KTM 990 ADVENTURE

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ερωτηση
Ανεβαζει στα καλα καθουμενα στροφες μονο του...5-6000 περιπου..
Αλλες φορες 2-3000
Εχει συμβει σε καποιον κατι παρομοιο;αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι δεν ειναι τα συμπτωματα του tps δλδ σβησιματα βηξιματα κλπ
Αν σβησω και αναψω παλι κανονικό ρελαντι μεχρι που να το ξανακανει σε ανυποψίαστο χρονο
εχει αρχισει και γινεται ενοχλητικο,το βραδυ ομως το κανει σπανια....κατι ωρες στο δρομο.......γινομαστε διχρονοι μολις σηκωνει το ρελαντι....αλλα
Τσέκαρε και το idle stepper motor είναι το αυτόματο τσόκ όταν περνει μπροστά ο κινητήρας κρύος. Αυτό όταν τα παιζει ανεβάζει στροφές όπως περιγράφεις πουλιέται πλέον χωριστά κοντά στα 200 αλλά υπάρχει συμβατό από triumph πιο φθηνα.
υποψησιαζομαι και αυτο....ποιο ειναι το συμβατο απο triumph?
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
@πυξιδας990
Μανωλη τα ιδια χάλια και μενα..τωρα εχει και ψιλορεταρισματα....οποτε ναναι οπως ειπαμε,αλλα βεβαια συνοδευεται με αυξηση των στροφων,που και που στις χαμηλες τραβαμε και ενα σβησιμο και μετα θελει 2-3 μιζιες να παρει
Σημερα μου εβγαλε τον αδοξαστο το απογευμα..μεχρι στιγμης δε βρηκα χρονο ουτε ναα το δω προσωπικα,ουτε να το δωσω να το κοιταξει ο φιλος μου
απο βδομαδα και βλεπουμε
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
η πλακα ειναι οτι στα ορεινα και με πιο χαμηλη θερμοκρασια απο 30 βαθμους δεν το κανει....
θα το βαλω μπροστα απο την αλλη βδομαδα,αλλα πως να το κοιταξω αμα ειναι το ενα ή το αλλο?
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Το μανιουαλ δίνει κάποιες τιμες για μέτρηση. Βέβαια οι Αμερικάνοι απο όσο διαβασα 9 στους 10 ηταν το tps,το οποιο μπορει να το μετρας και να δειχνει σωστα αλλα....
Δε ξερω θα το κοιταξω και θα δουμε..
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Το μανιουαλ δίνει κάποιες τιμες για μέτρηση. Βέβαια οι Αμερικάνοι απο όσο διαβασα 9 στους 10 ηταν το tps,το οποιο μπορει να το μετρας και να δειχνει σωστα αλλα....
Δε ξερω θα το κοιταξω και θα δουμε..
για κοιτα ρε φιλε,το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θα φαει 2 μερες καλοκαιριατικα τουτη η δουλεια και θα θελει διαγνωστικο,που το πιο κοντινο ειναι 130χλμ απο δω
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
για κοιτα ρε φιλε,το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θα φαει 2 μερες καλοκαιριατικα τουτη η δουλεια και θα θελει διαγνωστικο,που το πιο κοντινο ειναι 130χλμ απο δω
Γινεται κ με AutoTune διάγνωση κ σετάρισμα.

Τι δι@λο...επιδημία έπεσε...? :eek:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Γινεται κ με AutoTune διάγνωση κ σετάρισμα.

Τι δι@λο...επιδημία έπεσε...? :eek:
βαλομαστε απο ολες τις μεριες,λογω επελασης
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Άρχοντας....

Μανώλη ποιο κράνος εϊναι στη φωτό;
ενα φθηνο κινεζικο του 80αρικου,το εχω για τα εντος
Αυτό το 990, ήταν του Κατραφούρη?
οχι,εκεινο το εχω πουλησει αλλα ειναι στο car μεσα.ειναι μια αγγελια με τη μια βαλιτσα γεματη βαλκανια πανω.εγω τα εχω κολησει..
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
οχι,εκεινο το εχω πουλησει αλλα ειναι στο car μεσα.ειναι μια αγγελια με τη μια βαλιτσα γεματη βαλκανια πανω.εγω τα εχω κολησει..
Το πρώτο ΚΤΜ που έκανα βόλτα, αλλά ρε φίλος, έδωσες 990 για να πάρεις ...990?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το πρώτο ΚΤΜ που έκανα βόλτα, αλλά ρε φίλος, έδωσες 990 για να πάρεις ...990?
Νομιζω μεσολαβησε ενα μουλτιστραντα αναμεσα στα 2 990.
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Και θα ξαναπάρει κάτσε να δεις
:thinking:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
2 μουλτιστραντα!!!!

εχει πολλες εκδοχες το 990!!!!
Θα έρθω Λεωνίδιο για καφέ, να μου τα εξηγήσεις όλα αυτά, πως δηλ εχεις τόσο ξεκάθαρες γνώμες αγοράζεις τα ...ίδια μηχανάκια :yew:
 
Top Bottom