ktm jump Parnonas mountain

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.

Την Κυριακή που μας πέρασε κάποιοι φιλοι του forum απο το Λουτρακι ήθελαν να κάνουν μια βολτίτσα στον Παρνωνα και να περπατήσουν και λιγο χωμα ! Τους πρότεινα Λοιπον να βολταρουμε παρεα ! Συνάντηση στο Παραλιο Αστρος ! Ενα κτμ 1190
S ενα κτμ 990 ενα LC 1200 και ενα b m w 650 ! Ξεκινήσαμε για το χωριο Αγιος Ιωαννης αλλα το 650 του φίλου ειχε αλλα σχεδια και κόψιμο της ντιζας του συμπλέκτη . Μετα απο πρόχειρη επισκευή αποφάσισε να επιστρέψει χαλαρά πισω !Εμεις συνεχίσαμε προς τους καταρακτες της Λεπίδας αλλα νερό δεν ειδαμε ( λογικό καθώς εχει να βρέξει αρκετούς μήνες ) ! Είδαν όμως την τοποθεσια τα παιδια για το μέλλον ! Έπειτα ιπιαμε ενα γρήγορο καφεδάκι κατω απο τον Πλάτανο να γνωριστούμε και λιγο καθώς δεν ήξερα κανένα απο τα παιδια !! Η ζεστη αφόρητη καθώς με τις αναποδιές πέρασε και η ωρα σηκωθήκαμε και ανηφόρισαμε για το οροπέδιο του Παρνωνα ! Εκει παλιμπεδισαμε αρκετα θα έλεγα !! Σούζες , άλματα , σπινιαρισματα για αρκετή ωρα ! Στο κατέβασμα απο το οροπέδιο το προγραμμα ειχε χωμα Μεχρι τα Άνω Δολιανα και επιστροφή των φίλων απο εκει για Λουτρακι ! Εγω όμως έφαγα μια τούμπα εντελώς απρόβλεπτη και χωρις λογο ! Αριστερή στροφή με κατηφορική κλίση και σαθρό έδαφος . Πηγαινα πολυ σιγά με 20-30 το πολυ και ξαφνικά απροειδοποίητα μου κλειδώνει το τιμόνι τέρμα αριστερά και πάρτον κατω ! Πήγα κανα δυο μέτρα μαζι με τη μηχανή με τη φορα που είχα ! Το αποτέλεμα ηταν αυτο


Τα κάγκελα γδαρθηκαν και στράβωσαν λιγο αλλα έκαναν τη δουλειά που έπρεπε και δεν προκλήθηκε στο μηχανακι κάποια σοβαρή ζημιά ! Ήδη ειναι σε μαστορι και διορθώνονται !!
Τελικα καλη ειναι καο χωρις τα κάγκελα


Εμενα με έσωσε ο εξοπλισμός !! Φορούσα τα παντα παρότι ήμουν σε μέρη γνώριμα ! Αρχικά Με την πτώση η μηχανή έπεσε πανω στο αριστερό μου γόνατο και έπειτα πανω στην μποτε κατω απο τον αστράγαλο ! Αν δε φορούσα μπότες η στολη θα είχα σπαςει πολυ πιθανόν σε καποιο απόντα δυο σημεία το ποδι μου ! Το μονο που έπαθα ηταν μια γρατσουνια στο χέρι κάπως σκίστηκε το εντουραδικο γάντι που φορούσα στις πετρες !

Οποτε παίδες μην αμελείτε τον εξοπλισμό !! Ειναι το βασικότερο όλων πριν καβαλήσουμε να παμε κάπου ! Ακομα και σε μικρές βόλτες !

Και λίγες φωτό




 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Μπραβο.....ουτε εφημερίδα δεν πηδατε!!:p
αλλο ενα τετοιο βιντεακι να βαλει και θα ανεβω σε δυο χαρτοπετσετες να φουνταρω !!!:UH:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
αλλο ενα τετοιο βιντεακι να βαλει και θα ανεβω σε δυο χαρτοπετσετες να φουνταρω !!!:UH:
Όχι......:eek:
Μη.......:eek:
Μην το κάνεις....:eek:








Έχω στρώσει...:friend:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εσένα αμα σηκωθεί ετσι θα εχεις θέμα στην προσγείωση μετα ! Θα σπαςει Χαχαχαχα α


Sent from my iPhone using Tapatalk
Βλέπεις ότι το δικό μου σχόλιο ήταν ήπιο....οι άλλοι από πάνω σε κράζουν!!:p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
έχεις δίκιο θα αλλάξω τον τίτλο με κάτι άλλο ! πχ jump στο περίπου
Επίσης το "Παραλίγο πηδημα" ακούγεται ωραίο...:p
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Όχι......:eek:
Μη.......:eek:
Μην το κάνεις....:eek:








Έχω στρώσει...:friend:
λογω τιμης αυτο με συγκρατησε....:stop::stop::stop:
σκεφτηκα τα λουκανικα....:thinking:
και ειπα...ας ''ταρατσωσω'' πρωτα την μπακα και μετα ας παω χορτατος....:happy::happy::happy::happy:
μηηηην ξεστρωσεις....σου ΄ρχομαι !!!:biker::ltsg::ltsg:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν πηδάς που δεν πηδάς....δεν πας για ψάρεμα??:D
Θα ξυπνήσω την μικρή βραδιάτικα...:fun
Στα ασφάλτινα έπρεπε να το δείξει...:ha
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Δεν πηδάς που δεν πηδάς....δεν πας για ψάρεμα??:D
δεν υπαρχει χρονος λεμεεεε!!!
πανες-θηλασμος-μαγειρεμα-σκουπισμα-σφουγγαρισμα-πλυσιμο-απλωμα-σιδερωμα κλπ. κλπ. κλπ.:p
 
Top Bottom