KTM 1390 Super Duke R/ EVO 2024

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
1350cc
190 ίπποι
14.5 κιλά ροπή

17.5 λίτρα βενζίνης

Νέο εμπρός φανάρι
Χωρίς πίσω φανάρι

WP apex
Brembo stylema

Τα πάντα όλα ηλεκτρονικά



 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
αν βγαλει αυτο το μοτερ στο SA...

και εχει και νορμαλ τιμη ...

θα το φερω απο εξωωωωωωω
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έλεος πια

 

cosgili

Rattlehead
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
KTM RC8
Moto Guzzi V85TT
Θεωρώ ότι για την κατηγορία του και για το κοινό που απευθύνεται, είναι ιδανικό. Προσωπικά μου αρέσει ο extreme σχεδιασμός του και ταιριάζει απόλυτα με το χαρακτήρα του
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Qfales για τα κυβικά, το κωλοφάναρο καμία σας, μόνο για τα μπόξερ. Τόση τύφλωση ούτε στο τμήμα που έδινε άδειες ταξί.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Το μπροστινό φανάρι κ γενικά ο σχεδιασμός τα σπάει.αν ήμουν σ αυτή τη φάση το αγόραζα χθες
 

cosgili

Rattlehead
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
KTM RC8
Moto Guzzi V85TT
Qfales για τα κυβικά, το κωλοφάναρο καμία σας, μόνο για τα μπόξερ. Τόση τύφλωση ούτε στο τμήμα που έδινε άδειες ταξί.
Εδώ μιλάμε για μηχανάκι καννίβαλο. Όταν βγει το Adventure με 1350, χωρίς κωλοφάναρο, με ραντάρ μίνι παρμπρίζ και με -30 κιλά στα χαρτιά (ενώ η ζυγαριά λέει άλλα...), τότε θα κράξω και εγώ ο περτικαλής:friend:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο χειρότερος εχθρός του είναι το 990 που έχει το....alien λουκ, αλλά πιο λίγα κιλά και άλογα στις δυνατότητες περισσότερων. Και είναι πολύ ευχάριστο, στατικά τουλάχιστον.

Έχω μια περιέργεια στο που θα φρενάρει ο πόλεμος της υπερβολής.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
1350cc
190 ίπποι
14.5 κιλά ροπή

17.5 λίτρα βενζίνης

Νέο εμπρός φανάρι
Χωρίς πίσω φανάρι

WP apex
Brembo stylema

Τα πάντα όλα ηλεκτρονικά




Τούμπανο!!!

Ωραίο για ευρωπαϊκή άσφαλτο ή πίστα, γιατί στους δικούς μας δρόμους τα ηλεκτρονικά θα δουλεύουν υπερωρίες.
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Οπως είπαν και οι Άγγλοι 44, ας βαλουν επιτέλους τον V4 γιατι μας τα ζάλισαν με τον LC8 που κοντέβουν να τον φτάσουν 1600cc !!!

Αφου εχουν πια τεχνογνωσία απο GP

Όσο για την αισθητική του φαναριού, απλά δεν βλέπεται :wacky:
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Ειμαι σιγουρος οτι και αυτο και το 990 θα ειναι φανταστικα μηχανακια, καθως τα πλαισια αυτα εχουν δειξει ηδη τις (μεγαλες) δυνατοτητες τους.
Πολυ θα ηθελα να ειχα ενα να το οδηγαω, τρελη ροπη και σουζες ολη την ωρα, το 1290 ηταν ενα πολυ απολαυστικο μοτερ, ποσο μαλλον αυτο...

Αλλα αυτο το φαναρι στα ματια μου καταστρεφει ολη την μοτοσυκλετα. Χθες το απογευμα ημουν τετ α τετ με ενα sd1290 του 21, ιδιο χοντρικα αλλα με το προηγουμενο φαναρι, πολυ ομορφο μηχανακι (εμενα δεν μου αρεσει το πολυ ογκωδες τεποζιτο λογω φιλτροκουτιου), το κοιτουσα και σκεφτομουν γιατι το χαλασαν τοσο πολυ το καινουριο. Βεβαια αν δεν το δω απο κοντα δεν μπορω να εκφερω μια σιγουρη αποψη.

Και μιας και ανεφερα το πλαισιο αυτο, χθες επειδη ημουν σε συνεργειο αντιπροσωπειας ειχα διπλα διπλα αυτο του 21 με το νεο πλαισιο κ ενα του 19 με το προηγουμενο, το καινουριο εχει πολλα περισσοτερα δεσιματα με το μοτερ και πιο στιβαρα, οποτε η ακαμψια του θα ειναι πολυ ενισχυμενη. Το παλιο το πλαισιο εντωμεταξυ το εχω οδηγησει και ειναι νταμαρι
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Και μιας και ανεφερα το πλαισιο αυτο, χθες επειδη ημουν σε συνεργειο αντιπροσωπειας ειχα διπλα διπλα αυτο του 21 με το νεο πλαισιο κ ενα του 19 με το προηγουμενο, το καινουριο εχει πολλα περισσοτερα δεσιματα με το μοτερ και πιο στιβαρα, οποτε η ακαμψια του θα ειναι πολυ ενισχυμενη. Το παλιο το πλαισιο εντωμεταξυ το εχω οδηγησει και ειναι νταμαρι
Χωροδικτυωμα ειναι, δε βασιζεται στο μοτερ για ακαμψια, μαλλον το αντιθετο συμβαινει.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Εγώ που δεν είμαι του μοντέρνου, θα αγόραζα το μηχανάκι μόνο για το φανάρι
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Χωροδικτυωμα ειναι, δε βασιζεται στο μοτερ για ακαμψια, μαλλον το αντιθετο συμβαινει.
Για δες το λιγο καλυτερα και θα καταλαβεις...

Το παλιο πλαισιο:



το νεο πλαισιο:





Βλεπεις οτι δεν εχουν καμια σχεση και οτι στο νεο πλαισιο το χωροδικτυωμα δεν ειναι κλειστο, οποτε βασιζεται ξεκαθαρα στο μοτερ για την ακαμψια του.
Επισης το οτι ενα πλαισιο ειναι χωροδικτυωμα δεν σημαινει οτι δεν μπορει να βασιζεται στο μοτερ για ακαμψια, αν βαλεις εξτρα δεσιματα σε καποια σημεια τα οποια στην ουσια ειναι το μοτερ προφανως και ενισχυουν την ακαμψια
 
Τελευταία επεξεργασία:

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Για δες το λιγο καλυτερα και θα καταλαβεις...

Το παλιο πλαισιο:



το νεο πλαισιο:





Βλεπεις οτι δεν εχουν καμια σχεση και οτι στο νεο πλαισιο το χωροδικτυωμα δεν ειναι κλειστο, οποτε βασιζεται ξεκαθαρα στο μοτερ για την ακαμψια του.
Επισης το οτι ενα πλαισιο ειναι χωροδικτυωμα δεν σημαινει οτι δεν μπορει να βασιζεται στο μοτερ για ακαμψια, αν βαλεις εξτρα δεσιματα σε καποια σημεια τα οποια στην ουσια ειναι το μοτερ προφανως και ενισχυουν την ακαμψια
Ειπες πως η ακαμψια του νεου θα ειναι ενισχυμενη σε σχεση με το παλιο. Δεν προκυπτει απο πουθενα αυτο.

Κατα τ αλλα οντως το νεο φαινεται να βασιζεται και στο μοτερ για ακαμψια.
 
Top Bottom