KTM 1290 SA: Πεσκέσια από το Mattighofen

PrimeNumber

Μέλος
Όνομα
Yiorgos
Μοτό
KTM 1290 SA (sold)
Πρώτο post -- παρθενική επαφή και πρώτη χαιρετούρα στο πιο ευγενικό* forum της Επικράτειας.

Μόλις χτες παρέλαβα το welcome kit από την KTM για την πρόσφατη αγορά του 1290 SA απευθείας από Mattighoffen (το κιτ, όχι το 1290).

Η μοτοσικλέτα παρελήφθη 4 Ιουλίου -οπότε και καταχωρίστηκε στο σύστημά τους- ωστόσο το πεσκέσι αναχώρησε από Salzburg λίγο μετά ή ανήμερα 17Αύγουστο, συμπεραίνοντας από την ημερομηνία σύνταξης του cover letter.

Πριν περάσω στα περιεχόμενα του πακέτου, να τονίσω ότι εν πρώτοις ειλικρινά σάστισα:

1. Ήρθε ανάκληση; Με τόσα που διαβάζω για θορύβους σε αναρτήσεις -ειδικά την πίσω- και δεδομένης της δημόσιας πρόσκλησης που έχει ήδη απευθύνει η ΚΤΜ, υπέθεσα ότι η καμπάνα χτύπησε και για εμένα. Όχι δεν ήταν αυτό...
2. Τέτοιο Customer Service; Είναι αλήθεια ότι έλλειπα από Ελλάδα από το 2009 κι από την αγορά μοτοσικλετών σχεδόν 13 χρόνια, όμως τέτοιες ενέργειες --ειδικά σε χρόνια κρίσης-- ΔΕΝ τις επιχειρούν πλέον ούτε premium φίρμες αυτοκινήτων (αναφέρομαι σε sports cars τύπου Carrera, GT3 και τα σχετικά)
3. Τέτοια ανάλωση πόρων; Πέραν του ευγενικού καλωσορίσματος στην μάρκα (respect) --αλλά και των δεύτερων σκέψεων με γκρινιάρικο τίτλο 'δώσε-mass-marketing-στον-πελάτη-για-να-μεινει-δικος-μας' :stop: -- θλίβομαι ακριβώς γιατί το συνολικό κόστος της ενέργειας υποστηρίζεται τελικά από εμένα. Αν (πολύ και πολλά δονκιχωτικά αν) είχα να απαντήσω στο υποθετικό δίλημμα 'Welcome Kit vs. Discount Price' οι πιθανότητες στην περίπτωσή μου είναι απελπιστικά υπέρ του δεύτερου.
Εννοείται, ασφαλώς, ότι γνωρίζω την πολυπλοκότητα της ισορροπίας 'τιμολογιακή πολιτική' και 'marketing budget' τόσο εκ των έσω των εταιριών όσο και ως καταναλωτής --άρα δεν έχω αυταπάτες ότι μια Δευτέρα πρωϊα θα μηδενιστεί το δεύτερο προς όφελος του πρώτου.

Ας περάσουμε λοιπόν ευθύς παρακάτω στο Welcome Kit από το Mattighofen!

YΓ/1: Με την ευκαιρία υπάρχει κανείς άλλος που το έλαβε εδώ....εντυπώσεις;
ΥΓ/2: Κι επειδή μου άνοιξαν την όρεξη λέω να αναχωρήσω μαζί με την κόρη μου για μια γρήγορη Αθήνα-Τρίπολη-Καλαμάτα, επιστροφή αύριο.


* Όποιος απορήσει με τον χαρακτηρισμό ας δοκιμάσει τα άλλα εδώ γύρω
:UH:
 
Τελευταία επεξεργασία:

PrimeNumber

Μέλος
Όνομα
Yiorgos
Μοτό
KTM 1290 SA (sold)
4/5. MOBILITY CARD (Ναι αυτή για να σε μαζεψουν αν κι εφόσον μείνεις στην Ευρώπη) :biker2:

ΠΡΟΣΟΧΗ: Terms & Conditions Apply


 
Τελευταία επεξεργασία:

PrimeNumber

Μέλος
Όνομα
Yiorgos
Μοτό
KTM 1290 SA (sold)
Σωστός --έτερουν εκάτουρουν που λένε και στα χωριά :friendship:

Δεν παύει να είναι μια ωραία κίνηση, έστω και μαρκετινίστικη!
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
:welcome: φίλος!

Επειδή το 2ο (που θα διάλεγες) γενικώς δεν παίζει, καλοδεχούμενο κι αυτό πυ έστειλαν.... (γουελκαμ κλπ-, σε υπολογίζουμε, ξέρουμε ότι υπάρχεις κι άλλα όμορφα).
Το power bank ίντα πουναι ? Μας λες?
 

PrimeNumber

Μέλος
Όνομα
Yiorgos
Μοτό
KTM 1290 SA (sold)
Το Power Bank ειναι στην 5/5 φωτο.

Γραφει ΚΤΜ και θα το αναγνωρισεις απο την μεταλλική βαφη. Ηρθε μάλιστα με καλώδιο USB σε 3 διαφορετικά plugs: για iPhone, mini USB και iPad (I).

:welcome: φίλος!

Επειδή το 2ο (που θα διάλεγες) γενικώς δεν παίζει, καλοδεχούμενο κι αυτό πυ έστειλαν.... (γουελκαμ κλπ-, σε υπολογίζουμε, ξέρουμε ότι υπάρχεις κι άλλα όμορφα).
Το power bank ίντα πουναι ? Μας λες?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πρώτο post -- παρθενική επαφή και πρώτη χαιρετούρα στο πιο ευγενικό* forum της Επικράτειας.

Μόλις χτες παρέλαβα το welcome kit από την KTM για την πρόσφατη αγορά του 1290 SA απευθείας από Mattighoffen (το κιτ, όχι το 1290).

Η μοτοσικλέτα παρελήφθη 4 Ιουλίου -οπότε και καταχωρίστηκε στο σύστημά τους- ωστόσο το πεσκέσι αναχώρησε από Salzburg λίγο μετά ή ανήμερα 17Αύγουστο, συμπεραίνοντας από την ημερομηνία σύνταξης του cover letter.

Πριν περάσω στα περιεχόμενα του πακέτου, να τονίσω ότι εν πρώτοις ειλικρινά σάστισα:

1. Ήρθε ανάκληση; Με τόσα που διαβάζω για θορύβους σε αναρτήσεις -ειδικά την πίσω- και δεδομένης της δημόσιας πρόσκλησης που έχει ήδη απευθύνει η ΚΤΜ, υπέθεσα ότι η καμπάνα χτύπησε και για εμένα. Όχι δεν ήταν αυτό...
2. Τέτοιο Customer Service; Είναι αλήθεια ότι έλλειπα από Ελλάδα από το 2009 κι από την αγορά μοτοσικλετών σχεδόν 13 χρόνια, όμως τέτοιες ενέργειες --ειδικά σε χρόνια κρίσης-- ΔΕΝ τις επιχειρούν πλέον ούτε premium φίρμες αυτοκινήτων (αναφέρομαι σε sports cars τύπου Carrera, GT3 και τα σχετικά)
3. Τέτοια ανάλωση πόρων; Πέραν του ευγενικού καλωσορίσματος στην μάρκα (respect) --αλλά και των δεύτερων σκέψεων με γκρινιάρικο τίτλο 'δώσε-mass-marketing-στον-πελάτη-για-να-μεινει-δικος-μας' :stop: -- θλίβομαι ακριβώς γιατί το συνολικό κόστος της ενέργειας υποστηρίζεται τελικά από εμένα. Αν (πολύ και πολλά δονκιχωτικά αν) είχα να απαντήσω στο υποθετικό δίλημμα 'Welcome Kit vs. Discount Price' οι πιθανότητες στην περίπτωσή μου είναι απελπιστικά υπέρ του δεύτερου.
Εννοείται, ασφαλώς, ότι γνωρίζω την πολυπλοκότητα της ισορροπίας 'τιμολογιακή πολιτική' και 'marketing budget' τόσο εκ των έσω των εταιριών όσο και ως καταναλωτής --άρα δεν έχω αυταπάτες ότι μια Δευτέρα πρωϊα θα μηδενιστεί το δεύτερο προς όφελος του πρώτου.

Ας περάσουμε λοιπόν ευθύς παρακάτω στο Welcome Kit από το Mattighofen!

YΓ/1: Με την ευκαιρία υπάρχει κανείς άλλος που το έλαβε εδώ....εντυπώσεις;
ΥΓ/2: Κι επειδή μου άνοιξαν την όρεξη λέω να αναχωρήσω μαζί με την κόρη μου για μια γρήγορη Αθήνα-Τρίπολη-Καλαμάτα, επιστροφή αύριο.


* Όποιος απορήσει με τον χαρακτηρισμό ας δοκιμάσει τα άλλα εδώ γύρω:UH:
Καλώς ήρθες λοιπόν και ευχαριστούμε για τον χαρακτηρισμό!
Καλοταξιδο το εργαλειο ..
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το Power Bank ειναι στην 5/5 φωτο.

Γραφει ΚΤΜ και θα το αναγνωρισεις απο την μεταλλική βαφη. Ηρθε μάλιστα με καλώδιο USB σε 3 διαφορετικά plugs: για iPhone, mini USB και iPad (I).
Το είδα στη φωτό, αλλά τι κάνει αυτό?
memory stick είναι ?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες και καλοτάξιδη η μοτό σου...!!!:ok:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Φορτιστης κινητου ειναι Θοδωρη. 2600mAh, ο,τι πρεπει για μικροποσοτητες (ενεργειας, φυσικα)
Καταλαβα. Με μπερδεψε.... Ψιλοασχετο με το μηχανακι αλλα χρησιμο γενικοτερα.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

PrimeNumber

Μέλος
Όνομα
Yiorgos
Μοτό
KTM 1290 SA (sold)
Μόλις συμπυκνωσες σε μια φράση την αποτυχια ενος marketing plan...το 'ψιλοασχετο με το μηχανακι' Ε Γ Ρ Α Ψ Ε, μπραβο Θοδωρή.

Καταλαβα. Με μπερδεψε.... Ψιλοασχετο με το μηχανακι αλλα χρησιμο γενικοτερα.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom