KTM 1090 & 1290 ADVENTURE R - go offroad extreme | KTM

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
Δηλώνω άλλος ένας ενθουσιώδης κάτοχος 1290 SAR που μέχρι στιγμής τουλάχιστον το μοναδικό μου πρόβλημα είναι πως τώρα στα 35 κάποιες στιγμές κοντεύω να γίνω κάγκουρας
Εγώ δε κοντεύω με έχει κάνει κάγκουρα στα 44

Στάλθηκε από το KTM phoneμου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αυτο με τη βενζινη ομως ηταν καθαρα "placebo"... Το Bad-fuel dongle δεν δουλευει στα 1090/1290... Αλλοι λενε οτι η οδηγια της ΚΤΜ ειναι να δουλευεις το μοτερ στους χαρτες offroad/rain οταν βαλεις χαλια καυσιμο, αλλοι λενε οτι δεν χρειαζεται τιποτα και αλλοι οτι θα παρεις τα πιστονια και τον στροφαλο στη μασχαλη. Απ'οτι φαινεται τα παιδια τα καταφεραν ομως.
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Μα εάν δεν έχουμε πρόβλημα με οθόνες και ασύρματα κλειδιά με το ζόρι θα τα βγάλουμε?
Τα περισσότερα προβλήματα ειδικά με τo keyless στο εξωτερικό είχαν να κάνουν με πεσμένες μπαταρίες στο κλειδί και σε μερικούς μόνο σε συγκεκριμένους χώρους (πχ. βενζινάδικα που έχουν αυτόματες πόρτες και επηρεάζει την συχνότητα) είχαν δυσλειτουργία στην εκκίνηση, για αυτό και στα 2018 μοντέλα άλλαξε η συχνότητα. Στην Ελλάδα δεν έχω ακούσει κάτι ανάλογο.
Ακριβως.Λιγα αγγλικα να ξερεις διαβαζεις τα παντα οχι οτι καταλαβαινεις μαυτα που δεν ξερεις;)
Δηλώνω άλλος ένας ενθουσιώδης κάτοχος 1290 SAR που μέχρι στιγμής τουλάχιστον το μοναδικό μου πρόβλημα είναι πως τώρα στα 35 κάποιες στιγμές κοντεύω να γίνω κάγκουρας
Να το χαρεις οσο παει...το εργαλειο μαμαει ;)
Για τους ζουλιαρηδες που διατείνονται ότι τα ktmια δε γυρνάνε τον κόσμο...
KTM real-world test
Γινεσαι κακος...εγω ξερω μονο τα bmw γυρνανε τον κοζμο:eek:
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Αυτο με τη βενζινη ομως ηταν καθαρα "placebo"... Το Bad-fuel dongle δεν δουλευει στα 1090/1290... Αλλοι λενε οτι η οδηγια της ΚΤΜ ειναι να δουλευεις το μοτερ στους χαρτες offroad/rain οταν βαλεις χαλια καυσιμο, αλλοι λενε οτι δεν χρειαζεται τιποτα και αλλοι οτι θα παρεις τα πιστονια και τον στροφαλο στη μασχαλη. Απ'οτι φαινεται τα παιδια τα καταφεραν ομως.
Το πρωτο ισχυει.Με χαλια βενζινη στο off road η ρυθμιση
 
Top Bottom