Go2Σμόλικα;

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Στο εν λόγω καταφύγιο πήγα το 2014. Ο δρόμος ήταν αρκετά καλός. Δεν είχα ανέβει με το VFR, αλλά με αυτοκίνητο. Ανεβήκαμε σχετικά άνετα, αλλά θυμάμαι που σκεφτόμουν "δύσκολα θα ανέβαινα με το VFR εδώ". Ο χωματόδρομος μέχρι το καταφύγιο είναι λιγότερο από 10 χλμ. και λογικά τα on-off θα ανέβουν άνετα, ακόμα και με ασφάλτινα λάστιχα.


Το ψήνω να ξαναανέβω. Τότε (το 2014) δεν είχα καταφέρει να ανέβω μέχρι Δρακόλιμνη. Ίσως αυτή την φορά.
13-14 Μαίου πάντως αποκλείεται, λόγω δουλειάς. :(
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Ψηνομαι!!! :ok:
Να δω το προγραμμα και μιλαμε!!
Πειτε και απο εξοπλισμο τι θα χρειαστουμε.
Να ετοιμαζομαστε σιγα σιγα..:pr2:
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Ψηνομαι!!! :ok:
Να δω το προγραμμα και μιλαμε!!
Πειτε και απο εξοπλισμο τι θα χρειαστουμε.
Να ετοιμαζομαστε σιγα σιγα..:pr2:
Τα σύνεργα του μικρού εξερευνητή ...:)
Υπνόσακο σκηνή παπούτσι για περπάτημα σε βουνό ..ειναι τα βασικά


Sent from parallel universe using black holes.
 
Τελευταία επεξεργασία:

trelos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KTM 990 ADVENTURE
Αγαπημενα μέρη! Οποτε βρισκω ευκαιρία θελω να ανεβαίνω ξανα και ξανα!
Και εγω ψήνομαι! Να δουμε καιρο γιατι επανω τωρα εχει χιονια ακομα.
 

Theofilos

Μέλος
Όνομα
Theofilos
Μοτό
vstrom650
Στο δρόμο για το ξυλινο καταφυγιο εχει βατο χωματοδρομο. Εκει μπορούμε να στησουμε σκηνες διπλα απο το καταφύγιο και να κοιμηθούμε, εχει και νερο. Απο εκει παμε με τα ποδια στη δρακολιμνη ή στην κορυφή. Το πετρινο καταφύγιο είναι λίγο πιο πανω αλλα δε θυμάμαι αν παει μηχανη εκει Νίκο θυμασαι; υπάρχει και αλλος δρομος για την δρακολιμνη αλλα θα πρέπει βα αφήσουμε τα μηχανακια σε κατι μαντριά στη μεση του πουθενα και να περπατησουμε με τις σκηνες στην πλατη κανα δίωρο για να παμε στη δρακολιμνη
 

trelos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KTM 990 ADVENTURE
Ηθελα να ρωτήσω
1ον αν μιλαμε αποκλειστικά για μονοκαβαλο η υπαρχει περίπτωση να ερθουμε και διπλοι.
2ον θα στήσουμε ολοι σκηνή η υπαρχει πιθανοτητα και για καταφύγιο?
3ον για τη διαδρομή στο χωμα θα χρειαστούμε χωματινα λαστιχα αποκλειστικά η θα ειναι για λιγο? Γιατι εμεις οι Αθηναίοι τέσσερις ωρες ταξίδι με τακουνια ειναι λιγο ταλαιπωρία!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ηθελα να ρωτήσω
1ον αν μιλαμε αποκλειστικά για μονοκαβαλο η υπαρχει περίπτωση να ερθουμε και διπλοι.
2ον θα στήσουμε ολοι σκηνή η υπαρχει πιθανοτητα και για καταφύγιο?
3ον για τη διαδρομή στο χωμα θα χρειαστούμε χωματινα λαστιχα αποκλειστικά η θα ειναι για λιγο? Γιατι εμεις οι Αθηναίοι τέσσερις ωρες ταξίδι με τακουνια ειναι λιγο ταλαιπωρία!
Εγώ αν τα καταφέρω θα έχω και την κυρία μου μαζί
Με ασφαλτινα λάστιχα
Και Σκηνούλα....μαλλον
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Θα διανυκτερεύσουμε γυρω απο το ξύλινο καταφύγιο, εκει που φτάνουν οι μηχανές .

Και "τρικάβαλοι" αν μπορείτε ελάτε ..
άντρες γυναίκες και παιδιά σκυλιά γατιά ευπρόσδεκτοι όλοι ..
Τα χωμάτινα χιλιόμετρα ειναι λίγα και βγαίνουν και με ασφαλτινα ελαστικά είπαμε ..
οποίος θελει να κοιμηθεί μέσα στο καταφύγιο ας έρθει σε επαφή απο πριν με κάποιον για τα κλειδιά ..
Ως τώρα όσοι λέμε να παμε θα παμε με σκηνές ..
Απο τρόφιμα κτλ ο καθένας φέρνει τα δικά του ..

Οταν θα κοντεύουν οι μέρες θα δούμε ποια ώρα θα βολέψει να μαζευτούμε όλοι στο χωριό πριν τον χωματόδρομο για το καταφυγι
Να παμε μαζι κατα πάνω ..

Σημαντικο ειναι παπούτσια για βουνό και όχι αθλητικά ..

Όποιος εχει Pmr ( ασύρματο πομποδέκτη) ας το πάρει μαζι του ..

Όποος θελει ερχετε και αράζει και μονο στο καταφύγιο δεν ειναι αναγκαστικό να ανεβεί στην κορυφη .
Χαλαρότης άπλα.. ελεύθερο προγράμμα..
Ας μαζευτούμε με το καλο και βγάζουμε προγράμμα πάνω !!!!





Sent from parallel universe using black holes.
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Πες πες, ψήθηκα κι εγώ (μονός, φρεσκοσερβαρισμένος και με χωμάτινα).
Είναι καλή ιδέα οι μακρινοί να μαζευτούμε από Παρασκευή στο χωριό ή δεν χρειάζεται;
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Πες πες, ψήθηκα κι εγώ (μονός, φρεσκοσερβαρισμένος και με χωμάτινα).
Είναι καλή ιδέα οι μακρινοί να μαζευτούμε από Παρασκευή στο χωριό ή δεν χρειάζεται;
Δεν νομίζω να χρειάζεται απο Παρασκευή αλλα όπως νιώθεις φιλος .. αν γουςταρεις πάνε ποιο νωρίς να κανεις και καμια αναγνώριση της περιοχής ..


Sent from parallel universe using black holes.
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Μιας και απο 19 Μαιου παιρνω μακράς διαρκείας χρωστούμενη αδεια
εχει μπει ηδη στο προσωπικο μου καλενταρι για να ανηφορίσω με λοιπούς αθηναίους
(με το dr φυσικά ) απο χθες που διαβασα το ποστ μετα από ενημέρωση στον αθηναικό καφέ από τον @GiorgosGS1200 .

Βλέπω ένα Πολυ ωραιο μερος και εικονες + σε μια βορεια περιοχη που δεν ξερω καθολου .

Αν καταφέρω και έρθω τελικά Για την διανυκτέρευση και το αν γίνει σε σκηνή , η όπου αλλού ΔΕΝ με ενδιαφερει . Οτι διαλεξετε !

:friendship:
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Μιας και απο 19 Μαιου παιρνω μακράς διαρκείας χρωστούμενη αδεια
εχει μπει ηδη στο προσωπικο μου καλενταρι για να ανηφορίσω με λοιπούς αθηναίους
(με το dr φυσικά ) απο χθες που διαβασα το ποστ μετα από ενημέρωση στον αθηναικό καφέ από τον @GiorgosGS1200 .

Βλέπω ένα Πολυ ωραιο μερος και εικονες + σε μια βορεια περιοχη που δεν ξερω καθολου .

Αν καταφέρω και έρθω τελικά Για την διανυκτέρευση και το αν γίνει σε σκηνή , η όπου αλλού ΔΕΝ με ενδιαφερει . Οτι διαλεξετε !

:friendship:
Γεια σου jeronime Ινδιάνεεεεε!!!!!


Sent from parallel universe using black holes.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Είναι πλεον η 7η φορά που διαβάζω ξανά όλο το νήμα από την πρώτη σελίδα από εχθες το απόγευμα. Όλο το προσπερνώ και λέγω ύπαγε οπίσω μου, και όλο το μάτι μου εδώ πέφτει. Κουράστηκα πια, πρέπει να πάρω μιαν απόφασην.

Βέβαια ακόμα είμαι εις Κρήτην, αλλά μέχρι την επομένην παρασκευήν θα έχω επιστρέψει εις Αθήνας.

Αν προκάνω να επαναφέρω γρήγορα γρήγορα σε επιχειρησιακήν ετοιμότητα το καταδρομικόν που τελεί σε κατάστασην μακράς αποθήκευσης εδώ και 5 μήνες, και προκάνω να βρω να ξεθάψω σκηνές στρώματα υπνόσακους, τότε θα έλεγα ότι το θέμα με ενδιαφέρει σοβαρά.

Τι ώρα το Σάββατο προβλέπετε να εκκινήσετε από παλαιοσελλι τον ανήφορο? Γιατί από Αθήνα όσο ναναι χρειάζεται ένας ικανός χρόνος δια να καταπλεύσει κάποιος μέχρι εκεί, και ειδικότερα δια κάποιον που αποφεύγει όπως ο διάολος το λιβάνι τη χρήση της επαράτου εθνικής και ίσως χρειαστεί να αποπλεύσει από παρασκευήν κάνοντας μια διανυκτέρευσην σε κάνα Μικρολίβαδο η κάνα Λαβδα δια να ημπορέσει να είναι στο σωστό μέρος εις τον σωστό χρόνον το Σάββατο.

Για πείτε λοιπόν οι κατέχοντες τον πιθανόν χρόνο εκκίνησης του Σαββάτου από Παλαιοσελλι δια να ιδούμε τι πρέπει να προγραμματίσομεν
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
βαλε κ αλλον εναν παλαβο αθηναιο στην παρεα για τον σμολικα
Έλα ρε Μάρκο...
Θα ειδωθούμε?
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Είναι πλεον η 7η φορά που διαβάζω ξανά όλο το νήμα από την πρώτη σελίδα από εχθες το απόγευμα. Όλο το προσπερνώ και λέγω ύπαγε οπίσω μου, και όλο το μάτι μου εδώ πέφτει. Κουράστηκα πια, πρέπει να πάρω μιαν απόφασην.

Βέβαια ακόμα είμαι εις Κρήτην, αλλά μέχρι την επομένην παρασκευήν θα έχω επιστρέψει εις Αθήνας.

Αν προκάνω να επαναφέρω γρήγορα γρήγορα σε επιχειρησιακήν ετοιμότητα το καταδρομικόν που τελεί σε κατάστασην μακράς αποθήκευσης εδώ και 5 μήνες, και προκάνω να βρω να ξεθάψω σκηνές στρώματα υπνόσακους, τότε θα έλεγα ότι το θέμα με ενδιαφέρει σοβαρά.

Τι ώρα το Σάββατο προβλέπετε να εκκινήσετε από παλαιοσελλι τον ανήφορο? Γιατί από Αθήνα όσο ναναι χρειάζεται ένας ικανός χρόνος δια να καταπλεύσει κάποιος μέχρι εκεί, και ειδικότερα δια κάποιον που αποφεύγει όπως ο διάολος το λιβάνι τη χρήση της επαράτου εθνικής και ίσως χρειαστεί να αποπλεύσει από παρασκευήν κάνοντας μια διανυκτέρευσην σε κάνα Μικρολίβαδο η κάνα Λαβδα δια να ημπορέσει να είναι στο σωστό μέρος εις τον σωστό χρόνον το Σάββατο.

Για πείτε λοιπόν οι κατέχοντες τον πιθανόν χρόνο εκκίνησης του Σαββάτου από Παλαιοσελλι δια να ιδούμε τι πρέπει να προγραμματίσομεν
Απο Παλαιοσελι δια πάνω
Θα το ειδουμε και θα ανακοινώνουμεν απο δω τας τελευταίας ημέρας ...!!!
Πιθανόν ετσι όπως παμε να ανεβαίνουμε γκρουπάκια ..
Οτιδήποτε νεότερο το γράφουμε εδω .. πχ
Συνάντηση βόρειων νοτίων ανατολικών κτλ..

Θα έχουμε και λαιβ ανταπόκριση καθ´οδών..
καθώς και βιντεοσκόπηση φορέστε τα καλα σας ..
φτιάξτε τα μαλλιά και τας καράφλας σας, μανικιούρ πετικιούρ κτλ ..



Sent from parallel universe using black holes.
 
Τελευταία επεξεργασία:

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Εγω ειμαι κανονισμενος ετοιμος. Μονο το καθικι τον εργοδοτη μου περιμενω, που ελπιζω μια φορα να ειναι συνεπης στις υποχρεωσεις του.
 
Top Bottom