KTM 990 ADVENTURE

Gallos

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
990 adv
Καλημέρα,

Τι θα γίνει ρε κάγκουρες με τα ΚΤΜ? Oλο φωτογραφίες με σούζες ανεβάζετε...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλημέρα,

Τι θα γίνει ρε κάγκουρες με τα ΚΤΜ? Oλο φωτογραφίες με σούζες ανεβάζετε...
Νταξ, δεν κάνουν και τπτ άλλο...
Μόνο σούζες-μπάντες!
Τα περνάω και δικάβαλος:D
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Νταξ, δεν κάνουν και τπτ άλλο...
Μόνο σούζες-μπάντες!
Τα περνάω και δικάβαλος:D
Κομαντο ....:friend: ασε κι ενα θρεντ στο φορουμ με απροσπεραστους ρε συ!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ο μεσος συναναβατης δεν έχει κανένα απολύτως θέμα. Εκτώς βέβαια και αν μιλάμε για σουπερ ευαίσθητους κ_λους.
μιλαμε υποκειμενικα σε αυτο το θεμα....
η δικια μου κυρια π.χ......ταξιδευουμε με το gs τα τελευταια χρονια και αν δν σταματησω εγω για τσιγαρο, δεν παραπονιεται
αντιθετως..πολλοι φιλοι με το 990, τρωνε τακουνιες καθε 150 χλμ και βγαλε.
γενικα ειναι ενα θεμα, καθαρα υποκειμενικο....

Όταν ήταν να επιλέξω μηχανάκι το 2011, η πιο σοβαρή υποψηφιότητα ήταν ένα ΚΤΜ 990 του 2007, με καμιά 40000χλμ , LeoVince, όλο touring πακέτο της ΚΤΜ και πολλά καλούδια, στο μπλε-μωβ Ντακαρίσιο εκείνης της χρονιάς. Πιπίλα το μηχανάκι και μέγκλα σκέτη. Στο ψάξιμο λοιπόν, ένα ζευγάρι γνωστό μου είχε 990. Η συνεπιβάτης, ήταν και συνοδηγός του άντρα της στα Raly Raid με ένα Range Rover (παλιό αξονάτο...)full racing, καμιά σχέση με αερόσουστες κλπ. Κούτσουρο λέμε και βγάζανε και 500χλμ χωμάτινα σε αγώνες, οποτε δε μιλάμε για "ευαίσθητα" οπίσθια.... κάθε άλλο!
Κι οι 2 με μια φωνή, μου πρότειναν το GS (που το δοκίμασαν σ' ένα ταξίδι, δανεικό κι ακόμα το αναπολούσαν), εφόσον θέλω δικάβαλα ταξίδια. Επίσης μου είπαν κι οι 2 με μια φωνή για τις γκ@υλες της ΚΤΜάρας, αλλά αυτό βέβαια το ήξερα.... ;)
Εδώ λοιπόν, μάλλον δεν είναι περί ορέξεως, αλλά είναι αντικειμενικό.
Το ΚΤΜ δεν έχει αντίπαλο στα γούστα και το GS στην άνεση στο ταξίδι, σε οποιονδήποτε δρόμο (για να αποφύγω τις συγκρίσεις των Χοντάκηδων με το Βαρκαντέρο που είναι πολυθρόνα, αλλά μόνο για ΕΟ..:D)
 

Gallos

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
990 adv
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το λέτε αυτό :) Όποιος δει τη σέλα του, κάνει κρα ότι δεν είναι για πολύωρα ταξίδια... Βέβαια υπάρχει και το ταλκ...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Οδηγαω το R εδω και ενα χρονο με τη μαμα σελα... Πιστευω πως ειναι η πιο δυσκολη σελα για καθιστο ταξιδι, στενη , σκληρη, μονοκομματη εντουραδικη (χωρις σκαλοπατι για τον συνεπιβατη..) Aλλα οπως και να το κανουμε αυτη ειναι η δουλεια του.. για καβαλα ορθιος. Εβαλα λοιπον την Ergo Gel KTM σελα και ειδα χαρα στα σκελια μου στα ασφαλτινα τουρ με τη γυναικα μου. Σιγουρα δεν εχει με τιποτα την ανεση του GS...
Ε οταν θα γινω και γω 50αρης εκει θα καταληξω...:p(με αγαπη παντα!)

