KTM1290 Adventure S

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Δεν βλεπω να υπαρχει αλλο θεμα που να συζητιεται αυτο το μηχανακι, οποτε ανοιγω αυτο εδω. Επεσα πανω σε ενα τεστ-βιδεο του Μοτο - με υποτιτλους στα αγγλικα παρακαλω - αναμεσα στα πολλα στον σωληνα:

 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Προτιμώ την έκδοση Τ με το ίδιο μοτέρ και ποιο τουριστικό προσανατολισμό.

Νταξ'δεν εχει την οθόνη διαστημόπλοιο αλλά κλάιν...

Στάλθηκε από το iQ1810B_MS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
1290R και τα μυαλα στα καγκελα!!!! Στριβεις σε επαρχιακο ταπα . Γκαζι απεριοριστο . Χωμα κανεις . Φορτωμα και ταξιδι διπλος ανετα . Και ολα αυτα μονο με 18 ??? Τζαμπα σε σχεση με ολο τον ανταγωνισμο
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
1290R και τα μυαλα στα καγκελα!!!! Στριβεις σε επαρχιακο ταπα . Γκαζι απεριοριστο . Χωμα κανεις . Φορτωμα και ταξιδι διπλος ανετα . Και ολα αυτα μονο με 18 ??? Τζαμπα σε σχεση με ολο τον ανταγωνισμο
(Συμφωνώ αλλά δεν το φτάνω)

Στάλθηκε από το iQ1810B_MS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Προτιμώ την έκδοση Τ με το ίδιο μοτέρ και ποιο τουριστικό προσανατολισμό.
Σιγουρα οχι για μενα, ειναι χοντρο, ασχημο και με λαθος χρωμα για ΚΤΜ :thumbsdown:

1290R και τα μυαλα στα καγκελα!!!! Στριβεις σε επαρχιακο ταπα . Γκαζι απεριοριστο . Χωμα κανεις . Φορτωμα και ταξιδι διπλος ανετα . Και ολα αυτα μονο με 18 ??? Τζαμπα σε σχεση με ολο τον ανταγωνισμο
Και με το S τα κανεις ολ'αυτα, μειον αγριο χωμα. Ασε που αν σε τρωει μπορεις να βαλεις ακτινωτους 19/17 (αυτους του Τ) και να το ταλαιπωρεις στα χωματα αλα-Χαλαση :D αλλα δε λεει. Η ουσια ειναι ομως οτι με 19/17 παταει σαφως καλυτερα μετα τα 180-200χμω και ειναι πραγματικο "sport touring adventure" :cool:
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Σιγουρα οχι για μενα, ειναι χοντρο, ασχημο και με λαθος χρωμα για ΚΤΜ :thumbsdown:



Και με το S τα κανεις ολ'αυτα, μειον αγριο χωμα. Ασε που αν σε τρωει μπορεις να βαλεις ακτινωτους 19/17 (αυτους του Τ) και να το ταλαιπωρεις στα χωματα αλα-Χαλαση :D αλλα δε λεει. Η ουσια ειναι ομως οτι με 19/17 παταει σαφως καλυτερα μετα τα 180-200χμω και ειναι πραγματικο "sport touring adventure" :cool:


Ιδου η Ροδος....
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Ε άντε ντε τόσο καιρό στο ζητάω να το βγάλεις να πάρει αέρα. Όλο με το ΤΑ μου έρχεσαι :cautious:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ε άντε ντε τόσο καιρό στο ζητάω να το βγάλεις να πάρει αέρα. Όλο με το ΤΑ μου έρχεσαι :cautious:
Θα γινει κι'αυτο οταν αποκτησει σταυλο στην Αθηνα, αλλα οχι για κοντρα σε μηχανακι με 150 αλογα, ας το δουμε κοντρα στα μηχανακια των 100 αλογων για να δουμε ποιο ειναι το ψοφιμι ;)

ΥΓ Το θεμα εδω ειναι για το1290S, back to the subject.
 
Τελευταία επεξεργασία:

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Θα γινει κι'αυτο οταν αποκτησει σταυλο στην Αθηνα, αλλα οχι για κοντρα σε μηχανακι με 150 αλογα, ας το δουμε κοντρα στα μηχανακια των 100 αλογων για να δουμε ποιο ειναι το ψοφιμι ;)
Στα 100 άλογα το έχω στο χώμα, και άμα θες το αφήνω και στην άσφαλτο. Τώρα που το σκέφτομαι, για να μη τίθεται θέμα, θα έρθω με το vstrom του πατέρα μου - tkc 70 του έχω βάλει, έτοιμο για όλα. :D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ΩΧ,προβλεπεται θυελα
Διόρθωσε με αν κάνω λάθος, δεν θέλω να αρχίσω να βάζω νούμερα και specs, αλλά η κτμ με το συγκεκριμένο μηχανάκι και με το 1090....ξεφυγε από τον ανταγωνισμό, σε όλα τα επιπεδα!
Φυσικά τα 160 άλογα δεν είναι το ζητούμενο στην κατηγορία αυτή, αλλά αφού στα δίνει δεν μπορείς να τα αρνηθείς :D
Όπως είπε ο λαδεμπορας παραπάνω....τα πάντα όλα και καλυτερα απο ολους και στην καλυτερη τιμη ever!
Το αν είναι όμορφο κλπ φιλοσοφίες, είναι υποκειμενικες απόψεις και δεν έχει νοημα να αναλύσουμε!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Καλα ρε παιδια τι συγκρινεται τωρα??? Την π@@@@ με τη β@@@@ :p:D ειπαμε το νεο 1290 ειναι το απολυτο μηχανακι αυτη τη στιγμη γισ ολα τα τερεν με τα λιγοτερα χρηματα. Δεν βλεπω το λογο να παει καποιος να δωσει 25 χιλ να παρει lc αλλα ουτε και 16-17 να παρει αφρικα πχ. Αλλα ολα ειναι υποκειμενικα οπως εχουμε ξαναπει στο ματι. Το σιγουρο ομως ειναι οτι το1290 αυτη τη στιγμη ειναι No1 σε ολα και πιο μπροστα απο ολα;)
 
Top Bottom