Mini bio μελών (όποιος θέλει )

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μετά από πολλά χρόνια που είμαστε εδώ μέσα με πολλούς γίναμε φίλοι,γνωριστήκαμε με τις οικογένειές μας, ταξιδέψαμε μαζι,κάτσαμε μαζί σε ένα τραπέζι, μάθαμε πράγματα ο ένας για τον άλλον, αλλά με πολλούς εγώ τουλάχιστον νιώθω πως δεν εχω βρει την ευκαιρία να κάνουμε μια πιο ουσιαστική κουβέντα,να μάθουμε πράγματα καλύτερα ο ένας για τον άλλον και αυτό είναι χρήσιμο σε πολλά επίπεδα. Αν κάποιος για παράδειγμα είναι νομικός είναι καλό να το ξέρουμε καθώς η άποψη του σίγουρα θα έχει μεγαλύτερη βαρύτητα όταν προκύψει ένα τέτοιο θέμα. Αν κάποιος είναι ασφαλιστής η μηχανικός η Μαρμαράς η ξυλουργός η υδραυλικός η περιπτεράς πάντα υπάρχει εδώ μέσα η θέληση και η διάθεση να στηρίξουμε και επαγγελματικά τους συναδέλφους μας και φίλους και πολλές φορές δεν ξέρουμε καν τι κάνουν στη ζωή τους! Και οι ίδιοι ντρεπόμαστε πολλές φορές να τα αναφέρουμε μην φανεί πως πάμε να ψαρέψουμε ξέρω γω πελάτες η να εκμεταλλευτούμε το χομπυ μας και το χώρο για προσωπικό όφελος. Όχι δεν έχω κάτι να πουλήσω αλλά όποιος θέλει να συστηθεί καλύτερα ανοίγω αυτό το θέμα. Το θέμα δεν έχει το νόημα του βιογραφικού σαν σπουδές μόνο η σαν επάγγελμα για την επιβίωση. Αν ασχολείσαι δέκα χρόνια να παλεύεις να φτιάχνεις το μηχανάκι σου είσαι ερασιτέχνης μηχανικος και αυτό είναι στοιχείο για σένα. Αν παίζεις τένις μπορεί κάποιος εδώ μέσα να παίζει κι αυτός και να ψάχνει συμπαίκτη. Αν ασχολείσαι με τηλεκατευθυνόμενα μπορεί κάποιος εδώ να το έχει πάθος και να βρείτε κοινά στοιχεία και να μοιραστείτε πληροφορίες. Δεν είμαστε μόνο μοτοσυκλέτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Και να ξεκινήσω εγώ. Με λένε Βαγγέλη η VaggLi για τους φίλους.. :hungry:

Οι βασικές μου σπουδές είναι πάνω στο Industrial management. Έχω μεταπτυχιακή εξειδικευση στο Accounting and Finance και μεγαλύτερος πήρα και (ασχετο) πτυχίο μηχανικού οχημάτων καθώς αυτό είναι ένα χόμπυ μου να κάνω τον ερασιτέχνη μηχανικό για τις μηχανές και τα αμάξια μου.

Έχω υπάρξει σχετικά καλος παίκτης Πιγκ πογκ στο παρελθόν με συμμετοχή σε ομάδα μέχρι την Α κατηγορία Αθηνών. Όποιος θέλει ένα ματσάκι είμαι μέσα να τα θυμηθώ! Από μπάλα λίγα πράγματα ήμουν λίγο αμπαλος αλλά κάνω καλό τέρμα!

Α επίσης με κοροϊδεύει ο Κώστας XR Maniac επειδή γουστάρω και ασχολούμαι με το sim racing! Σε επίπεδο βέβαια ps και κυρίως με το gt7 και μια fanatec για rig. Όχι σε pc.
 
Τελευταία επεξεργασία:

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Πάμε...
Έκανα τουλάχιστον 25 χρόνια σερβιτόρος ...
Τόσο την ημέρα όσο και στην νύχτα...
Μετά έκανα περίπου 7χρονια περιπτεράς...
Και εδώ 3 χρόνια κάνω "ντελιβερι"...
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Επίσης μπορώ να δώσω χρήσιμες συμβουλές σε όσους έχουν φίλο το "βατράχι" τον ibar και τους εύχεται καλή βόλτα, τι αδιάβροχα να επιλέξουν , διότι το ότι θα φάνε βροχα είναι στανταρακι...

