GARMIN 2720 STREETPILOT ΗΕΕΕΕΕLP ANYBODY!

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
:):):)
η φθηνοτερη τιμη που βρισκω το Μοντανα 600 Ελλαδα ρε παιδια ειναι 600 Ευρω... Κατα ποσο αν το φερω απο εξω θα μπορω να περασω χαρτες Ελλαδας;?? Μην τη πατησω παλι.... Χοχο. Καλημερα κιολας σε ολους!
Τώρα εξαρτάται τι το θέλεις το μηχάνημα. Μην τρελαθούμε. ...

Έχω δώσει~πουλήσει σε φιλο το Garmin 760 που είναι μοδ 6ετίας αλλά έβγαινε κ μέχρι το 11, αυτοκινητάδικο αλλά μια χαρά βολεύτηκε.
Έχει το interface zumo660 και τις ίδιες δυνατότητες εκτός αδιάβροχο.
Αν προσέξεις λίγο (durex) η θήκη αδιάβροχη κανεις δουλειά σου τσάμπα.

Επίσης λέμε Μοντάνα αλλά κ ένα zumo 660 μεταχειρώ παίζει από 280)(330, και είναι άριστα. ...

Προσωπικά δίπλα στο Μοντάνα έχω κ το κινητό standby με τα free navigation μου με χάρτες Oryx με το toponavigator χάρτες. ...

Όλα παίζουν. ... και αυτό που πήρες εργαλειάρα ήταν κ όπως λες έχεις αξεπέραστο interface.
Όταν όμως πήγα να περάσω την Ευρώπη ούτε την μισή δεν χώραγε.
Ανακάλυψα ότι υπαρχουν χαρτες πιο ελαφριάς μορφής κ όγκου αλλά δεεεεν. ...
Αν τελικά το κρατήσεις στείλτε να σου περάσω autodrive Hellas 3.11 καλός είναι κ κάπου είδα παίζει κ topodrive αν πας χώμα, κάτι σαν της ΑΝΑΒΑΣΗΣ.

Εννοείται αχρεωστήτως. ..το χόμπυ μου κάνω.

Αν χρειαστείς Βαλκάνια Ευρώπη, πάμε σεμινάριο μετά....

from wolves city
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
Εμενα (το Montana 600)
μΕ το φέρε το φιλαρακι ο Skyhigh απ τ ΑμερικΑ με 275€ απ το eBay.com,,,, & γλυτωσα τα μεταφορικα κ τα τελωνεία!!!!
Βάση αγορασα απ εδω με 45€


Sent from arkoudotsarko.iphoni
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
:cool:
Ε αφού με προκαλείς Βασίλη εμένα μου το έφερε πολεμιστής από το Αφγανιστάν. Xaxaxa
USA ARMYs PX SHOP

from wolves city
Ετσι ειχε αγοραστει και το colorado το 2009

Send from LG G2
 

nibo

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
knobs
Ο ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ GARMIN?
Nαι αυτός είναι.;)


αντιροσωπος της garmin δεν ειναι ο σκορδιλης, αντιπροσωπος της garmin στην Ελλαδα ειναι η tracer http://garmin.gr/

o σκορδιλης http://skordilis.gr/ ηταν πιο παλια αντιπροσωπος της garmin, και σημερα οσο αφορα την garmin ο σκορδιλης ειναι απλα ενα συνεργαζομενο εξουσιοδοτημενο σερβις της tracer που κανει και πωλησεις οπως ειναι και ολοι οι υπολοιποι που συνεργαζονται με την tracer
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
αντιροσωπος της garmin δεν ειναι ο σκορδιλης, αντιπροσωπος της garmin στην Ελλαδα ειναι η tracer http://garmin.gr/

o σκορδιλης http://skordilis.gr/ ηταν πιο παλια αντιπροσωπος της garmin, και σημερα οσο αφορα την garmin ο σκορδιλης ειναι απλα ενα συνεργαζομενο εξουσιοδοτημενο σερβις της tracer που κανει και πωλησεις οπως ειναι και ολοι οι υπολοιποι που συνεργαζονται με την tracer
Like σ' έκανα, αλλά δεν είναι έτσι...
Ασφαλώς και υπάρχει η tracer, που έχει άλλο εμπορικό σήμα από την skordilis. Αν δεις όμως τη διεύθυνση των 2 εταιρειών, Ποσειδώνος 10 Άλιμος, θα αντιληφθείς ότι πρόκειται και πάλι για το Σκορδίλη, που έκανε άλλη μια εταιρεία;)
 

nibo

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
knobs
Like σ' έκανα, αλλά δεν είναι έτσι...
Ασφαλώς και υπάρχει η tracer, που έχει άλλο εμπορικό σήμα από την skordilis. Αν δεις όμως τη διεύθυνση των 2 εταιρειών, Ποσειδώνος 10 Άλιμος, θα αντιληφθείς ότι πρόκειται και πάλι για το Σκορδίλη, που έκανε άλλη μια εταιρεία;)

Θοδωρα αν τους παρεις τηλεφωνο θα σου επιβεβαιωσουν αυτο ακριβως που γραφω απο πανω;)
garmin-tracer 2109840144
σκορδιλης 2109858241

Το γνωριζω οτι εχουν την ιδια διευθυνση και οι 2 εταιριες γιατι εχω παει πολλες φορες στην ποσειδωνος 10 τα τελευταια χρονια, μπροστα ειναι ο σκορδιλης στο ισογειο και πιο πισω ειναι η tracer, στον σκορδιλη παω εδω και 15 χρονια απο οταν πηρα το πρωτο 60αρι που ειχε ερθει Ελλαδα μεχρι φετος που πηρα το 910XT απο αυτον.
Και εγω στην αρχη οταν εγινε η tracer νομιζα αυτο που λες και εσυ επειδη εχουν την ιδια διευθυνση, αλλα οταν πολυ προσφατα που ειχα ενα θεμα με ενα garmin μου ειχα απευθυνθει και στους 2, μου ειχαν πει και οι 2 αυτο ακριβως που εγραψα πιο πανω, και ηταν κατηγορηματικοι και οι 2 σε αυτο, οτι δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους σαν εταιριες και οτι αντιπροσωπος της garmin ειναι η tracer και οχι ο σκορδιλης.

Aυτο που εγραψες εσυ ειναι επιβεβαιωμενο? ή απλα το υποθετεις απο μονος σου?
Αν αυτο που εγραψες ειναι επιβεβαιωμενο, παω πασο, και τοτε προφανως θα εχουν καποιον λογο και οι 2 εταιριες που δεν λενε την αληθεια στους πελατες τους.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Νίκο δεν έχω το καταστατικό των εταιρειών στα χέρια μου, ούτε θα μπορούσα άλλωστε....
Λέω το προφανές. Ασφαλώς και θα σου πουν ότι δεν έχουν σχέση. Και τυπικά, δεν έχουν! Η εταιρεία "Skordilis" είχε την αντιπροσωπεία της Garmin (μαζί με δεκάδες άλλα προϊόντα για τη ναυτιλία). Τώρα η αντιπροσωπεία πέρασε σε μια άλλη εταιρεία, με την ίδια διεύθυνση ("έδρα"....). Σαφώς θα έχουν διακριτούς ρόλους και δε θα μπαίνει η μια στα χωράφια της άλλης. Το ζουμί της υπόθεσης έχει να κάνει με τη φιλοσοφία. Άλλαξε η αντιμετώπιση του πελάτη? Γιατί την τελευταία φορά που πήγα, το 2012, εξακολουθούσε να είναι απαράδεκτη!

Πέρα από αυτά, να και μερικά ιστορικά: το 60αρι βγήκε κάπου στο 2002+ το 2006 έγινε gpsmap 60 csx. Και ακολούθως παρήχθησαν τα Oregon & Colorado, για να επιστρέψουμε στο 62 γύρω στο 2011.
Τα πρώτα handheld gps της Garmin ήταν τα Gps 12! Μιλάω για το 1996-97. Από τότε έχω πάρε δώσε....;)
Τα πρώτα με χάρτη, ήταν τα GPSmap 12, κάπου στο 2000:):):):)
Μέχρι τότε, μόνο στίγμα πέρναμε από το gps, άντε και καταγραφή του ίχνους. ΟΚ, μας έδινε και στοιχεία της κίνησης (ταχύτητα-διεύθυνση), αν δεν "το είχες " με τους χάρτες, δε γινόταν κάτι! Άχρηστο!:cool:
Γι αυτό μάθαμε καλά εμείς οι παλιοι..... The hard way:D:D:D
 

Trelos166

Greco TheRider
Περιοχή
Planet Earth
Όνομα
Παν
Μοτό
R1200 GSA
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΧΑΡΗ (SIRAX) ΚΑΤ'ΑΡΧΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ GPS. ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΥΜΦΟΡΗ ΚΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΕΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΙΡΑ GARMIN GPSMAP 62S KAI 62ST ΔΙΟΤΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΑΙ, ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΧΡΗΣΗ ΣΕ ΧΩΜΑ ΚΑΙ ΠΕΖΟΠΟΡΙΑ. TA 62SC KAI 62STC ΜΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΑΜΕΡΑ ΕΠΙΣΗΣ . ON ROAD ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΟΜ ΤΟΜ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Νομίζω ότι τα 62αρια είναι πολύ καλά και έχουν όλες τις απαιτούμενες δυνατότητες. Τα oregon ίδιο επίπεδο, με πλεονέκτημα την touch screen αντί για κουμπάκια πλοήγησης. Βέβαια, αυτό είναι πλεονέκτημα για όσους γουστάρουν τις οθόνες αυτού του είδους. Άλλοι τις απεχθάνονται. Κανένα δεν έχειτην οθόνη (σε ευκρίνεια) του ΜΟΝΤΑΝΑ....
Μετά μπαίνει ο παράγοντας "κόστος"....
Διαλέγεις;)
 
Top Bottom