ktm 690 rally......my dream comes true

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Νομίζω πως συγκεκριμένο setup η αντλία κάνει όλη την δουλειά και όχι τα συκοινωνούντα δοχεία...

 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Νομίζω πως συγκεκριμένο setup η αντλία κάνει όλη την δουλειά και όχι τα συκοινωνούντα δοχεία...

Προφανώς.

Αρχικά νόμιζα οτι η αντλία θα τραβάει μόνο απο το μαμα ,στο οποίο η βενζίνη απο τα έξτρα θα πηγαίνει με φυσική ροή.
Αλλα μάλλον θα τραβάει κι απο τα 3 ταυτόχρονα ,κι όποιο αδειάσει ,άδειασε.
Οπως κ να΄χει σίγουρα θα το'χουν μελετήσει.
Οτι κ να λέω εγώ ,χωρίς να έχω το μηχανάκι μπροστά μου ,δεν μπορώ να έχω άποψη.
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Προφανώς.

Αρχικά νόμιζα οτι η αντλία θα τραβάει μόνο απο το μαμα ,στο οποίο η βενζίνη απο τα έξτρα θα πηγαίνει με φυσική ροή.
Αλλα μάλλον θα τραβάει κι απο τα 3 ταυτόχρονα ,κι όποιο αδειάσει ,άδειασε.
Οπως κ να΄χει σίγουρα θα το'χουν μελετήσει.
Οτι κ να λέω εγώ ,χωρίς να έχω το μηχανάκι μπροστά μου ,δεν μπορώ να έχω άποψη.

ΤΟ μόνο θετικό στην όλη υπόθεση αν τα τραβάει η αντλία είναι πως για το περισσότερα θα γίνεται φυσική ροή και δεν θα τα τραβάει και τα 13 μπροστά λίτρα η αντλία, αλλιώς θα την ακούσει στέρεο κάποια στιγμή...Επίσης ένας παράγων είναι πως όλα αυτά τα εντούρο όταν κάθεσαι έχουν την τάση να έχουν μεγαλύτερη βύθιση προς τα πίσω οπότε πάλι είναι ένα ατού για την ροή...

Όσο με κόβει τα παραπάνω πιστεύω ότι για να το χρησιμοποιούν κάτι παραπάνω θα ξέρουν, επίσης και αν κάνω λάθος διορθώστε με, νομίζω ότι στο RFR παίζουν και μπροστά αντλίες!!
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Τρελανε με ρε Βασιλη..ποσο καιρο περιμενω να το δω αυτο....αντε να παιρνω ιδεες γιατι το επομενο μου μηχανακι θα ειναι 690...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπορεί να είμεθα αρχαίοι, αλλά το παλεύουμε...
Δεν είναι θέμα αρχαίου, , αλλά το 690......είναι άλλο πράμα.
Ιδίως όπως το κάνει ο αρκουδα-σεφ.....:D
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Δεν είναι θέμα αρχαίου, , αλλά το 690......είναι άλλο πράμα.
Ιδίως όπως το κάνει ο αρκουδα-σεφ.....:D
Εντάξει... τι να συγκρίνουμε τώρα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εντάξει... τι να συγκρίνουμε τώρα...
Δεν θέλω τέτοια. .....περίμενα απάντηση στυλ, θα φάει λάσπη και αυτος και το rallye:p
Τι να μας πει ο "σκαρμουτσος".....
Και τέτοια.
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Η λύση του του Ρουμάνου Ionut που αντιγράφει πιστά το RFR 450 της μαμάς ΚΤΜ είναι μια Keihin αντλία με κόστος μόλις 315 γιούργα...





Και εδώ φαίνεται η κάλυψη που έχει η παραπάνω αντλία στην απορία που αναφέρθηκε για την έκθεση της

 
Τελευταία επεξεργασία:

Perfect Fairings

Μέλος
Όνομα
Δημητρης Αιδονης
Μπραβο Βασιλη ! καλη αρχη ,εγω παντως περιμενω τον νεο σου πυργο για τα οργανα και φωτα να μου ρθει !
αυτο ειναι το προτυπο κατα τις δοκιμες! :

[/URL][/IMG]
[/URL][/IMG]

 

Perfect Fairings

Μέλος
Όνομα
Δημητρης Αιδονης
Η λύση του του Ρουμάνου Ionut που αντιγράφει πιστά το RFR 450 της μαμάς ΚΤΜ είναι μια Keihin αντλία με κόστος μόλις 315 γιούργα...





Και εδώ φαίνεται η κάλυψη που έχει η παραπάνω αντλία στην απορία που αναφέρθηκε για την έκθεση της

Μεγαλη κουβεντα η αντλια .. και εμεις την ιδια αντλια δινουμε με το κιτακι οπως και το καλυμα (carbon fiber) αλλα υπαρχουν καποιες διαφορες αναμεσα στο 690 Enduro και ολα τα RFR που τρεχουν στο Ντακαρ .



Εχουμε δοκιμαση κιτακι μας χωρις extra αντλια μονο με την μαμα ,σε μεγαλη και πολυ δυσκολη διοργανωση (Sahara Desert Challenge 2016) και ολα πηγαν καλα και με μεγαλυτερα τεποζιτα μπροστα (18L)

 

NIKOLTSOS

Μέλος
Περιοχή
Omaha, NE (US) // Thessaloniki, (GR)
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
TRIUMPH DAYTONA 675
KTM 640 ADVENTURE
DT 200 3ET
VULCAN 400
Αγόρι μου τώρα το είδα!!!!
Σου εύχομαι να γίνει καλύτερο από το εργοστατικό!!!

Χρώματα αυτά που έχεις θα αφήσεις...ή να αρχίσω τις ιδέες?
π.χ.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom