Mini bio μελών (όποιος θέλει )

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Αν και χοντακιας είσαι γρήγορος... :p
Μέχρι και βίντεο έχω αρχείο...
Στο παρακάτω εκτός από τον συνάδελφο "πουλί" έχω και τον πρώην λιμενάρχη Τρικάλων ...
Θαυμάστε τον ειδικά όταν μπαίνει μπροστά στο φακό και "χάνονται" τα πλάνα...
:p:laugh::laugh::laugh::laugh:

 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Σε 'κεινο το τροφυ του '19 η λεχώνα παραλίγο να το χάσει....
Το προηγούμενο βράδυ είχε βράσει πιλαφακι για φαγητό...
Και ενώ έτρωγε το ρυζάκι ξαφνικά διαπίστωσε ότι μασουλαει κάτι μεταλλικό..
Του είχε φύγει μια προσθήκη ..
Και έψαχνε οδοντίατρο ...
Καλά δε τα λέω ναυαρχε Aldebaran ???
 

Corpsealive

Μέλος
Όνομα
Χάρης
Μοτό
BMW GS 850 Adventure
Χάρης , ετών 30 . Όπως καταλαβαίνετε από την ηλικία μου , αυτό θα είναι αναγκαστικά ένα σύντομο βιογραφικό.
Γεννήθηκα στο Περιστέρι, σπούδασα στην Κύπρο , δούλεψα 4 χρόνια εκεί , αρχικά ως σερβιτόρος μετά ως μπάρμαν και τελικά νοίκιασα έναν δικό μου χώρο για να κάνω ΠΣΚ πάρτυ για Ελλαδίτες φοιτητές.
Σοβαρά λάθη ή έστω λάθη που να μου άφησαν έντονο αποτύπωμα δυστυχώς δεν πρόλαβα να κάνω καθώς στα 23 μου την βάρεσε και αποφάσισα να γίνω όντως δικηγόρος, πούλησα τα πάντα , όνομα, δικαιώματα χώρου εξοπλισμό και νοίκιασα ένα δώμα για να διαβάζω μέχρι να βγάλω την σχολή και τα χρωστούμενα που προφανώς λόγω νυχτερινής εργασίας είχαν μαζευτεί αρκετά.
Εκείνη την περίοδο που έμεινα μόνος μου και την είχα δει ασκητικά γνώρισα την Εμμα. την γυναίκα που παντρεύτηκα 7 χρόνια μετά.
Αφού πήρα το πτυχίο μου και από επιλογή μου δεν πήγα να το γιορτάσω στην ορκωμοσία γύρισα στην Ελλάδα μπήκα στρατό , τελείωσα άσκηση και εκεί ήρθε το δεύτερο χαστούκι του απόλυτου ΚΕΝΟΥ. Είχα κάνει αυτό που στόχευα και δεν ήξερα τι να το κάνω.
Τότε το 2020 αποφάσισα να ασχοληθώ με αυτό που πραγματικά ήξερα ότι δεν ήμουν καλός , με τις μηχανές.
Η μέχρι τότε εμπειρία μου ήταν να έχω ρίξει 3 μηχανάκια στην ηλικία των 16-17 φίλων μου και να δουλεύω τα καλοκαίρια για να τα πληρώσω. Έβγαλα δίπλωμα αγόρασα την πρώτη μου μηχανή TA700 Honda και ξεκίνησα να ψάχνομαι. Πήγα το πρώτο μου ταξίδι στο Καρπενήσι με το Club των Τρανσαλπάδων και από τότε μου μπήκε το μικρόβιο.
Πριν έναν χρόνο πούλησα την τρανσαλπ και αγόρασα το BMW F850GSA με κύριο στόχο να έχω ολοκληρώσει 3 βασικά ταξίδια για εμένα μέχρι να μου τύχει να κάνω παιδί.
Το Βορειότερο σημείο της Ευρώπης (Nordcap) Το Δυτικότερο ( Ακρωτήριο Ρόκα, ) και ένα μεγάλο οδοιπορικό στην Κεντρική Ευρώπη.

Πλέον , ασκώ το επάγγελμα της δικηγορίας είμαι στο 2ο μεταπτυχιακό τίτλο και ελπίζω σύντομα να υπογράφω ως δρ. Corpsealive ως υποψήφιος διδάκτωρ.
Αυτό είναι και το πρώτο μου Post εδώ, αν και γνωρίζω πολλά Nicknames και φάτσες πίσω από αυτά εδώ μέσα.

Υ.γ. ναι ξέρω πρωτοτύπησα bmw και δικηγόρος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Χάρης , ετών 30 . Όπως καταλαβαίνετε από την ηλικία μου , αυτό θα είναι αναγκαστικά ένα σύντομο βιογραφικό.
Γεννήθηκα στο Περιστέρι, σπούδασα στην Κύπρο , δούλεψα 4 χρόνια εκεί , αρχικά ως σερβιτόρος μετά ως μπάρμαν και τελικά νοίκιασα έναν δικό μου χώρο για να κάνω ΠΣΚ πάρτυ για Ελλαδίτες φοιτητές.
Σοβαρά λάθη ή έστω λάθη που να μου άφησαν έντονο αποτύπωμα δυστυχώς δεν πρόλαβα να κάνω καθώς στα 23 μου την βάρεσε και αποφάσισα να γίνω όντως δικηγόρος, πούλησα τα πάντα , όνομα, δικαιώματα χώρου εξοπλισμό και νοίκιασα ένα δώμα για να διαβάζω μέχρι να βγάλω την σχολή και τα χρωστούμενα που προφανώς λόγω νυχτερινής εργασίας είχαν μαζευτεί αρκετά.
Εκείνη την περίοδο που έμεινα μόνος μου και την είχα δει ασκητικά γνώρισα την Εμμα. την γυναίκα που παντρεύτηκα 7 χρόνια μετά.
Αφού πήρα το πτυχίο μου και από επιλογή μου δεν πήγα να το γιορτάσω στην ορκωμοσία γύρισα στην Ελλάδα μπήκα στρατό , τελείωσα άσκηση και εκεί ήρθε το δεύτερο χαστούκι του απόλυτου ΚΕΝΟΥ. Είχα κάνει αυτό που στόχευα και δεν ήξερα τι να το κάνω.
Τότε το 2020 αποφάσισα να ασχοληθώ με αυτό που πραγματικά ήξερα ότι δεν ήμουν καλός , με τις μηχανές.
Η μέχρι τότε εμπειρία μου ήταν να έχω ρίξει 3 μηχανάκια στην ηλικία των 16-17 φίλων μου και να δουλεύω τα καλοκαίρια για να τα πληρώσω. Έβγαλα δίπλωμα αγόρασα την πρώτη μου μηχανή TA700 Honda και ξεκίνησα να ψάχνομαι. Πήγα το πρώτο μου ταξίδι στο Καρπενήσι με το Club των Τρανσαλπάδων και από τότε μου μπήκε το μικρόβιο.
Πριν έναν χρόνο πούλησα την τρανσαλπ και αγόρασα το BMW F850GSA με κύριο στόχο να έχω ολοκληρώσει 3 βασικά ταξίδια για εμένα μέχρι να μου τύχει να κάνω παιδί.
Το Βορειότερο σημείο της Ευρώπης (Nordcap) Το Δυτικότερο ( Ακρωτήριο Ρόκα, ) και ένα μεγάλο οδοιπορικό στην Κεντρική Ευρώπη.

Πλέον , ασκώ το επάγγελμα της δικηγορίας είμαι στο 2ο μεταπτυχιακό τίτλο και ελπίζω σύντομα να υπογράφω ως δρ. Corpsealive ως υποψήφιος διδάκτωρ.
Αυτό είναι και το πρώτο μου Post εδώ, αν και γνωρίζω πολλά Nicknames και φάτσες πίσω από αυτά εδώ μέσα.

Υ.γ. ναι ξέρω πρωτοτύπησα bmw και δικηγόρος.
Καλώς όρισες
Εύγε για ότι έχεις κάνει μέχρι τώρα και ένα μπράβο από τώρα για αυτά που θα κάνεις γιατί θα κάνεις πολλά .....!
Να προσέχεις ,κράνος γάντια μπουφάν και να κάνεις και μαθήματα ασφαλούς οδήγησης
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Πετάξου τώρα κι ένα Τέναρο να γράψεις το νοτιότερο της Βαλκανικής
και μια Γαύδο για το Νοτιότερο της Ευρώπης

(Όχι η Κύπρο μόνο πολικά ανήκει στην Ευρώπη)
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Πετάξου τώρα κι ένα Τέναρο να γράψεις το νοτιότερο της Βαλκανικής
και μια Γαύδο για το Νοτιότερο της Ευρώπης

(Όχι η Κύπρο μόνο πολικά ανήκει στην Ευρώπη)
...έτσι κι αλλιώς το στίγμα της Γαύδου είναι νοτιότερα από το νοτιότερο της Κύπρου.
/// Β
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Σοβαρά λάθη ή έστω λάθη που να μου άφησαν έντονο αποτύπωμα δυστυχώς δεν πρόλαβα να κάνω...
Ένσταση Χάρη...


Σοβαρά λάθη ή έστω λάθη που να μου άφησαν έντονο αποτύπωμα ευτυχώς δεν πρόλαβα να κάνω...
..γιατί τώρα η ζωή σου θα ήταν άλλη.
Εύχομαι είσαι γερός/ευτυχισμένος με την κυρία σου,σωστός στο το επάγγελμα/λειτούργημα που επέλεξες να προσφέρεις στην κοινωνία και πάντα όρθιος με τη μοτοσυκλέτα..
Δημήτρης.
:friendship:
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
Χάρης , ετών 30 . Όπως καταλαβαίνετε από την ηλικία μου , αυτό θα είναι αναγκαστικά ένα σύντομο βιογραφικό.
Γεννήθηκα στο Περιστέρι, σπούδασα στην Κύπρο , δούλεψα 4 χρόνια εκεί , αρχικά ως σερβιτόρος μετά ως μπάρμαν και τελικά νοίκιασα έναν δικό μου χώρο για να κάνω ΠΣΚ πάρτυ για Ελλαδίτες φοιτητές.
Σοβαρά λάθη ή έστω λάθη που να μου άφησαν έντονο αποτύπωμα δυστυχώς δεν πρόλαβα να κάνω καθώς στα 23 μου την βάρεσε και αποφάσισα να γίνω όντως δικηγόρος, πούλησα τα πάντα , όνομα, δικαιώματα χώρου εξοπλισμό και νοίκιασα ένα δώμα για να διαβάζω μέχρι να βγάλω την σχολή και τα χρωστούμενα που προφανώς λόγω νυχτερινής εργασίας είχαν μαζευτεί αρκετά.
Εκείνη την περίοδο που έμεινα μόνος μου και την είχα δει ασκητικά γνώρισα την Εμμα. την γυναίκα που παντρεύτηκα 7 χρόνια μετά.
Αφού πήρα το πτυχίο μου και από επιλογή μου δεν πήγα να το γιορτάσω στην ορκωμοσία γύρισα στην Ελλάδα μπήκα στρατό , τελείωσα άσκηση και εκεί ήρθε το δεύτερο χαστούκι του απόλυτου ΚΕΝΟΥ. Είχα κάνει αυτό που στόχευα και δεν ήξερα τι να το κάνω.
Τότε το 2020 αποφάσισα να ασχοληθώ με αυτό που πραγματικά ήξερα ότι δεν ήμουν καλός , με τις μηχανές.
Η μέχρι τότε εμπειρία μου ήταν να έχω ρίξει 3 μηχανάκια στην ηλικία των 16-17 φίλων μου και να δουλεύω τα καλοκαίρια για να τα πληρώσω. Έβγαλα δίπλωμα αγόρασα την πρώτη μου μηχανή TA700 Honda και ξεκίνησα να ψάχνομαι. Πήγα το πρώτο μου ταξίδι στο Καρπενήσι με το Club των Τρανσαλπάδων και από τότε μου μπήκε το μικρόβιο.
Πριν έναν χρόνο πούλησα την τρανσαλπ και αγόρασα το BMW F850GSA με κύριο στόχο να έχω ολοκληρώσει 3 βασικά ταξίδια για εμένα μέχρι να μου τύχει να κάνω παιδί.
Το Βορειότερο σημείο της Ευρώπης (Nordcap) Το Δυτικότερο ( Ακρωτήριο Ρόκα, ) και ένα μεγάλο οδοιπορικό στην Κεντρική Ευρώπη.

Πλέον , ασκώ το επάγγελμα της δικηγορίας είμαι στο 2ο μεταπτυχιακό τίτλο και ελπίζω σύντομα να υπογράφω ως δρ. Corpsealive ως υποψήφιος διδάκτωρ.
Αυτό είναι και το πρώτο μου Post εδώ, αν και γνωρίζω πολλά Nicknames και φάτσες πίσω από αυτά εδώ μέσα.

Υ.γ. ναι ξέρω πρωτοτύπησα bmw και δικηγόρος.
καλως όρισες λοιπόν.. καλα χιλιομετρα και καλα ταξίδια
 

Corpsealive

Μέλος
Όνομα
Χάρης
Μοτό
BMW GS 850 Adventure
Πετάξου τώρα κι ένα Τέναρο να γράψεις το νοτιότερο της Βαλκανικής
και μια Γαύδο για το Νοτιότερο της Ευρώπης

(Όχι η Κύπρο μόνο πολικά ανήκει στην Ευρώπη)
Ταίναρο έγινε ήδη Ιούλιο 2023!

:welcome::friendship:

Θα είσαι πολύ χρήσιμος..
Γιατί πολλοί εδώ μέσα ζουν επικίνδυνα...

Εννοείται 50% έκπτωση στα μέλη μόνο ΑΝ έχουν δίκιο στην υπόθεση τους :dnl:
 
Top Bottom