:laugh::laugh::laugh:

Η εμπειρία προέρχεται από το "ντελιβερι"... :secret:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Επίσης μπορώ να δώσω χρήσιμες συμβουλές σε όσους έχουν φίλο το "βατράχι" τον ibar και τους εύχεται καλή βόλτα, τι αδιάβροχα να επιλέξουν , διότι το ότι θα φάνε βροχα είναι στανταρακι...

:laugh::laugh::laugh:

Η εμπειρία προέρχεται από το "ντελιβερι"... :secret:
Εσυ πάνω απ' όλα είσαι λεβεντιά και ας έχεις και Africa. Κανείς δεν είναι τέλειος!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
ας έχεις Africa. Κανείς δεν είναι τέλειος!
το έδειξα στην κυρα-Αλεξανδρα Alexandra ...
θέλει να σου σπάσει τα πλευρά..
μου είπε να κλείσω ημερομηνία για συνάντηση...

:laugh::laugh::laugh:
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Νίκος εδώ, από Καλαμάτα,οινοποιός τα τελευταία 30 χρόνια.
Βασικά ηλεκτρολόγος μηχανικός έχω τελειώσει και το εξάσκησα καμμιά δεκαριά χρόνια,αλλά το πως κατέληξα κρασάς είναι άλλη ιστορία. :laugh::laugh:

Επίσης έχω έρωτα με το μπιλιάρδο (μη ρωτήσετε ποιο,μόνο το Γαλλικό είναι μπιλιάρδο) αλλά δυσκολεύομαι πλέον εδώ κάτω να βρω συμπαίκτες σ' αυτό.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
κατέληξα κρασάς
ρε συ Νικόλα το κόκκινο κρασί λένε ότι κάνει καλό στη κυκλοφορία..
είναι αλήθεια ???

με έχει σταματήσει τώρα ένας τροχονόμος για έλεγχο και είμαι σε αντιπαράθεση...

:laugh::laugh::laugh:
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
ρε συ Νικόλα το κόκκινο κρασί λένε ότι κάνει καλό στη κυκλοφορία..
είναι αλήθεια ???

με έχει σταματήσει τώρα ένας τροχονόμος για έλεγχο και είμαι σε αντιπαράθεση...

:laugh::laugh::laugh:
Πες του να έρθει κάτω να του πω.
Ή μάλλον ελάτε παρέα!
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Ωραία θεματική.

Κώστας, κοινωνιολόγος με μάστερ στην πολιτιστική διαχείριση, πρώην δρομέας μεγάλων αποστάσεων με κλίση σε ορειβασία. Έχω ζήσει Μεσολόγγι, Λέσβο (σπουδές - στρατός), Κω (τα τελευταία 6 χρόνια) και από του χρόνου Θεσσαλονίκη.

Σαν πρωϊνή δουλειά (συμβασιούχος τα τελευταία 4 χρόνια) εξετάζω και βγάζω αποφάσεις για αιτούντες άσυλο, σαν δεύτερη (και αγαπημένη) δουλειά είμαι βιντεογράφος και μοντέρ (γάμοι, βαφτίσια, διαφημιστικά κτλ).

Στον ελεύθερο χρόνο ασχολούμαι με αυτό το κανάλι στο youtube (μπας και καταφέρω να βγάλω ένα βίντεο τη χρονιά :wacky:): https://www.youtube.com/channel/UCzTyJa4ifeMkkwXf9QiUZKA
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Νίκος εδώ, από Καλαμάτα,οινοποιός τα τελευταία 30 χρόνια.
Βασικά ηλεκτρολόγος μηχανικός έχω τελειώσει και το εξάσκησα καμμιά δεκαριά χρόνια,αλλά το πως κατέληξα κρασάς είναι άλλη ιστορία. :laugh::laugh:

Επίσης έχω έρωτα με το μπιλιάρδο (μη ρωτήσετε ποιο,μόνο το Γαλλικό είναι μπιλιάρδο) αλλά δυσκολεύομαι πλέον εδώ κάτω να βρω συμπαίκτες σ' αυτό.
Έλα ρε φίλε,έχω χωμένη κι εγώ τη στέκα του Γαλλικού,δεν ήμουν τόσο καλός αλλά μου άρεσε,ένα φεγγάρι έπαιζα πολύ. Άμα καμια φορά βρούμε την ευκαιρία να ρίξουμε καμιά στεκια.

Υπάρχει άλλο νήμα που έχετε ανεβάσει τις φωτογραφίες σας.
Πρέπει να ενοποιηθούν ή και σε αυτό το νήμα να ανεβαίνουν και οι φωτογραφίες.
Εντάξει μωρε too much. Μην το κάνουμε και linkedin. Μια σύσταση μας είναι εδώ οποιος το θέλει to know us better.
 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Γιάννης από Αθήνα (Καταγωγή Αρκαδία-Μεσσηνία) έχω τελειώσει Ηλεκτρονικός Υπολογιστών/Αυτοματισμού και Ραδιοφωνίας Τηλεόρασης και δεν πήγα ποτέ για εξειδίκευση…βρήκα δουλειά πολύ γρήγορα μετά το στρατό ως οδηγός εξωτερικών εργασιών σε Ναυτιλιακή και συνεχίζω.

Από χόμπι κλασικά πίστα Σερρών και Μεγάρων και βόλτες με τις μηχανές που έχουν περάσει που τα χέρια μου κυρίως supersport.Εδώ και ένα χρόνο κυριολεκτικά αμήχανος και το έχω ρίξει στο τρέξιμο (και γυμναστήριο τον χειμώνα γιατί είμαι κρυουλιαρης) αισίως -28 κιλά.

Ευελπιστώ να καταφέρω να πάρω δίτροχο σύντομα για ψυχοθεραπεία κυρίως και δεύτερον να γλυτώσω τα γόνατα από το τρέξιμο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κώστας από Γιάννενα...έχω τελειώσει μηχανολόγος μηχανικός....αλλά ασχολούμαι με κουφώματα αλουμινίου κ pvc. Πάθος μου οι μεκ.
Γουστάρεις ΜΕΚ εε? Γνώμη για τα Tesla?! :roflmao:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Πάμε...
Έκανα τουλάχιστον 25 χρόνια σερβιτόρος ...
Τόσο την ημέρα όσο και στην νύχτα...
Μετά έκανα περίπου 7χρονια περιπτεράς...
Και εδώ 3 χρόνια κάνω "ντελιβερι"...
Θα γράψεις ποτέ για τα ταξίδια σου να μείνουν εδώ να διαβάζουν κάτι τα παιδιά μας , γιατί εμείς δεν βλέπω να τα κάνουμε!!!!!!!

xrv_world_explorer
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Θα γράψεις ποτέ για τα ταξίδια σου να μείνουν εδώ να διαβάζουν κάτι τα παιδιά μας , γιατί εμείς δεν βλέπω να τα κάνουμε!!!!!!!

xrv_world_explorer
Αποστόλη γιε μου...
Δεν είμαι καλός στο γραπτό λόγο..

Μόνο τους "παπάρες"ξέρω να γράφω καλά εκεί που πρέπει...

Ως εκ τούτου θα περιμένω μέχρι να βγω στη σύνταξη και να έχω άφθονο χρόνο για να γράψω επιλεκτικά κάποια ταξίδια...

Μέχρι τότε :wtng:
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Χρήστος εδώ, μεγάλωσα μέσα στις κατασκευές ξύλου, λόγω του πατέρα μου, τελείωσα και την Σιβιτανιδιο, (θα το μαντέψατε ηδη) με ειδικότητα μηχανοξυλουργου - επιπλοποιου.
Προσωπικές καταστάσεις και επιθυμιες με οδήγησαν να ζήσω σχεδόν 20 χρονια στο Τορόντο του Καναδά, όπου ασχολήθηκα με ανακαινησεις κτηρίων.

Νεότερες προσωπικές καταστάσεις και επιθυμιες, με οδήγησαν πριν μερικά χρόνια να επιστρέψω στην πατρίδα, και να ασχοληθώ και πάλι με τις ειδικές κατασκευές ξύλου και όχι μόνο.
Εκτός από την μοτοσυκλετα, μου αρέσει πολύ το σκάκι, (παίζω οπότε βρω ευκαιρία), το ποδόσφαιρο, και βέβαια οι κατασκευές γενικότερα.

Έχω πέντε παιδιά από 17ως 30 ετων, και αυτό το καλοκαίρι θα γίνω και παππούς. (Δεν με χαλάει καθόλου-με την γιαγιά κοιμάται άλλος):)
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Δήμος απο Αθήνα, καταγωγή ορεινή Αρκαδία, 37 ετών, στα νιάτα μου ήμουν μηχαλογος το παράτησα νωρίς στην αρχή της κρίσης και έβγαλα την σχολή κρεοπωλών και με αυτό ασχολούμαι εδώ και μια δεκαετία. Ελεύθερο χρόνο όσο υπάρχει ασχολούμαι με το airsoft (κάτι σαν το paintball) και χαλαρες(μέχρι στιγμής) βολτιτσες με την μηχανή.
 
Top Bottom