KLR 650 2023

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Καλησπέρα συμφορουμίτες, μήπως υπάρχει καμία πληροφορία για το πότε θα ανανεώσει η Kawasaki τον κατάλογό της και το ελληνικό site, ώστε να δούμε αν θα κυκλοφορήσει το καινούργιο KLR στα μέρη μας; Στην Αμερική πάντως έχει άπειρα reviews τα οποία εστιάζουν στην χαμηλή τιμή του για την κατηγορία, αλλά και στην δυσαναλογία ιπποδύναμης και βάρους. Θα καταφέρει να ανταποκριθεί άραγε στη θρυλική φήμη του προηγούμενου μοντέλου;


 

Japanofilos

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Kawasaki klx 250s 2010
Kawasaki ninja 650 2019
Καλησπέρα συμφορουμίτες, μήπως υπάρχει καμία πληροφορία για το πότε θα ανανεώσει η Kawasaki τον κατάλογό της και το ελληνικό site, ώστε να δούμε αν θα κυκλοφορήσει το καινούργιο KLR στα μέρη μας; Στην Αμερική πάντως έχει άπειρα reviews τα οποία εστιάζουν στην χαμηλή τιμή του για την κατηγορία, αλλά και στην δυσαναλογία ιπποδύναμης και βάρους. Θα καταφέρει να ανταποκριθεί άραγε στη θρυλική φήμη του προηγούμενου μοντέλου;


Δεν νομιζω να ρχεται ευρωπη....αμερικη κυκλοφορει χρονια
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και γιατί δεν χτυπάει κάποιος ένα KLR μτχ και να το κάνει custom adv? Υπάρχουν αξεσουάρ για το συγκεκριμένο ?
Αυτό.....υπάρχουν κουλούρια που μπορείς να τα κάνεις καλύτερα από τα αμερικλανικα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Και γιατί δεν χτυπάει κάποιος ένα KLR μτχ και να το κάνει custom adv? Υπάρχουν αξεσουάρ για το συγκεκριμένο ?
γιατί πλέον τα πιο φρέσκα κουλούρια στην Ελλάδα είναι 15 ετών+ και ξεκ@λιασμένα κατα βάση. Όπως και το δικό μου αγαπημένο DR650 αν έβγαινε κούτα 7 χιλιάρικα το είχα πάρει.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
γιατί πλέον τα πιο φρέσκα κουλούρια στην Ελλάδα είναι 15 ετών+ και ξεκ@λιασμένα κατα βάση. Όπως και το δικό μου αγαπημένο DR650 αν έβγαινε κούτα 7 χιλιάρικα το είχα πάρει.
Και πάλι, μια καλή ανακατασκευή συν 2-3 βελτιώσεις και αξεσουάρ πιστεύω πως δεν θα φτάσουν το κόστος αγοράς καινούργιου. Άσε που δεν θα σε νοιάζει να το βάζεις στα κατσάβραχα.

Βέβαια, μετά πέφτεις και στην λούμπα των νέων κινέζικων adv. Ακόμα κι εγώ που δεν κοιτάω σε τέτοια κατηγορία, τα χαζεύω και το σκέφτομαι...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
γιατί πλέον τα πιο φρέσκα κουλούρια στην Ελλάδα είναι 15 ετών+ και ξεκ@λιασμένα κατα βάση. Όπως και το δικό μου αγαπημένο DR650 αν έβγαινε κούτα 7 χιλιάρικα το είχα πάρει.
Μην ξεχνάς όμως ότι θα το κρατήσεις χαμηλά σε βάρος (ζητούμενο) και θα το στήσεις όπως θέλεις με μισά λεφτά.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Και πάλι, μια καλή ανακατασκευή συν 2-3 βελτιώσεις και αξεσουάρ πιστεύω πως δεν θα φτάσουν το κόστος αγοράς καινούργιου. Άσε που δεν θα σε νοιάζει να το βάζεις στα κατσάβραχα.

Βέβαια, μετά πέφτεις και στην λούμπα των νέων κινέζικων adv. Ακόμα κι εγώ που δεν κοιτάω σε τέτοια κατηγορία, τα χαζεύω και το σκέφτομαι...
Αυτό.. υπάρχουν επιλογές σέ καινούργια
Και να ερχόταν Ευρώπη το μοντέλο που κυκλοφορεί στις ΗΠΑ... θα έφτανε με τους φόρους στα 9χιλ... εκεί είναι δύσκολη επιλογή
Στα μεταχειρισμένα τώρα... στη χώρα μας δεν έχουν πωληθεί αρκετά... όπως πχ. kle και XT..
Στο καρ βλέπεις λίγες αγγελίες.. ειδικά το τελευταίο χρόνο..με τιμές υψηλότερες από παλιά... τό ίδιο και στα ανταλλακτικά..
Τό δικό μου τό κρατώ σε μία καλή κατάσταση με πολύ κόπο.. έχοντας ρίξει πολλά λεφτά πάνω του..
Για καινούργια ανταλλακτικά μόνο από Ολλανδία που είναι τα κεντρικά της Kawa ..με αναμονή έως και 2μηνες..
Γι'αυτό δύσκολα κάποιος θα βρει.. αγοράσει.. ξεκινήσει ανακατασκευή.. βελτιώσεις.αν δεν έχει ήδη στη κατοχή του και είναι αποφασισμένος να το κρατήσει χωρίς να υπολογίσει το κόστος.. που μπορεί νά φτάσει κοντά στα καινούργια..!!!!
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Αυτό.. υπάρχουν επιλογές σέ καινούργια
Και να ερχόταν Ευρώπη το μοντέλο που κυκλοφορεί στις ΗΠΑ... θα έφτανε με τους φόρους στα 9χιλ... εκεί είναι δύσκολη επιλογή
Στα μεταχειρισμένα τώρα... στη χώρα μας δεν έχουν πωληθεί αρκετά... όπως πχ. kle και XT..
Στο καρ βλέπεις λίγες αγγελίες.. ειδικά το τελευταίο χρόνο..με τιμές υψηλότερες από παλιά... τό ίδιο και στα ανταλλακτικά..
Τό δικό μου τό κρατώ σε μία καλή κατάσταση με πολύ κόπο.. έχοντας ρίξει πολλά λεφτά πάνω του..
Για καινούργια ανταλλακτικά μόνο από Ολλανδία που είναι τα κεντρικά της Kawa ..με αναμονή έως και 2μηνες..
Γι'αυτό δύσκολα κάποιος θα βρει.. αγοράσει.. ξεκινήσει ανακατασκευή.. βελτιώσεις.αν δεν έχει ήδη στη κατοχή του και είναι αποφασισμένος να το κρατήσει χωρίς να υπολογίσει το κόστος.. που μπορεί νά φτάσει κοντά στα καινούργια..!!!!
To έχω δει το έργο με τα παλιότερα μηχανάκια και την δυσκολία στα ανταλλακτικά από το Tuono που είχα. Μτχ ανταλλακτικά σε καλή κατάσταση (ειδικά φαίνιγκ, φώτα κτλ) με στο σταγονόμετρο σε τιμές αστεία ακριβές, καινούργια ακόμα πιο ακριβά ΑΝ υπάρχουν και δεν έχουν καταργηθεί. Με λίγα λόγια, όπως γράφεις κι εσύ, πρέπει κάποιος να είναι "βαμμένος" και αποφασισμένος για να το διατηρήσει σε καλή κατάσταση.
Απλά πίστευα ότι με τα γιαπωνέζικα θα ήταν αλλιώς τα πράγματα, ειδικά όταν η παραγωγή συνεχίζεται.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Υπάρχουν λύσεις όπως η perfect για να το κάνεις χωμάτινο και μάλιστα καλύτερο από μαμα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Και πάλι, μια καλή ανακατασκευή συν 2-3 βελτιώσεις και αξεσουάρ πιστεύω πως δεν θα φτάσουν το κόστος αγοράς καινούργιου. Άσε που δεν θα σε νοιάζει να το βάζεις στα κατσάβραχα.

Βέβαια, μετά πέφτεις και στην λούμπα των νέων κινέζικων adv. Ακόμα κι εγώ που δεν κοιτάω σε τέτοια κατηγορία, τα χαζεύω και το σκέφτομαι...
Είναι κι αυτό που λες γιατί ένα καλό Κινέζικο όπως το Voge 650DSX το παίρνεις κάπου 7 κάτι χιλιάρικα κουτα

 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Ανάλογα το μοντέλο βρε παιδιά. Αν κάποιος αποφασίσει να φτιάξει ένα xt ή ένα KLE (ιδανικό κατά την άποψή μου) ,θα έχει ανταλλακτικά για όλη του τη ζωή.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό δεν ισχύει ακριβώς. Συνήθως τα διάφορα custom parts επειδή κατασκευάζονται σε μικρές ποσότητες κοστίζουν ακριβά.
Το έκανα με τον Γκάντι και σίγουρα δεν φτάνεις 9000 ευρώ που κάνει ένα καινούργιο
Αν υποθέσουμε ένα μέτριο klr με 2000 ευρώ.....με 3000 το κάνεις όπως θέλεις
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Να μας πει ο ChristosGR μια ολοκληρωμένη δουλειά όπως πρέπει από το μηδέν μαζί με κινητήρα για να φτιάξεις ένα σωστό εργαλείο πόσο του στοίχισε αγορά και ολοκλήρωση για το ttr600. Γιατί κάτι τέτοιο μπορεί να συγκριθεί με καινούργιο. Με μαζεματα δεν μπορείς να κανεις εκτίμηση κόστους.
 
Top Bottom