτε στη μπότα του σκι ζεσταμένη για να πάρει το σχήμα του ποδιού μου δεν το χω συναντήσει ,έχω πάθει πλάκα .
Κάπου αναφέρεται σε φόρουμ του εξωτερικού ότι σχεδιάστηκε για πιο πλατιά πέλματα και είχα μια ανησυχία καθότι το πέλμα μου ειναι στενόμακρο.Καμια σχέση .Πρεπει να βάλεις της Forma Terra για να δεις τι θα πει να σχεδιαστεί μια μπότα για πλατυά πέλματα .Νομιζα ,όταν τις είχα δοκιμάσει ,ότι θα περιστραφεί η πατούσα μου μεσα στη μπότα.Επισης κατα το περπάτημα ο αστράγαλος και η φτέρνα ήταν στον αέρα,δεν πάταγαν σόλα .
ΠΡΟΣΟΧΗ,δεν κατηγορώ τη μπότα ,κάθε άλλο ,ειναι μποτάρα και το λένε ολα τα review,απλα μιλάω για το δικό μου πόδι .Επισης και στην Forma Adventure είχα την ίδια αίσθηση όσον αφορά το θεμα ασταγαλος-φτέρνα να ειναι στον αέρα ,απλά εκει το πέλμα ήταν οκ ,δεν ήταν τόσο πλατυα.Και η δυο FORMA μου φάνηκαν πιο ψηλες και το νούμερο μου ενα επάνω και στις δυο ,46 δηλαδη.
Η έλλειψη τρίτου κλιπ ψηλά στην κνήμη στην Avantour και η ύπαρξη Velcro δίνει ευκολία να μπει απο πάνω το παντελόνι της μηχανής με όλες τις επενδύσεις του.
Ο χρόνος θα δείξει για την αντοχή της και την αδιαβροχοποιηση της αν και σαν κάτοχος της DAINESE FULCRUM GORETEX δύσκολα να βρεθεί άξιος αντίπαλος όσον αφορά το τελευταίο .....
Αυτά απο μένα και μετά απο κάποια σχετική χρήση θα επανέλθω με εντυπώσεις .....




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Παρεληφθησαν :)
Same here. Πρωτη εντυπωση πολυ καλη. Με ταλαιπωρησε λιγο το αν θα παρω 43 ή 42 αλλα επελεξα το 43 για να μπορω να βαλω και μια πιο χοντρη καλτσα. Περισσοτερες εντυπωσεις οταν φορεθουν σε βολτα!
Μια ενσταση μονο απο εμενα. Οι μποτες που πηρα ηταν προφανως αυτες που ηταν στη βιτρινα στη Πατρα και δεν ειναι αυτο που θα ελεγε καποιος mint condition. Ειχαν καποια γδαρσιματα και ξεβαμματα τα κουμπωματα και καποια γδαρσιματα το δερμα. Προφανως δεν ασχοληθηκα βεβαια γιατι η μποτα θα υποστει κακοποιηση οσονούπω. Απλα οπως και να το κανεις οταν παιρνεις κατι καινουριο θελεις να ειναι καινουριο!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom