MOTO-ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Οι εξελιξεις τρεχουν και ενδιαφερουν ολους οσους εχουν bmw παντως, γιατι ο Γερακας θα κανει πολλα πραγματα που δεν μπορουσε
Θα μπορεί να μην κόβει απόδειξη για τα εργατικά, ώστε να γλιτώνουμε το φπα, όπως γίνεται σε όλα τα σωστά συνεργεία; :D
 

NitroArgi

Μέλος
Όνομα
Αργύρης
Μοτό
1998 APRILIA RSV MILLE
KTM 890 ADVENTURE
HONDA MONKEY 125
XR Maniac δεν έχει καμία σημασία αν δεν ήθελε να συνεχίσει με τα νέα δεδομένα ή δεν το ήθελε η εταιρεία από την στιγμή που καταγγέλθηκε τελικά η σύμβαση.
Το δίκτυο στην Αθήνα θα αλλάξει και είναι αποφασισμένο με νέα κατάστημα στα βόρεια προάστια και στα σχετικά νότια.
Αν με ρωτάς για την περίπτωση του Αντώνη αποτελεί δυσάρεστη εξέλιξη αλλά θεωρώ ότι θα παραμείνει να στηρίξει πελάτες και μοτοσυκλέτες τεχνικά όπως έκανε όλα αυτά τα χρόνια.
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
Καταρχας......να πουμε Αργυρη οτι ο Παναγιωτοπουλος εφυγε απο το δικτυο και δεν τον εκοψαν.
Γνωριζω καλα γιατι αναγκαστηκε ο Αντωνης να κανει τετοια κινηση και ηταν πολυ οι λογοι, καποιους ανεφερα πιο πανω.
Το σιγουρο ειναι οτι δεν ηθελε να το κανει, γιατι παντα πιστευε στο εργοστασιο και στην στηριξη του.

Να πω κατι ακομα για να καταλαβουμε το μεγεθος της γκαφας τους.......το διαζυγιο θα ειχε βγει πιο νωρις, αλλα ειχε προσπαθησει η τραπεζα της BMW να σωσει την κατασταση.

Τελευταιο καιρο προσπαθουν να δωσουν εξουσιοδοτηση σε μεγαλο ντιλερ αυτοκινητων, αλλα αρνειται γιατι ειναι παλια καραβανα και αυτος
Οι εξελιξεις τρεχουν και ενδιαφερουν ολους οσους εχουν bmw παντως, γιατι ο Γερακας θα κανει πολλα πραγματα που δεν μπορουσε
Σπανος
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
To Tuareg είναι σούπερ και πλήρες.

Μεγαλύτερο μοτέρ κατάλληλο δεν έχουν, οπότε...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βαγγέλη όλους όσους "έκοψε" η BMW τα τελευταία χρόνια παρέμειναν ως εξουσιοδοτημένο συνεργείο κανονικά. Δες την περίπτωση Μανιατόπουλου για παράδειγμα...λιγότερες απαιτήσεις τα ίδια έσοδα
Φίλε Αργύρη να πω την αλήθεια δεν το καταλαβαίνω αυτό. Πως γίνεται να μην έχεις πλέον συνεργασία με την μαμά εταιρεία και ταυτόχρονα να είσαι εξουσιοδοτημένος? Από πού παίρνεις την εξουσιοδότηση? Μήπως εννοείς εξειδικευμένος? Και εκ τέλει αν χώρισε με την bmw και συνεχιζει να είναι εξουσιοδοτημένος τι άλλαξε?!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Φίλε Αργύρη να πω την αλήθεια δεν το καταλαβαίνω αυτό. Πως γίνεται να μην έχεις πλέον συνεργασία με την μαμά εταιρεία και ταυτόχρονα να είσαι εξουσιοδοτημένος? Από πού παίρνεις την εξουσιοδότηση? Μήπως εννοείς εξειδικευμένος? Και εκ τέλει αν χώρισε με την bmw και συνεχιζει να είναι εξουσιοδοτημένος τι άλλαξε?!
Νομίζω ότι αναφέρθηκε η λέξη συνεργάτης
 

