Honda CBR 900 RR SC33 (1998-1999)

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
To τελευταίο Fireblade με καρμπυρατέρ και 16αρη τροχό, ένα εφηβικό απωθημένο. Κοίταγα σποραδικά αγγελίες, η κατάσταση ήταν λίγο αποκαρδιωτική μιας και όσα υπάρχουν δεν είναι σε original κατάσταση, μάλλον λογικό καθώς έχουν περάσει και 20-25 χρόνια από την κυκλοφορία τους ενώ τελικά συνήθως καταλήγουν σε χέρια που δεν μπορούν να δικαιολογήσουν το κόστος συντήρησης σε σχέση με το κόστος αγοράς τους.
Όμως απρόσμενα βρέθηκε κάτι καλό και τελικά το αποφάσισα! Ήταν βέβαια σε ακινησία αρκετά χρόνια αλλά το σημαντικό είναι ότι τα πλαστικά του είναι σε πολύ καλή κατάσταση, δεν λείπει κάτι (οκ, λείπουν 1-2 βίδες που το διαπίστωσα όταν τα ξεμόνταρα αλλά μάλλον πταίσμα) και θέλει μόνο, ελπίζω, μια καλή συντήρηση.

Μόλις μπήκε στο γκαράζ


Μούτρο που γουστάρω πολύ


Το πιλοτήριο :)


Χόντα ρεε:p


RR και να φαίνεται:)


Και xenon (period correct χαχαχα)


Ντουλαπάκι μίνι top case για να μην στεναχωριέται ο Maniac


Remus τελικό (ΚΝ φίλτρο), Wilbers αμορτισέρ, έξτρα πίσω φτερό (ΟΚ, το κάρμπον λούκ είναι λίγο κρίντζι) αλλά και λάστιχα του 2007:D

 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Έχω ξεκινήσει ήδη το λύσιμο ώστε να κάνω ένα σέρβις για να μπορέσει να περάσει ΚΤΕΟ η μοτοσυκλέτα.

Το πλάνο λέει λάδια/φίλτρα/μπουζί/υγρά φρένων από εμένα, τα καρμπυρατέρ σε μάστορα γιατί δεν θέλω να προσπαθήσω να ασχοληθω ώστε να πάρει μπροστά το μηχανάκι, να πάω για λάστιχα και μετά ΚΤΕΟ. Μέχρι στιγμής τα πράγματα φαίνονται σχετικά ΟΚ όμως δεν νομίζω να είναι σε καλή κατάσταση τα καρμπυρατέρ μιας και μάλλον έχει μείνει βενζίνη μέσα.
Δεν βλέπω καμιά διαρροή, το ντεπόζιτο πρέπει να καθαρίσω από την παλιά βενζίνη, το ρουμπινέτο (χρόνια έχω να πω αυτή την λέξη :D) φαίνεται να λειτουργεί οπότε δεν ξέρω αν θα πρέπει να το βγάλω για έλεγχο, γενικά πάω ψιλοψαχτά και δεν έχω καταλήξει αν θα τα κάνω όλα μπίλιες και άλλαγμα ή θα πάω με την λογική "αν δεν είναι χαλασμένο, μην το πειράζεις".

Αν κάποιος γνωρίζει που μπορώ να προμηθευτώ τα διάφορα σωληνάκια που υπάρχουν κάτω από ντεπόζιτο, ας γράψει. Δεκτές και άλλες γνώμες, απόψεις. Προχωράμε και βλέπουμε λοιπόν!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Για το καρμπς μίλα με τον Βύρωνα




Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Facebook
 
Τελευταία επεξεργασία:

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Για το καρμπς μίλα με τον Βύρωνα




Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Facebook
Α, ωραίος Γιάννη, ευχαριστώ! Θα του στείλω μήνυμα.

Καλοταξιδος Γιώργο lospsi ,την καλύτερη κίνηση έκανες
Να δούμε στην πορεία τι θα γίνει...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τα έχουμε ξαναπεί, εμφανισιακά είναι μακράν το καλύτερο της εποχής και από πλευράς desirability επίσης.

Να πάνε όλα καλά, εμπιστοσύνη στα "παλιά καλά Χόντα"
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Καλοφτιαξιμο!!!!
Είναι τρομερή ενασχόληση!!!
Είσαι παρανοϊκός με αρέσεις ;)
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
Ναι ρε Γιώργο, αυτό το πράγμα , να θες συνέχεια να πας στο γκαράζ και να λυνεις-δενεις...

Φοβερο απόκτημα !!!!

Εύχομαι να σου χαρίσει απόλαυση!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
τι θα γίνει επιτέλους, ακόμα δεν πήρε μπροστά? ένας χρόνος πέρασε έχουμε 2024 πλέον
Κελαηδησε...!
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Πολύ όμορφο.Μου άρεσαν πολύ τα ss αυτής της εποχής !Zx7 ZX9 GSXR750 κλπ.
Αυτό ήταν με 16ρι τροχό σωστά;
Ναι, σωστά!
Γενικά, τα Supersport εκείνης της περιόδου μου κάνουν κλικ, ίσως λόγω του γεγονότος ότι τα θαύμαζα πιτσιρικάς. Και το TLR που έχεις είναι σπεσιαλάκι, κάποια στιγμή βρέθηκα κοντά στο να αγοράσω ένα αλλά τελικά πήγα πάλι σε Tuono.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
εντάξει μην τα παραλέμε, δεν υπάρχει λόγος να τρέχουν και τα σάλια μας, δεν είναι και RSV.
 
Top Bottom