KTM 620sc Να το πάρω;;;

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Καλησπέρα!
Μια και το έφερε η κουβέντα προ ολίγου με τον @kostasra που τα λέγαμε..
Τη Δευτέρα καλώς εχόντων ανεβαίνω Αθήνα. Μεταξύ των όσων σοβαρών συναντήσεων έχω να κάνω, έχω κλείσει να δω ένα καμουφλαρισμένο Κτμ 620 του 96,(θα το αναλύσω αυτό αργότερα) σε άριστη κατά τα λεγόμενα κατάσταση, και σε αρκετά καλή-δίκαιη τιμή.
Το ερώτημα είναι..
Να το πάρω να παίζω στα Χωματα μη βάζω το μεγάλο; ή να γυρεύω τη δουλειά μου....;o_O
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Να μην το παρεις , ηταν η πρωτη γενια τον ktm στο ευρυ κοινο (4στροκ) .πολλα πολλα προβληματα (αξονας στροφαλου, ολα τα ρουλεμαν , φουρκετες στο σασμαν γιατι πολλοι επαιζαν με καρφωτες εκεινη την περιοδο κτλ )

Παρε κατι πιο καινουργιο και διχρονο
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Πες μου κιαλλα!;
Λες να φάμε φόλα;
Η αλήθεια είναι πως μπήκα στην μπρίζα απο την παρότρυνση ενός κολλητού ξαδέλφου που έχει το ίδιο, και δεν το πρόσεχε και πολύ αλλά δεν έβγαλε θέματα, όποτε είπα και να σπάσει θα το έχουμε για ανταλλακτικά...
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Πες μου κιαλλα!;
Λες να φάμε φόλα;
Η αλήθεια είναι πως μπήκα στην μπρίζα απο την παρότρυνση ενός κολλητού ξαδέλφου που έχει το ίδιο, και δεν το πρόσεχε και πολύ αλλά δεν έβγαλε θέματα, όποτε είπα και να σπάσει θα το έχουμε για ανταλλακτικά...
640 lc4 απλο ή adv...μπορεις με 1000 ευρο και πιο κατω ισως να βρεις απλα για χωματνες τσαρκες σε καλη κατασταση.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Το ειχαν αρκετοι φιλοι τοτε που εκανα παρεα με ktmαδες , και τον πρωτο δουκα , πολυ δυναμη -κραδασμος φουλ και συνεχεια ρουλεμαν , αυτα θυμαμαι απο τοτε , το 96 εγω θα ημουν με το ζορι 9 χρονων .:sav:
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Όταν ακούω για 620 το μυαλό μου πάει πάντα σ'αυτόν :devilish:

Ευθύμη αυτό δεν έχει μόνο μανιβέλα?Απ'ότι ξέρω είναι ακόμη πιο κομπρεσέρ απ'τα επόμενα 640 γιατί δεν έχει αντίβαρο στρόφαλου.
Μ'αρέσει πολύ αυτό το μοντέλο αλλά εγω θα το έπαιρνα για 3ο και όχι για δεύτερο μηχανάκι;)
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Η δικιά μου γνώμη, είναι, με λεφτα που λες οτι είναι καλό ντηλ, να βρείς να πάρεις κανα XR, XT, KLR, TTR, XLR (ολα αυτά σε 250κ.εκ 'η και πιο πάνω αν κάτσει στο μπάτζετ),
για να έχεις οντως ενα 2 μηχανάκι να κάνεις και πιο έντονα extreme πράγματα απο αυτά που κάνεις μέχρι τώρα με το μεγάλο, χωρίς να σε νοιάζει το οτιδήποτε...
Αν τώρα νομίζεις οτι δεν θα είναι και τόσο αξιοπρεπές μηχανάκια να βγάλουν τα γούστα σου, τότε βάλε ακόμη κανα χιλιάρικο και βρες ενα καθεαυτού εντουράκι και θα βρείς αυτό που σου λείπει:ok:

Με όλο το θάρρος:friendship:.
 

TOMASKTM

Θα πάρω τα βουνά...
Περιοχή
'Εδεσσα
Όνομα
ΘΩΜΑΣ
Μοτό
KTM ADVENTURE 990 2009
αν νομίζεις ότι του μοιάζεις,παρ΄το.
(εννοείτε κάτω από χιλιάρικο και εφόσον δουλεύει ...)
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Ευχαριστώ για τις προτάσεις!
Τα δεδομένα περιληπτικά έχουν ως εξής
1) υπάρχει στην οικογένεια ήδη το ίδιο μηχανάκι και τα ανταλλακτικά του ειναι γενικά δύσκολα όποτε βολευει έστω και σαν ανταλλακτικά
2) με το 1290 κανω ολα τα γούστα που θελω, ποτε δεν ήμουν μοτοκροσάς ή εξτριμ εντουρομαχος και ούτε σκοπεύω να γίνω στα 34 (αισίως)
3) την μια Κυριακή που θα πάω σόλο (με διχως γυναίκοπαιδα) κάπου εδω στη ναξο με ενα τέθοιο μοτοσακό θα με ένοιαζε λιγότερο αν πέσω
4) βρέθηκε μπροστά μου και μπήκα στην μπριζα....
5) να χαμε να λέγαμε
6) οτιδηποτε άλλο θα είχε νόημα να πάρω θα πρέπει να δώσω 2000+ που για μια Κυριακή στο τόσο δεν τα διαθέτω, ας τα φάνε οι κόρες μου..
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Εγώ θα σου πω κάτι τελευταίο και πράξε κατα συνείδηση μετά;)

1ον) Βόλτα το έχεις κάνει το μηχανάκι; Σου κάλυψε τα γούστα, ετσι απλά;
2ον), ''ρίχτω'' κάτω (και καλά μια υποτιθέμενη απλή πτώση), ανοιξε κανα 2-3 φορές το γκάζι για να ψιλο μπουκώσει και μετά δοκίμασε να το βάλεις μπρός με την μανιβέλα.

Αν νιώθεις κομπλέ μετά απο αυτά, τότε πάρτο και μην σε νοιάζει τίποτα και καλές βόλτες!:happy::happy: :friendship:
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
800 ευρω το βρήκα...
Αυτό σε συνδυασμό με το 1) του προηγούμενου ποστ έχουν λογική.
Για το 6) και το κοστολόγιο θα συμφωνήσω πρώτα με τον Rangos,τα 250αράκια που ανέφερε βρίσκονται αξιόλογα στα 1000-1300 ευρώ και βγάζουν και αυτά γούστα.
Αλλά θα συμφωνήσω και με σένα για τις κόρες, ούτως ή άλλως αυτές θα μας τα φάνε(και καλά θα κάνουνε :laugh:)
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Εγώ θα σου πω κάτι τελευταίο και πράξε κατα συνείδηση μετά;)

1ον) Βόλτα το έχεις κάνει το μηχανάκι; Σου κάλυψε τα γούστα, ετσι απλά;
2ον), ''ρίχτω'' κάτω (και καλά μια υποτιθέμενη απλή πτώση), ανοιξε κανα 2-3 φορές το γκάζι για να ψιλο μπουκώσει και μετά δοκίμασε να το βάλεις μπρός με την μανιβέλα.

Αν νιώθεις κομπλέ μετά απο αυτά, τότε πάρτο και μην σε νοιάζει τίποτα και καλές βόλτες!:happy::happy: :friendship:

Χαχαχα !!!
Ναι τα ξερω αυτα, με του ξαδέλφου το 620 εχω βγάλει τα ποδάρια μου να παλεύω τη μανιβέλα. Το συγκεκριμένο δεν το εχω δει ακομα απο κοντά ούτε το εχω βολτάρει αλλα με του ξαδέλφου εχω κάνει αρκετα.
Ιδιοκτήτης ειναι κολλητός γνωστού και μάστορα κτμ κλπ όποτε τουλαχιστον δε φοβάμαι εν μέρει μην ειναι χρέπι.
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Χαχαχα !!!
Ναι τα ξερω αυτα, με του ξαδέλφου το 620 εχω βγάλει τα ποδάρια μου να παλεύω τη μανιβέλα. Το συγκεκριμένο δεν το εχω δει ακομα απο κοντά ούτε το εχω βολτάρει αλλα με του ξαδέλφου εχω κάνει αρκετα.
Ιδιοκτήτης ειναι κολλητός γνωστού και μάστορα κτμ κλπ όποτε τουλαχιστον δε φοβάμαι εν μέρει μην ειναι χρέπι.

ΟΚ, go on τότε και πες στα κρυφά στον εαυτό σου:secret:, οτι δεν θυμάσαι που έχεις καβατζώσει κάτι 800ευρώ που είχες τις προάλλες;)
και αν κούφια να΄ναι η ώρα που το λέμε πάθει κάτι, τότε πες στον μάστορα που λες οτι έχεις, να το κανονίσει, σαν να το είχες πάρει δανικό το μηχανάκι και σου έτυχε η αναποδιά. Ε, τι να κάνουμε, συμβαίνουν αυτά του λες και συνεχίζεις τις δουλειές σου.....:happy::happy:
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Παρτο και μετα καντο ανταλλαγη με το 2ο κατα σειρα μηχανακι του @Rangos:yew::happy:
Ανταλλαγή το δεύτερο μου, μόνο με το πρώτο του... γιατί μόνο αυτό του αξίζει...!:yew:
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Ενα ωραίο που λέει αυτός ο Ξαδελφος που σας έλεγα βεβαια ειναι πως ενα δίλημμα που διαγράφεις εντελως απο το μυαλό σου παύει να ειναι και πρόβλημα.. όποτε αν το ξεχάσω εντελώς σαν σενάριο θα κοιμάμαι υσηχος και με μια έγνοια λιγότερη.... ή μήπως οχι...?

@Rangos τόσο καλό το 300exc?
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Ενα ωραίο που λέει αυτός ο Ξαδελφος που σας έλεγα βεβαια ειναι πως ενα δίλημμα που διαγράφεις εντελως απο το μυαλό σου παύει να ειναι και πρόβλημα.. όποτε αν το ξεχάσω εντελώς σαν σενάριο θα κοιμάμαι υσηχος και με μια έγνοια λιγότερη.... ή μήπως οχι...?

@Rangos τόσο καλό το 300exc?
Είναι πολύ μεγάλη κουβέντα...:drt::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:

Πάντως αυτό που ανέφερες σε ενα ποστ σου ( (2) με το 1290 κανω ολα τα γούστα που θελω, ποτε δεν ήμουν μοτοκροσάς ή εξτριμ εντουρομαχος και ούτε σκοπεύω να γίνω στα 34 (αισίως)
και ιδιαίτερα το τελευταίο με τα 34 σου, θα το έπερνες πίσω και θα ζήταγες και συγνώμη απο πάνω..:yew::yew::l2:
 
Top Bottom