Garmin Monterra & Sygic

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Το μόνο που θέλω από το app store ειναι ενα file manager
Να βρω ένα τροπο να τρέξω ένα αρχείο από την κάρτα μνήμης
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Το μόνο που θέλω από το app store ειναι ενα file manager
Να βρω ένα τροπο να τρέξω ένα αρχείο από την κάρτα μνήμης
ευκολο ......

θα χρειαστεις ενα android smartphone / tablet που θα εχει το δωρεαν apk απο ενα γνωστο και καλο file manager πχ Total Commander. Θα το στειλεις με bluetooth στο garmin και αφου παρει το αρχειο, το τρεχεις πατωντας επανω στην μπαρα notification του android. Μην ξεχασεις να εχεις ενεργη την επιλογη στο garmin " να τρεχει εφαρμογες απο αγνωστες πηγες εκτος playstore"

το ιδιο μπορεις να κανεις και με καθε αλλο αρχειο apk - εφαρμογη πλοηγησης - , χωρις να εχεις file manager
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Αμ δε...
Το περιεχόμενο δεν υποστηρίζεται λέει το ρημαδι (η συσκευή αποστολής το λέει αυτό)
Ευχαριστώ πάντως
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Αμ δε...
Το περιεχόμενο δεν υποστηρίζεται λέει το ρημαδι (η συσκευή αποστολής το λέει αυτό)
Ευχαριστώ πάντως
οτι εχω γραψει ως λυση, δεν ειναι στην θεωρεια. Εχω συσκευη sony ericsson με android 4.0.4 και την λειτουργω ακομα - για συναισθηματικους λογους - με αυτο τον τροπο πανω απο 6 χρονια. Κανω 1-2 hard reset τον χρονο.

το garmin μετα το hard reset μπορει να λαβει bluetooth αρχεια απο αλλη συσκευη ? κανει bluetooth pair με την συσκευη σου ? δοκιμασε να στειλεις κατι αλλο εκτος apk να δουμε τι παει στραβα
προσπαθησε τα μηνυμα των συσκευων να τα γραφεις στα αγγλικα. Ισως ετσι να καταλαβω καλυτερα. Εννοειται να βαλεις US γλωσσα στις 2 συσκευες που εχεις, εστω για λιγο να βγαλουμε ακρη
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Ένα ένα...
Λαμβάνει (άρα και κάνει pair) οποιοδηποτε αρχειο του στείλεις , εκτός απο apk
Όταν στείλεις αρχείο από mac βγαζει μηνυμα unsupported item or action
Όταν στείλεις αρχείο από android κινητο βγαζει μηνυμα sending failed
Αυτό το μυνημα εμφανίζεται στης συσκευές αποστολής
Αυτό το apk που προσπαθω να στειλω ειναι ενα sygic apk το ιδιο που χρησιμοποιησα πριν ενα μηνα οταν αρνηθηκε να συνεργαστει με το Garmin λογω παλαιοτητας συσκευής
Έτρεξα ένα παλιό apk και ολα δουλευαν κανονικά
Ευχαριστώ για την βοήθεια
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Υπάρχει πάντα η πιθανότητα να έχει κόψει την υποστήριξη για παλιά android η εταιρεία η οποία βγάζει το APK
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Ένα ένα...
Λαμβάνει (άρα και κάνει pair) οποιοδηποτε αρχειο του στείλεις , εκτός απο apk
Όταν στείλεις αρχείο από mac βγαζει μηνυμα unsupported item or action
Όταν στείλεις αρχείο από android κινητο βγαζει μηνυμα sending failed
Αυτό το μυνημα εμφανίζεται στης συσκευές αποστολής
Αυτό το apk που προσπαθω να στειλω ειναι ενα sygic apk το ιδιο που χρησιμοποιησα πριν ενα μηνα οταν αρνηθηκε να συνεργαστει με το Garmin λογω παλαιοτητας συσκευής
Έτρεξα ένα παλιό apk και ολα δουλευαν κανονικά
Ευχαριστώ για την βοήθεια
επειδη εχω και εγω παλια συσκευη / android εχω να σου πω το εξης
κανε εγκατασταση στο windows commander που εχω στο λινκ στο προηγουμενο ποστ. Οταν θα λαβεις στην συσκευη σου καποιο apk και εισαι με αυτη την εφαρμογη στον φακελο με το Χ apk, αν μπορει να τρεξει σε αυτο το android, τοτε το icon θα ειναι της εφαρμογης. Αν ειναι το robot του android δεν τρεχει, μην το κανεις install. Νομιζω πως βοηθαει αρκετα αυτο

μπορεις να στειλεις apk με το windows commander αναμεσα σε 2 συσκευες, εχει και αυτη την δυνατοτητα
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Δώσε μου λίγο χρόνο να ξεκινήσω δοκιμές
 
Top Bottom