Έτσι είναι αυτά :)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οδηγαω το R εδω και ενα χρονο με τη μαμα σελα... Πιστευω πως ειναι η πιο δυσκολη σελα για καθιστο ταξιδι, στενη , σκληρη, μονοκομματη εντουραδικη (χωρις σκαλοπατι για τον συνεπιβατη..) Aλλα οπως και να το κανουμε αυτη ειναι η δουλεια του.. για καβαλα ορθιος. Εβαλα λοιπον την Ergo Gel KTM σελα και ειδα χαρα στα σκελια μου στα ασφαλτινα τουρ με τη γυναικα μου. Σιγουρα δεν εχει με τιποτα την ανεση του GS...
Ε οταν θα γινω και γω 50αρης εκει θα καταληξω...(με αγαπη παντα!)
εδω κολλαει η ρηση.....
απο παιδι και απο τρελο, μαθαινεις την αληθεια......:D
Σωστος ο Παναγιωτης:)
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Οδηγαω το R εδω και ενα χρονο με τη μαμα σελα... Πιστευω πως ειναι η πιο δυσκολη σελα για καθιστο ταξιδι, στενη , σκληρη, μονοκομματη εντουραδικη (χωρις σκαλοπατι για τον συνεπιβατη..) Aλλα οπως και να το κανουμε αυτη ειναι η δουλεια του.. για καβαλα ορθιος. Εβαλα λοιπον την Ergo Gel KTM σελα και ειδα χαρα στα σκελια μου στα ασφαλτινα τουρ με τη γυναικα μου. Σιγουρα δεν εχει με τιποτα την ανεση του GS...
Ε οταν θα γινω και γω 50αρης εκει θα καταληξω...:p(με αγαπη παντα!)
εγω εδω και 10 χρονια δεν αλλαζω ουτε τη σελα,κιεχεις δει που εχει παει το ktm!!:yew:αν ηθελα αλλη σελα,γιατι ανεση εχει,δεν θα το ελεγαν ktm θα το ελεγαν gs.Και δεν θα το επερνα!ουτε και 50αρης χα χα :friend:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πώς μου αρέσει να πατάω 35αρηδες ΚΑΤεμάδες με το GS μου όντας 53 αχχχ πολύ μου αρέσει... και κάτι ss στην Πατρών που νόμιζαν ότι είναι γλήγοροι.... αχ και βαχ....
Ευτυχως που εχω σαπορτ απο σενα Χαρη, γιατι αισθανομουν μοναξια να τους περναω μονος μου:cool::)
 

Big_Ntantoum

Μέλος
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
Ktm adventure 950 modified 990R
Την ίδια αίσθηση είχα κι εγώ! Λες και δεν ήθελε να πλαγιάσει... ή μάλλον ήθελε πολύ περισσότερη προσπάθεια!
μα τι λετε οτι δεν στριβει... μαλλον δεν το εχετε συνηθισει γιατι το μηχανακι τα κανει ολα στριβει σηκωνεται πλαγιαζει σκαρφαλωνει οπου βλεπεις παει αρκει να μπορεις και εσυ.
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
μα τι λετε οτι δεν στριβει... μαλλον δεν το εχετε συνηθισει γιατι το μηχανακι τα κανει ολα στριβει σηκωνεται πλαγιαζει σκαρφαλωνει οπου βλεπεις παει αρκει να μπορεις και εσυ.
Άσε τους, έτσι τα λένε για να αλληλοπαρηγορούνται.... ;)
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
μα τι λετε οτι δεν στριβει... μαλλον δεν το εχετε συνηθισει γιατι το μηχανακι τα κανει ολα στριβει σηκωνεται πλαγιαζει σκαρφαλωνει οπου βλεπεις παει αρκει να μπορεις και εσυ.
Αν δεν μπορείς να βρεις τον τροπο,,,,άστο καλύτερα! !!
& στρίβει & σε κάνει να το γουστάρεις τρελά. ....
α ν μπορεις σε απογειώνει, άμα λάχει ,,,,,,,,:cool:
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Ρε παιδιά, εντάξει... υπέροχο εργαλείο, το πιο άγριο στο χώμα, οκ...
Αυτό που λέμε είναι ότι δεν πλαγιάζει με την ευκολία του GS!
21 ίντσες γαρ...
Έκαστος στο είδος του...

Υ.Γ. Δεν είμαι κανένα τρελλό τιμόνι , αυτή την αίσθηση είχα μετά από το GSA...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom