Julian alps Slovenia 9-13/6

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
.....για μένα τα γράφεις....να σε :secret:τα TPS σου τα έφτιαξες..
Το tps τα εφτιαξα εσυ τωρα δες τον κινεζοισπανικο διακοπτη που φοραει το γιαπωνεζικο αντιτορπιλικο γιατι εκει απο γκρεμους(να το ριξεις)..αλλο τιποτα

adv phone
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πασχάλη επειδή τα πάσα των περιοχών s.c.lucia και di val gardena τα έχετε καλύψει εγώ θα προτείνω την άλλη περιοχή (γι αυτό είπα για ένα διήμερο ακόμη) αλλά και κάποια από την περιοχή από που θα έρχεστε.Δυστυχώς η κακή μου σχέση με τους χάρτες (google), και η πρακτική του...ότι δω στο χάρτη να μου αρέσει (από διαίσθηση) το σχεδιάζω μόνο την προηγούμενη ημέρα, με κάνει να μην κρατώ πολλά στοιχεία για να τα βάλω σε σειρά. Ότι κατάφερα να βρω, είναι περισσότερο από φωτογραφίες μου.
Λοιπόν έχουμε και λέμε προτείνω το πάσο bormio-gavia, κλασσικά το stelvio, pordoi, passo di san boldo (αν υπάρχει η δυνατότητα),passo della mendola,passo del tonale, τον παγετώνα της marmolada, passo furcia, passo falzarego, passo giovo. Επίσης υπάρχει ένα passo από τα υψηλότερα της Ευρώπης (κοντά στα 2.900 αν θυμάμαι καλά, το οποίο με τούνελ χωρίζει την Ιταλία από Αυστρία) αλλά ενώ το πέρασα και το ευχαριστήθηκα, δεν μπορώ να βρω πως λέγεται. Η ανάβαση πίστα, με λίγη κίνηση και απολαυστική. Ρίξτε μια ματιά σε αυτά και όσα ταιριάζουν στο δρομολόγιό σας θα είναι καλό να τα πάτε. Η εποχή είναι πολύ καλή και χωρίς πολύ κίνηση οπότε θα το ευχαριστηθείτε σιγουρα:biker:!!!
Ωρε Σωτο μεταβαση στο Gavia μεσω του Mendola, τι καραπισταρα ειναι κι αυτη..

Μερες ομως δεν υπαρχουν κ θα μεινουμε σε οτι αναφερεις κλπ ανατολικα του Bolzano. Ετσι ωστε προτελευταια μερα να χτυπησουμε ενα Lienz-Villach(ψωνια)-Lubljiana κ να ειμαστε στα 1200 απο το σπιτι..

adv phone
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Το tps τα εφτιαξα εσυ τωρα δες τον κινεζοισπανικο διακοπτη που φοραει το γιαπωνεζικο αντιτορπιλικο γιατι εκει απο γκρεμους(να το ριξεις)..αλλο τιποτα

adv phone
made in japan.... παρακαλώ
 

sotosvfr

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Sotos
Μοτό
vfr800 vtec
Ωρε Σωτο μεταβαση στο Gavia μεσω του Mendola, τι καραπισταρα ειναι κι αυτη..

Μερες ομως δεν υπαρχουν κ θα μεινουμε σε οτι αναφερεις κλπ ανατολικα του Bolzano. Ετσι ωστε προτελευταια μερα να χτυπησουμε ενα Lienz-Villach(ψωνια)-Lubljiana κ να ειμαστε στα 1200 απο το σπιτι..

adv phone
Προτείνω το παρακάτω για ψώνια. Πάντα ψωνίζω από αυτή την αλυσίδα όταν είμαι έξω...Louis MEGAShop Villach, Maria-Gailer-Straße / Gewerbezeile 5, A-9500 Villach
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Προτείνω το παρακάτω για ψώνια. Πάντα ψωνίζω από αυτή την αλυσίδα όταν είμαι έξω...Louis MEGAShop Villach, Maria-Gailer-Straße / Gewerbezeile 5, A-9500 Villach
.....κάτι ξέχασες....
Hein Gericke Shop Villach
Ηachmarktzentrum - Gewerbezeile 10-16 9500 Villach
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Ελεγα να κανω την εκπληξη της τελευταιας στιγμης αλλα δυστυχως δεν τα καταφερα. Καλο δρομο και αδιαβροχα να παρετε και χοντρα ρουχα.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Το συγκεκριμενο ταξιδι μπορει να εχει ως προορισμο 2 χωρες της πανω Ευρωπης
αλλα δεν παυει να περιεχει 2 σχεδον χιλιαδες χιλιομετρα στην μια και μοναδικη πολυχρωμη Βαλκανικη.
Με τις ετοιμασιες να τρεχουν στο φουλ, την κουζινα του δρομου να στηνεται στα topcase κι αλλα παραξενα λιγο τσιγγανικο τεμπο θα βοηθησει.

 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
εγω θα τα παρω μαζι μου κ αν .... θα τα αλλαξω επι τοπου!!!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom