Heidenau K60 scout...προβληματα σκισμένο πέλμα & αντιπροσωπεια

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Καλησπέρα, έβαλα το καλοκαίρι τα Heidenau K60 στο tenere xtz 660 μοντέλο του 11,
Μέσα στο καλοκαίρι έκανα 5.000χλμ εντός Ελλάδος με μέγιστες ταχύτητες 130-150 διπλός και τριβάλιτσος.
Μετά το τελευταίο ταξιδάκι μου, είδα οτι το πίσο λάστιχο έσκισε ανάμεσα απο τα τακούνια..(άνοιξαν σχισμές).
Απογοητεύτηκα γιατι μου άρεσε σαν λάστιχο και ήμουν ευχαριστημένος στην άσφαλτο στεγνή , με βροχή αλλά και σε χώμα ήταν
άψογα για εμένα..(έχουν και ωραία μούρη)
Δέν μπορώ να καταλάβω γιατί άνοιξαν έτσι..
Θα ανεβάσω και φώτο..
Έχει πάθει κανείς το ίδιο??
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
:cool:
Καλησπέρα, έβαλα το καλοκαίρι τα Heidenau K60 στο tenere xtz 660 μοντέλο του 11,
Μέσα στο καλοκαίρι έκανα 5.000χλμ εντός Ελλάδος με μέγιστες ταχύτητες 130-150 διπλός και τριβάλιτσος.
Μετά το τελευταίο ταξιδάκι μου, είδα οτι το πίσο λάστιχο έσκισε ανάμεσα απο τα τακούνια..(άνοιξαν σχισμές).
Απογοητεύτηκα γιατι μου άρεσε σαν λάστιχο και ήμουν ευχαριστημένος στην άσφαλτο στεγνή , με βροχή αλλά και σε χώμα ήταν
άψογα για εμένα..(έχουν και ωραία μούρη)
Δέν μπορώ να καταλάβω γιατί άνοιξαν έτσι..
Θα ανεβάσω και φώτο..
Έχει πάθει κανείς το ίδιο??
Σχεδόν άπαντες!:cool:
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Καλησπέρα, έβαλα το καλοκαίρι τα Heidenau K60 στο tenere xtz 660 μοντέλο του 11,
Μέσα στο καλοκαίρι έκανα 5.000χλμ εντός Ελλάδος με μέγιστες ταχύτητες 130-150 διπλός και τριβάλιτσος.
Μετά το τελευταίο ταξιδάκι μου, είδα οτι το πίσο λάστιχο έσκισε ανάμεσα απο τα τακούνια..(άνοιξαν σχισμές).
Απογοητεύτηκα γιατι μου άρεσε σαν λάστιχο και ήμουν ευχαριστημένος στην άσφαλτο στεγνή , με βροχή αλλά και σε χώμα ήταν
άψογα για εμένα..(έχουν και ωραία μούρη)
Δέν μπορώ να καταλάβω γιατί άνοιξαν έτσι..
Θα ανεβάσω και φώτο..
Έχει πάθει κανείς το ίδιο??
Έχω πάθει και εγώ το ίδιο αλλά σε Mitas E07 στο πίσω ελαστικό, στις βάσεις των τακουνιών. Το αναφέρω γιατί έχουν παρόμοιο σχέδιο. Ίσως να είναι πρόβλημα αυτού του είδους ελαστικών η να μην είχαν σωστές πιέσεις (;).

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Με κάνει εντύπωση το γεγονός ότι σχεδόν ανοίγουν στους περισσότερους..
Μα έχουν κάνει μόνο 5.000χλμ..
Υπάρχει πρόβλημα να σκάσουν?
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Με κάνει εντύπωση το γεγονός ότι σχεδόν ανοίγουν στους περισσότερους..
Μα έχουν κάνει μόνο 5.000χλμ..
Υπάρχει πρόβλημα να σκάσουν?
Υπάρχουν περιστατικά στο ιντερνέτ για αποκολλήσεις κομματιών του ελαστικού, αλλά μάλλον πρόκειται για την εξαίρεση και όχι τον κανόνα. Σαν ενδεχόμενο υπάρχει...

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Θέλει προσοχή.. (τα δικά μου ήταν χωρίς το σχέδιο το μονοκοματο στο κέντρο.)Τώρα δεν μπορώ να τα εμπιστευτω ξανά και ψάχνομαι..
Θα ήθελα κάτι πιο ασφαλτινο αλλά να πηγαίνει και λίγο χώμα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλησπέρα, έβαλα το καλοκαίρι τα Heidenau K60 στο tenere xtz 660 μοντέλο του 11,
Μέσα στο καλοκαίρι έκανα 5.000χλμ εντός Ελλάδος με μέγιστες ταχύτητες 130-150 διπλός και τριβάλιτσος.
Μετά το τελευταίο ταξιδάκι μου, είδα οτι το πίσο λάστιχο έσκισε ανάμεσα απο τα τακούνια..(άνοιξαν σχισμές).
Απογοητεύτηκα γιατι μου άρεσε σαν λάστιχο και ήμουν ευχαριστημένος στην άσφαλτο στεγνή , με βροχή αλλά και σε χώμα ήταν
άψογα για εμένα..(έχουν και ωραία μούρη)
Δέν μπορώ να καταλάβω γιατί άνοιξαν έτσι..
Θα ανεβάσω και φώτο..
Έχει πάθει κανείς το ίδιο??
Για ρίξε μια ματιά και εδώ...
http://www.advride.gr/threads/Σκίσιμο-πίσω-ελαστικού-heidenau-k-60-scout.5663/

Για την ιστορία...ακόμα περιμένω την εγγύηση :roflmao:...!!!
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Και εγώ ακόμα περιμένω λάστιχο στην εγγύηση..έχουμε μιλήσει και με την εταιρεία εισαγωγής και δεν μου το αλλάζουν.. Και είναι του 2015 και το έβαλα το καλοκαίρι του 2016.
Και εγώ κοιτάω κάτι ποιοτικό γιατί πάνω από όλα είναι η ασφάλεια..

Άρα δεν είμαι ο μόνος..έχω και παρηγοριά..χαχα..
Αντε να δούμε τι θα βάλουμε..
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Και εγώ ακόμα περιμένω λάστιχο στην εγγύηση..έχουμε μιλήσει και με την εταιρεία εισαγωγής και δεν μου το αλλάζουν.. Και είναι του 2015 και το έβαλα το καλοκαίρι του 2016.
Και εγώ κοιτάω κάτι ποιοτικό γιατί πάνω από όλα είναι η ασφάλεια..

Άρα δεν είμαι ο μόνος..έχω και παρηγοριά..χαχα..
Αντε να δούμε τι θα βάλουμε..
για το Κ60 μιλας;
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Τα εβαλα και εγω εχθες παρα τα λογια σας που διαβασα απογοητευτικα με το λαστιχο. Αρκετη δονηση στα 140 πραγμα που εμενα με κουρασε για μια αποσταση 25 χιλιομετρων.. επισης κανει ενα σπαστικο τρεμουλο οταν σταματας και οταν ξεκινας...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα εβαλα και εγω εχθες παρα τα λογια σας που διαβασα απογοητευτικα με το λαστιχο. Αρκετη δονηση στα 140 πραγμα που εμενα με κουρασε για μια αποσταση 25 χιλιομετρων.. επισης κανει ενα σπαστικο τρεμουλο οταν σταματας και οταν ξεκινας...
Καλώς ήρθες στον κόσμο των χάϊντι....:D
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τα εβαλα και εγω εχθες παρα τα λογια σας που διαβασα απογοητευτικα με το λαστιχο. Αρκετη δονηση στα 140 πραγμα που εμενα με κουρασε για μια αποσταση 25 χιλιομετρων.. επισης κανει ενα σπαστικο τρεμουλο οταν σταματας και οταν ξεκινας...
Ζυγοστάθμιση έκανες?
Εγώ πέρα απο θόρυβο δεν είχα κανένα σύμπτωμα απο τα παραπάνω...
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Ναι εκανα και οι ζαντες ειναι ολοισιες.. απλα εχει κραδασμο ισως επειδη προερχομαι απο pirelli mt90.. κριμα κριμα κριμα με εφαγε η μαλακια μου επρεπε να βαλω εξ αρχης τα mt90
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι εκανα και οι ζαντες ειναι ολοισιες.. απλα εχει κραδασμο ισως επειδη προερχομαι απο pirelli mt90.. κριμα κριμα κριμα με εφαγε η μαλακια μου επρεπε να βαλω εξ αρχης τα mt90
Μην το μετανιώσεις.....η λύση είναι μια
Πολλά χλμ....να τα φας :drt:
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Περπάτησέ το λίγο το λάστιχο.
Στο 800αρι μου κάνει ένα ελάχιστο τρέμουλο τα πρώτα 5 μέτρα που ξεκινάς και μετά εξαφανίζεται. Δεν είναι ασφάλτινο σίγουρα, καταλαβαίνεις ότι βγάζει λίγο παραπάνω κραδασμούς!
όμως έχει και τα θετικά του, σε σχέση με ένα ασφάλτινο στο χώμα.
11000 χλμ που τα έχω, καμιά 1000 χώμα, τα περισσότερα εθνική διπλός τα μόνα σκασίματα είναι στα τακούνια και αυτά λίγα.
εγώ θα τα ξαναβάλω, απλά με άλλο μπροστινό, tkc.
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Τα εβαλα και εγω εχθες παρα τα λογια σας που διαβασα απογοητευτικα με το λαστιχο. Αρκετη δονηση στα 140 πραγμα που εμενα με κουρασε για μια αποσταση 25 χιλιομετρων.. επισης κανει ενα σπαστικο τρεμουλο οταν σταματας και οταν ξεκινας...
Μην απογοητευεσαι με το λαστιχο. Ειναι φυσιολογικο για τα πρωτα 100-200 χιλιομετρα.
Συμβουλη μου να τα πατησεις πρωτα σε αυτα τα χιλιομετρα κι αν δεν σου ''κατσει'' το λαστιχο τοτε πουλα τα. Παλι καινουρια θα ΄ναι.
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Καλησπέρα, έβαλα το καλοκαίρι τα Heidenau K60 στο tenere xtz 660 μοντέλο του 11,
Μέσα στο καλοκαίρι έκανα 5.000χλμ εντός Ελλάδος με μέγιστες ταχύτητες 130-150 διπλός και τριβάλιτσος.
Μετά το τελευταίο ταξιδάκι μου, είδα οτι το πίσο λάστιχο έσκισε ανάμεσα απο τα τακούνια..(άνοιξαν σχισμές).
Απογοητεύτηκα γιατι μου άρεσε σαν λάστιχο και ήμουν ευχαριστημένος στην άσφαλτο στεγνή , με βροχή αλλά και σε χώμα ήταν
άψογα για εμένα..(έχουν και ωραία μούρη)
Δέν μπορώ να καταλάβω γιατί άνοιξαν έτσι..
Θα ανεβάσω και φώτο..
Έχει πάθει κανείς το ίδιο??
Με 5000 χιλ. μικτο τερεν αλλα δεν παρατηρησα κατι τετοιο.Τα εχω αποθηκη. Θα τα δω αυριο και θα βαλω φωτο.
 
Top Bottom