NitroArgi

Μέλος
Όνομα
Αργύρης
Μοτό
1998 APRILIA RSV MILLE
KTM 890 ADVENTURE
HONDA MONKEY 125
Συνήθως με την BMW η "διακοπή συνεργασίας" αφορά τις πωλήσεις μοτοσικλετών και όχι το σέρβις.
Θα μου κάνει έκπληξη αν αλλάξει κάτι σε αυτή την περίπτωση
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Να πω και εγώ την γνώμη μου για τον Παναγιωτόπουλο, επειδή δεν έχω καμία "συναισθηματική" σύνδεση.
Χαλβαδιάζοντας μηχανάκια, πήγα στον Παναγιωτόπουλο και είδα το 1250gsa και το 1300gs. Ήταν στην γωνία παρκαρισμένο στο μικρό του μαγαζί και ένας τύπος στο τηλέφωνο πίσω από το γραφείο. τί μπήκα τί βγήκα σημασία δεν μου έδωσαν.
Πήγα την επόμενη μέρα στον Βαγιανέλη. Μπήκα στο τεράστιο μαγαζί του που είναι γεμάτο με κάθε λογής bmw. Στην πόρτα με πλησίασε μια κυρία με ένα κύριο και με ρώτησαν αν ψάχνω κάτι κτλ. Τους είπα ότι απλά χαζεύω και άρχισα την κουβέντα. Κάναμε μια κουβέντα περί της μισής ώρας, ξέροντας ο πωλητής ότι 50% θα αγοράσω και 50% δεν θα αγοράσω. Προσωπικά με κέρδισε το δεύτερο μαγαζί.
Τα λέω διότι πολλές φορές όταν είμαστε σε ένα χώρο πολλά χρόνια, έχουμε παρωπίδες. Όπως έχω και εγώ με τα τζιπ και τα συνεργεία ίσως.

Για τα περί εξουσιοδοτημένου και μη τώρα, όσο τα μηχανάκια έχουν εγκεφάλους κτλ έχουν και updates. αυτά λοιπόν μοιράζονται μόνο στους επίσημους και σε κανέναν άλλον. Μου έτυχε την Πέμπτην όταν πήγα το raptor για σερβις στον Σφακιανάκη για τα 20.000 και μου λέει φίλε έχεις 2 update στον εγκέφαλο. Και το πρόβλημά που είχα λύθηκε.
Είχα πάει το αμάξι για λάδια φίλτρα και στις 10.000 το καλύτερο συνεργείο για ford μεν, αλλά όχι επίσημο με την βούλα. Δεν μου είχαν πει τίποτα για update και εγώ ήξερα (από το εξωτερικό) ότι υπήρχε.

Συνεπώς μπορεί ο Παναγιωτόπουλος να είναι τοπ στο συνεργείο κτλ κτλ, αλλά με την πάροδο του χρόνου και όσο τα ηλεκτρικά μπαίνουν στα οχήματά μας, θα φθείρει σιγά σιγά κατά πάσα πιθανότητα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Συνήθως με την BMW η "διακοπή συνεργασίας" αφορά τις πωλήσεις μοτοσικλετών και όχι το σέρβις.
Θα μου κάνει έκπληξη αν αλλάξει κάτι σε αυτή την περίπτωση
Σε αυτή την περίπτωση θα αφορά διακοπή συνεργασίας.
Υπομονη
 

NitroArgi

Μέλος
Όνομα
Αργύρης
Μοτό
1998 APRILIA RSV MILLE
KTM 890 ADVENTURE
HONDA MONKEY 125
Υποθέτω ότι με επιλογή του dealer...από υπομονή αλλο τίποτα :)
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Σε συνεργείο κι έκθεση μοτοσυκλετών όταν συνέβαινε/συμβαίνει το παρακάτω,το αφεντικό(ΔΕΝ θα γράψω όνομα) απαντούσε/απαντάει με συγκεκριμένο επιχείρημα..

Πελάτης:Μα να έχω δώσει τόσα λεφτά και να μείνω;
Ιδιοκτήτης έκθεσης:Εεεμ... Συμβαίνουν αυτά...
Πελάτης:Ναι αλλά δεν γίνεται να πληρώνεις ?????€ για κορυφαία τεχνολογία και να ταλαιπωρείσαι;


Εκεί τους έπιανε/πιάνει αγκαζέ,τους έβγαζε/βγάζει στην είσοδο της έκθεσης και δείχνοντάς τους τον ουρανό,έλεγε/λέει..

Ιδιοκτήτης έκθεσης: Κοίτα.. Και τα αεροπλάνα χαλάνε και πέφτουν,τα ??? δεν θα χαλάσουν; Έλα να πιεις ένα καφεδάκι τώρα...


Πρέπει να ξέρεις να τους καλμάρεις...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πρέπει να είναι ηλίθιοι για να καλμάρουν έτσι.

Οκ, το όλα θα χαλάσουν κάποια στιγμή ισχύει.

Αφού δεν τις άρπαξε από κανέναν...
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Στο ΜΟΤΟ του Δεκεμβρίου και το τεστ παρουσίασης του 1300 γράφουν μέσα ότι η μαμά εταιρεία το πάει για ονλαιν αγορές οπότε ίσως να έχει κάποια σχέση?
Ρίχνει πάντως τα καρφιά του ο Φελούκας περί αυτών των επιλογών, μάλιστα κάτι αναφέρει για το ατύχημα του Kevin Ash στην παρουσίαση του πρώτου 1200. Ξέρω ότι κάποια μαλάκια έγινε τότε με το μηχανάκι αλλά λέει ότι γνωρίζει ποιός ευθύνεται και τι έκανε τότε.
Μου φάνηκαν περίεργα αυτά τα σχόλια...
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Aφού δεν τις άρπαξε από κανέναν...
Όταν κάνεις κατάθεση.... "ψυχής" στην εν λόγω εταιρία,θες το αγκαζέ,το espressaki και την παραπάνω σχέση γιατί μακριά από το "μαντρί" του εξουσιοδοτημένου αισθάνεσαι ανασφάλεια..
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στο ΜΟΤΟ του Δεκεμβρίου και το τεστ παρουσίασης του 1300 γράφουν μέσα ότι η μαμά εταιρεία το πάει για ονλαιν αγορές οπότε ίσως να έχει κάποια σχέση?
Ρίχνει πάντως τα καρφιά του ο Φελούκας περί αυτών των επιλογών, μάλιστα κάτι αναφέρει για το ατύχημα του Kevin Ash στην παρουσίαση του πρώτου 1200. Ξέρω ότι κάποια μαλάκια έγινε τότε με το μηχανάκι αλλά λέει ότι γνωρίζει ποιός ευθύνεται και τι έκανε τότε.
Μου φάνηκαν περίεργα αυτά τα σχόλια...
Το ίδιο έλεγε κάποιος στο YouTube και για άλλες εταιρείες, ότι θα κόψουν τις εκθέσεις και τα το πάνε για online sales. Δεν ξέρω πόσοι θα θέλουν να πάρουν μηχανή από τον κατάλογο αλλά μετά θυμήθηκα ότι εμείς "τελειώνουμε* και οι επόμενοι ή δεν θα έχουν μηχανές ή έχουν συνηθίσει έτσι.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
εμείς "τελειώνουμε* και οι επόμενοι
Γιάννη κρατάω αυτο,διοτι θεωρώ πως είναι μια συζήτηση πως θα μπορούσαμε να την κάνουμε από κοντά παρα πολλοι από εμάς, από κοντά, να ξεκινήσουμε απόγευμα και να μας βρει το ξημέρωμα απλα συμφωνοντας στα πάντα σχεδόν...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στο ΜΟΤΟ του Δεκεμβρίου και το τεστ παρουσίασης του 1300 γράφουν μέσα ότι η μαμά εταιρεία το πάει για ονλαιν αγορές οπότε ίσως να έχει κάποια σχέση?
Ρίχνει πάντως τα καρφιά του ο Φελούκας περί αυτών των επιλογών, μάλιστα κάτι αναφέρει για το ατύχημα του Kevin Ash στην παρουσίαση του πρώτου 1200. Ξέρω ότι κάποια μαλάκια έγινε τότε με το μηχανάκι αλλά λέει ότι γνωρίζει ποιός ευθύνεται και τι έκανε τότε.
Μου φάνηκαν περίεργα αυτά τα σχόλια...
Ακούστηκε και αυτό με τις ηλεκτρονικές πωλήσεις, αλλά από την άλλη ζοριζουν έναν ντίλερ να ανοίξει μαγαζί στην κηφησιας.
Θυμίζω ότι πριν χρόνια ο Παναγιωτόπουλος είχε κατάστημα στην κηφησιας
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Ε ρε γλέντια που θα γίνουν στα επόμενα χρόνια...


Όταν ταλεγα εγώ όμως με βριζατε.Κουφαλιτσες.
 
Top Bottom